19

Eczane Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eczane Elemanı cancel
MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Eczane Teknikeri / Teknisyeni
MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
Eczane Teknisyeni
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Eczane Elemanı İş İlanları

Eczaneler, ilaçların temin edildiği yerlerdir ve eczacıların yanında çalışan eczane elemanları, eczacıların gözetiminde bazı işleri yapmakla yükümlüdür. Eczane elemanları, ilaçların bulunduğu rafların düzenlemesini yapar ve eczanenin içinin düzenli, temiz olmasından sorumludur. Eczane elemanı olarak çalışmak isteyen adaylar, eczane elemanı iş ilanlarıinceleyerek öz geçmişlerine uygun işlere başvuru yapabilir. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan eczanelerde, eczane elemanı pozisyonu için iş imkânları bulunur. İlaçlar hakkında bilgi sahibi olması beklenen eczane elemanı, çeşitli medikal ürünler ile ilgili teknik bilgiye de sahiptir. Sen de eczane elemanı olarak çalışmak istiyorsan güncel eczane elemanı iş ilanlarını inceleyebilirsin ve şehrinde bulunan iş imkânlarından faydalanabilirsin. 

Eczane Elemanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eczanede çalışma şansı yakalayan eczane elemanı, eczanede yer alan ürünler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Eczacıların gözetiminde çalışan elemanlar, reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçların yerlerini bilmeli ve sistem üzerinden çıkışını sağlayabilmelidir. Eczanelerde çeşitli kozmetik ürünler, tıbbi malzemeler ve sağlık ile ilgili teknik ekipmanlar satılır. Eczane teknisyeninin kolay öğrenebilir olması ve bu ürünlerin içeriklerine hâkim olması gerekir. Eczane, yüzlerce farklı ilacın yer aldığı bir yerdir ve birçok rafa sahiptir. Eczane teknisyeninin bu ilaçların yerini bilmesi ve otonom bir şekilde ürün bittiğinde depodan getirerek bu yeri doldurması gerekir. Sabırlı ve öğrenme isteği yüksek olan eczane elemanının takım çalışmasına yatkın olması da bir adayda bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Organizasyon yeteneği yüksek kişiler bu meslekte daha başarılıdır. Eczanelerin nöbetçi kalma durumları da vardır ve nöbetçi olarak çalışıldığı zaman ekstra bir yoğunluk oluşur. Bu yoğun zamanda eczane teknisyeninin sakinliğini koruması ve gelen müşterilerin her biri ile ayrı ayrı ilgilenmesi gerekir. İletişimde başarı, öğrenmeye yatkınlık, takım çalışmasına uyum ve sorumluluk sahibi olmak eczane elemanında olması gereken özellikler arasında yer alır. Eczane elemanı ilanlarında, şirketler hangi profilde elemana ihtiyacı olduğunu açık bir şekilde belirtir. Sen de gerekli eğitimleri aldıysan ve iletişimin güçlü ise eczane elemanı iş başvuru yaparak, bu alanda kariyer yapabilirsin.

Eczane Elemanı Ne İş Yapar?

Eczacıların adeta yardımcısı olarak görev alan eczane elemanı, sevkiyat ile gelen ilaçları doğru raflara yerleştirmekten sorumludur. Depodan gelen ilaçları doğru bir şekilde kabul ederek ambalajından çıkarmak ve ilaçları etiketlemek de eczane elemanının yaptığı işler arasında yer alır. Eczanenin temiz olması için tezgâh, raflar ve yerleri silmek de eczane elemanının sorumlulukları arasındadır. Gelen müşterileri güler yüzlü bir şekilde karşılaması ve müşterinin istediği ilaçları temin etmesi gerekir. Eczanede kullanılan tıbbi cihazlar varsa bunların bakımını yapar ve raflarda yer alan ilaçların son kullanma tarihlerini düzenli olarak kontrol eder. Ayrıca ilaçların stok kontrolünü yaparak eksiklerin listelenmesi ve eczacıya sunulması da eczane elemanının iş tanımı arasında yer alır. Eczane elemanı arayanlar, iş ilanında işin genel tanımı ve aranan kriterleri belirtir. Sen de bu kriterleri karşılıyorsan eczane elemanı olarak çalışmak için ilanlara başvuru yapabilirsin. 

Eczane Elemanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

İlaçlar hakkında detaylı bilgiye sahip olan eczane elemanı olarak çalışmak için 2 yıllık eğitim veren üniversitelerin eczane hizmetleri bölümünü okumak gerekir. Ayrıca eczanelerde çalışmak istersen eczane teknisyenliği kurslarına kayıt yaptırarak, aldığın sertifikalar ile eczane elemanı olarak çalışmaya hak kazanabilirsin. Kariyer planlamasını bu yönde yapmak isteyen adayların, katıldıkları kursta başarı göstermesi gerekir. Eğitim süresince ilaçlar hakkında bilgi, sistemin işleyişi ve sisteme ürün girişi nasıl yapılır öğrenebilirsin. Ayrıca eğitimler sırasında hastalıklar ve ağrı kesici ilaçlar hakkında detaylı bilgi verilir. Reçete bilgilerini sisteme giriş yaparak ürün çıkışı konusunda başarılı olan adayların, eczanelerde kullanılan bilgisayar programlarını kullanabilmesi gerekir. 2 yıllık üniversitelerin eczane hizmetleri bölümünden mezun olduysan ve bu alanda kariyer planın varsa sen de eczane elemanı iş ilanları İstanbul gibi aramalar yaparak inceleyebilirsin. 

Eczane elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Eczane elemanı iş ilanları yeni kategorisinde kendine uygun iş fırsatlarını bulmak istiyorsan yapman gereken tek şey kariyer.net’e girmektir. Sen de kariyer.net’i açarak ve sektör seçerek ilanlara dakikalar içerisinde ulaşabilirsin. Eczane elemanı başvuru yapmak için kariyer.net’te CV oluşturman yeterli olacaktır. 

Eczane elemanı part-time çalışma olanakları nelerdir?

Çalışma saatlerinin esnekliği nedeniyle birçok aday part-time iş olanaklarını araştırır. Eczane elemanı olarak part-time iş olanaklarını büyük şehirlerde bulabilirsin. Çalışma şeklini yarı zamanlı seçerek iş ilanları arasında filtreleme yapabilirsin ve eczane elemanı iş ilanları bugün içerisinde yer alan part-time çalışma olanaklarını inceleyebilirsin. 

Eczane elemanı iş ilanına kimler başvurabilir?

Üniversitelerin eczane hizmetleri bölümünden mezun olduysan sen de eczane elemanı iş ilanlarına başvurabilirsin. Ayrıca eczane teknisyenliği kursuna katılarak eğitimini başarıyla tamamladıysan firmaların ilanlarına başvuru yapabilirsin. Erkek adayların eczane elemanı iş ilanları bay kategorisinde başvuru yapması için askerlik görevini yerine getirmesi gerekir.

Eczane elemanı maaşları ne kadardır?

Eczane elemanı maaşları, çalışılan şirkete ve haftalık çalışma saatine göre değişir. Nöbetleşe sistemde çalışan eczane elemanı maaşını etkileyen şeylerden biri de tecrübedir. Eczane elemanı iş ilanları bayan ve bay kategorisinde uzun yıllardır çalışanlar, mesleğe yeni başlayan adaylara göre daha yüksek maaş alabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Eczane elemanı iş ilanlarında aranan en önemli kriterler nelerdir?

Eczane elemanı arayışında olan kurumlar, yayınladıkları iş ilanlarında bazı kriterleri ön plana çıkarır. Sen de bu tür kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirerek doğru başvuruyu yapabilirsin. Öncelikli olarak çalışma disiplinine sahip olmalı, mesai saatlerine uyum göstermeli ve gerekli durumlarda nöbet sistemine dahil olmalısın. Eczaneye gelen müşterilere güler yüzlü davranman da bu açıdan oldukça önemlidir. Doktorların verdiği ilaçları okuyabilmen, ilaçları tanıman ve doğru şekilde hazırlaman gerekir. Bazı kurumlar iş ilanlarına eğitim ya da deneyim kriterlerini de ekleyebilir. Tüm bu detayları kapsamlı bir şekilde incelemen gerekir.

Eczane elemanı iş ilanlarında çalışma ortamı nasıldır?

Eczane elemanlarının çalışma ortamları, genel olarak hastane ve sağlık merkezlerine yakın eczaneler olarak belirlenir. Eğer sen de eleman olarak görev almak istiyorsan çalışma ortamının eczaneler olduğunu bilmelisin. Bu noktada çalıştığın yerlerde çok fazla ilaç olacağını bilmen gerekir. Eğer ilaç üretim fabrikalarında ya da ilaç satışı yapan firmalarda çalışacaksan buna bağlı olarak çalışma ortamın da değişim gösterir. Mesai saatleri içerisinde çalışma arkadaşlarınla birlikte yoğun bir süreç geçirebilirsin.

Eczane elemanı ne iş yapar?

Eczanelerde çalışırken yerine getirmen gereken bazı görev ve sorumluluklar bulunur. Bunlardan ilki, alanında uzman doktorlar tarafından hazırlanan reçetelerde belirtilen ilaçların en doğru şekilde hazırlanıp hastaya sunulmasıdır. Bu ilaçları hazırlarken eczacı gözetiminde olacağını da bilmelisin. Çalıştığın kurumdaki ilaç takibini yapmak ve eksik ilaçları eczacıya bildirmek de senin görev ve sorumlulukların arasında bulunur. Tüm bu çalışmaları yaparken insan sağlığının etkilenebileceğini bilerek doğru ve titiz bir çalışma yapmalısın.

Eczane elemanı iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Eczaneler, sağlık sektöründe yer alan en önemli alanlardan biridir. Uzman doktorlar tarafından hastaya sunulan tedavilerde kullanılacak olan ilaçlar, eczacılar tarafından tedarik edilir. Bu noktada eczane elemanlarına da yoğun bir talep olur. Kurumlar, eleman istihdam etmek amacıyla ihtiyaç halinde iş ilanı yayınlar. Bu iş ilanları yoğun olarak; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla ya da Kocaeli gibi kalabalık şehirlerde daha sık yayınlanır. Eczane elemanı iş ilanlarının yayınlandığı şehirler bu illerle sınırlı kalmaz. Çalışmak istediğin şehri ve kurumu belirleyerek senin için en uygun ilana başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur