120

Eğitim Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eğitim Danışmanı cancel
Smartpro Teknoloji
Eğitim Danışmanı
Smartpro Teknoloji
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ATABEY EĞİTİM KURUMLARI
Eğitim Danışmanı
ATABEY EĞİTİM KURUMLARI
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Dahi Ders Evi Özel Öğretim Kursu
Eğitim Danışmanı
Dahi Ders Evi Özel Öğretim Kursu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

CADDE SANAT MERKEZİTİC LTD ŞTİ
Eğitim Danışmanı
CADDE SANAT MERKEZİTİC LTD ŞTİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AMERİKAN KÜLTÜR DİL OKULU - BAĞCILAR
Eğitim Koordinatörü
AMERİKAN KÜLTÜR DİL OKULU - BAĞCILAR
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Eğitim Danışmanı İş İlanları

Öğrenciler ile sıkı ilişkiler kuran eğitim danışmanı, kendi alanındaki deneyimlerini öğrencilerle ve diğer insanlarla paylaşan kişilerdir. Eğitim danışmanı iş ilanları kategorisinde bu alanın gerektirdiği özellikler, çalışma ortamı ve koşulları sunulur. Özel okullarda, dershanelerde ve özel eğitim alanlarında çalışma imkânı sunulan eğitim danışmanları ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Eğitim danışmanı iş ilanları İstanbul ve çeşitli illerdeki eğitim ihtiyacına göre yayınlanır. Bu ilanlar arasından kendine uygun bir iş bulabilirsin. Farklı kurumlar tarafından, değişiklik kriterlerle yayınlanan eğitim danışmanı iş ilanlarını inceleyerek senin için ideal olan ilana başvurunu yapabilirsin.

Eğitim Danışmanı Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her mesleğin kendine ait gerektirdiği bazı özellikler bulunur. Bu özellikler sayesinde işini daha etik ve daha doğru bir şekilde yapabilirsin. Eğitim danışmanı arayan firmalar da bu kişilerin bazı özelliklere sahip olmasını ister. Öncelikli olarak eğitim danışmanı olabilmek için ilgili okullardan, gerekli belgelerle mezun olman gerekir. Bu eğitim sürecinde mesleğe dair olan bilgilerini pekiştirmek için staj görebilirsin. Eğitim danışmanı iş ilanları yeni mezunlar için de iş imkânları sunar. Eğitim danışmanı olmak için öncelikli olarak disiplin ve özveriye sahip olmak gerekir. İş disiplinini iyi bir şekilde biliyorsan bu mesleği layıkıyla yerine getirebilirsin. Yenilikçi ve daima çözüm odaklı bir düşünceye sahip olman gerekir. Bu sayede hem öğrencilere hem de kurumdaki belirli kişilere bilgin ve tecrübenle yardımcı olabilirsin. Eğitim danışmanları genel olarak öğrenciler ile iletişim kurduğu için ikili ilişkilerde de iyi olmaları beklenir. İkili iletişimde en önemli adım ise sabır ve etkili bir dil kullanmaktan geçer. Özellikle de eğitim alanında olan bir pozisyon olduğu için her daim öğrenmeye açık ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olman, bu pozisyonda daha başarılı olmanı sağlayacaktır. Eğitim danışmanı iş ilanları bugün yayınlananlara göz atarak, öğrencileri geleceğe hazırlamak için bir adım atabilirsin. 

Eğitim Danışmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Eğitim danışmanı, ortam olarak genellikle eğitim kurumlarında, dil kurslarında, özel kurumlarda yer alsa da farklı bir alanda da faaliyet gösterebilir. Eğitimin herhangi bir dalı hakkında uzmanlaşarak da eğitim danışmanlığı yapılabilir. Çalışma ortamında daima yenilikleri takip etmek bu bölüm için büyük önem taşır. Eğitim danışmanı arayanlar genel olarak bu işi yapacak olan kişilerin iletişiminin kuvvetli olmasını ister. Çünkü burada çalışacaksan sıklıkla birebir iletişim kurman gerekir. Özel bir kurumda eğer sınava hazırlık sürecinde öğrencilere yardımcı olman gerekiyor ise eğitim-öğretim ortamı içerisinde uzun bir süre geçirebilirsin. Her daim her eğitim kurumunda bir eğitim danışmanı gereklidir. Yoğunlaşılan konuya ve uzmanlık alanına göre  eğitim danışmanının çalışma ortamı ve koşulları da değişiklik gösterebilir. 

Eğitim Danışmanları Ne İş Yapar?

Pek çok farklı kurum ve kuruluşta faaliyet gösteren eğitim danışmanlarının görevleri arasında şunlar öne çıkar:

  • Günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan eğitim danışmanlığı, kurumun öğrenci ve veli ile iletişim kurmasını sağlar. Aynı zamanda öğrenciye, ileri yönelik yol gösterme konusunda da tecrübeli olmak zorundadır.
  • Bir kurumda eğitim danışmanı olarak çalışmaya başladığın zaman öğrencilere burada alacakları eğitimden bahsetmen gerekir.
  • Eğitim programlarının hazırlanmasına yardımcı olup onları ilgili eğitimi alma konusunda ikna etmekle görevlidirler. Yalnızca yüz yüze değil, aynı zamanda telefon aracılığı ile de iletişim kurarlar. Bu yüzden kitle iletişim araçlarına hâkim olmaları beklenir.
  • Prestij sağlamak için kuruma yeni öğrenciler kazandırmalı ve pazarlama tanıtım faaliyetlerini üstlenmen gerekebilir.
  • Aynı zamanda, öğrencilerden, velilerden ya da farklı kanallardan gelen şikayetleri ve dilekleri değerlendirerek kuruma iletmelisin.
  • Kurum içerisindeki akıştan ve tertipten bir nevi sorumlu olan eğitim danışmanları ekip ile bir arada uyum içerisinde çalışmalıdır.

Bu özellikleri sağlayabileceğini düşünüyorsan ve bu işi yapmak istiyorsan güncel eğitim danışmanı iş ilanları arasından sana uygun çalışma yerini ve şeklini seçerek başvurunu yapabilirisin. 

Eğitim Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Eğitim danışmanı iş ilanlarında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bunlardan en önemlisi kariyer.net’in filtreleme seçeneği sayesinde örneğin Eğitim danışmanı iş ilanları İzmir başlığı altında yaşadığınız şehrin ilanlarına ulaşmak olur. Eğitim danışmanı iş ilanlarında kurumun herhangi bir tecrübe isteyip istemediği de önem teşkil eder. Başvuru yapmak istiyorsan paylaşılan kriterler kısmını dikkatle inceleyerek CV’nin uygun olup olmadığını kontrol edebilirsin. 

Eğitim danışmanı olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

İş başvurusu yaparken en önemli kriterlerden bir tanesi arama yaptığın pozisyona uygun belgelere sahip olup olmadığındır. Bu belgeler senin çalışmak istediğin alan için aldığın eğitimleri gösterir. Eğitim danışmanı olarak çalışmak istediğin firmaya başvuru yaparken, CV’nde bu alana ait bir belge bulunması senin için büyük bir avantaj sağlar. 

Eğitim danışmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Eğitim danışmanlığı, bazı kriterlere dayanan bir meslektir. Bu mesleği icra etmek için uygun şartları taşıyorsan ve firmanın beklentilerini karşılıyorsan ilgili ilana başvurunu hemen yapabilirsin. Eğitim danışmanı iş ilanlarına kariyer.net’ten göz atarak, kariyerine bu yönde devam etmek için gerekli işlemleri yerine getirerek bir adım atabilirsin. 

Eğitim danışmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Eğitim danışmanı iş ilanları Ankara ve pek çok ilde, farklı firmalarda ve şartlarda çalışma imkânı sunar. Gelişmiş filtreleme seçenekleri ile kendine hitap eden özellikleri seçerek sana uygun ilanların önüne listelenmesini sağlayabilirsin. Daha sonra kendin için uygun bulduğun bir ilana ulaşıp, firmaya güncel olan CV’ni göndererek eğitim danışmanı olmak için başvurunu tamamlayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim danışmanı unvanı kimlere verilir?

Öğrencilerin öğrenim ihtiyaçlarının saptanması ve gelecek planlamaları açısından profesyonel destekler yaygın olarak tercih edilir. Okul danışmanlarından ayrı olarak eğitim danışmanları, öğrenciler ve ebeveynlerine eğitim süreci hakkında destek sağlar. Eğitim danışmanı unvanı genellikle bu alanda profesyonel eğitim ve donanıma sahip kişilere verilir. Eğitim danışmanları, mesleki yeterliliklerini sergileyen belgelerin yanı sıra sektördeki deneyimleri ile öne çıkar. Bir eğitim danışmanı olmak istiyorsan gerekli eğitimleri tamamlayarak resmi ve özel kurumlarda çeşitli pozisyonlar çerçevesinde çalışabilirsin.

Eğitim danışmanları için iş olanakları nelerdir?

Eğitim süreci okullardaki akademik eğitime ek olarak okul dışındaki yabancı dil gibi geliştirici eğitimleri de kapsar. Öğrenciler için ideal bir gelecek planı oluştururken hem akademik hem de sosyal olanaklar birlikte değerlendirilir. Eğitim danışmanları öğrencilerin geleceğini kapsamlı bir şekilde planlarken ileriye dönük adımlar atmasına yardımcı olur. Eğitim danışmanları için mevcut iş olanakları resmi ve özel olarak farklı kurumlar bünyesinde sunulur. Eğitim danışmanı olarak iş olanaklarını orta ve yüksek öğrenimde ve yabancı dil kurumlarında değerlendirebilirsin.

Eğitim danışmanı olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Danışmanlık hizmetleri alanı profesyonel bir servis verebilmek adına belli başlı belge ve yeterlilikler ister. Bu alanda popüler mesleklerden eğitim danışmanlığında da uzmanlık seviyesini gösteren iş deneyimleri ile beraber yeterlilik belgelerine bakılır. Eğitim danışmanı olmak istiyorsan öncelikle yüksek öğrenim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olman ve pedagojik formasyon alman gerekir. Üniversitelerin Eğitim Bilimleri Fakülteleri bünyesinde pek çok eğitim programı yer alır. Bu programlar aracılığıyla alınan belgeler eğitim danışmanlığı için zemin hazırlar. Eğitim danışmanlarının uzmanlıklarını ilerletebilmesi adına eğitimlere devam ederek güncel gelişmeleri yakalamaları önemlidir.

Eğitim danışmanlarının çalışma koşulları nasıldır?

Eğitim sektöründeki her meslek grubunun ayrı çalışma düzeni ve koşulları bulunur. Bunlar içerisinde eğitim danışmanlarının çalışma koşulları firmalara göre değişiklik gösterebilir. Başta özel kurumlar olmak üzere yurt dışı bağlantılı eğitim danışmanlıklarının iş yükü, çalışma saatleri ve ücretleri yurt içi danışmanlıklara göre değişikliklere sahiptir. Eğitim danışmanlarının çalışma koşulları part-time ile tam zamanlı olarak değişebildiği gibi çoğu zaman serbest meslek grubuna benzer şekildedir. Bağlı olduğu kurumla yeni öğrenciler arasında bir köprü oluşturan eğitim danışmanları, pozisyonlarına istinaden artıp azalan sorumluluklar üstlenir. Eğitim danışmanlarının çalışma koşulları uzmanlık seviyelerine göre de değişebilir.

notifications İş Alarmı kur