741

Elektrik Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknikeri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik Teknikeri İş İlanları

1800’lü yıllarda bulunan elektrik günlük yaşamda hayat kurtaran icatlar arasında yer alır. Elektrik sistemini anlamak için çeşitli eğitimleri tamamlamış olmak gerekir. Elektrik sistemlerinde ve donanımlarında zaman zaman arızalar oluşur ve bu arıza tespitini ve onarımını da elektrik teknikeri yapar. Bina, fabrika, ticari kurum ve kuruluşlar ve buna benzer mekânların elektrik tesisatı işlemlerini yapan elektrik teknikeri, teknik detaylara hâkimdir ve sistemin sorunsuz işlemesini sağlar. Her türlü elektrik tesisatının kurulumu ve elektrik yardımıyla çalışan cihazların kurulumunu yapan elektrik teknikeri olarak çalışmak istersen, sen de güncel elektrik teknikeri iş ilanlarını inceleyebilirsin. Sana uygun elektrik teknikeri iş ilanlarına başvurmak için kariyer.net üzerinden doğru bir iş başvurusu süreci izleyebilirsin. 

Elektrik Teknikeri Ne İş Yapar?

Elektrik ile çalışan her türlü makinelerin ve cihazların kurulumundan sorumlu olan elektrik teknikeri, aynı zamanda cihazların arızalanması durumunda onarımını da yapar. Bakım ve onarım konusunda da uzman olan elektrik teknikeri, genellikle mühendislerle birlikte çalışır. Elektrik mühendislerinin oluşturduğu projelere katkı sağlayan elektrik teknikeri, projeye uygun olacak şekilde cihazları konumlandırır. Elektrik sistemlerinde oluşan arızaların tespit edilmesinde ve onarımında da aktif olan elektrik teknikerleri, arızaları giderir. Elektrik tesisatlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan elektrik teknikeri, arızaların onarımında aktif rol oynar ve sistemin sıkıntısız çalışmasını sağlar. Elektrik mühendisleri ile birlikte çalışan elektrik teknikeri, mühendislerin çalışma alanlarında destekleyici konumdadır. Proje araştırma ve geliştirmesi, teknik çizimler ve tasarım, bakım ve test etme gibi konularda aktif olan elektrik teknikeri, kullanılan elektrik cihazlarının işlevlerini bilmelidir ve gerektiğinde onarım yaparken bu becerilerini kullanabilmelidir. Elektrik dağıtım firmalarında çalışan teknikerler genellikle trafo hatlarının periyodik bakım ve onarımında çalışır. Arıza oluştuğu durumlarda arızayı tespit ederek onarımını yapan elektrik teknikeri, inşaat alanında elektrik tesisatlarının sorunsuz döşenmesini sağlar. Yeni yapılan binalara elektrik tesisatı yapan elektrik teknikeri, iç tesisat malzemelerini doğru yerleştirmelidir. Dağıtım firmalarında çalışan elektrik teknikerleri, elektrik direklerinden binalara elektrik verilmesinde de aktif rol oynar. Sen de elektrik alanında gerekli eğitimleri tamamladıysan şirketlerin iş ilanlarına elektrik teknikeri iş başvurusu yapabilirsin. 

Elektrik Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tam zamanlı çalışma şansı yakalayacağın elektrik teknikeri ilanlarında dikkat etmen gereken birçok detay bulunur. Öncelikle şirketlerin iş ilanlarını incelerken ilanlarda filtreleme yapabilirsin ve çalışmak istediğin şehri seçebilirsin. Elektrik teknikeri iş ilanlarında şirketlerin senden beklentileri neler ve hangi eğitimleri tamamlamış olman gerektiğini inceleyebilirsin. İş ilanlarında yer alan genel nitelikler ve iş tanımı alanını detaylı bir şekilde okuyabilirsin ve öz geçmişine uygun ilanlara başvurabilirsin. Aday kriterleri ve pozisyon bilgilerini inceleyerek, şirketin adaydan beklentilerini öğrenebilirsin. Şirketin sağladığı sosyal ve yan hakları inceleyerek, ulaşım sıkıntısı çekmemek için işin bulunduğun lokasyona yakın olmasına özen gösterebilirsin. İş ilanını veren şirket hakkında araştırma yapabilirsin ve varsa çalışanların yorumlarını araştırabilirsin. Böylece çalışma ortamı hakkında fikir edinebilirsin. Sen de kriterlerine uygun iş ilanlarını inceleyerek elektrik teknikeri eleman ilanına başvurabilirsin. 

Elektrik Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Elektrik teknikeri olarak çalışmak için öncelikle adayların elektrik üzerine eğitim almaları gerekir. Meslek liselerinin elektrik, elektrik elektronik, elektromekanik, elektronik gibi bölümlerinde eğitim gören ve elektrik teknikeri olmak isteyen adayların, 2 yıllık elektrik önlisans programını bitirmiş olması gerekir. Ayrıca adayların, üniversitelerin elektrik enerjisi üretimi, elektrik enerjisi, iletim ve dağıtım, elektronik cihaz teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olması gerekir. Teorik ve pratik bilgileri tamamlayan adaylar, elektrik teknikeri olarak çalışma hayatına başlayabilir. Güçlü el becerisine sahip olan elektrik teknikeri olmak için 2 yıllık üniversiteyi bitirmiş olmak ve staj yapmış olmak gerekir. Sen de meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olduysan elektrik teknikeri iş ilanları yeni olanları inceleyebilirsin ve kriterlerine uygun olan iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Elektrik teknikeri iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İnternetin gelişmesi ile birlikte teknolojik ortamda iş ilanlarına ulaşmak çok kolaydır. Sen de elektrik teknikeri iş ilanlarına başvurmak için kariyer.net'i kolayca ziyaret edebilirsin ve ilanları filtreleyebilirsin. En güncel ilanlara ulaşmak için filtreleme yaparak elektrik teknikeri iş ilanları bugünü seçebilirsin ve şirketlerin ilanlarına ulaşabilirsin. 

Elektrik teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Elektrik teknikeri eleman arayan şirketler, iş ilanlarında adayın hangi kriterleri taşıması gerektiğini belirtir. Aranan kriterler arasında öncelikle eğitim gelir ve adayların elektrik eğitimi almış olması gerekir. Erkek adaylarda askerlik şartı aranırken, elektrik teknikerlerinin kuvvetli akım ve zayıf akım sistemlerine hâkim olması gerekir. Ayrıca ekip çalışması uyumu da adaylarda aranan kriterler arasında yer alır. 

Elektrik teknikeri maaşları ne kadardır?

Elektrik teknikeri maaşı, çalışılan şirkete ve haftalık çalışma saatine göre değişir. Her şirketin kendine özgü çalışma prensibi ve maaş politikası vardır. Bu da elektrik teknikerlerinin maaşını doğrudan etkiler. Elektrik teknikeri maaşları, tecrübeye göre de artar. Tecrübeli adayların maaşları yeni başlayan bir adaya göre daha fazla olabilir. 

Elektrik teknikerinin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Elektrik santrali, binalar, fabrikalar veya dağıtım şirketlerinde çalışan elektrik teknikerlerinin çalışma ortamı da çalışılan yere göre değişir. Genellikle kapalı alanlarda çalışan elektrik teknikerleri, zaman zaman yüksek yerlere tırmanmak zorunda kalabilir. Elektrik dağıtım sektöründe çalışan elektrik teknikerleri, arıza olduğu zaman kötü hava koşullarında çalışmak zorunda kalır. Sen de bu mesleği yapmak istersen elektrik teknikeri iş ilanları Ankara’yı seçerek, iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik teknikeri iş ilanlarında en önemli koşullar nelerdir?

Kimi koşullarda mühendislere bağlı olarak, kimi koşullarda da teknik ekip üyesi olarak çalışan elektrik teknikerlerinden ilk olarak meslek lisesi mezuniyeti veya meslek yüksek okul diploması istenir. Elektrik sistemleri üzerine bilgi sahibi olmak ve bu alanda kullanılan aletlere ve terimlere hakim olmak diğer önemli koşullardır. Bunların yanı sıra, iş makinelerinin kullanımı hakında bilgi ve deneyim sahibi olmak da elektirik teknikerinde aranan önemli koşular arasında yer alır. Yetiştirilmek üzere alınan adaylarda bu koşul yerini, gelişime açık özellikte olmak koşuluna bırakır. Farklı pozisyonlarda işe alınan tüm çalışanlardan beklenen bireysel özellikler arasında, ekip çalışmasına yatkınlık ve kimi durumlarda esnek çalışma saatlerine uygunluk da ön plana çıkar.

Elektrik teknikeri iş ilanlarına başvurmak için hangi belgeler gereklidir?

Elektrik tesisatlarının ve elektrikle çalışan makinelerin sağlıklı şekilde çalışabilmesi için gerekli bakım, onarım, kurulum ve kontroller, elektrik teknikerlerinin başlıca görevlerini oluşturur. Bu bağlamda adaylardan meslek lisesi elektrik bölümü mezuniyet şartını sağlamaları veya meslek yüksek okulu mezunu okullarından 2 yıllık elektrik-elektronik bölümü ön lisans diplomasına sahip olmaları istenir. Kariyer.net elektrik teknikeri iş ilanları arasında belirtilen belgeler arasında iş sağlığı ve güvenliği eğitim belgesi ve sağlık raporu yer alabilir. Ayrıca erkek adaylarda askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge de elektirk teknikeri iş ilanlarında talep edilebilir. Başvuru yapmak istediğin iş ilanında araç kullanımına dair bir detay yer alıyorsa, ehliyet belgesine de sahip olman gerekir.

Güncel elektirk teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Bu alanda iş arayan adaylara pek çok kolaylık sunan Kariyer.net aracılığıyla güncel birçok ilana hızlıca ulaşabilirsin. Bu bağlamda internet arama motoruna ‘Güncel elektrik teknikeri iş ilanları Kariyer.net’ yazarak tüm güncel ilanları inceleyebilirsin. İlan sayfasında yalnızca geçerliliğini koruyan, güncel elektirk teknikeri iş ilanlarına yer veren Kariyer.net, gerçekçi başvurular yapabilmene olanak tanır. Ayrıca ilan sayfasında yer alan filtreleme motorlarını kullanarak da bireysel kriterlerini belirleyebilir, böylelikle sana en uygun elektirk teknikeri iş ilanlarının bulunduğu listeye erişebilirsin.

Elektrik teknikeri iş ilanlarında çalışma ortamı nasıldır?

İş yelpazesi ağırlıklı olarak makineler ve elektrikli cihazların yer aldığı firmalar olan elektrik teknikerlerinin çalışma koşulları, bağlı oldukları firma ile olan anlaşmalarına ve iş tanımlarına bağlı olarak değişir. Üretim tesisleri, fabrikalar, ofisler, şantiye alanları ve oto sanayiler elektrik teknikerlerinin çalışma ortamları arasında yer alır. Bazı iş koşulları ofis ortamında bilgisayar kullanımı gibi becerileri gerektirebilir. Ayrıca, bazı iş koşulları bir firmaya bağlı olacak şekilde teknik servislerde sabit olarak çalışmanı gerektirebilirken, bazları ise ev ve iş yerlerine giderek hizmet sunmanı gerektirebilir. Bu bağlamda sahip olduğun yeteneklere ve çalışmak istediğin iş ortamına uygun iş ilanlarına Kariyer.net aracılığıyla ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur