1047

Elektrik Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknisyeni cancel
DAMLA TEKNİK LTD ŞTİ
Elektrik Teknisyeni Yetkili Servise
DAMLA TEKNİK LTD ŞTİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İpek Züc. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.
Elektrik Teknisyeni
İpek Züc. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
14 gün
YEŞİL GLOBAL ENERJİ A.Ş
Elektrik Teknisyeni/Teknikeri
YEŞİL GLOBAL ENERJİ A.Ş
İstanbul (Tümü), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
Elektrik Teknisyeni
Acıbadem Sağlık Hizmetleri Tic. A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 21 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik Teknisyeni İş İlanları

Elektrik teknisyeni, günümüzde yaygın olarak yapılmaya başlayan meslek gruplarından biridir. Özellikle gençlerin bu meslek gruplarını tercih etmesinin nedeni; işin çalışma alanının gittikçe genişlemesidir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, elektrik teknisyeni iş ilanları sayfalarından gerekli araştırmayı yapar. Detaylı şekilde incelenen ilanlar, kişilerin şartlarının, iş şartlarıyla uyuşması durumunda başvuru yapılmasına yardımcı olur. Elektrik elektronik teknisyeni iş ilanları mesleğe ilgisi olan ve bu konuda eğitim almış herkes tarafından tercih edilebilir. Elektrik elektronik teknisyenliği önü açık bir meslek olarak görülmektedir. Çoğu genç, yıllar boyu elektrik teknisyeni olarak faaliyet göstereceği için bu alanda eğitim alır. Elektrik teknisyeni iş ilanları Ankara ili için de özellikle çok ilan verilir. Bu ilde gelişmiş bir yapı vardır. Bunun neticesinde de elektrik teknisyenlerine çok fazla ihtiyaç duyulur.

Elektrik Teknisyeni Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Elektrik teknisyeni iş ilanları İstanbul ilinde de çok fazla ilan yayınlanır. Bu kişilere olan ihtiyaç fazla olsa da işe alımlarda yetenekli olanların daha çok tercih edildiği görülür. Eli işe yatkın, deneyim sahibi olan, işinin gereklerini eksiksiz ve kusursuz olarak yerine getiren kişiler istihdam edilmek üzere tercih edilir. Lise mezunu elektrik teknisyeni iş ilanları sayfaları daha çok genç yetenekleri keşfetmek isteyen firmalar tarafından verilir. Bu ilanlar, liseden mezun olan kişilerin çalışma hayatında bir an önce yer edinmesi için iyi bir fırsat olarak görülür. Bu ilanlarla alınacak olan kişinin el becerisinin yüksek olması ve matematiksel zekasının gelişmiş olmasına dikkat edilir. Sorumluluk sahibi ve dikkat gücü yüksek olan kişiler işe alınma esnasında bir adım öne geçer. Bu kişilerin işe alınma süreçleri çok daha çabuk olur ve iş hayatına daha erken yaşta atılma imkanına sahip olurlar.  Elektrik teknisyeni ilanları gençlerin istihdam edilmesine olanak sağlar.

Elektrik Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel elektrik teknisyeni iş ilanları sayfaları, işe alınma sürecinde adayları değerlendirirken adaylar da iş yerlerini değerlendirir. İşe başvuracak olan kişiler, başvuru öncesinde ilan detaylarından iş yerinin değerlendirmesini yaparak başvurusunu yapar. Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da elektrik teknisyeni olarak çalışmak mümkündür. Bu işlerde çalışmak için ilandaki detayları iyi incelemek şarttır. Yurt dışı elektrik teknisyeni iş ilanları sayfaları bu kişilerin tercihidir. İlan sayfalarının arama kısmında filtreleme yaparak bu ilanlara ulaşmak mümkündür. Bu ilanlar aracılığı ile iş bulacak kişiler için iş yerinin konumu ve konaklama durumu çok önemlidir. İlan detaylarında bunlara yer verilmesi gerekir. Servis ve yemek olanaklarının da firma tarafından karşılanıp karşılanmadığı bilinmelidir. Kişiler, bu bilgileri edinerek iş ilanlarına başvuru yapmalıdır. İş ilanları belirli aralıklarla ve belli süreler için yayınlanır. Elektrik teknisyeni adaylarının iş ilanlarına başvuruda bulunurken bu noktaya dikkat etmeleri gerekir. İş ilanlarına başvuruda bulunacak adayların kendi yaşadıkları bölgeyi  göz önünde bulundurarak başvuru yapmaları daha doğru bir tercih olur. İş ilanlarına başvuru yaparken çalışma saatlerine ve çalışma koşullarına da dikkat edilmelidir. İş ilanlarında kriterlerini bütünüyle belirten bir firmanın ilanını değerlendirmek çok daha kolay olur.

Elektrik Teknisyeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Elektrik teknisyeni olmak için üniversitelerin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden veya meslek liselerinin elektrik bölümünden mezun olmak şarttır. Ancak yine de ilan detaylarında belirtilen eğitim durumu detayını incelemek gerekir. Bazı ilanlarda ilgili bölümlerden mezun olmadan da çalışmanın mümkün olduğu görülür. Bu konuda, farklı kurumlardan eğitim alan kişilerin de yarı zamanlı olarak bu işlerde çalıştığı görülür. Ancak meslekte tam zamanlı çalışmak için bu bölümlerin başarı ile bitirilmiş ve diplomanın alınmış olması şarttır. Farklı kurumlardan eğitim alan kişiler de bu alanda bir eğitim görmüş ise iş ilanlarına başvuru yapabilir. Kişilerin, almış oldukları sertifikayı iş başvurusu sırasında işverene sunmaları yeterlidir. Hastane elektrik teknisyeni iş ilanları sayfalarından başvuru yapacak kişiler için de bu şartlar geçerlidir. Bu kişiler hastanelerde elektrik teknisyeni olarak görev alır. Bu koşullar dışında kişilerden ek bir eğitim ve belge istenmez. Sadece eğitim aldıkları sırada zorunlu olarak staj yapmış olmaları beklenir. Stajlarını da başarıyla tamamlamaları halinde mesleklerini yapmaya başlayabilirler.

Elektrik Teknisyeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Elektrik teknisyenleri pek çok iş kolunda faaliyet gösterirler. Çünkü her alanda elektrik kullanımına ihtiyaç vardır. Gemilerde de elektrik teknisyenlerinin görev aldığı bilinir. Gemi elektrik teknisyeni iş ilanları sayfalarından başvuru yapan kişiler, gemilerin elektriği ile ilgili işlerle ilgilenirler. Teknik aksamdan da sorumlu olan bu kişiler, gemilerde çalışır. Çalışma ortamları daima denizlerdir. Bunların dışında elektrik teknisyeni olarak çalışan kişiler, çalışma ortamı nedeniyle riskli kategoride yer alırlar. Elektrik işi ile uğraştıkları için özel korumalı kıyafetler ile çalışmaları sağlanır. Bu iş kıyafetleri de iş yeri tarafından çalışan kişilere sunulmak zorundadır. Elektrik teknisyeni olan kişilerin, çalışırken iş sağlığı ve güvenliği kurallarına kişisel olarak da dikkat etmeleri can güvenlikleri açısından önemlidir. Bunlara ek olarak elektrik teknisyeni olan kişilere; baret, eldiven, gözlük ve elektrikçi ayakkabısı verilir. Firmalar kurumsal olarak iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini alır. Çalışma ortamlarına göre değişiklik göstermekle birlikte elektrik teknisyenleri zaman zaman yüksekte de çalışabilir.

Elektrik Teknisyenleri Nerelerde Çalışma İmkanı Bulur?

Elektrik teknisyeni olarak çalışacak olan kişiler, hastanelerde, fabrikalarda, sanayi kuruluşlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel işletmelerde ve gemilerde çalışma imkanına sahiplerdir. 

Elektrik Teknisyenleri Vardiyalı Olarak Çalışır mı?

Elektrik teknisyeni olan kişiler, vardiya sistemi ile çalışan iş yerlerinde çalışmaya adapte olmalıdır. Özellikle bu kişilere çok fazla ihtiyaç olduğu için  kişilerin vardiya sistemi ile çalışmaları mümkündür. Aniden ortaya çıkabilecek durumlara hızla müdahale edilebilmesi için vardiyalı çalışma sistemi önemlidir.

Elektrik Teknisyenleri Ne Kadar Maaş Alır?

Elektrik teknisyeni olan kişilerin maaşları, çalıştıkları kurumun kapasitesine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Teknisyenlerin deneyime sahip olup olmamaları da maaşlarında etkilidir. İşe yeni başlayan deneyimsiz bir elektrik teknisyeni asgari ücret düzeyinde maaş alır. Deneyim arttıkça elektrik teknisyenlerinin maaşı da artar. Deneyimli bir elektrik teknisyeni ortalama bir maaş alır.

Elektrik Teknisyeni Nasıl Olunur?

Elektrik teknisyeni olmak isteyen kişiler, özellikle matematiksel bir zekaya sahip olmalıdır. Alınacak olan eğitimlerin matematik ile bağlantılı olması nedeni ile elektrik teknisyeni olmanın önemli bir süreç olduğu söylenebilir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, zorlu bir eğitim sürecinin ardından mesleklerini icra etmeye hazır şekilde mezun olurlar. Gerekli staj çalışmalarından da başarılı olunması sonrasında alanında uzman kişiler olarak çalışma hayatında yer alırlar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Elektrik Teknisyeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Elektrik Teknisyeni iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Elektrik Teknisyeni için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur