9

Emlak Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Emlak Danışmanı İş İlanları

Emlak danışmanı, temel olarak konut ve arsaların alım satım işlemlerinde müşterilere danışmanlık sağlayan kişiler olarak tanımlanabilir. Zaman içerisinde dünya nüfusunun yoğunlaşması daha fazla konaklama yerine ihtiyaç duyulmasını sağlar. İnsanların konaklama ihtiyacına çözüm sunmak amacıyla birçok farklı konut projesi hayata geçirilir. Bireylerin kendilerine en uygun konutu veya ev yapabileceği arsayı bulması konusunda emlak danışmanları yardımcı olur. Bu yüzden emlak danışmanı iş ilanları veren firmaların sayısı her geçen gün artar. Nüfus sayısına bağlı olarak emlak danışmanı iş ilanları İstanbul ilinde yoğunlaşır. Eğer emlak alanında deneyimli isen veya emlak danışmanı olarak kariyer yapmak istiyorsan kariyer.net üzerinden gayrimenkul danışmanı iş ilanları kısmını takip ederek emlak sektöründe kendine bir yer edinebilirsin.

Emlak Danışmanı Ne İş Yapar?

Emlak danışmanı iş ilanına başvuracak olan adayların en önemli görevi, müşterilerin isteklerini en doğru şekilde anlayıp danışmanlık sağlamaktır. Bunun dışında gayrimenkul danışmanlarının görevleri şunlardır:

 • Konut sahibi olmak veya kiralamak isteyen kişilere uygun konutların tanıtımını yaparak süreç sonuna kadar yardımcı olması gerekir.
 • Müşterilerin ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak bütçesine uygun seçenekler sunar.
 • Emlak danışmanının bu alanda gerçekleşen gelişmeleri yakından takip ederek yeniliklere ayak uyum sağlaması daha çok müşteri gelmesini sağlar. 
 • Alış ve satış işlemleri sırasında gerekli evrakları düzenler.
 • Alıcı ve satıcı arasında köprü vazifesi görür.
 • Müşteriyi doğru bir şekilde yönlendirir ve bilgilendirir.
 • Gerekli sözleşmelerle hem satıcının hem de alıcının haklarını güvence altına alır.
 • Müşterinin almak istediği arsanın veya konutun aranan kriterlerine uygunluğunu kontrol eder.

Emlak Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilir?

Emlak danışmanları, müşteriyle ilgilenmekten evrak düzenlemeye kadar birçok konuda aktif rol alır. Bu yüzden emlak alanında donanımlı olmaları beklenir. Emlak danışmanı arayanlar, yeni işe alacakları kişilerde şu özelliklerin olmasına dikkat eder:

 • Güler yüzlü ve insan ilişkilerinde başarılı olunması beklenir.
 • Erkek adayların askerlik görevini tamamlamaları gerekir.
 • Zaman yönetimi ve çalışma planlaması konusunda dakik olunması önemlidir.
 • Giyimine ve dış görünümüne özen göstermeleri gerekir.
 • Kendini geliştirmeye ve eğitimlere katılmaya istekli olmak da oldukça önemlidir.
 • Emlak alanında bilgi sahibi olması ve güncel gelişmeleri takip etmesi her zaman avantajlı olmasını mümkün kılar.
 • En az B sınıfı ehliyetinin bulunması ve aktif bir şekilde araç kullanabilecek yapıya sahip olmak gün içinde yapılacak ev gezmelerinde kolaylık sağlar.
 • Firmanın internet sitesini etkili bir şekilde kullanabilecek teknolojik bilgiye sahip olması gerekir.

Emlak danışmanları sabit maaş alır mı?

Emlak danışmanının sabit maaş alıp almayacağı tamamen çalıştığı firmayla alakalıdır. Emlak danışmanı arayan firmalar, maaş konusunda farklı tutumlar sergiler. Kimi firmalar elemanlarına sabit maaş verirken kimi firmalar ise prim üzerinden ücret ödemesi yaparlar. Hem sabit maaş hem de prim veren firmalar da bulunur. Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanları inceleyip sabit maaş veren emlak şirketlerine başvuruda bulunabilirsin.

Emlak danışmanı iş ilanları hangi illerde bulunur?

Emlak danışmanı iş ilanları Ankara ve İstanbul şehirlerinde yoğunlaşsa da her şehirde emlak danışmanı arayan firmalar bulunur. Kendi şehrinde verilmiş olan ilanlara ulaşmak istiyorsan doğru kelimelerle arama yapman gerekir. Örneğin; Antalya’da yaşıyorsan Antalya emlak danışmanı iş ilanları yazıp aratabilirsin. Evine yakın bir emlak şirketinde işe başlamak istiyorsan arama kısmına yaşadığın ilçeyi de ekleyebilirsin.

Emlak alanında tecrübesiz kişiler danışman olabilir mi?

Emlak danışmanı olmak için illa deneyimli olma şartı aranmaz. Ancak bir kişinin emlak danışmanı olabilmesi için mutlaka dışa dönük ve güler yüzlü bir karaktere sahip olması gerekir. Emlak danışmanı iş ilanları yeni adaylara iş imkanı sunar. Firmalar adaylar arasından seçim yaparken kişinin iletişim becerilerinin iyi olup olmadığına özellikle dikkat eder ve buna göre işe alım yapar.

En yeni emlak danışmanı ilanlarına nasıl ulaşılır?

En yeni ilanlara ulaşıp ilk başvuran adaylar arasında olmak işe alım şansını arttıracağı için oldukça önemlidir. Kariyer.net üzerinden Güncel emlak danışmanı iş ilanları gibi aramalar yaptığında karşına en güncel iş ilanları çıkar. Bunun yanı sıra tarihe göre sıralama kısmına gelip tarihe göre en yeni seçeneğine tıklarsan emlak sektöründeki en yeni açılmış iş ilanlarına pratik bir şekilde ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Emlak danışmanı iş ilanlarında tecrübe kriteri nedir?

Emlak danışmanı iş ilanlarında adaylardan istenen tecrübe, emlak firmasının iş hacmi ve iş ilanlarında sunulan pozisyonlar ölçüsünde farklılık gösterir. Saha koşullarında; satış, kiralama, tanıtım gibi aktivitelerde görevlendirilecek adaylardan işle ilgili teknik detaylar ile piyasa, sektör ve pazarlama usulleri konusunda deneyim beklenir. Belirli bir sürecin ardından tecrübe sahibi olmuş kıdemli adaylarda; raporlama, arşivleme, alım-satım prosedürleri, liderlik gibi dallarda tecrübe aranır.

Emlak danışmanı iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Konut inşaları, kentsel dönüşümde gelinen nokta ve sürekli gelişen müşteri talepleri, emlak piyasasının tüm kentlerde ilerlemesini sağlar. Bu bağlamda emlak sektöründe, gerek prim gerekse maaş sistemiyle Türkiye’nin tüm kentlerinde çalışma imkanı bulunur. Öte yandan ulusal ve uluslararası yatırımlar yönünden de zengin olan metropol kentlerle, yeni gelişmekte olan bölgelerde daha fazla sayıda iş olanağı yakalayabilirsin. İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir gibi metropol kentler ile Adana, Malatya gibi inşaat sektöründe gelişmiş kentlerde daha fazla iş fırsatı bulunur.

Emlak danışmanı nasıl olmalıdır?

Emlak piyasasında kalıcı olmak ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler; sektör ve piyasa hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Beraberinde; satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri konusunda uzmanlaşmak gerekir. Yenilikleri takip etmek, iyi bir dinleyici olmak ve gözlem yeteneğini geliştirmek, emlak danışmanını başarılı kılan özellikler arasında yer alır.

Emlak danışmanı ne iş yapar?

Gayrimenkul danışmanı olarak da nitelendirilen emlak danışmanları, temel olarak emlak değeri taşıyan yapıların satış ve kiralama işlemlerini yürütür. Ürün portföyü içerisinde yer alan taşınmaz malları; yapılı mülkler, henüz inşası tamamlanmamış mülkler, toplu konutlar ve imar arazileri oluşturur. Öte yandan belirli bir kuruluş adına prim usulüyle veya maaşlı çalışan emlak danışmanlarının görev tanımları arasında farklılıklar görülebilir.

notifications İş Alarmı kur