Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
74

Eskişehir Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi cancel
Eskişehir cancel
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Eskişehir Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanları

İç Anadolu bölgesinin yoğun nüfuslu ve önemli şehirlerinden olan Eskişehir hem önemli şehirlere ulaşımının kolay olması hem de gelişmiş sanayisiyle birçok meslek için istihdam alanı haline gelmiştir. Şehir, aynı zamanda bir öğrenci kenti olduğu için oldukça hareketlidir. Şehirde sık sık kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenir. Öğrencilerin kendilerine uygun çalışma alanları bulabildikleri şehirde çağrı merkezi elemanları için de iş fırsatları bulunur. Çağrı merkezi müşteri temsilciliği iletişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yaygınlaşan bir meslektir. Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanları ile sektörde iş bulmak isteyen yeni çalışanlar için pek çok fırsat sunar. Müşteri memnuniyetini artırmanın önemli bir yolu haline gelen çağrı merkezi departmanları birçok firmada bulunur. Çağrı merkezleri, müşterilerin firmanın sağladığı ürün ya da hizmete yönelik geri dönüşlerini, talep, istek ve şikayetlerini ilettikleri birimlerdir. Bu departman aynı zamanda ürün veya hizmet tanıtımı ve pazarlamasını da içerir. Çağrı merkezinde çalışan elemanlar ilgilendikleri işlere göre farklı bölümlere ayrılabilirler.

Eskişehir’de Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Ne İş Yapar?

Çağrı merkezi müşteri temsilcileri çalıştıkları firmanın müşteri ile olan iletişimlerini sağlayan personellerdir. Müşterilerden gelen çağrılara cevap verirler. Firmaların müşterilere sundukları ürün veya hizmete yönelik, şikayet, talep ya da geri dönüşleri dinlerler. Şikayetlerde ya da başka herhangi bir olumsuz durumda problemi çözmeye çalışırlar. Müşterilerin firmaya ya da ürüne yönelik sorunlarını dinlerler. Yetkilerini aşan durumlarda müşteriyi ilgili birimlere yönlendirirler. Satış ve pazarlamaya yönelik çalışan çağrı merkezi elemanları ise müşterilere ürün veya hizmetin tanıtımını yaparlar. Bu yönde müşterilerden gelen soruları cevaplandırırlar. Ürünlerin satış işlemlerini gerçekleştirir, sisteme kayıtlarını gerçekleştirirler. Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi arayanlar, genellikle çalışan adaylarından bu görevleri yerine getirmelerini bekler. Güncel Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanları için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Eskişehir Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş İlanlarına Başvuru Yapmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanları bay ve bayan kategorisindeki fırsatlara başvuru yapmak için şu özelliklere sahip olman beklenir:

  • Sabırlı ve hoşgörülü olmalısın. İyi bir dinleyici olmalısın. 
  • Diksiyonun düzgün olmalı ve etkili iletişim kurabilmelisin.
  • İkna kabiliyetin gelişmiş olmalı. Özellikle satış pazarlamaya yönelik olarak çalışanların pazarlama tekniklerini bilmesi avantaj olabilir.
  • Müşterinin talebini ya da problemini doğru anlayabilmelisin. Empati yeteneğin gelişmiş olmalı.
  • Çözüm odaklı olmalısın. Problemler karşısında hızlı ve etkili çözüm üretebilmeli, hızlı karar alabilmelisin.
  • Temel bilgisayar programlarını(Microsoft Office) kullanabilmelisin.
  • Zaman yönetimin gelişmiş olmalı.
  • Gerektiğinde takım halinde çalışabilmelisin. Araştırmacı ve yeniliğe açık olmalısın.
  • Stres yönetimi geliştirmek de çağrı merkezinde çalışanlar için önemlidir. 

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanlarında hangi eğitim ve belgelere aranır?

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi olmak için üniversitelerin belirli lisans programlarından mezun olma şartı aranmaz. Genellikle lise mezunu adaylar da başvurabilir. Ancak bazı ilanlarda lisans ya da önlisans mezunu olma şartı aranır. Yine de çağrı merkezine yönelik eğitim ve sertifika programlarına katılmak iş bulma sürecinde seni avantajlı konuma getirir. Bazı firmalar çağrı merkezi elemanları için işletme, pazarlama, halkla ilişkiler gibi bölümlerden mezun adayları tercih edebilir. Yurt dışına hizmet veren firmalar ayrıca yabancı dil bilgisi isteyebilir. 

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken hususlardan birisi firmanın ne tür bir ürün ya da hizmet pazarladığıdır. Muhatap olacağın müşteri kitlesini bilmen de önemlidir. Ayrıca çağrı merkezi elemanlarının farklı çalışma şekilleri olabilir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da home office olarak çalışabilirler. Çalışmak istediğin seçeneği belirleyip ona göre iş ilanlarını aramalısın. Ayrıca kimi şirketler Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanları bayan veya bay adaylara özel alım yapmayı tercih edebilir.

Eskişehir’de çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak çalışmanın avantajları nelerdir?

Eskişehir’de çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak çalışmanın bir avantajı, çağrı merkezi elemanı olarak uzaktan yada ofis ortamında çalışma alternatiflerinin bulunmasıdır. Her firma bu alternatifi sunmaz ancak uzaktan ya da iş yerinde olmak üzere yayınlanmış çeşitli ilanlar bulabilirsin. Bir diğer avantajı da tecrübe sahibi olmadan başvuru yapabileceğin pek çok ilanın bulunmasıdır. Çağrı merkezinde çalışmak isteyenler için çok sayıda iş ilanı bulunur. 

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri öne çıkar?

Eskişehir çağrı merkezi müşteri temsilcisi iş ilanlarında tam zamanlı, yarı zamanlı ya da uzaktan çalışma şekilleri bulunur. Çağrı merkezi müşteri temsilciliği son yıllarda uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı mesleklerden biridir. Ayrıca serbest zamanlı çalışma imkanı sunan iş ilanlarına da başvuru yapabilirsin. Filtre seçeneklerini kullanarak farklı çalışma şekillerine sahip iş ilanlarını pratik bir şekilde bulabilirsin.