32

Formen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Formen cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Formen İş İlanları

İşletmelerin üretim departmanında görev alan, işçileri denetleyen ve onları yöneten formen, üretim departmanının en önemli birimlerinden biridir. Belirli bir donanıma sahip olması beklenen formen için ustabaşı da denilebilir. İşçilerle ilgili tüm süreçlere hâkim olan ve bu sürecin kontrollü ve planlı bir şekilde ilerlemesini sağlayan formen iş ilanlarına ulaşarak pek çok şehirde bulunan firmalara başvurunu iletebilirsin. Farklı şehirlerde bulunan sanayi şirketlerinde, fabrikalarda, ticaret şirketlerinde çalışma olanağı bulabilirsin. Farklı sektörden pek çok şirketin bünyesinde mesleki donanımların ve yekinliklerin doğrultusunda bu iş ilanlarına başvuru yaparak çalışmaya başlayabilirsin. Bu şirketlerde formen olarak çalışmak üzere referansların ve deneyim seviyesinin önemli bir etki taşır. Bu şirketler için gerekli niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan yayınlanan iş ilanlarına başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Formen İş Olanakları

Farklı pek çok şehirde bulunan şirketlerin bünyesinde formen olarak çalışmak üzere yayınlanan birçok iş ilanı mevcuttur. Birçok farklı şehirde bulunan fabrika, özel şirket, mobilya şirketleri gibi yerlerde formen olarak işe başlayabilir ve kendine yer edinebilirsin. Bu şirketlerin senden beklemiş olduğu ilgili sertifikalara ve mesleki donanımlara sahip olduğunu düşünüyorsan güncel formen iş ilanlarını takip ederek senin için uygun olanlara başvurunu tamamlayabilirsin. Çalışmak istediğin şehirleri yayınlanan iş ilanlarında tercihine göre filtreleyebilir ve senden beklenilen kriterler hakkında bilgi edinebilirsin. Bağlı olduğu firmanın çalışma prensiplerine bağlı olarak üretimin devamlılığını sağlayan ve üretim standartını kontrol eden formenin çalışmış olduğu departmana hâkim olması ve tecrübe sahibi olması beklenir. Formen iş ilanları bugün yayınlananları inceleyerek güncel bir şekilde yayınlanan ilanlardan haberdar olabilirsin. Burada çalışan diğer ekip arkadaşlarını planlı bir şekilde organize edebilen, aynı zamanda işçilerin sevk ve idaresinden de sorumlu olarak çalışmalarını sürdüren formen için gerekli yetkinlikleri sağlıyor olması beklenir. Gerekli kriterlere uyum sağlıyorsan çalışmak istediğin şehirlerde bulunan iş ilanlarını inceleyerek senin için uygun olan iş ilanlarına başvurunu tamamlayabilirsin.

Formen İş İlanlarına Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Formen olarak çalışmayı düşünenler için birçok şehirde çalışma olanağı bulunur. Yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken bazı detaylara dikkat etmen beklenir.

  • Formen olarak çalışmayı düşündüğün sektör ve firmaya dair araştırmalar yaparak çalışma koşullarını inceleyebilir ve senin için uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin.
  • Bu firmaların senden hangi eğitimleri almış olmanı istediğine, iş deneyimlerine veya hangi sertifikalara sahip olman gerektiğine bakarak bu niteliklere uygunluğun doğrultusunda formen arayan firmalara başvuru yapabilirsin.
  • Formen olarak çalışmayı düşündüğün şehirleri, ilanları filtreleyerek inceleyebilir ayrıca bu şirketlerin senden tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı çalışmanı beklediğini kontrol edebilirsin.

Nasıl formen olunur?

İnşaat, elektrik veya farklı sektörlerin bünyesinde hizmet veren şirketlerde formen olarak çalışmayı düşünüyorsan alanında uzun yıllar çalışmış ve deneyim sahibi olman beklenir. İşçileri denetleyen, koordine eden ve yönetimle arasında denge oluşturan formen olarak çalışmak üzere formen arayanlara kariyer.net'ten başvurabilirsin. Teknik okulların ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve bu alanda tecrübelere sahipsen çalışmak istediğin formen ilanlarına başvurunu iletebilirsin.

Formenin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Formen iş ilanlarına başvuru yaparken senden birtakım özelliklere sahip olman beklenir. Çalıştığı kuruma bağlı olarak işçilerin denetimini sağlayan formenin insan ilişkilerinde başarılı olması beklenirken aynı zamanda takım çalışmasında başarılı ve disiplinli olması beklenir. Formen iş ilanları yeni yayınlananları inceleyerek senden beklenen özellikler hakkında fikir sahibi olabilirsin. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan yayınlanan iş ilanlarına başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin. 

Formen ne iş yapar?

Formen iş ilanları İstanbul veya farklı şehirlerde çalışmak için burada bulunan şirketleri araştırabilirsin. Bu şirketlerde bir diğer adıyla ustabaşı olarak çalışan formen üretim departmanında çalışan işçileri denetleyerek görevlerini sorunsuz bir şekilde bitirmeleri için çalışmalarını sürdürür. Aynı zamanda yönetimle çalışanlar arasındaki dengeyi sağlayarak iletişimi oluşturur. Üretim sürecinin takibinden sorumlu olarak çalışılan bölgedeki sorunları raporlayarak ilgili yerlere iletir. Formen iş arayanlardan biri olarak bunları bilmen faydalı olur.

Formen olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Formen olarak çalışmayı düşünenler için birçok şehirde bulunan fabrika, inşaat şirketi, sanayi şirketi, mobilya üretim şirketi gibi firma sektörlerinde çalışma olanağı bulabilirsin. Formen iş ilanları Bursa veya farklı şehirler için yayınlanan ilanları inceleyerek senin için uygun olan ilanlara başvurunu tamamlayabilirsin. Çalışmayı düşündüğün ve ulaşım imkânının uygun olduğu ilanlara, filtreleyerek ulaşabilirsin. Uygunluğun doğrultusunda başvurularını tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Formen meslek tanımı nedir?

Çeşitli sektörlerde üretim yapan kuruluşlarda işçileri denetleyen ve iş sürecini yöneten kişilere formen denir. Formen pozisyonu, üretim yapan firmalarda önemli bir role sahiptir. Çalışanların koordinasyonundan ve çalışmaların iş planına uygun şekilde sürdürülmesinden formen sorumlu olur. Bu pozisyonda görev almak isteyen kişiler, dikkatli ve disiplinli çalışmaya özen göstermelidir.

Formen çalışma ortamları nerelerdir?

Formen pozisyonunda görev alanların çalışma ortamı, işveren kuruma göre değişebilir. Genellikle ofis ve büro ortamında çalışan formenler, gerekli durumlarda saha ziyaretlerine çıkar. Formenler sahada işçilerin çalışmalarını denetler. Formen pozisyonunda; inşaat, demir, çelik ve kimya gibi farklı sektörlerde görev alınabilir. Firmaların hizmet verdiği sektörler farklılık gösterse de formenler, ofiste ve sahada görev yapar.

Formen iş ilanları hangi sektörlerin kurumları tarafından yayınlanır?

Formen pozisyonu için özel sektörden pek çok firma iş ilanı yayınlar. İthalat ve ihracat yapan firmalarda formenlere daha fazla ihtiyaç duyulur. Demir, çelik, kimya ve inşaat gibi farklı sektörlere çalışan özel kuruluşlar, formen unvanı ile çalışabilecek kişiler arar. Bu bağlamda adaylar, tecrübeli ve donanımlı olduğu sektördeki firmaların formen iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Formen iş ilanlarına nasıl başvuru yapılabilir?

Formen iş ilanları seçeneklerine Kariyer.net üzerinden ulaşılabilir. Kariyer.net'in filtreleme özelliğini kullanan adaylar, belirlediği şehirdeki ve ilçedeki ilanları görüntüleyebilir. Ayrıca filtreleme yöntemi ile iş ilanlarını deneyim kriterine göre sıralayabilir. Aday, Kariyer.net'te özgeçmiş oluşturduktan sonra belirlediği iş ilanına başvuru yapabilir. Diğer yandan firmaların yayınladığı formen iş ilanlarından haberdar olmak isteyen kişiler, iş alarmı oluşturma özelliğini kullanabilir.

notifications İş Alarmı kur