Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
  • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı İş İlanları

Gayrımenkul değerleme uzmanı; gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değer biçme işini yapacak gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından istihdam edilir. Ayrıca gayrimenkul değerleme şirketleri ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti veren ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun lisanslamaya ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde verilen lisans doğrultusunda çalışan kişilere de gayrimenkul değerleme uzmanı denir. Bu alanda çalışan yardımcı personellere de gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı ünvanı verilir. Bina, konut, arsa, arazi, işyeri vb. gibi gayrimenkullerin değerini tespit ederek raporlama görevinde sorumlu olan gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları sayfasından kendine uygun iş ilanlarına ulaşabilir, ülkemizin her şehrinde çalışabilme olanaklarına sahip olabilirsin.

Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı Ne İş Yapar?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcıları her türlü gayrimenkulün değerini tespit ederek raporlama görevini yapan kişilerdir. Görev tanımlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bina, arsa, işyeri, arazi, konut gibi gayrımenkullerin değerleme çalışmalarında yer alır.
  • Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı aynı zamanda ipotekli arsa, konut kredisi, gayrimenkul yatırımı için değerleme yaparak bilgilendirme görevinde de rol alır. 
  • Bu alanlarda değerleme yaparken, belli kriterlerden, etik kurallar ve nesnel ölçütlerden yararlanarak çalışır. 

Her geçen gün konut, arsa, işyeri gibi gayrimenkullerin değerinin artmasıyla birlikte bu meslek kolunun önemi de artmaktadır. Bu alanda çalışmak istiyor ve kendini geliştirmek istiyorsan güncel gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları hakkında araştırma yapabilir, bu alanlarda kendine uygun iş ilanlarına başvuruda bulunarak mesleki gelişimini sürdürebilirsin.

Gayrimenkul Değerleme Uzman Yardımcısı Olarak Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan istihdam ettirecek olan iş yerlerini senden bazı özelliklere sahip olmanı bekleyebilir. Bu özellikler arasında öncelikle alanın hakkında teknik usul ve esaslara hakim olman gelir. Etkili iletişim becerisine sahip olmak, ekip çalışmasına yatkın olmak, planlama aynı zamanda iş takip becerisine sahip olmak, mesleki anlamda gelişmeye ve yeniliklere açık olmak ve aynı zamanda aktif araç kullanmak işveren tarafından talep edilen özellikler arasında yer alır. Bu özelliklere ve vasıflara sahip olduğunu düşünüyor, bu alanda hizmet vermek ve kendi istihdamını sağlamak istiyorsan gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları için kategoriyi inceleyebilir, kendine uygun gördüğün kriterlere sahip iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışabileceğin birçok iş imkanı bulunur. Bu iş imkanları genellikle özel sektörde yerini almıştır. Başta emlak sektörü olmak üzere gayrimenkul ve inşaat sektöründe de faal olarak kendini gösteren bu meslek kolunda çalışmak istiyorsan gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları için kariyer.net’i takip edebilir, burada kendine uygun bulduğun iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanlarında freelance iş bulunur mu?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı meslek kolunda bir şirkete bağlı olarak çalışacaksan çalışma şekillerin iş yerinin çalışma biçimine göre farklılık gösterebilir. Bazı iş yerleri sana tam zamanlı bazı iş yerleri de part time çalışma fırsatı sunabilir. Bunun dışında bu meslek kolunda çalışmalarına freelance sürdürme imkanına da sahip olabilir, kendi program ve planına göre çalışabilirsin.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan çalışacağın sektörde bulunan istihdam alanları senden bazı kriterlere sahip olmanı bekleyebilir. Bu kriterler arasında gayrimenkul alanında teknik bilgiye sahip olmak, insan ilişkilerinde iyi olmak, uzmanlaşmak istediğin alanda yetkinliğe sahip olmak için araştırma yapmak, raporlama yeteneğine sahip olmak gibi hususlar yer alabilir. Bu kriterlere daha ayrıntılı şekilde ulaşmak için gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları bay ve bayan seçeneklerini inceleyebilir, ilan açıklamalarında yer alan genel nitelikler ve iş tanımına göz atarak bilgi alabilirsin. 

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak çalışmak istiyorsan öncelikle bu alanda uzmanlaşmış kişilerin bilgilerinden yararlanabilir, bu alanda sahip oldukları tecrübelerden faydalanabilirsin. Aynı zamanda üniversitelerin ilgili bölümlerinden olan iktisat, şehir planlama, mimarlık, inşaat mühendisliği ve işletme bölümlerinden mezun olarak bu alanda çalışabilir ve istihdam sağlayabilirsin. Kariyer.net üzerinden gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı iş ilanları bayan veya bay araması yaparak iş başvurusunda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısının görevleri nelerdir?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olabilmen için belirli görev ve sorumlulukları yerine getirmen gerekir. Bu görevlere detaylı olarak bakıldığında öncelikle finans kurumlarına verilecek hizmetleri eksiksiz olarak yerine getirmen gerekir. İlgili resmi kurum incelemelerini öğrenirsen daha verimli işler ortaya koyabilirsin. Aynı zamanda şirket senden daha farklı tespitler yapmanı da isteyebilir. Sunulan değerleme raporlarını hazırlayarak detaylı çalışmalara dahil olman gerekir. Kariyer.net platformuna baktığında her şirketin, firmanın ve kurumun farklı kriterlerde ve sorumluluklarda eleman aradığını görebilirsin. Donanımın, eğitim durumunu, kapasiten seni çeşitli ilanlara yönlendirebilir.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olabilmen için belirli yeterliliklere sahip olman önemlidir. Bu yeterlilikler şirketlerinde firmaların ihtiyaçları doğrultusunda belirlense de ortak özellikler olduğu da söylenebilir. Öncelikle gayrimenkul değerleme esaslarına ve yasal mevzuata hakim olman, gerekli maddeleri kapsamlı bir şekilde bilmen senden beklenen ilk yeterliliktir. Dinamik ve girişken olman dikkat çeker ve seni daha verimli bir görünüme hazırlar. Şirkette de firmanın çalışma kapasiteleri bazen esnek çalışma ve fazla mesai gibi durumları da beraberinde getirebilir. Bu gibi hareketliliğe hazır olman ve uyum sağlama senden beklenen yeterlilikler arasında yer alır. Yazılı ve sözlü iletişimde başarılı olman işlerinde daha verimli ve profesyonel kalman da kolay ilerlemede önemlidir. B sınıfı ehliyet sahibi olman ve aktif araç kullanmada gerekli olan yeterlilikler arasında yer alsa da bu durum şirketlerin ve kurumların taleplerine göre değişiklik gösterebilir.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısının maaş kriteri nasıldır?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olarak işe başladığında seni farklı çalışma koşulları ve özlük hakları bekleyebilir. Özellikle kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda maaşlar, tatiller, çalışma saatleri, çalışma tempon ve belirli konularda farklar olabilir. Bu konularda çeşitli araştırmalar yapman seni en ideal seçimlere yönlendirir. Maaş konusu elbette şirketlerin ve firmaların çalışma kapasiteleri, iş hacimleri, alınan projeler ve bütçesine göre değişiklik gösterebilir. Senin deneyimin, bilgi birikiminin, çalışma performansın da alacağın maaşı doğrudan etkiler. Bazı firmalar maaş yanında prim verileceği gibi ifadeleri de ilanlarda belirtir. Maaş miktarları net olarak belirtilmeyebilir. Yüz yüze konuşulduğunda daha net ve detaylı bilgiler sunulabilir.

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı hangi belgelere sahip olmalıdır?

Gayrimenkul değerleme uzman yardımcısı olabilmen için belirli kriterleri taşıman gerekir ve sahip olmak gereken belgeler, içinde bulunduğu eğitim durumu şirketler ve firmalar tarafından belirtilir. Bazı şirketler lisans, yüksek lisans, doktora öğrenci ve doktora mezun eğitim seviyelerinde elemanlara gereksinim duyabilir. Okunulan üniversitelerin bölümleri ise genel olarak harita mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği ve mimarlık, şehir planlama gibi bölümler olarak değerlendirilebilir. Mezuniyetinin ardından bu alanda almış olduğum kurslar ve eğitimler sana farklı birikimler ve donanım katabilir.

notifications İş Alarmı kur