Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
29

Gaziantep Otomotiv İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Otomotiv cancel
Gaziantep cancel
TEKTEM MAKİNA SAN. Ve DIŞ. TİC. LTD.ŞTİ

Bölge Satış Sorumlusu

TEKTEM MAKİNA SAN. Ve DIŞ. TİC. LTD.ŞTİ
Gaziantep +5 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Davet Otomotiv Tic. San. Ltd. Şti

Depo Elemanı

Davet Otomotiv Tic. San. Ltd. Şti
İstanbul(Asya) +5 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gaziantep Otomotiv İş İlanları

Genel anlamda otomotiv endüstrisinin motorlu araçlar ile ilgilendiği söylenebilir. Bu bağlamda otomotiv sektöründe motorlu araçların tasarımı, parça üretimi, tamiri ve pazarlaması yapılır. Dolayısıyla otomotiv sektöründe pek çok alanda çalışmak mümkün olur. Sektörün üretim ve pazarlama aşaması daha çok teknik bilgi ve uzmanlık gerektirir. Bunun dışında sektörün uzmanlık gerektirmeyen alt iş dalları da mevcut olur. Örneğin; Gaziantep oto lastik iş ilanları arasından başvuru yapacak adaylarda çok fazla uzmanlık gerektiren nitelikler aranmaz. Gaziantep otomotiv iş ilanları sayfası incelediğinizde hem lise mezunu hem de üniversite mezunu adaylara ihtiyaç duyulduğunu görmek mümkündür. Gaziantep’te faaliyet gösteren şirketler; satış elemanından finans sorumlusuna, depo görevlisinden saha satış görevlisine kadar çeşitli alanlarda çalışabilecek farklı eğitim seviyesine ve uzmanlığa sahip personelleri istihdam etmeye hazır olur.

Gaziantep’te Otomotiv Sektöründe İş Olanakları

Gaziantep, Türkiye’nin önde gelen büyükşehirleri arasında yer alır. Şehir pek çok açıdan gelişim gösterdiği için bölgedeki istihdam sahası da her geçen gün daha da genişlemeye devam eder. Bölgede iş gücüne en çok ihtiyaç duyulan sektörler arasında otomotiv sektörü bulunur. Otomotiv sektöründe saha sorumlusu, satış temsilcisi, ihracat destek elemanı, müşteri temsilci ya da danışmanı, depo görevlisi, finansman sorumlusu, araç boya ustası, elektrik bakım teknikeri, servis müdürü, insan kaynakları sorumlusu, üretim mühendisi ve motor ustası olarak çalışabilecek personellere ihtiyaç duyulur. Uzmanlık alanınıza, tecrübe ve yeteneklerinize göre iş ilanlarını inceleyerek size uygun olanlara iş başvurusu yapabilirsiniz. Kariyer.net adresinde bulunan iş ilanlarını incelediğinizde otomotiv sektöründe iş olanağının çok fazla olduğunu fark edebilirsiniz. Sektörde gerek ilkokul mezunu veya lise mezunu gerekse üniversite mezunu adayların niteliğine uygun pozisyonlar bulunur. Örneğin ilkokul ya da ortaokul mezunu olarak iş arıyorsanız, Gaziantep oto yıkama iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. Ortaokul ve lise mezunu olarak Gaziantep oto tamir iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. Eğer alanda yeterli derecede bilgi birikimi ve tecrübeye sahipseniz kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Meslek eğitimi veren liselerde ya da üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında otomotiv üzerine belirli bir alanda teknik eğitim aldıysanız Kariyer.net sitesinde Gaziantep otomotiv sektörü iş ilanları şeklinde arama yaparak aldığınız eğitime ve tecrübelerinize uygun ilanları değerlendirebilirsiniz.

Gaziantep Otomotiv İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Gaziantep otomotiv iş ilanlarına başvuru yapmadan önce ilanda aranan özellikleri ve iş tanımını dikkatli okumanız gerekir. İlanda bahsedilen özelliklere uyduğunuzu düşünüyorsanız başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Otomotiv sektöründe istihdam alanı oldukça geniştir. İstihdam edilmek üzere çok farklı bilgi birikimi ve yeteneklere sahip kişiler aranır. Dolayısıyla başvuracağınız pozisyona göre sizden istenen nitelikler farklılık gösterebilir. İlanlarda çoğu zaman adaylardan belirli bir alanda tecrübe istendiğini görebilirsiniz. Örneğin; genelde satış danışmanı ya da satış temsilcisi gibi müşteriler ile doğrudan iletişim kurma becerisi gerektiren pozisyonlarda tecrübeli adaylara öncelik verilir. Ancak herhangi bir tecrübeniz olmasa bile kendinize uygun ilanlar bulmanız mümkündür. Kendinizi teorik anlamda geliştirdiyseniz, belirli bir seviyede yabancı dil bilginiz varsa pek çok ilana başvuru yapabilirsiniz. Örneğin; büyük markaların oto galerilerinde satış yapmak üzere eğitimli adaylara ihtiyaç duyulur. Eğitiminiz ve yabancı dil becerileriniz yeterli ise Gaziantep oto galeri iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Gaziantep Otomotiv Sektörü İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Otomotiv sektöründe farklı eğitim seviyelerine sahip olan birçok kişinin iş bulması mümkün olur. Sektörde üretim, tasarım, satış ve pazarlama gibi pek çok iş kolu bulunur. Dolayısıyla adaylardan istenen eğitim ve belgeler, istihdam edilecekleri iş koluna göre farklılık gösterir. Sektörde otomotiv mühendisleri, insan kaynakları uzmanları, oto tamirciler, boya ustaları, oto yıkamacılar gibi pek çok kişinin çalışması mümkün olur. Örneğin; istihdam edilmek üzere bir otomotiv mühendisinden üniversite diploması, yabancı dil ve çeşitli bilgisayar programlarını kullanabildiğini gösterir sertifikalar talep edilebilir. Gaziantep oto elektrik iş ilanları gibi belirli konularda uzmanlık arayan ilanlarda adaylardan öncelikle alandan mezun olunduğuna dair diploma talep edilir.  Gaziantep oto boya iş ilanları sayfasında kaporta boya ustası olarak istihdam edilecek kişilerden ise farklı alanlarda mesleki tecrübeye sahip olmaları beklenir. Bunun yanında başvurduğunuz işe göre B sınıfı sürücü ehliyeti ve askerlik ile ilişiğin bulunmadığına dair bir belge de istenebilir.  

Otomotiv Mühendisi Nasıl Olunur?

Otomotiv mühendisi olmak için öncelikle 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin mühendislik ya da teknoloji fakültelerine sayısal puan türü ile yerleşmeniz gerekir. Bölümde verilen bilgisayar temelli çizim, motor dinamiği, teknik resim, makine elemanları, motor teknolojileri, taşıt teknolojisi, otomotiv yan sanayii gibi daha pek çok dersi başarı ile tamamlayarak mezun olmanız gerekir.

Otomotiv Teknikeri Ne İş Yapar?

Hiyerarşik olarak otomotiv teknisyeni, otomotiv mühendisinden daha geride yer alır. Sektörde çalışan işçi ve teknisyenlerden de daha öncelikli bir konumda bulunur. Otomotiv teknikerleri, motorlu araçların üretim, bakım ve onarımı gibi süreçlerde mühendisler, işçiler ve teknisyenler ile beraber çalışır. Genel olarak teknikerler, mühendislerin planlamasını yaptığı çalışmaları uygulamaya döker, üretim aşamasında çeşitli teknik çizimleri gerçekleştirir, motorları test eder.

Otomotiv Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır?

Otomotiv sektöründe istihdam edilen her personelin maaşı çalıştığı pozisyona ve iş yerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle otomotiv teknikerlerinin aldığı maaş için belirli rakamlardan söz etmek doğru olmaz. Teknikerin iş yerinde aldığı görev ve sorumluluklarına göre maaşı artabilir ya da ortalamanın altında kalabilir. Dolayısıyla otomotiv teknikerlerinin maaşı asgari ücret düzeyinde ya da asgari ücretin daha da üstünde olabilir.

Otomotiv Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Bölümü Okumak Gerekir?

Otomotiv sektöründe çok farklı iş kolları bulunur. Dolayısıyla iş kolunun gerektirdiği nitelikler farklılık gösterir. Sektörde insan kaynakları uzmanları, satış temsilcileri, mühendisler, teknikerler, teknisyenler ve işçiler gibi farklı eğitim seviyelerine ve tecrübelere sahip kişiler çalışır. Bu nedenle sektörde hangi alanda kariyer yapmayı düşünüyorsanız o alanda eğitim almanız ve kendinizi geliştirmeniz tavsiye edilir.