26

Gaziantep Şoför/Sürücü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Şoför / Sürücü cancel
Gaziantep cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gaziantep Şoför İş İlanları

Türkiye’nin en yoğun nüfuslu dokuzuncu şehri olan Antep’te hizmet sektörü, giderek yükselen bir iş alanıdır. Gaziantep iş ilanları birçok alana uzanan çeşitli imkânlar sunar. Ayrıca sahip olunan kültürel havası ve gelişen merkezi ile iş hacmi giderek genişler. Nüfus yoğunluğundan dolayı ihtiyaç duyulan sağlık, eğitim, güvenlik gibi iş kollarının yanı sıra taşımacılık alanında da eleman alımı yapılır. Birçok araç çeşidi ve farklı nitelikteki işler Gaziantep şoför iş ilanları başlığı altında listelenir. Büyükşehir statüsüne sahip Gaziantep şehri birçok alanda ihtiyaca göre şoför alımı yapar. Motor, kepçe, otomobil ve otobüs gibi birçok vasıta ile yapılacak hizmetler için birçok fırsat sunar. Sahip olduğun ehliyet belgenin türüne göre farklı iş fırsatlarını inceledikten sonra uygun olanı seçebilirsin.

Gaziantep’te Şoförler Ne İş Yapar?

Karayollarında motorlu araçlarla taşımacılık hizmeti sunan kişilere şoför denir. Ticari amaçlarla çeşitli türlerde teslimat taşıyan, bu yetkiye sahip olmak için gerekli belgelere sahip olan ve istenen eğitimleri almış kişiler şoförlük yapabilir. Gaziantep şoför arayan firmaların istediği görev ve sorumluluklar farklı olsa da şoför mesleğine mensup kişilerin genel görev ve sorumlulukları şunlardır:

  • Kendisine verilen aracın muayenesinin, vergi ve sigorta işlemlerinin kontrollerini yapar.
  • Araçların bakımını yapar.
  • Yol güzergâhını belirler.
  • Belirtilen gidiş geliş saatlerine riayet ederek müşteri memnuniyetini gözetir.
  • Verilen teslimatı zamanında ve doğru yere ulaştırır.
  • Teslim edilen şey bir gıda ürünü ise hızlı ve kaliteli taşıma ilkelerine uyar.
  • İnşaat makineleri operatörü ise teknik bilgilerini doğru kullanarak verilen görevi yerine getirir.

Eğer gerekli ehliyet belgelerine sahipsen Gaziantep şoför iş ilanları yeni ya da önceden yayınlanmış başlıklarıyla sana çeşitli iş fırsatları sunar. Bu sektördeki ilanları kariyer.net'ten inceleyerek istediğin özelliklere sahip işleri filtreleyebilirsin. Gaziantep şoför arayanlar çalışma şekli yönünden birçok tam zamanlı çalışan alımı yapar. Aradığın çalışma saati aralığını ve mesai şartlarını ilanlardan öğrenebilirsin.

Gaziantep’te Şoförlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bu sektörde lojistik, inşaat, dijital hizmetler gibi birçok alanda taşımacılık yapabilirsin. Çalışma saatlerinin çoğunu araç içinde geçireceğin bu iş türü araç sürmeyi seven kişiler için çok uygundur. Gaziantep şoför ilanlarında genellikle tam zamanlı yani full time iş fırsatları bulunur. Sadece belirli bir şehirde ve şehir içinde değil aynı zamanda şehir dışında da sürücülük yapmanı isteyen firmalar vardır. Bu da şehir dışı sürücülük yaparak kargo, ürün teslim, lojistik, eşya taşıma gibi sorumlulukları alabileceğini gösterir. Aynı zamanda servis teknisyeni olarak insanların ihtiyacı olan tamir ve montaj gibi işleri yapacak ekibin araç sürücüsü olabilirsin. Eğer kurye olmak istiyorsan çalıştığın firmanın şubesinde ürün, malzeme ya da yiyecek talebi gelmesini bekleyip ardından teslimatı vermek için göreve devam edebilirsin. Çalışma saatleri, şartları, izin günleri gibi ayrıntıları ilan açıklamalarından öğrenebilirsin.

Gaziantep’te Şoför Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Diğer şehirlerde olduğu gibi Gaziantep'te de başvurmak istediğin ilandaki araç çeşidine ve iş tanımına göre alman gereken belge ve eğitimler değişiklik gösterir. Bu yüzden öncelikle kullanacağın aracın sınıfına uygun şoför ehliyetine sahip olman gerekir. Ayrıca bazı özel kodlara sahip mesleki yeterlilik belgen olmalıdır. Alman gereken temel trafik eğitimi ile beraber kullanacağın araca özel dersler içeren eğitimlere katılman gerekebilir. Sürücü belgen varsa bir sonraki aşama resmi kurumlar tarafından onaylanmış mesleki yeterlilik belgesini almaktır. SRC kod adıyla bilinen sürücü mesleki yeterlilik belgesi her araca özel SRC1, SRC2 şeklinde isimler alır. Hangi araç türü için hangi belgeyi alman gerektiğini bilmiyorsan eğitim veren bu kurumlardan bu bilgileri öğrenebilirsin. Ayrıca A, B, C gibi farklı sınıflarda alacağın ehliyet belgelerinin hangi sınıfa ait olması gerektiğini ilan açıklamalarından öğrenebilirsin. Gaziantep'te şoför iş ilanları başvurunu tamamlamak için sahip olduğun ehliyet ve SRC türünü belgelerle kariyer.net'teki profiline yükleyerek işverene gerekli bilgileri ulaştırman gerekir.

Gaziantep’te şoför alımı var mı?

Büyükşehirlerden biri olan Gaziantep şoför iş ilanı barındırdığı kalabalık nüfusu ile taşımacılık sektöründeki iş hacmini genişletir. İhtiyaç duyulan ulaşım sektörü bünyesindeki firmalar, kariyer.net'te her alandan Gaziantep şoför alımı yapar. Eğer gerekli belgeleri sağlıyorsan ve istenen eğitimleri tamamladıysan iş tanımları ve kullanılan taşıtların farklı olduğu ilanlara kariyer.net'ten ulaşarak aradığın fırsatı yakalayabilirsin.

Gaziantep şoför iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Her ilanda olduğu gibi Gaziantep iş ilanları bay şoför ve kadın şoför başvuruları için önce senden istenen bilgileri incelemelisin. İlan açıklamalarında yer alan eğitim, sertifika, dil bilgisi gibi kriterleri incelemelisin. Ayrıca Gaziantep şoför iş ilanları bay çalışma adayları için askerlik yapmış olma şartı koyabilir. Ana başlıkta verilen genel bilgiyi inceledikten sonra ayrıntılarda yer alan şartları okuyabilirsin. Sana en çok uyan ilanı saptayarak sahip olduğun nitelikleri yaptığın başvuruda kullanabilirsin.

Gaziantep şoför iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Her ilanda olduğu gibi Gaziantep şoför arayan firmaların ilanlarında da öncelikle teorik olarak aldığın eğitimler sorgulanır. Her iş başlığına göre aranan bu eğitim sertifikaları değişiklik gösterir. Örneğin; bir tır şoförü olacaksan başka, özel şoför olacaksan başka bir kodlu sürücü yeterlilik belgesine sahip olman istenir. Aldığın ehliyetin sınıfı da önemlidir. Bir ilanın ehliyet ve sertifika kriterlerine uyuyorsan; yabancı dil, tecrübe gibi ekstra istenen kriterlere bakabilirsin. 

Gaziantep şoför iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Gerekli belgeleri tamamlamış ve ilanda verilen detayları sağlayan herkes güncel Gaziantep şoför iş ilanlarını inceleyerek aradığı iş fırsatını yakalayabilir. Artan firma sayısı ve evrensellik prensibi ile birlikte farklı yerlere ulaşma ihtiyacı artmıştır. Teknisyenlikten kuryeliğe, operatörlükten özel şoförlüğe kadar birçok alanda şoföre ihtiyacı olan Gaziantep şoför iş ilanları bayan ve baylar için işe alım yapar.

Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep şoför sürücü iş ilanları en çok hangi ilçelerde yayınlanır?

Gaziantep şehrinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde sürücüye ihtiyaç duyulur. Şehrin farklı ilçelerinde hizmet veren kurumlar; ilçeler arası nakliyat, kargo dağıtımı, servis taşımacılığı amacıyla şoför arar. Şehitkamil ilçesinde yer alan birçok kurum sürücü iş ilanı yayınlar. Gaziantep’te şoför olarak çalışmak istiyorsan farklı hizmet alanlarında faaliyet gösteren kurumların iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Gaziantep'te şoför olarak görev alan kişiler ilçeler arası seyahatlerde bulunabilir.

Gaziantep şehrinde şoför olmak için hangi belgeler gereklidir?

Şoför olarak çalışmak istiyorsan kullanman gereken aracın sınıfına uygun ehliyete sahip olman gerekir. Aynı zamanda ticari sınıf araç kullanımı için çeşitli belge ve evraklar da firmalar tarafından talep edilebilir. Ticari araç kullanmak için mesleki yeterlilik belgesine sahip olmalısın. SRC belgesi farklı sınıflara sahip olan, yük ve yolcu taşımacılığında kullanılan bir belge türüdür. Kargo ve yolcu taşımacılığı yapabilmek için bu belgeye sahip olman gerekir. İşverenler, adaylardan farklı belgeler ve mesleki yeterlilikler de talep edebilir. Psikoteknik belgesi, adaylardan istenen belgeler arasında yer alabilir.

Gaziantep şehrinde şoförlerin mesai saatleri nasıldır?

İşverenlere göre çalışma saatleri farklılık gösterir. Çalışma saatlerini etkileyen pek çok faktör vardır. Görev aldığın kurumun çalışma saatleri ve izin günleri farklı olabilir. Makam şoförlüğü veya kişisel şoförlük yapmak istersen çalışma saatlerin farklı olabilir. İşverenin çalışma saatlerine uyum sağlaman gerekir. Kargo ve nakliye gibi farklı alanlarda yer alan firmalar tam zamanlı olarak hizmet verir. Bazı kurumlar vardiya sistemiyle 24 saat boyunca hizmet verir. Kariyer.net ile Gaziantep şoför iş ilanlarında yer alan kriterleri inceleyerek kendin için uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin.

En güncel Gaziantep şoför iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Şoförlük mesleği için yeterli eğitim ve belgelere sahipsen Kariyer.net ile iş ilanlarını inceleyerek pek çok iş olanağına sahip olabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliğini kullanarak ilanları yayınlanma tarihine göre inceleyebilirsin. Ek olarak sahip olduğun özellikler ve eğitim durumuna göre filtrelemeler yaparak kendin için en uygun iş ilanını bulabilirsin. Güncel Gaziantep şoför iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

notifications İş Alarmı kur