38

Gemi Acentaları İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gemi Acentaları cancel
MSC Gemi Acenteliği A.Ş.
Sales Representative
MSC Gemi Acenteliği A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TERSAN TERSANECİLİKSANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Dizayn Tekne Resim Teknikeri
TERSAN TERSANECİLİKSANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yalova İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
İdari İşler Müdürü
Yalova İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MSC Gemi Acenteliği A.Ş.
Sales Representative
MSC Gemi Acenteliği A.Ş.
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
26 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gemi Acenteleri İş İlanları

Ticari faaliyetler içerisinde en önemli role sahip olanlardan birisi de deniz ticaretidir. Gemi acentelerinin deniz ticaretinde rolleri çok büyüktür. Gemi acenteleri deniz ticaretinde rol alan birçok kişi ya da kurumu temsil eden önemli işletmelerdir. Armatör, gemi kaptanı, gemideki yükün sahibi, geminin kiracısı gibi ticari faaliyet içerisinde rol alan birçok kişi ve kurumla ortak bir paydada çalışır. Bu kişileri temsil eder ve onların hak ve menfaatlerini korur.

Gemi acenteleri özellikle deniz ticaretinin aktif olduğu Mersin gibi liman şehirlerinde bulunur. Mersin gemi acenteleri iş ilanlarına ulaşmak için öz geçmişin ile kariyer.net’te yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Güncel gemi acenteleri iş ilanlarına kariyer.net üzerinden erişebilirsin.

Gemi Acentelerinin Sorumlulukları Nelerdir?

Deniz ticaretinde pek çok kişi ve kurum rol oynar. Gemi acenteleri bu kişi ve kurumlar arasında bağlantıyı sağlar. 

  • Söz konusu ticari faaliyeti başlangıcından sonuna kadar koordine eder. 
  • Geminin yüklenmesi, yükün indirilmesi, armatörün ilgili faaliyetler hakkında bilgilendirilmesi acentelerin sorumluluğudur. 
  • Tüm bu süreç içerisinde mevzuatlara uygun olarak liman başkanlıkları, boğaz kontrol noktaları gibi yerlere gemi ile ilgili bilgileri verir. Gerekli belgelerin temin edilmesini ya da ulaştırılmasını sağlar. İlgili izinleri alır. 
  • Geminin limana yanaşması, limandan ayrılması, yükün boşaltılması ya da yüklenmesi gibi süreç içerisindeki her aşamayı çizelge aracılığı ile kontrol eder. Bu aşamalar hakkında ilgili kişi ve kurumlara bilgi verir.
  • Gemi personelinin ihtiyaçları ile ilgilenir

Gemi acentelerinin bu anlamda personele karşı oldukça fazla sorumluluğu bulunur. Samsun gemi acenteleri iş ilanlarını incelemek için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin..

Gemi Acentesinde Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Gemi acentelerinin işlerinin önemli bir kısmı yasal mevzuatlar üzerinedir. Bu nedenle gemi acentesi çalışanlarının hem ulusal hem de uluslararası mevzuata hâkim olmaları önemlidir. Acentenin bu konudaki rolü ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Yabancı dil bilgisi de gemi acentesinde çalışmak için gerekli olabilir. Gemi acentelerinde çalışanların çalışma koşulları pek çok meslekten farklıdır. Gemi acentelerinde çalışanların bu çalışma koşullarına ayak uydurabilecek nitelikte olmaları gerekir. Aktif olarak günün farklı saatlerinde çalışabilmelidirler. Aynı zamanda gemi acenteliği için çalışanların limana yakın bir konumda yaşamaları önemlidir. Sorumluluk sahibi ve zaman yönetimini iyi yapabilen kişiler gemi acenteleri iş ilanlarına başvuru yapabilir.

Gemi acentelerinde çalışmanın avantajları nelerdir?

Gemi acentelerinde çalışanlar kendilerini geliştirme ve meslekte tecrübe kazanarak ilerleme fırsatı bulabilirler. Ayrıca bu sektörde çalışanların yabancı dil becerilerini geliştirme fırsatları bulunur. Gemi acentelerinde çalışanların maaşları pozisyona göre değişmekle birlikte kendini geliştirerek iyi bir konuma gelen kişilerin ücretlerinin yükselme şansı vardır. 

Gemi acentelerinde çalışma şartları nasıldır?

Gemi acenteleri çalışanlarının çalışma şartları diğer birçok mesleğe göre oldukça farklıdır. Gemi ticareti belirli bir gün ve saat ile sınırlı olmadığı için çalışanların da belirli bir çalışma saatleri olmayabilir. İzin alacakları günleri önceden bildirmeleri gerekir. Farklı kişi ve kurumlarla çalışan acentelerin çalışanlarının da farklı kişi ve kurumlarla diyalog kurması gerekebilir. kariyer.net’te yer alan güncel gemi acenteleri iş ilanlarını gözden geçirerek çalışma şartları hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsin.

Gemi acentelerinde çalışma şekli nasıldır?

Gemi acentelerinde çalışma şartlarına bağlı olarak çalışma şekli de değişiklik gösterebilir. Genelde tam zamanlı çalışılıyor olsa da acente çalışanının bulunduğu pozisyona bağlı olarak çalışma şekli ve yeri değişebilir. Gemi acenteleri iş ilanları yeni yayınlanan iş ilanlarını ve  farklı çalışma şartlarındaki pozisyonları incelemek için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Gemi acenteleri iş ilanlarına başvuru yapılırken hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Gemi acenteleri çalışanları için iş yerine ulaşım ve zaman yönetimi çok önemlidir. Bu nedenle yaşadığın yerin, başvurduğun pozisyona göre limana veya acentenin ofisine yakın bir konumda bulunması önemlidir. Başvurduğun acentenin senden beklentilerini iyi bir şekilde anlamalı ve buna göre başvurmalısın. Bir diğer dikkat etmen gereken husus ise ilgili mevzuatlara hâkim olmandır. Gemi acentesinde çalışmak için deniz ticaretine, acentenin hak ve sorumluluklarına, çalıştığı ve temsil ettiği kişi ve kurumlara yönelik yükümlülüklere hâkim olman önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gemi acentalarında dönemsel iş imkanı var mı?

İnsan veya yük taşımacılığı yapan, bu bağlamda uluslar arası arenada yüksek performans sergileyen gemi acentaları, yılın farklı dönemlerinde farklı yoğunluklara sahip olurlar. Öte yandan kimi durumlarda yapılan dönemsel veya uzun süreli yeni bir iş anlaşması, acenta hizmet hacminin üstünde çalışan bulundurmayı gerektirir. Bu anlarda çalıştırmak üzere dönemsel eleman ihtiyacına sürekli bağlamda ihtiyaç duyan gemi acentalarında, farklı pozisyonlarda iş imkanı yakalayabilirsin. Üstesinden gelinmesi gereken iş yükünün ilave bir gemiyle halledilmesi durumunda; idari departmanlardan vasıfsız işçilik pozisyonuna dek farklı konumlarda iş fırsatına denk gelebilirsin. Rutin işleyişler içerisine dahil edilecek dönemsel çalışanların ise ağırlıklı olarak halkla ilişkiler veya gemi içi vasıfsız eleman pozisyonlarında alındığı gözlemlenir.

Gemi acentalarında kimler çalışabilir?

Gemi sahipleri ile kiralamacıları adına hareket tanımını içeren gemi acentalığı; kiracı, koruyucu, liman, tarifeli, rezervasyon acentası gibi farklı tanımlarla iş görür. Gemi içi işleyiş ilkeleri ve iş dalı içinde yaşadığı çeşitlilik, farklı mesleklerden çalışanlara ihtiyaç duyulmasını sağlar. Bu bağlamda mekanik bakım, tamir ve tadilat, şoförlük, yük brokerlığı gibi beden çalışmasına yönelik işler için yeterli olduğunu düşünenler, sektör içerisinde pek çok iş imkanına erişebilirler. Halkla ilişkiler ve müşterilerde diyalog noktasında çalışanlara ihtiyaç duyan sektör aynı zamanda idari pozisyonlar ve finans birimlerinde çalıştırmak üzere yaygın biçimde çalışan alımı yapar. Öte yandan Kariyer.net’le yapacağın başvuruda, söz konusu ilanla ilgili temel işe alım koşullarına sahip olman gerekir.

Gemi acentaları sektöründe iş ilanlarının yoğun olduğu şehirler hangileridir?

İş tanımına göre insan veya yük taşımacılığı sektörlerine hizmet sunan gemi acentalığı, genel anlamda liman kentlerinde daha çok daha aktif iş dalları arasında gelir. Bu noktada turizm veya ithalat-ihracat sektörlerinin daha gelişkin olduğu liman kentleri de gemi acenta kuruluşlarının sayıca daha fazla olduğu bölgeler olarak öne çıkar. İstanbul, Mersin, Bursa, İzmir gibi illerde, farklı iş tanımları ile faaliyet gösteren çok çeşitli gemi acentası kuruluşlarında, becerilerine uygun iş fırsatlarına erişebilirsin. Öte yandan az sayıda olsa da liman kenti olmayan kentlerde de gemi acentası merkezi veya şubelerine rastlayabilirsin.

Gemi acentaları sektöründe eleman pozisyonunda işler nelerdir?

Klasik birer işletme olan gemi acentaları, iki farklı alanda eleman ihtiyacı duyarlar. Tek şubeli veya çok şubeli olarak faaliyet gösteren gemi acentalarının ofis işleri için aranan elaman kadroları, liman kadroları veya gemi içi eleman kadroları arasına dahil olabilirsin. Bu noktada Kariyer.net’le erişebileceğin eleman pozisyonu ilanları; rezervasyon hizmetleri elemanı, asistan, operasyon elemanı, yazılımcı gibi masa başı işler olabilir. Ofis işleyişine bağlı satış temsilciliği, şoförlük gibi saha bazlı iş ilanlarına erişebilirsin. Yahut iman veya gemi içinde aktif olarak çalışabileceğin mekanik bakım elemanlığı, torna tavsiye elemanlığı gibi pozisyonlara rastlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur