33

Girne İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Girne İş İlanları

Girne Akdeniz’de yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bir şehridir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin turizm başkenti olarak bilinen Girne bir liman şehridir. Şehirde üç üniversite bulunur. Turizm sektörünün oldukça öne çıktığı bir yerdir. Her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir. Kıbrıs harekatı öncesinde şehirde çok sayıda Rum bulunurken, bu hadise sonrası Türklerin yoğun olarak yaşadığı bir yer olmuştur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti önemli bir tarihe ve kültüre sahiptir. Tarih boyunca birçok hadiseye sahne olmuştur. Coğrafi olarak önemli bir konumdadır. Bugün halen çeşitli tartışmaların konusu olup, Kıbrıs’ın bu konumu ekonomik ve kültürel yapısını da etkilemiştir. Girne iş ilanları ve alım fırsatlarına kariyer.net’i ziyaret ederek ulaşabilirsin.

Girne’de Hangi Meslekler Öne Çıkar?

Girne turistik açıdan çok önemli bir şehirdir. Şehirde kafe, bar restoran gibi hem turistlerin hem de yerli halkın ziyaret ettiği mekanlar oldukça fazladır. Bunun yanında çok sayıda otel de bulunur. Bu nedenle girnede turizm sektörü önemli bir iş alanı haline gelmiştir. Kafe, restoran, bar gibi yerlerde çok sayıda iş ilanı bulunur. Buralarda aşçı garson, mutfak şefi, usta gibi pozisyonlarda çalışabilirsin. Girne’de otellerde de çok sayıda iş imkanı bulunur. Temizlik personeli, mutfak personeli, garson, resepsiyonist gibi işlerde çalışma imkanı bulabilirsin. Satış ve pazarlama alanında da Girne’de çok sayıda iş ilanı bulabilirsin. Bunların dışında eğitim, sağlık, medya ve taşımacılık gibi sektörlerde iş olanakları bulunur. Güncel Girne iş ilanları arasında öne çıkan iş alanları ve meslekler bunlardır.

Girne İş İlanlarına Başvuru Yapmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Girne’de iş ilanları için gereken eğitim ve belgeler hangi pozisyonda bir işe başvurduğuna bağlı olarak değişir. Girne’de kafe, restoran, bar ve otel gibi işletmelerde iş ilanları yoğun olarak bulunur. Bu iş ilanları için çoğunlukla lise düzeyinde eğitim yeterlidir. Ancak turistik bir bölge olduğu için iyi derecede İngilizce bilgisi gerekebilir. Bunun yanında bazı meslekler için Microsoft Office programlarını kullanma becerisi istenebilir. Aşçı, şef, usta gibi ilanlara başvurmak için imal edilen ürün hakkında bilgi sahibi olma kriterinin yanında bu iş üzerine tecrübe sahibi olman beklenir. Eğitim, sağlık gibi sektörlerde ya da muhasebe alanında çalışmak için ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır. 

Girne’de çalışmanın avantajları nelerdir?

Girne’de çalışmanın avantajlarından birisi kişinin kendini geliştirebileceği iş olanaklarının geniş olmasıdır. Ayrıca turistik bir şehir olan bölgede iş hayatı son derece dinamik bir yapıya sahiptir. Tarihi, kültürel ve sanatsal anlamda zengindir. Şehirde her yaz Girne Kültür ve Sanat Günleri gerçekleştirilir. Girne iş ilanları bayan ve bay eleman arayan firmalarla kariyer.net üzerinden iletişime geçebilirsin.

Girne’de çalışma şartları nasıldır?

Girne’de çalışma şartları çalışmak istediğin yere ve pozisyona göre değişir. Turizm alanında ya da turistlerin sık geldiği yerlerde ya da eğlence mekanlarında çalışma saatleri farklı olabilir. Gece çalışman gerekebilir. Mesai saatleri müşteri yoğunluğuna göre değişebilir. Otellerde ise vardiya sistemi ile çalışman beklenebilir. Girne iş ilanları bay ve bayan eleman arayan firmaları kariyer.net’i ziyaret ederek takip edebilirsin.

Girne’de vasıfsız iş ilanı bulunur mu?

Girne’de vasıfsız eleman arayan işletmeler bulunabilir. Ancak çoğu iş ilanında en az lise mezunu olma kriteri bulunur. Girne’de ayrıca öğrenciler ve vasıfsız çalışan adayları için de iş imkanları oldukça fazladır. Girne eleman arayan firmalar, vasıfsız çalışan adaylarından da yabancı dil, gelişmiş iletişim becerisi gibi çeşitli alanlarda beklentilere ve taleplere sahip olabilir.

Girne iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Girne iş ilanları ve alım fırsatlarına ulaşmak için öncelikle kariyer.net’i ziyaret ederek özgeçmiş oluşturabilirsin. Filtre seçeneklerindeki şehir bölümünden Girne şehrini seçerek Girne’de yer alan iş ilanlarını görüntüleyebilirsin. Girne iş ilanları arasından sana en uygun iş ilanını seçerek başvuru yapabilir, firmayı takip ederek daha sonra yayınlanan iş ilanlarından da haberdar olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Girne'de hangi pozisyonlarda iş imkanı var?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bir ilçesi olan Girne, turizm bölgesi olduğu için iş imkanı bulma olanağın artar. Otel ve restoranlar fazla olduğu için bu alanlarda iş bulabilirsin. Otellerin mutfak bölümlerinde şeflik yapabilirsin. Ayrıyeten otellerin casino bölümlerinde iş bulma olanağı vardır. Mutfak bölümünde birçok alanda çalışabilme imkanın vardır. Bulaşıkçılıktan kasaphane şefliğine kadar birçok alanda çalışma imkanı sağlayabilirsin. Otellerde kat görevlisi olarak çalışmayı düşünürsen de erkek ve kadın eleman alımları yapılır. İkna kabiliyetinin yüksek olduğunu ve diksiyonunun düzgün olduğunu düşünüyorsan ve bunların yanında güler yüzle müşterileri karşılayabileceğine inanıyorsan resepsiyonist olarak çalışabilirsin. Lokanta ve restoranlarda garson olarak çalışma imkanı da vardır. Bu iş yerlerinde garsonluktan ayrı restoran hostesi olarak da çalışma imkanın var. Bunların yanı sıra yazılım uzmanı olarak iş bulabilirsin. Bazı firmalarda da satış temsilciliği pozisyonları olabilir. İnşaat sektöründe demirci ya da kalıpçı gibi alanlarda iş bulabilirsin.

Girne'de üniversite mezunları için iş imkanları nelerdir?

Üniversitede mühendislik, pazarlama, işletme, ekonomi veya iktisat bölümlerini bitirdiysen Girne’de telekomünikasyon sektöründe iş olanağı bulabilirsin. Ayrıyeten telekomünikasyon sektöründe bulabileceğin farklı iş imkanları mevcuttur. Entegrasyon çözüm uzmanı olarak çalışma fırsatı da yakalayabilirsin. Bunun için üniversitede bilgisayar, endüstri, ekonomik, elektrik bölümlerini bitirmiş olman yeterli olacaktır. Satış yöneticisi, insan kaynakları, saha operasyon departmanlarında da iş imkanları mevcuttur. Maliye ya da iktisat gibi bölümleri bitirdiysen iç denetim uzmanı olarak da işe başvurabilirsin. Gerekli niteliklere sahipsen bilişim sistemleri teknolojisi veya bilgisayar mühendisliği bölümlerini bitirmişsen bilgi teknoloji departmanında yazılım üzerine de çalışabilirsin.

Girne'de öğrenciler için iş imkanları nelerdir?

Girne'de öğrenim hayatını sürdürüyor, ön lisans ya da üniversitede okuyorsan ve aynı anda çalışmak istersen senin için de iş imkanları mevcuttur. Telekomünikasyon sektöründe saha operasyonu ve iş süreçleri alanında çalışabilirsin. Bunun yanı sıra finans alanında da çalışma imkanı vardır. Turizm olanağı geniş olduğu için restoranlarda, lokantalarda, kafe ve bar gibi eğlence mekanlarında öğrencilere yönelik part time iş imkanları da bulabilirsin.

Girne'de hangi sektörlerde çalışılabilir?

Yeme içme sektöründe garson, aşçı, bulaşıkçı gibi alanlarda çalışabilirsin. Turizm sektöründe hizmet veren otellerde çalışma imkanın mevcuttur. Eğlence sektörüne bağlı mekanlar fazla olduğundan dolayı bu alanlarda iş imkanları da mevcuttur. İnşaat alanı fazla olduğu için inşaat sektöründe de demirci ya da kalıpçı gibi alanlarda çalışabilirsin. Bilgi teknolojileri alanında IT sektöründe iş imkanları arasındadır. Telekomünikasyon sektöründe de iş bulma olanakların mevcuttur. Bunların yanı sıra sağlık sektöründe danışmanlık gibi işlerde çalışma olanağın olabilir. Çağrı merkezleri, muhabese, yazılım ya da insan kaynakları gibi sektörlerde de iş imkanları vardır.

notifications İş Alarmı kur