30

Gömülü Sistem Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gömülü Sistem Mühendisi cancel
AYGAZ ANONİM ŞİRKETİ
Gömülü Sistem Sorumlusu
AYGAZ ANONİM ŞİRKETİ
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Pratik Aday Servisi
Junior Gömülü Yazılım Mühendisi
Pratik Aday Servisi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gömülü Sistem Mühendisi İş İlanları

Günümüzde gelişen teknoloji çalışma sahalarının artmasına da katkıda bulunur. Bu zengin seçenekler arasından kendine en uygun alanı bulmakta birçok farklı yöntem deneyebilirsin. Kullanılan cihazların daha fonksiyonel olması ve akıllı cihaz özelliğinin kazandırılması oldukça önemlidir. Çeşitli cihazlara akıllı sıfatını kazandıran çalışmaları yürüten kişiler gömülü sistem mühendisleri olarak bilinir. Birçok yazılım şirketinde ya da çeşitli kuruluşlarda bu pozisyonda çalışmak için imkan bulabilirsin. Güncel ilanları takipte kalmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Böylece çeşitli verileri değerlendirmeye alarak kendine en uygun alternatifleri bulabilirsin. Gömülü sistem mühendisi iş ilanları ve istihdam fırsatlarını takibe alarak farklı seçenekleri incelemeye başlayabilirsin. 

Gömülü Sistem Mühendisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bu alanda çalışmak istiyorsan ilanlarda belirtilen niteliklere sahip olman önemlidir. Üniversitelerin 4 yıllık mühendislik bölümlerinden mezun olman gerekir. Tercihen Elektronik Mühendisliği önceliklidir. Bir mühendis olarak bu alanda ilerlemek istiyorsan lisans eğitimi dışında çeşitli kurs programlarını tamamlamanda fayda vardır. Bu eğitimler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Bilgisayar destekli teknik resim
  • C programlama dili
  • Diferansiyel denklemler
  • Kontrol sistemleri
  • Mikro işlemciler

Tüm bu konularda aldığın eğitimler kendini daha iyi yetiştirmene yardımcı olur. Böylece alanında daha iyi seviyelere gelerek farklı çalışmalarda ve projelerde yer alabilirsin. Gömülü sistem mühendisi iş ilanları İstanbul kategorisi ile bu bölgede öne çıkan seçenekleri değerlendirebilirsin. 

Gömülü Sistem Mühendisi Ne İş Yapar?

Gömülü sistem mühendisi genel olarak bilgisayar ve elektronik sistemlerin çalışmasıyla ilgilenir. Cihazların daha iyi seviyede çalışmaları için kurulumlarını, çalışma sistemlerini detaylı olarak bilir. Yazılımları ve donanımları ile ilgili gelişmeleri takip eder. Elektronik cihazlar için oldukça önemli olan yazılım gereksinimini karşılar. Bu süreçte belirli donanımlara ihtiyaç duyabilirsin. Bu tür donanımları tespit etmen de yine senin görevlerinden bir tanesidir. Plandığın yazılımı tasarlayarak daha kusursuz bir çalışmaya imza atabilirsin. Donanım tasarımını da belirleyerek istenen performansı gösterebilirsin. Dokümantasyon çalışması yaparak sorumluluklarını sistemli bir şekilde yürütmen beklenir. Bu noktada çeşitli kurum ve kuruluşların gömülü sistem mühendislerine neden bu kadar çok gereksinim duydukları da daha net anlaşılmış olur. Gömülü sistem mühendisi iş ilanları Ankara kategorisi bu bölgedeki alımları sana duyurur. Böylece zaman kaybetmeden çeşitli seçenekleri değerlendirmeye alabilirsin. 

Gömülü sistem mühendisi çalışma ortamı nasıldır?

Gömülü sistem mühendisleri için sunulan çalışma ortamı ve çalışma koşulları farklılık gösterir. Öncelikle daha çok kapalı alanlar, ofisler, şirketler senin çalışma ortamını belirler. Çeşitli çalışmalarını ve projelerini bu tarz ortamlarda gerçekleştirirsin. Maaş ise çalışma yılına, yoğunluğuna, şirket kapasitesine göre değişiklik gösterir. Gömülü sistem mühendisi iş ilanları Bursa gibi il bazlı filtrelemeler ile yaşadığın bölgedeki çeşitli kurumların alımlarını daha yakından takip edebilirsin. Gömülü sistem mühendisi ilanları ile birçok farklı seçeneği kariyer.net platformunda da inceleyebilirsin. 

Gömülü sistem mühendisi iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

İlanlara baktığında karşına oldukça fazla kriter çıkar. Öncelikle gömülü sistem mühendisi iş ilanları ile birçok farklı şehirde, bölgede iş bulabileceğini bilmen gerekir. Kariyer.net ise bu noktada sana çeşitli seçenekler sunar. Oluşturacağın profil firmaların daha kısa sürede olumlu dönütlerde bulunmasına yardımcı olur. Gömülü sistem mühendisi arayan firmalar profilini incelerken yeteneklerine, eğitim düzeyine, dahil olduğun çeşitli çalışmalara göre sana dönütte bulunurlar. Bu nedenle bir CV oluştururken dikkat çekici niteliklere ağırlık vermende fayda vardır. 

Gömülü sistem mühendisi olmak için hangi eğitim ve belgeler gereklidir?

İş ilanlarında adaylardan en çok talep edilen kriterlerin başında 4 yıllık Elektronik Mühendisliği lisans programlarından mezun olmak gelir. Kendini daha iyi yetiştirmek istersen buna ek olarak çeşitli bilgisayar programları derslerini ve sertifikalarını alman faydalı olur. Çalışacağın alanla ilgili gerçekleştireciğin projeler ve ortaya koyacağın tasarımlar kurum ve kuruluşlar için oldukça önemlidir. Şirketlerin senden beklentileri de bu nispette değişiklik gösterir. Gömülü sistem mühendisi iş arayanlar bu tür detaylara dikkat ederek kendilerini geliştiren adaylara daha fazla fırsat verir. 

Gömülü Sistem Mühendisi ilanlarına kimler başvurabilir?

Gömülü sistem mühendisi iş arayan şirketler çeşitli alımlarda birçok farklı niteliği gerekli görürler. Bu nedenle özellikle eğitim düzeyinde istenen bölümü bitirmiş olman ve çeşitli alanlarda kendini yetiştirmen bu tür ilanlara başvurmanda etkilidir. Daha kısa süre içinde işveren kurumlardan olumlu dönüş almak istiyorsan alanında gelişimine önem veren ve ilgili eğitimleri alman önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gömülü sistem mühendisinin görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Özel olarak tasarlanan elektronik cihazların gereksinimlerini karşılamak için gerekli iş akışını gömülü sistemler mühendisleri yürütür. Gömülü sistem mühendisliği alanında uzmanlaşmak istiyorsan iş tanımında yer alan bazı görevleri ve sorumlukları incelemen faydalı olur. Gömülü sistem mühendislerinin sorumlukları; cihazların yazılım gereksinimlerini karşılama, ihtiyaç duyulan donanımları tespit etme, ortaya çıkan tasarımın dokümantasyon çalışmasını yapma, yazılım ve donanım sürecindeki testleri yapmak olarak sıralanabilir.

Gömülü sistem mühendisi olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Gömülü sistem mühendisliği alanında bir kariyer planlıyorsan üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun olman gerekir. Gömülü sistem mühendisliği alanında kariyer hedefin varsa üniversitelerin Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olman ve daha sonra alanda uzmanlaşman gerekir. Bu eğitim dışında Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği gibi farklı bölümlerden mezun olarak da bu alanda uzmanlaşabilirsin. Direkt olarak gömülü sistem mühendisliğine yönelik bir lisans programı bulunmaz, üniversite eğitimden sonra uzmanlaşmak gerekir. Bunun yanı sıra staj eğitimi, yabancı dil eğitimi, mesleğe yönelik bilgisayar programı eğitimi gibi eğitimler kariyer alanında sana avantaj kazandırır.

Gömülü sistem mühendislerinin çalışma alanları nelerdir?

Gömülü sistem tasarımları, günlük yaşantımızda çok sayıda elektronik cihazda ve araç gereçte yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu alanda bir kariyer düşünüyorsan çalışma alanlarının oldukça geniş olduğu söylenebilir. Gömülü sistem mühendisi olarak iş ararken kamuda veya özel sektörde çalışmayı tercih edebilirsin. Teknoloji ile iç içe bir meslek icra eden gömülü sistem mühendisleri; tıbbı ekipman, otomotiv, uçak, elektrikli ev eşyaları, mobil cihazlar, otomatlar gibi alanlarda çalışabilirler.

Gömülü sistem mühendisi iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Gömülü sistem mühendislerinin görev yaptığı çok sayıda şehir bulunur. Özellikler İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde iş potansiyeli yüksektir. Elektrikli ev aletleri üreten markaların bulunduğu fabrikalar, otomotiv ve sanayi sitelerinin bulunduğu şehirler gömülü sistem mühendisliği alanında iş imkanları sunar. İş ilanlarına başvururken şehir ve firma sektörü hakkında ayrıntılı bir araştırma yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur