Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
56

Gömülü Sistem Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gömülü Sistem Mühendisi cancel
Ener Otomasyon Elekt. San. Tic. Ltd. Şti.

Gömülü Sistem Mühendisi

Ener Otomasyon Elekt. San. Tic. Ltd. Şti.
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ortana Elektronik Yazılım Taahhüt San. ve Tic. A.Ş

Gömülü Yazılım Mühendisi

Ortana Elektronik Yazılım Taahhüt San. ve Tic. A.Ş
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AMDTEC Savunma Sanayi

Gömülü Yazılım Mühendisi

AMDTEC Savunma Sanayi
İzmir
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Gömülü sistem mühendisinin görevleri ve sorumlulukları nelerdir?

Özel olarak tasarlanan elektronik cihazların gereksinimlerini karşılamak için gerekli iş akışını gömülü sistemler mühendisleri yürütür. Gömülü sistem mühendisliği alanında uzmanlaşmak istiyorsan iş tanımında yer alan bazı görevleri ve sorumlukları incelemen faydalı olur. Gömülü sistem mühendislerinin sorumlukları; cihazların yazılım gereksinimlerini karşılama, ihtiyaç duyulan donanımları tespit etme, ortaya çıkan tasarımın dokümantasyon çalışmasını yapma, yazılım ve donanım sürecindeki testleri yapmak olarak sıralanabilir.

Gömülü sistem mühendisi olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Gömülü sistem mühendisliği alanında bir kariyer planlıyorsan üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinden mezun olman gerekir. Gömülü sistem mühendisliği alanında kariyer hedefin varsa üniversitelerin Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olman ve daha sonra alanda uzmanlaşman gerekir. Bu eğitim dışında Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği gibi farklı bölümlerden mezun olarak da bu alanda uzmanlaşabilirsin. Direkt olarak gömülü sistem mühendisliğine yönelik bir lisans programı bulunmaz, üniversite eğitimden sonra uzmanlaşmak gerekir. Bunun yanı sıra staj eğitimi, yabancı dil eğitimi, mesleğe yönelik bilgisayar programı eğitimi gibi eğitimler kariyer alanında sana avantaj kazandırır.

Gömülü sistem mühendislerinin çalışma alanları nelerdir?

Gömülü sistem tasarımları, günlük yaşantımızda çok sayıda elektronik cihazda ve araç gereçte yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu alanda bir kariyer düşünüyorsan çalışma alanlarının oldukça geniş olduğu söylenebilir. Gömülü sistem mühendisi olarak iş ararken kamuda veya özel sektörde çalışmayı tercih edebilirsin. Teknoloji ile iç içe bir meslek icra eden gömülü sistem mühendisleri; tıbbı ekipman, otomotiv, uçak, elektrikli ev eşyaları, mobil cihazlar, otomatlar gibi alanlarda çalışabilirler.

Gömülü sistem mühendisi iş ilanları en çok hangi şehirlerde bulunur?

Gömülü sistem mühendislerinin görev yaptığı çok sayıda şehir bulunur. Özellikler İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde iş potansiyeli yüksektir. Elektrikli ev aletleri üreten markaların bulunduğu fabrikalar, otomotiv ve sanayi sitelerinin bulunduğu şehirler gömülü sistem mühendisliği alanında iş imkanları sunar. İş ilanlarına başvururken şehir ve firma sektörü hakkında ayrıntılı bir araştırma yapabilirsin.