125

Gömülü Yazılım Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gömülü Yazılım Mühendisi cancel
Sektöründe Öncü Firma
Gömülü Yazılım Mühendisi (Savunma Sanayi)
Sektöründe Öncü Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
GENTEK ELEKTRONİK SAN.TİC.A.Ş
Gömülü Yazılım Mühendisi
GENTEK ELEKTRONİK SAN.TİC.A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.
Yazılım Mühendisi
Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Gömülü Yazılım Mühendisi İş İlanları

Gömülü yazılım mühendisi olarak çalışmak isteyen kişilerin çalışmak istediği iş yada iş yeri durumu genellikle akıllarına takılır. kariyer.net'teki gömülü yazılım mühendisi iş ilanları ziyaret ederek, farklı kriterlere sahip birçok farklı iş imkânına ulaşabilirsin. kariyer.net’te farklı alanlara hitap eden mühendislik meslek gruplarının çalışabileceği çeşitli iş imkânları bulunur. kariyer.net’te istediğin çalışma şekline sahip; stajyer mühendis, inşaat mühendisi, yazılım mühendisi, kimya mühendisi, ziraat mühendisi, bilgisayar mühendisi, çevre mühendisi, ziraat mühendisi, inşaat mühendisi gibi iş ilanlarına iş başvurusu yapma imkânı yakalayabilirsin. Eğer sen de yazılım mühendisliği mesleğini icra etmek istiyorsan kariyer.net üzerinden gömülü yazılım iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Gömülü Yazılım Mühendisi Olmak İçin Aranan Kriterler Nelerdir?

Yazılım mühendisi pek çok alanda icra edebileceğin meslekler arasında gelir. Dolayısıyla bu sektörlere bağlı olarak çalışan birçok insan vardır. Bunlardan biri olan yazılım mühendisinin, mühendislik fakültesine bağlı olan 4 yıllık yazılım mühendisliği bölümünü bitirmesi gerekir. Yazılım mühendisliği okuyanların çok yönlü düşünebilmeleri, disiplinli, yaratıcı, sorumluluk sahibi kişiler olmaları gerekir.Ek zamanlı mesai çalışma durumuna da ayak uydurabilmelidir. Güncel gömülü yazılım mühendisi iş ilanlarına ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net'i ziyaret edebilirsin. Öz geçmişini başvuruna eklemeye dikkat etmelisin. Hazırlanan öz geçmişte alınan diplomaların ve sertifikaların bulundurulmasına da dikkat edilmelidir. Daha sonra kariyer.net üzerinden sana uyan iş ilanlarını bularak başvurunu yapabilirsin.

Yazılım Mühendisinin Görev Tanımı Nedir?

Gömülü yazılım mühendisi olarak çalışmak isteyen kişiler için birçok iş yeri mevcuttur. Ve bu mühendislerin belli görevleri bulunur.

  • Mühendisler çalıştıkları kurumlarda bilişim teknoloji bölümlerinde görev alırlar.
  • Bankalar, hastaneler, üniversiteler, danışmanlık şirketleri, otomotiv fabrikaları gibi birçok alanda çalışırlar. 
  • Çalıştıkları şirketlerde yazılım ihtiyaçlarını karşılarlar. Sen de kendi kriterlerin doğrultusunda filtrelediğin en güncel ve sana en yakın olan, yaşadığın şehirde bulunan yazılım mühendisi iş ilanlarına kariyer.net'ten başvuru yapabilirsin. Kendine en uygun olan çalışma tipini seçebilirsin. Filtreleme ve sıralama yöntemi ile rahatlıkla, gömülü yazılım mühendisi arayan firmaların yayınladığı ilanlara ulaşabilir, başvurunu yapabilirsin.

Yazılım mühendisi iş ilanları nerelerde yayınlanır?

İş ilanlarına günümüzde erişmek daha kolaydır. Sen de kariyer.net üzerinden gömülü yazılım mühendisi iş ilanları bay ve bayan olarak yayınlananlara rahatlıkla erişim sağlayabilirsin. Ayrıca filtreleme seçeneklerini kullanarak, yaşadığın şehirde bulunan yazılım mühendisi iş ilanlarına ulaşabilirsin. Arama sonucu elde ettiğin iş ilanlarını arasında sana uygun olduğunu düşündüğün ilanları inceleyerek başvurunu yapabilirsin. 

Gömülü yazılım mühendisi iş ilanlarının olanakları nelerdir?

Üniversitelerin yazılım mühendisi bölümlerinden mezun olan kişiler gömülü yazılım mühendisi iş ilanları bayan ve bay kategorilerine başvuru yapabilirler. Son yazılım mühendislerine olan ihtiyaç artış gösterir durumdadır. Sen de bulunduğun bölgede yazılım mühendisi iş ilanlarını merak ediyorsan kariyer.net'teki filtreleme seçeneği ile kısa sürede incelemeni yapabilir, başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Gömülü yazılım mühendisi kaç saat çalışır?

Yazılım mühendisi olarak çalışacak bireylerin kaç saat çalıştıkları, çalıştıkları kurumlar ya da kuruluşların insiyatifinde olan bir durumdur. Bazı iş yerlerinde kısıtlı olsa da part time çalışan yazılım mühendisleri vardır. Bazı iş yerlerinde ise tam zamanlı çalışabilirsin. Bu durumda toplam çalışma saati için kesin bir aralıktan bahsedilmez. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için kariyer.net'i ziyaret edebilirsin.

Gömülü yazılım mühendisi olarak çalışmak için gerekli belgeler nelerdir?

Kişilerin mühendislik fakültesine bağlı olan 4 yıllık yazılım mühendisi bölümünü bitirmeleri gerekir. Yazılım mühendislerinin düşünebilen, disiplinli, sorumluluk sahibi kişiler olmaları gerekir. Yazılım mühendisliği okuyanlar eğitim hayatları boyunca matematik dersleri ve birçok programlama dersleri görürler. Bu dersleri başarıyla veren kişiler mezun olduktan sonra yazılım mühendisi olarak çalışmaya başlayabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Gömülü yazılım mühendisi hangi programlama dillerine hakim olmalıdır?

Gömülü yazılım mühendisleri cihazların yazılım ve geliştirme durumlarını denetleyen ve uygulayan kişilerdir. Gömülü yazılım mühendisi cihazlar içi program ve uygulama hazırlama işleriyle ilgilenir. Bunların geliştirmesini yaparak cihazlara entegre eder. Yazılımların güvenliği ve geliştirilmesi ile ilgilenirler. Gömülü yazılım mühendisleri farklı cihazlar için farklı yazılımlar uygularlar. Bunun için de birçok farklı programlama diline hakim olmaları gerekir. Phyton, C, C++, java, sassembly programlama dillerine hakim olmaları gerekir. Linux, rtos, android işletim sistemlerini kullanmayı bilmek gömülü yazılım mühendislerinin işlerini çok kolaylaştıran yardımlar sağlar. Java, GT gibi grafik tasarımlarını ve grafik kütüphanelerini bilmeleri gerekir. Bunların yanında TI, PIC, STM32 işlemcilerini bilmeleri de kendilerine olumlu geri dönüşler sağlar. TCP, UDP, UART, I2C, MIL-STD-1553, ADC, DAC konularında tecrübeli olmalılardır.

Gömülü yazılım mühendisi pozisyonunda çalımak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Gömülü yazılım mühendisi olmak için üniversitelerin bilgisayar mühendislikleri, elektrik-elektronik mühendislikleri ve elektronik habercilik ve yazılım mühendislikleri lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler gömülü yazılım mühendisliği pozisyonlarında çalışabilir. Bu bölümlerde bilgisayar donanımları ve yazılım konularında dersler verilir. Sayısal ve analitik derslerin yanında üniversitelerde bilgisayar teknolojileri ile ilgili eğitimler bulunur. Eğitimler mühendis adaylarının sistemlerin çalışma prensipleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlar.

Gömülü yazılım mühendisi olmak için hangi habeleşme protokollerini bilmek gerekir?

Gömülü yazılım mühendisi olmak için bilgisayar destekli yazılım dillerini bilmek temel noktadır. Bunun yanında genel protokoller konusunda bilgi sahibi olmalı ve daha öncesinde kullanma deneyimi olmuş olmaları beklenir. RS485, USB ve Ethernet ara yüzü SPI, MODBUS, IEC 62056, CANBUS haberleşme protokollerine genel olarak hakim olmaları gerekir. Temel protokoller olan I2C, SPI, UART, LIN konularında bütün gömülü yazılım mühendislerinin bilgi sahibi olmaları gerekir. Gelişmiş protokoller SATA, PCIE, USB, CAN, MOST kullanımı ve uygulama deneyimi sahibi olmaları gereklidir. Bütün bunlar konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olan gömülü yazılım mühendisleri iş başvurularında olumlu izlenim bırakırlar.

Gömülü yazılım mühendisleri için iş olanakları nasıldır?

Günümüz teknolojik gelişiminde büyük bir hız ve istikrar görülüyor. Bütün cihazlar ve makineler akıllı cihaz kategorisinde her geçen saniye daha ileri teknoloji olmak için ilerliyorlar. Günümüz teknolojik ilerleme hızında mühendislerin payları çok büyük. Gömülü yazılım mühendisleri bütün bu teknolojik gelişmenin içerisinde büyük rol oynuyor. Bütün cihazlar daha akıllı olmak için gömülü yazılı mühendisleri işlerini yaparlar. Bütün alanlarda cihazlar ve makineler artık yazılımlarla çalışıyorlar. Başta bilişim iletişim sektöründe büyük iş imkanlarına sahip olan gömülü yazılı mühendislerinin iş olanakları bununla sınırlı kalmıyor. Otomobil ve araç sanayinde, ağır makine ve iş sanayinde, beyaz eşya ve akıllı ev aletleri alanlarında çalışma imanı olan gömülü yazılım mühendislerinin iş aanları çok geniştir.

notifications İş Alarmı kur