Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
5

Görsel Sanatlar Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıkça Sorulan Sorular

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarında en çok hangi eğitim şartları aranır?

Öğrencilerin görsel sanata ilk adımlarını atmalarını sağlayan görsel sanat dersleri, resim ve boyama eğitiminden çok daha fazlasını ifade eder. Bu bağlamda görsel sanatlar öğretmeni hizmet sunduğu kurumun eğitim yelpazesi ölçüsünde öğrencilerine pek çok dalda eğitim verebilir. Bu durum görsel sanatlar öğretmenine ihtiyaç duyan kurumlar tarafından talep edilen mezuniyet koşulları arasında da farklılıklar yaşanmasına sebep olabilir. Eğitim alanında mesleği icra edebilmek için üniversitelerin 4 yıllık görsel sanatlar ve tasarım bölümünden, resim öğretmenliği bölümünden veya görsel iletişim tasarımı bölümünden mezun olman gerekir. Ayrıca bazı kurumlar, bölüm diplomalarının yanı sıra MEB’in Pedagojik Formasyon Programı’nı tamamladığına dair belge isteyebilir.

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarının en yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Hızla yaygınlaşan özel eğitim kurumları ve eğitimde çeşitlilik sayesinde Türkiye’nin tüm kentlerinde görsel sanatlar öğretmenliği iş ilanları ile karşılaşman mümkün. Kariyer.net’in zengin iş yelpazesi aracılığıyla; resim, heykel, çini, tasarım, grafik, fotoğrafçılık ve daha pek çok dalda uzman öğretmenlere ihtiyaç duyan kurumlara pratik şekilde erişebilirsin. Ayrıca ekonomik açıdan gelişmiş, yoğun nüfusa sahip büyükşehirler daha fazla iş olanağı bulunur. İstanbul, Ankara ve Kocaeli, görsel sanatlar öğretmenine ihtiyaç duyan kurumlar açısından ön plana çıkan kentler arasında yer alır.

En popüler görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Sahip olduğun mesleki deneyim ve yetkinliklere uygun kriterlerdeki iş ilanlarına ulaşmanın birçok yöntemi olabilir. Kariyer.net, Türkiye'nin farklı bölgelerinde bulunan kurum ve firmaların iş ilanlarına hızlı, güvenilir ve pratik şekilde erişmeni sağlar. İnternet arama motorunda ‘görsel sanatlar öğretmenliği iş ilanları’ şeklinde yaptığın aramalarda ilk sırada yer alan Kariyer.net ilanlarına erişebilirsin. İlan sayfalarında yalnızca geçerliliğini koruyan ilanlara yer veren Kariyer.net, bu bağlamda gerçekçi başvurular yapabilmene olanak tanır. Ayrıca ilan sayfasının sol kısmında yer alan filtreleme motorlarını kullanarak da bireysel kriterlerini belirleyebilir, böylelikle sana göre en popüler ilanlar listesine erişebilirsin. Bireysel özellik ve beklentilerine uygun olarak yeniden düzenlenen spesifik listeden dilediğin iş ilanı seçebilir, kariyer hayatına istediğin gibi yön verebilirsin.

Görsel sanatlar öğretmeni çalışma ortamları nasıldır?

Okul öncesi eğitimden lise son sınıfa kadar çeşitli kademelerde ders veren görsel sanatlar öğretmenleri, kurumlar ve pozisyonları ekseninde değişen çalışma ortamlarına sahip olurlar. Eğitim hayatına adım atmakla birlikte sahip olacağın çalışma ortamı; mesai saatlerine, ders müfredatına ve çalışacağın kurumun işleyişine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çalışma şekline bağlı olarak görsel sanatlar öğretmeni; tam zamanlı yarı zamanlı ya da sözleşmeli olarak kurum bünyesinde görev alabilir. Bu sebeple kendi kriterlerine uygun çalışma şekline sahip ilanlara başvuru yaparak çalışma ortamını da belirleyebilirsin. Günün belirli saatlerinde dersler veren, farklı kademelerden öğrencilerle meşgul olması gereken veya ders harici özel yetenek kurslarında da çalışması istenen bir öğretmen olabilirsin. Bu bağlamda vermen gereken sanat eğitimleri ve kullanman gereken araç gereçler arasında da farklılıklar olabilir.