keyboard_arrow_down
13

Görsel Sanatlar Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Görsel Sanatlar Öğretmeni cancel
Darüşşafaka Cemiyeti
Görsel Sanatlar Öğretmeni
Darüşşafaka Cemiyeti
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
TED DARICA KOLEJİ
Görsel Sanatlar Öğretmeni
TED DARICA KOLEJİ
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Görsel Sanatlar Öğretmeni İş İlanları

Sanat, toplumun gelişmesi için gerekli olan temel taşlarından biridir ve görsel sanatlar da, sanatın bir dalıdır. Göze güzel görünen ürünlerin ortaya çıkarıldığı görsel sanatlarda yaratıcılık ve el becerisi ön plandadır. Resim, heykel, tasarım, fotoğrafçılık, mimarlık ve seramik görsel sanatların içerisinde yer alır. Görsel sanatlar öğretmeni, teknik bilgileri öğrencilere aktararak öğrencilerin doğru tekniklerle sanat eseri oluşturmasına yardımcı olur. Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanları, sanat bölümlerinden mezun olan adayların başvurabileceği iş imkânlarını kapsar. Uygulamalı sanat dallarının öğretilmesinde etkin rol oynayan görsel sanatlar öğretmeni, öğrencilere yol göstererek sanata yatkın olan bireyleri geliştirir. Sen de bu mesleği yapmak istiyorsan güncel görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. 

Görsel Sanatlar Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sanat, el becerisinin ve yaratıcılığın aktif olarak kullanıldığı bir daldır ve görsel sanatlar öğretmeni olmak için de yetenekli olmak gerekir. Çizim yapmaya doğal bir yeteneğin varsa ve hayal gücünü kağıda aktarabiliyorsan sen de görsel sanatlar öğretmeni olabilirsin. Sanat alanında yapılan çalışmaları yakından takip etmek ve düzenli olarak akademik çalışmaları takip etmek, görsel sanatlar öğretmeni olmak için ihtiyaç duyulan özellikler arasındadır. Sanat tarihi hakkında detaylı bilgiye sahip olan adayların gelişime açık ve uyumlu olması aranan özelliklerden biridir. Öğretmen olarak çalışmak için pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak öğrencilere bildiklerini aktarabilmek gerekir. Sabırlı, özverili, heyecanlı ve yaratıcı olan görsel sanatlar öğretmeni, özel okullarda, liselerde, kurslarda ve müzelerde çalışma şansına sahiptir. Sanatsal faaliyetlerin aktif olarak yürütüldüğü İstanbul, görsel sanatların en yoğun olduğu şehirlerden biridir. Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanları İstanbul’u seçerek detaylı bir şekilde açık tüm ilanlara kolayca ulaşabilirsin. Eğitim alanında çalışmak için özverili olmak adaylarda aranan kriterlerin başında gelir. Öğrencilere bir şeyler öğretebilmek için çabalamak gerekir. Bu sayede sanat alanında yapılan çalışmalarda aktif rol alma oranı da artar. 

Görsel Sanatlar Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Sanat tekniklerinin öğretilmesinde aktif rol alan görsel sanatlar öğretmeni, kaç yaş grubu için eğitim veriyorsa bunun yıllık planını detaylı ve özenli bir biçimde hazırlar. Teknikleri öğrettikten sonra uygulama yapılan atölyelerde yeterli ekipmanlar olmasından da yine görsel sanatlar öğretmeni sorumludur. Müze ve sanat atölyeleri gibi yerlerde çalışıyorsa ilgili mevzuatı öğrenme ve aktarma becerisine sahip olması gerekir. Sanatsal gelişmeleri takip ederek öğrencilerine uygun bir şekilde aktarmalıdır. Öğrencilerin el becerisini geliştirmek için sık sık uygulama yaptırır ve sanata ilgisi olan bireylerin gelişimine bu şekilde katkı sağlar. Sanat danışmanı olarak da çalışabilen görsel sanatlar öğretmeni uzman olduğu alanda sanat atölyesi de açabilir. Güzel sanatlar alanında eğitim gören görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarına başvuran adaylar, ortaokul ve lise gibi özel kurumlarda da öğretmenlik yapabilir. 

Görsel Sanatlar Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Görsel sanatlar öğretmeni olmak için güzel sanatlar lisesi mezunu olmak adayların yeteneğini daha çok geliştirmesine olanak sağlar. Öğretmen olabilmek için üniversite eğitimi almak gerekir ve resim öğretmenliği, görsel sanatlar ve tasarım, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı gibi bölümlerden mezun olunmalıdır. Görsel sanatlar öğretmeni olmak için bu bölümlerin yanı sıra pedagojik formasyon eğitimi alınmalıdır. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan adaylar, ilanları inceleyerek görsel sanatlar öğretmeni iş başvurusu yapabilir. Konservatuvar bölümlerinden mezun olan adaylar da görsel sanat eğitmeni olarak çeşitli kurumlarda iş bulabilir. Yeteneğini geliştirmek isteyen adaylar, açılan özel kurslara giderek eğitim alabilir ve kursların verdiği sertifikaları öz geçmişlerine ekleyebilir. 

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bu alanda çalışmak isteyen adaylar, kariyer.net’i ziyaret ederek görsel sanatlar öğretmeni elaman arayanlara ulaşabilir ve mesleğini icra edebilir. kariyer.net üzerinden gerekli filtrelemeler sonucu en yeni görsel sanatlar öğretmeni iş ilanları yeniye ulaşılabilir. İlanlara tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsin ve sen de sana uygun ilanlara başvurabilirsin. 

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak görsel sanatlar iş ilanlarında aranan ilk kriterdir. İlanı detaylandırmak istersen görsel sanatlar öğretmeni iş ilanları bayanlara öncelik tanıyan iş ilanlarını da inceleyebilirsin. Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanları bay kriterinde en göze çarpan detay, askerlik görevidir ve birçok işveren askerlik görevini tamamlayan adayları bünyesine dahil etmek ister. 

Görsel sanatlar öğretmeni ne kadar maaş alır?

Görsel sanatlar öğretmeni maaşları, çalışılan kuruma ve haftalık çalışma süresine göre değişir. Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışmak da maaşları etkileyen ana unsurlardan biridir. Çalışma saatinin dışında ek ders yapan görsel sanatlar öğretmenlerinin maaşı daha yüksektir. Bireysel olarak da ders veren öğretmenlerin haftalık çalışma saati artarsa maaşı da artar. 

Görsel sanatlar öğretmeni part-time çalışma olanakları nelerdir?

Genellikle görsel sanatlar öğretmenleri tam zamanlı olarak çalışır. Bazı kurum ve kuruluşlar ise görsel sanatlar öğretmenlerine part-time çalışma olanağı sağlar. Sanat okullarında çalışmak isteyen adaylar için tam zamanlı çalışma şekli daha uygundur. Atölyelerde ve çeşitli projelerde görev almak isteyen adaylar, part-time çalışma olanaklarından faydalanabilir. Görsel sanatlar öğretmeni eleman ilanında yer alan çalışma şekli seçeneğinden part-time seçeneğini tıklayarak açılan ilanlara başvurabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarında en çok hangi eğitim şartları aranır?

Öğrencilerin görsel sanata ilk adımlarını atmalarını sağlayan görsel sanat dersleri, resim ve boyama eğitiminden çok daha fazlasını ifade eder. Bu bağlamda görsel sanatlar öğretmeni hizmet sunduğu kurumun eğitim yelpazesi ölçüsünde öğrencilerine pek çok dalda eğitim verebilir. Bu durum görsel sanatlar öğretmenine ihtiyaç duyan kurumlar tarafından talep edilen mezuniyet koşulları arasında da farklılıklar yaşanmasına sebep olabilir. Eğitim alanında mesleği icra edebilmek için üniversitelerin 4 yıllık görsel sanatlar ve tasarım bölümünden, resim öğretmenliği bölümünden veya görsel iletişim tasarımı bölümünden mezun olman gerekir. Ayrıca bazı kurumlar, bölüm diplomalarının yanı sıra MEB’in Pedagojik Formasyon Programı’nı tamamladığına dair belge isteyebilir.

Görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarının en yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Hızla yaygınlaşan özel eğitim kurumları ve eğitimde çeşitlilik sayesinde Türkiye’nin tüm kentlerinde görsel sanatlar öğretmenliği iş ilanları ile karşılaşman mümkün. Kariyer.net’in zengin iş yelpazesi aracılığıyla; resim, heykel, çini, tasarım, grafik, fotoğrafçılık ve daha pek çok dalda uzman öğretmenlere ihtiyaç duyan kurumlara pratik şekilde erişebilirsin. Ayrıca ekonomik açıdan gelişmiş, yoğun nüfusa sahip büyükşehirler daha fazla iş olanağı bulunur. İstanbul, Ankara ve Kocaeli, görsel sanatlar öğretmenine ihtiyaç duyan kurumlar açısından ön plana çıkan kentler arasında yer alır.

En popüler görsel sanatlar öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Sahip olduğun mesleki deneyim ve yetkinliklere uygun kriterlerdeki iş ilanlarına ulaşmanın birçok yöntemi olabilir. Kariyer.net, Türkiye'nin farklı bölgelerinde bulunan kurum ve firmaların iş ilanlarına hızlı, güvenilir ve pratik şekilde erişmeni sağlar. İnternet arama motorunda ‘görsel sanatlar öğretmenliği iş ilanları’ şeklinde yaptığın aramalarda ilk sırada yer alan Kariyer.net ilanlarına erişebilirsin. İlan sayfalarında yalnızca geçerliliğini koruyan ilanlara yer veren Kariyer.net, bu bağlamda gerçekçi başvurular yapabilmene olanak tanır. Ayrıca ilan sayfasının sol kısmında yer alan filtreleme motorlarını kullanarak da bireysel kriterlerini belirleyebilir, böylelikle sana göre en popüler ilanlar listesine erişebilirsin. Bireysel özellik ve beklentilerine uygun olarak yeniden düzenlenen spesifik listeden dilediğin iş ilanı seçebilir, kariyer hayatına istediğin gibi yön verebilirsin.

Görsel sanatlar öğretmeni çalışma ortamları nasıldır?

Okul öncesi eğitimden lise son sınıfa kadar çeşitli kademelerde ders veren görsel sanatlar öğretmenleri, kurumlar ve pozisyonları ekseninde değişen çalışma ortamlarına sahip olurlar. Eğitim hayatına adım atmakla birlikte sahip olacağın çalışma ortamı; mesai saatlerine, ders müfredatına ve çalışacağın kurumun işleyişine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çalışma şekline bağlı olarak görsel sanatlar öğretmeni; tam zamanlı yarı zamanlı ya da sözleşmeli olarak kurum bünyesinde görev alabilir. Bu sebeple kendi kriterlerine uygun çalışma şekline sahip ilanlara başvuru yaparak çalışma ortamını da belirleyebilirsin. Günün belirli saatlerinde dersler veren, farklı kademelerden öğrencilerle meşgul olması gereken veya ders harici özel yetenek kurslarında da çalışması istenen bir öğretmen olabilirsin. Bu bağlamda vermen gereken sanat eğitimleri ve kullanman gereken araç gereçler arasında da farklılıklar olabilir.

notifications İş Alarmı kur