keyboard_arrow_down
93

Hukuk Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hukuk Danışmanı cancel
Gizli Firma
Lawyer
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Medipol Sağlık Grubu
Avukat
Medipol Sağlık Grubu
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Avukat
Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Alarko Taahhut
Avukat
Alarko Taahhut
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

E

Avukat
ERCAN DEMİREL HUKUK BÜROSU
Aydın İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Hukuk Danışmanı İş İlanları

Hukuk danışmanı olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’te bu alanda pek çok iş ilanı karşılaşabilirsin. Birçok farklı alanlarda çalışan firmaları ve bireyleri temsil eden hukuk danışmanlarının görevi, yasaların doğru bir biçimde işlemesine yardımcı olmaktır. Hukuk danışmanı arayan firmalar, kendilerini yasal yollardan korumak ve olağan hukuksal çalışmaları doğru bir şekilde devam ettirmek için uzmanlar arar. Hukuk danışmanlarının meslekte çalışmaları için belli eğitimleri almış olmaları gerekir. Farklı şehir ve bölgelerde çeşitli hukuk danışmanı iş ilanları seçeneklerine kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

Hukuk Danışmanı İş Olanakları

Hukuk danışmanı olarak çalışmak isteyen kişiler pek çok alanda iş imkanlarına sahiptir. Farklı firmaların ya da kişilerin gereksinimleri kapsamında kendilerine uygun bir iş bulma olanağına sahip olan hukuk danışmanları, farklı departmanlarda çalışma fırsatı bulabilir. Hukuk bölümünde eğitim alan ve bu hususta kendini geliştiren hukuk danışmanları, farklı donanımlara sahip olarak değişken meslek dallarında da çalışabilir. Geniş bir seçim fırsatı sunan firmalar, çalıştıkları alanlara bağlı olarak kendi ilgi ve uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirmeleri için adaylara farklı avantajlar sunar. Güncel hukuk danışmanı iş ilanları, bireylerin tam zamanlı, yarı zamanlı ya da online olarak çalışmalarına imkan sağlar.

Hukuk Danışmanı Ne İş Yapar?

Hukuk danışmanı adayları, kendi iş yerlerini açabilecekleri gibi mevcut bürolarda da çalışma olanağına sahip olabilir. Farklı görev tanımları bulunan hukuk danışmanları, firmalara hukuki süreçler için yardımcı olur. Diğer bütün hukuk çalışanları gibi yasalara uygun bir şekilde işlerini yaparak bu kapsamda firmaların olası sorunlar karşısında önlem almasını sağlar. Firmalar hukuk danışmanlarından istenen hukuki sorunlara, doğru bir şekilde açıklık getirmesini ister. Hukuk danışmanları, firmaların çalışan ve müşteri sözleşmeleri, hak edişler, alacak ve verecek gibi hukuki hususlarda yasal sınırlar içerisinde hareket etmesi için önerilerde bulunur. Hukuk danışmanı arayan firmalar, adayların deneyimli olmasını isteyebilir. Bundan dolayı adayların kendini hukuk danışmanlığı mesleğinde geliştirmiş olmaları oldukça önemlidir.

Hukuk danışmanı maaşı ne kadar?

Hukuk danışmanlarının çalışma şartları, kapsamında yer aldıkların kurumun ya da sektörün kapasitesi ve iş hacmi gibi faktörlere bağlıdır. Bu nedenle maaş aralığı için de net bir rakam belirtmek doğru değildir. Kariyer.net ile daha kapsamlı araştırmalar yaparak kendin için en uygun alternatifi bulabilirsin. Bazı işveren kurumlar ilan açıklamalarında maaş aralıklarını belirtir. Bu ilanlara göz atarak maaş aralıkları hakkında fikir sahibi olabilirsin.

Hukuk danışmanı olarak nerelerde çalışabilirim?

Türkiye’de hukuk danışmanı olarak çalışabileceğin pek çok farklı yer mevcuttur. Her geçen gün sayısı giderek artan hukuk ve danışmanlık büroları hukuk sistemine duyulan sürekli gereksinimden dolayı her geçen gün giderek işlerini büyütür ve çalışacakları yeni elemana gereksinim duyarlar. Bu sayede kariyer.net hukuk danışmanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için pek çok fırsat sunar. Hukuk danışmanı olarak hukuk ve danışmanlık bürolarında çalışma fırsatı bulabilirsin. Ayrıca şirketler ve holdingler de tam zamanlı hukuk danışmanı arayışında olabilir.

Hukuk danışmanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Hukuk danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer.net’ten yararlanabilirsin. Yaşadığın şehre göre ilanları listeleyebilir ve inceleyebilirsin. Bunu yaptıktan sonra filtreleme özelliğini kullanarak yarı zamanlı mı tam zamanlı mı çalışmak istediğine bağlı olarak ilgilendiğin ilanları görebilir, akıllı sıralama özelliği sayesinde konumuna göre en yakın işlerin en üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsin.

Hukuk danışmanı yarı zamanlı iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Avukatlık ruhsatnamesi olan herkes, hukuk danışmanı iş ilanlarına başvuru yapabilir. Hukuk danışmanları farklı çalışma çeşitlerinde görev alabilir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ve serbest zamanlı olacak şekilde hukuk danışmanları işlerini yürütebilir. Part time  hukuk danışmanı iş ilanları bayan ve bay kullanıcıların avukatlık ruhsatına sahip olması gerekir. Filtre seçeneklerini kullanarak yalnızca part time ilanları görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hukuk danışmanı pozisyonu için part-time işler var mı?

Hukuk danışmanı olarak çalışıp kariyer yapmak istersen bu alanda birçok bölgede farklı iş imkanları bulunur. Hukuk Fakültesi öğrencisiysen part-time olarak staj yapma imkanı bulabilirsin. Bununla birlikte bu alanda aldığın eğitimi başarıyla tamamladığın takdirde hukuk danışmanı olarak firmalarda yarı zamanlı çalışmaya başlayabilirsin. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar sık sık bünyelerinde çalışabilecek hukuk danışmanlarına ihtiyaç duyar. Sana uygun olan hukuk danışmanı pozisyonlarını gözden geçirip başvurunu gerçekleştirebilirsin. Ardından hukuk danışmanı arayan şirketler sana geri dönüş yapabilir.

Hukuk danışmanının görev ve sorumlulukları nelerdir?

Hukuk danışmanı olarak kariyer yapmayı planlayan kişiler bu mesleğin iş tanımını merak edebilir. Hukuk danışmanlarının görev ve sorumluluklarına göz atarak bu meslek hakkında merak ettiklerini öğrenebilirsin. Hukuk danışmanları danışanları hukuki anlamda bilgilendirmekle görevlidir. Bu sayede ortaya çıkması mümkün olan sorunların önüne geçilmesinde rol oynar. Aynı zamanda hukuk danışmanları dava, icra ve şikayet süreçleri ile alakalı danışanlarını bilgilendirir. Hukuk danışmanları çalıştıkları firmalardaki danışanlarına çeşitli hukuki süreçlerde eşlik eder. Bu alanda yayınlanan iş ilanlarına göz atıp başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Hukuk danışmanı ne mezunudur?

Hukuk danışmanı olarak çalışmak için bu alanda gereken eğitimleri tamamlamış olman beklenir. Firmalar hukuk danışmanlarına sık sık ihtiyaç duyar ve bu alanda çalışan kişilerin bazı özelliklere sahip olmasını ister. Hukuk danışmanı olmak için üniversitelerde yer alan 4 yıllık Hukuk lisans bölümünden mezun olman gerekir. Bu alandaki eğitimi tamamladıktan sonra avukatlık stajı yapman ve ruhsatname alman beklenir. Ardından firmaların yayınlamış olduğu hukuk danışmanı iş ilanlarına göz atarak sana uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Hukuk danışmanı hangi mesleki yazılımları kullanabilmelidir?

Hukuk danışmanı olarak kariyer yapmak istersen firmaların yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin. Birçok bölgede farklı sektörlerdeki firmaların hukuk danışmanı ihtiyacı doğar. Hukuk danışmanı arayan firmaların bu pozisyon için belirlediği kriterler bulunur. Hukuk danışmanı olarak çalışacak kişilerin çeşitli mesleki yazılımları kullanması beklenir. Danışmanlar danışanlarının süreçlerini takip ederken bu yazılımlardan faydalanabilir ve iş verimliliği artar. Bu alanda çalışmayı planlıyorsan mesleki yazılımları öğrenebilirsin. Bu sayede hukuk danışmanı arayan firmaların iş ilanlarına başvuru yaparak kariyerinde ilerleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur