keyboard_arrow_down
7

İş Makinesi Tamircisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
İş Makinesi Tamircisi İş İlanları

Geçmişten günümüze artan imkanlar sektörel kolaylıkları beraberinde getirirken, iş sahasındaki iş imkanlarını da artar. Bu sayede personellerin iş yükü hafiflemiş, insan gücü üzerindeki zorluklar azalır. Bu konuda en büyük desteği sağlayan ve çeşitli kolaylıklar sunan unsurların başında iş makineleri yer alır. İş makinelerinin vadettiği rahatlıklar, kullanımını arttırır. Ayrıca iş makineleri sayesinde sadece insan gücüne duyulan gereksinim azalır, bununla birlikte iş hızı da yükseliş gösterir. Bu sayede firmaların üretim kapasitesi de artmış, üretim süreleri kısalır. İş makinelerinin firmalar ve işletmeler adına bu denli önem kazanması, iş makinesi tamircisine olan ihtiyacı da beraberinde getirir. Bu bağlamda iş makinesi tamircisi iş ilanları sıklıkla karşına çıkabilir.

İş Makinesi Tamircisi Ne İş Yapar?

İş makinesi tamircisi arayan firmalar bu alanda çalışacak adaylardan, birtakım görev ve sorumlulukları yerine getirmelerini talep eder. Bu bağlamda iş makinesi tamircisi olarak istihdam edilmek isteyenler, oluşabilecek arızaları engellemek amacıyla iş makinelerinin bakım ve onarımlarını gerçekleştirir. Bir arıza meydana gelmesi durumunda arızaları tespit eder, sorunun giderilmesini sağlar. İş makinesi tamircisi, makinenin yağını kontrol eder, değişimlerini sağlar. Gerekli temizliklerini yapar. İş makinesinin bir parçasının değişmesi gerekiyorsa, bu parçayı temin eder ve değiştirir. İş makinesi tamircisi, makinede gerçekleştirdiği bakım ve onarımların ardından, verim ve basınç testlerini yapar, sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olur. İş makinelerinin gerekli motor ayarlarını yapar. Bu görevleri yerine getirebilecek olanlar iş makinesi tamircisi olarak çalışabilir. 

İş Makinesi Tamircisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İş makinesi tamircisi iş ilanları yeni adaylardan bazı özellikler talep eder. Bu özellikleri taşıyan adaylar, iş makinesi tamircisi olarak istihdam edilmek fırsatı yakalayabilir. Bu mesleği icra etmek isteyen adayların, el becerilerine sahip olmaları gerekir. Bunun için de el ve gözlerini senkronize bir şekilde kullanabilmelidir. İş makinesi tamircisi adayları, görevlerini iyi bir şekilde yerine getirebilmek için makine parçaları aralarındaki ilişkiyi görebilmeli ve bütün parçaları en doğru şekilde algılayabilmelidir. Bununla birlikte iş makinesi tamircisi adaylarının gerekli alet ve ekipmanları kullanacak nitelikte olması gerekir. Ayrıca iş makinesi tamircisi olarak çalışmak isteyenlerin ekip çalışmasına da yatkın olması gerekir. Bu özelliklere sahip olan adaylar güncel iş makinesi tamircisi iş ilanları arasında iş ilanı seçerek başvuru gerçekleştirebilir.

İş makinesi tamircisi iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

İş makinesi tamircisi iş ilanları bugün farklı yöntemlere başvurularak ulaşılabilir bir konumda yer alır. Ancak yöntemler arasından online olanlara yönelmek sana bazı avantajlar sağlar. Kariyer.net aracılığıyla Türkiye’nin herhangi bir yerinde yer alan iş makinesi tamircisi iş ilanlarına rahatlıkla ulaşabilir ve kendine uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

İş makinesi tamircisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Farklı semtlerde yayınlanan iş makinesi tamircisi iş ilanlarına, firmaların talep ettiği özelliklere ve niteliklere sahip olan, sunulan çalışma ortamı ve koşullara uyum sağlayabilecek her aday başvuru yapabilir. Firmaların bu noktadaki taleplerini ise iş ilanlarının detaylarından elde edebilirsin. Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını ve detaylarını görüntüleyebilir, sana uygun olanlara başvurabilirsin. 

İş makinesi tamircisi çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

İş makinesi tamircisinin çalışma ortamı ve koşulları istihdam edileceğini firmaya göre farklılık gösterebilir. Ancak bu alanda istihdam edilecek adayların genel olarak çalışma ortamı gürültülüdür. İş makinelerinin sesine maruz kalırlar. Fakat iş makinesi tamircisi çalışma ortamları çalışılan işyerine göre değiştiği için bu konuda detaylı bir araştırma gerçekleştirilmeli ve firma bazlı inceleme yapılmalıdır. 

İş makinesi tamircisi olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

İş makinesi tamircisi mesleği ağırlıklı olarak mesleki bilgi birikimine ve tecrübeye dayanır. Bu durumun yanı sıra iş makinesi tamircisi mesleğini icra etmek isteyen adaylar belirli eğitim şartlarını da yerine getirmelidir. Bu bağlamda meslek ve teknik liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olabilirler. Ayrıca adaylar, çeşitli eğitim kurumlarından İş Makineleri Bakım Onarımcılığı alanında sertifika alarak da iş makinesi tamircisi olarak çalışabilirler. Sen de iş makinesi tamircisi olarak çalışmak istiyorsan bu şartları yerine getirerek iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İş makinesi tamircisi hangi departman bünyesinde çalışır?

Kariyer.net ilan tanımları, beraberinde firmalar arasında değişen iş prensiplerine bakıldığında; iş makinesi tamircisi olarak farklı departmanlar içerisinde çalışabileceğin gözlemlenir. Çok sayıda departmana sahip büyük ölçekli firmalar, iş makinesi tamir uzmanlarını genel anlamda teknik işler departmanına bağlı olarak çalıştırırlar. Bakım, onarım ve tamirat işlerini kapsayan teknik departman bulundurmayan kuruluşlarda nakliye, sevkiyat ve ulaşım departmanlarına bağlı olarak çalışabilirsin. Küçük veya yine orta düzey pek çok işletmede ise herhangi bir departmana bağlı olmaksızın işletmenin teknik üyeleri arasına dahil olabilirsin.

Nasıl iş makinesi tamircisi olunur?

İş makinesi tamircisi olabilmenin pek çok yolu bulunur. Birinci yol olan usta çırak ilişkisi içerisinde mesleği öğrenen adaylar, Kariyer.net’te ilköğretim mezunları için sunulan pek çok iş imkanını değerlendirebilirler. Bu olanak aynı zamanda yeterli bilgisi veya belgesi olan fakat tecrübesiz adaylar için sunulan iş imkanlarının da birer fırsat olmasını sağlar. Bir diğer yöntem olan okul eğitimi; teknik lise, 2 yıllık meslek yüksek okulu veya 4 yıllık teknik üniversite mezunlarının iş makinesi tamircisi olabilmesini sağlar. Bunun için motor, iş makineleri, elektrik-elektronik, makine, mekatronik bölümlerinde eğitim almak gerekir. Öte yandan yeterli temel bilgin ve yeteneğin varsa MEB onaylı kurslarda eğitim alarak da iş makinesi tamir ustası veya kalfası olabilirsin.

İş makinesi tamircisi iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Farklı kentler ve sektörler tarafından sunulan Kariyer.net iş makinesi tamircisi ilanları, diplomalı ve diplomasız çalışan adaylarına zengin olanaklar sunar. Temel kriter olarak eğitim belgesi talep eden kuruluşlar arasında tecrübe kriteri sunan seçenekler de yer alır. Bu noktada bazı işverenler, belirli bir dalda özel uzmanlık talep edebilir. Bu koşulları takip eden diğer teknik koşulları, seyahat koşullarına uygunluk ve erkek adaylar için askerlik belgesi oluşturur. Araç sürüş ehliyetini kriter olarak sunan seçenekler arasında binek araç, ağır vasıta ehliyeti gibi farklı ehliyet sınıfları, ayrıca SRC belgesi isteyen işveren ilanlarına rastlayabilirsin. Öte yandan tüm işverenlerin sosyal taleplerini ekip çalışmasına uyum, dikkat ve özen, beraberinde güçlü iletişim özellikleri oluşturur.

İş makinesi tamircisi görevleri nelerdir?

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletme ve kuruluşlar, olası bir sorun karşısında müdahale edebilecek teknik personele ihtiyaç duyarlar. Bu teknik ekipler arasında yer alan iş makinesi tamircisi, kurum işleyişinin parçası olan iş makinesi türlerinin rutin kontrol ve bakımlarını üstlenir. Rutin görev tanımlarını oluşturan kontrol, test ve bakım işlemleri, olası bir bozulma ve aksama durumunda yerini tamir işlemlerine bırakır. Pek çok koşulda tamir için gerekli ilave parça alımlarını da uzmanlık alanına binayen iş makinesi tamircisi yapar. Yetkili servis koşullarında giderilmesi gereken aksaklıklar söz konusu olduğunda iş makinesinin sevkiyatını yapacak olan kişi de pek çok koşulda yine iş makinesi tamircisi olur. Şayet görev aldığın yer bir tamir kuruluşu ise; bu koşulda daha fazla iş tanımı ile karşılaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur