35

İstanbul(Asya) CNC Operatörü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

CNC Operatörü cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İstanbul Asya Yakası CNC Operatörü İş İlanları

İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehri olarak öne çıkar. İstanbul’da özellikle şehrin gelişkinlik seviyesi sebebiyle teknoloji alanında, sahip olduğu tarihi mekanlar dolayısıyla da turizm alanında ve hizmet sektörü bünyesinde pek çok alanda aktif hizmet verilir. Bir metropol olması sebebiyle içerisinde farklı pek çok alanda çalışma şansı elde edilebilir. Şehir nüfusunun fazlalığı İstanbul’da inşaat sektörünün de gelişmesini sağlamıştır. Buna bağlı olarak inşaat sektörü bünyesinde CNC operatörlerine olan ihtiyaç da artmıştır. Sen de bu alanda çalışabilecek niteliklere sahip olman durumunda kariyer.net üzerinden Anadolu Yakası CNC iş ilanları seçeneklerini inceleyebilirsin. İncelediğin ilanlar arasında kriterlerine uyum sağladığın ve koşullarını kendine en uygun gördüğün ilana başvuruda bulunarak bu alanda çalışma hayatına giriş yapabilirsin. 

İstanbul Asya Yakası CNC Operatörü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

CNC operatörü olabilmek için sahip olman gereken belirli özellikler vardır. Bu özellikleri şu şekilde listelemek mümkündür:

 • Gerekli eğitim belgelerine ve sertifikalara sahip olmak (CNC operatörü olabilmek için meslek lisesi düzeyinde Makine Teknolojileri, Endüstri Otomasyonu Teknolojileri gibi bölümlerden eğitim almak gereklidir. )
 • İşlemler sırasında kullanılacak olan makineler hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak 
 • Kullanılacak olan profiller hakkında detaylara hakim olmak 
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak
 • Fiziksel bir engelin bulunmaması 
 • Aktif ve yoğun çalışma hayatına uyum sağlamak 
 • Beden işçiliğine yatkın olmak ve ağırlık kaldırabilecek kondisyona sahip olmak 
 • Takım çalışmasına yatkınlık
 • Pratiklik ve soğukkanlılık 

Eğer sen de bu niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsan CNC operatörü iş ilanları İstanbul Anadolu Yakası’nda yayınlanan iş ilanlarına başvurabilirsin. 

İstanbul Asya Yakası CNC Operatörü Ne İş Yapar?

İstanbul ilinde sıklıkla istihdam edilen CNC operatörünün belli başlı görevleri bulunur. Bu görevler şu şekilde sıralanabilir:

 • Malzeme özelliklerine ve kalınlığına uygun mercek seçeneklerini belirlemek,
 • Makinenin ayarlarını gerçekleştirmek, rutin kontrollerini yapmak ve bakım işlemleriyle ilgilenmek,
 • Delme, vidalama, freezleme gibi işlemlerle ilgilenmek 
 • İş süresince kullanılacak olan ekipmanların güvenliğini sağlamak 
 • Taşlama ve modelleme işlemleri için makineyi uygun ayarlara getirmek
 • İş güvenliği kapsamında çalışarak ekiple uyum içerisinde hareket etmek 
 • Makinelerin kullanım amaçları doğrultusunda hareket etmek ve en doğru şekilde ürünler üzerinde işlemleri gerçekleştirmek

Sen de bu görevleri üstlenebileceğini düşünüyorsan ve belirlenmiş meslek şartlarını yerine getiriyorsan bu alanda istihdam edilebilirsin. CNC operatörü iş ilanları İstanbul Anadolu bölgesinde sıklıkla yayınlanır. Bu bölgede ikamet etmen durumunda kolaylıkla ilanlara erişim sağlayabilir ve başvurabilirsin. 

İstanbul Asya Yakası’nda CNC operatörü alımı var mı?

Türkiye’nin pek çok yerinde de olduğu gibi İstanbul Asya Yakası’nda da sıklıkla CNC oparatörü alımı yapılır. Sektörel anlamda bu meslek grubuna ihtiyacın fazla olması, sıklıkla çalışan alımı yapılmasına olanak tanır. İnşaat ve otomotiv sektöründe önemi oldukça fazla olan bu meslek grubundaki en güncel ilanlara erişmek için internetten faydalanabilirsin. Sen de bu alanda çalışmaya uygun olduğunu düşünüyorsan kendine en uygun bulduğun ilana başvurabilirsin. 

İstanbul Asya Yakası’nda CNC operatörü olmak için hangi belgeler gereklidir?

İstanbul Asya Yakası’nda CNC operatörü olabilmek için en az meslek lisesi düzeyinde eğitime sahip olmak gereklidir. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden alınmış olan diploma firmaların adaylardan istedikleri belgeler arasında yer alır. Meslek kursları, makine alanında alınan sertifikalar da lise diploması olmayan adaylar için bazı firmalar tarafından geçerli sayılır. Bunun yanı sıra firmalar erkek adaylardan askerlik belgesi de isteyebilir. İş başvuruları sırasında istenen genel belgeler de bu alanda işe alım yapılırken istenir. 

İstanbul Asya Yakası CNC operatörü ilanlarına nasıl ulaşırım?

İstanbul Asya Yakası’nda bulunan en güncel ilanlara internet üzerinden ulaşma imkanın bulunur. İstediğin çalışma türündeki, bölgedeki ve firmadaki iş ilanlarına filtrelemeler aracılığı ile ulaşabilirsin. Kendine en uygun bulduğun ilanları görüntüleme fırsatı edinebilir ve dilediğin ilana başvuruda bulunabilirsin. Kariyer.net üzerinden en güncel ilanlara erişim sağlayarak firmalara soru sorarak daha kapsamlı bilgiye de ulaşım sağlayabilirsin. 

İstanbul Asya Yakası CNC operatörü part time çalışma imkanı bulunur mu?

CNC operatörlüğü ağırlıklı olarak tam zamanlı çalışan alımı yapılan bir meslektir. Bu iş kolunda part time çalışma imkanına pek rastlanmaz. Ancak firmaya bağlı olarak dönemsel çalışma imkanı elde etmen mümkün olabilir. Genel bir değerlendirmede CNC operatörü mesleğinin tam zamanlı çalışmaya uyumlu bir meslek olduğu görülür. Bu sebeple bu meslekte  part time çalışma imkanına erişilmesi mümkün değildir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Asya)'da CNC operatörü ne iş yapar?

CNC operatörleri sanayi alanı için oldukça önem taşır. CNC operatörleri CNC adı verilen bilgisayar kontrollü makineleri kullanır. Bu makineler çelik ve alüminyum gibi birçok farklı malzeme işlemeye yarar. CNC operatörleri CNC makinesini kullanmak ve işlenecek olan parçayı uygun şekilde işlemeye hazırlar. Sen de CNC operatörü olmak istiyorsan, işlenecek olan malzemeyi makineye bağlama, işlenecek geometriyi makineye kodlama, işlenecek malzemeye uygun bıçak seçimi yapma, makinenin çalışma anında kontrolü ve parçayı sökerek CNC’yi yeniden parça işlemeye hazır hale getirmek gibi farklı sorumlulukların bulunur.

İstanbul(Asya)'da CNC operatörü olarak çalışmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

CNC operatörü olmak için belirli bir bölümden mezun olma şartı gerekmez. İş verenler genellikle meslek lisesi veya meslek yüksek okulundan mezun olan teknik elemanlara öncelik tanır. CNC operatörü olmak için belirli bir bölümden mezun olma şartı aranmasa da CNC operatörü olarak çalışacaksan teknik konulardan anlaman, talaşlı imalat tecrübenin olması ve CNC kodlamayı bilmen seni diğer adaylar arasından öne çıkarır. CNC makinelerinin bilgisayar kontrollü makineler olması ve programlanarak çalıştırılmasından dolayı teknik resim okuma bilgisi ile beraber CNC programlama bilgisi de gerekir.

İstanbul(Asya) yakasında CNC operatörlerinin çalışma ortamı nasıldır?

CNC operatörleri talaşlı imalatın olduğu ve CNC makinesinin bulunduğu iş yerlerinde çalışabilir. CNC operatörlerinin çalışma alanları arasında, makineleri talaşlı imalat yapan küçük sanayi dükkanlarından büyük fabrikalara kadar farklı iş yerleri bulunur. CNC operatörü olarak çalışırsan talaşlı imalat alanında çalışacağından makinelerin çalışma sesinin yüksek olduğu bir ortamda çalışabilirsin ayrıca işleyeceğin parçalar ağır olabilir. CNC makinesi parçaların işlenmesi esnasında etrafa talaş fırlatabilmektedir. Bu gibi tehlikelerden korunabilmek için kulak tıkacı, iş güvenliği ayakkabısı, koruyucu gözlük gibi iş güvenliği ekipmanlarını kullanmalısın.

İstanbul(Asya)'da CNC operatörü olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

CNC operatörü olabilmek için talaşlı imalat sektörüne ilgi duymalı ve bu konuda bilgi sahibi olmalısın. Eğitimini CNC operatörü olacak şekilde meslek lisesi veya meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinde tamamlayarak işe alımlarda öne çıkabilirsin. CNC makineleri bilgisayar kontrollü makineler olduğu için bilgisayar ve programlama gibi konularda da bilgi sahibi olmalısın. Takım tezgâhları, CNC makineleri ve talaşlı imalat hakkında bilgi sahibi olarak işverenler tarafından aranan elaman olabilirsin. Bu şartları sağladığını düşünüyorsan kariyer.net sitesinden İstanbul (Asya) CNC operatörü iş ilanlarını inceleyebilir ve başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur