Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
172

İstanbul(Avr.) İç Mimar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İç Mimar cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Ofis & Ofis Mobilya Dekorasyon Proje ve Tasarım
İç Mimar
Ofis & Ofis Mobilya Dekorasyon Proje ve Tasarım
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Eroğlu Gayrimenkul
İç Mimar
Eroğlu Gayrimenkul
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
PICASSO HOME DESIGN DOĞALTAŞ İNŞAAT İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İç Mimar
PICASSO HOME DESIGN DOĞALTAŞ İNŞAAT İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Koleksiyon Mobilya
İç Mimar
Koleksiyon Mobilya
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AYDEMİR BRONZ RAF VE ASKILIK SİS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İç Mimar
AYDEMİR BRONZ RAF VE ASKILIK SİS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa İç Mimar İş olanakları

Birçok alanda gelişmiş sektörlere ev sahipliği yapan İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Neredeyse tüm sektörlerde öncü olan İstanbul şehri, mimarlık konusunda da pek çok başarılı firmaya ev sahipliği yapar. Kalabalık nüfusu sebebiyle inşaat alanında oldukça gelişen İstanbul’da, ev tasarımlarına da dikkat edilir. Bu sayede mimarlık ve iç mimarlık sektörü geniş bir istihdam alanı sağlar. Lisans seviyesinde bir eğitim gerektiren iç mimarlık, tüm alanlarda tasarım ve düzenleme yapılması amacıyla icra edilen meslekler arasında yerini alır. Birçok kişi tarafından tercih edilen iç mimarlık mesleği, farklı firma ve şirketler sayesinde de oldukça geniş bir yelpazede adaylara sunulur. Yeni mezun iç mimar iş ilanları İstanbul şehrinde sıklıkla bulunan ve kendini geliştirmek isteyen adaylar için oldukça uygun seçenekler arasında yer alır. 

İç Mimar Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Bir iç mimarda olması gereken pek çok özellik bulunur. Oldukça dikkat gerektiren ve detaylara önem verilmesi gereken bir iş kolu olan iç mimarlık için öncelikle, dört yıl olan iç mimarlık lisans bölümünden mezun olunmalıdır. Arından uzmanlaşılan alana göre değişkenlik gösteren özel yetenekler çeşitlendirilebilir. İç mimar olmanın en önemli özelliklerinden biri detaylı inceleme yeteneğidir. Detaylı bir inceleme yeteneğine sahip olan adaylar, çok daha beğenilen ve detayları düşünülmüş çalışmalar ortaya koyabilir. Öte yandan sorumluluk sahibi olmak da meslek için aranan özellikle arasında yerini ön sıralarda alır. İnşaat sektörüyle birlikte çalışan iç mimarlık sektörü, bir inşaatın tamamlanmasında büyük önem taşır. İç mimarların, yapılan işi zamanında teslim etmesi çok önemli bir detaydır. Adayların, sürekli olarak kontrol edilmesi gereken işler üzerine iş teslim tarihine kadar düzenli olarak çalışması gerekir. Özellikle büyük işlerde, birçok şey mimarın mekanı teslim etmesine bağlı olarak ayarlanır. Bu nedenle iş sorumluluğuna sahip adaylar iç mimarlık mesleğinde hızla ilerler.  İç mimar iş ilanları İstanbul Avrupa bölgesinde oldukça fazladır. Bu sebeple adayların sahip olduğu ekstra yetenekler, bu alanda faaliyet gösteren firmalar tarafından tercih edilme sebeplerini oldukça destekler. Çizim kabiliyeti ve üç boyutlu düşünme becerisi gelişmiş iç mimar adayları, çok daha hızlı ve kolay bir şekilde iş bulma imkanına sahip olabilir. Öte yandan bilgisayar çizim programlarında da ileri bir bilgiye sahip olmak oldukça önem taşır. Teknik çizim yeteneğinin güzel bir şekilde geliştirilmesi, meslek için en önemli detaylar arasında yerini alır. İstanbul iç mimarlık ofisleri iş ilanları Avrupa başlığı altında iş fırsatı sunan firmalar, bölgeyi iyi bilen ve fiyat karşılaştırması için tedarikçilerle iyi iletişim kuran iç mimarları çok daha fazla tercih eder. Bu nedenle iç mimar adaylarında iyi derecede iletişim becerisi ve sürekli olarak araştırma yeteneği sıklıkla aranan bir özellik olur.

İç Mimar İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İç mimar olarak istihdam sağlamak isteyen adaylar, iş ilanlarında bazı detaylara dikkat etmelidir. Bu detaylar genellikle iş ilanını yayınlayan firmanın sunduğu koşullar ve adaydan beklediği şartlar olabilir. Bu nedenle Türkiye’nin en gelişmiş inşaat firmalarının yayınladığı İstanbul Avrupa Yakası iç mimar iş ilanları seçenekleri de dikkatle incelenmelidir. İstanbul iç mimarlık iş ilanları seçeneklerini sunan firmalar, adaylardan adaylarda en az lisans mezuniyeti kriterini arar. Fakat kişisel gelişim ve tecrübelerle de artırılabilen yetkinlikler, firmalar tarafından tercih edilebilir. Bu nedenle tüm İstanbul Avrupa Yakası iç mimar iş ilanları dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Adayların çalışma şekilleri arasında ofis veya şantiye seçeneklerini tercih etmesi mümkün olur. Firmaların geçmiş işlerini kontrol etmek ve firmanın adaya katacağı referansları göz önünde bulundurmak  da önemli detaylar arasında yer alır.

İç Mimar Ne İş Yapar?

İç mimarlar, bir alanın yenilenmesine veya tasarımının değiştirilmesine yönelik çizimler yaparak müşterilerle anlaşır. İstanbul iç mimar iş ilanları, birçok işi bir arada yapabilme yeteneğine sahip iç mimar adaylarına özel olarak yılın her döneminde sık sık yayınlanır. Adaylar bu işlemi yaparken, mekanın kullanım amacına ve daha işlevli kullanılmasına dikkat ederek uygun renk ve materyallerle tasarımlar yapar. Adaylar tasarımları yaparken, estetik görüntüyü ve hayal gücünü işin içine katmalıdır. İç mimarlar, proje öncesinde mekanda birtakım incelemeler yapar ve analizler gerçekleşir. Ardından müşterinin de beklentilerini öğrenerek mekan için uygun eşya ve tasarımlar planlar. Hem kendi için hem de müşteri için bir eskiz projesi hazırlar ve projeyi müşteriyle birlikte tekrar inceler. Aynı zamanda alanda kullanılacak malzeme ve eşyaların stok arayışını da yaparak fiyatlarını karşılaştır. Ardından inşaatı onaylayarak başlamasını sağlar. İnşaat süresince devamlı olarak inşaat alanına giden mimarlar, tüm detayların düzgün bir şekilde durduğuna emin olarak işi teslim eder.

İç Mimar Sorumlulukları Nelerdir?

İç mimarların birçok sorumluluğu bulunur. Fakat en önemlisi, müşterinin isteğini kağıda dökerek açıklamak olur. Bu sayede müşteri kendi istediği tasarımı ve yerleşimi yaşam alanında uygulayabilir. Öte yandan inşaat sırasında; inşaat mühendisi, işçi ve diğer tüm çalışanlarla iyi bir iletişim kurarak sürekli olarak iş takibini yapmalıdır. Ayrıca yeni moda olan tüm sektörel gelişmeleri sürekli olarak takip etmelidir. 

İç Mimar Ne Kadar Maaş Alır?

İç mimarlar çoğunlukla kendi alanlarındaki geçmiş tecrübelerine dayanarak referans oluşturur. Bu sebeple tüm iç mimarların özgeçmişi farklı olur. Firma veya şahıslar tarafından işe alınan iç mimarlar, oldukça değişken maaşlara sahip olarak çalışır. Bazı firmalar proje bazında maaş politikası da uygulayabilir. Az fakat uzun süreli projelere sahip olan iç mimarlarla, kısa süreli fakat birden çok projeye sahip olan adaylar birbirinden farklı aylık kazançlara sahip olabilir. 

İç Mimar Mesleği İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İç mimar olmak isteyen adayların alması gereken tek eğitim, özel ya da devlet üniversitelerinin sunduğu dört yıllık iç mimarlık lisans eğitimidir. Bu sayede adaylar iç mimar ünvanına sahip olur. Ardından çizim, etkin düşünme veya meslekle ilgili gelişim sağlanabilecek her türlü sertifika da isteğe bağlı olarak iç mimar olmak isteyen kişiler tarafından alınabilir.

İç Mimar İş İlanlarının Çalışma Ortamı Nasıldır?

İç mimarların çalışma ortamları sürekli olarak değişkenlik gösterir. Çoğunlukla iş başlangıcında sakin, sessiz ve çok ışıklı ortamlarda projeleri hazırlayan iç mimarlar, ardından tasarlanan alanda da çalışmalıdır. Bu sebeple tasarlanan projelerde yer alan eksiklikleri düzeltmek adına inşaat alanında da görev alması gerekir. İki farklı çalışma ortamı bulunan iç mimarlar, işin büyük çoğunluğunu kendi ofislerinde gerçekleştirir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İstanbul(Avr.) İç Mimar pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İstanbul(Avr.) İç Mimar güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İstanbul(Avr.) iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul(Avr.) İç Mimar iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.