286

İstanbul(Avr.) Lojistik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Lojistik cancel
İstanbul(Avr.) cancel
TR REYNAK LOJİSTİK VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Rusça Bilen Lojistik Operasyon Elemanı
TR REYNAK LOJİSTİK VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş
Bilgi Teknolojileri Kıdemli Uzmanı
Turkon Konteyner Taşımacılık ve Denizcilik A.Ş
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

E

Özel Güvenlik Elemanı
Erbay Güvenlik hizmetleri AŞ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Lojistik İş İlanları

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip şehirleri arasında ilk sırada yer alır. Kalabalık bir nüfusa sahip olan İstanbul şehrinde birçok farklı iş kolu ve sektör bulunur. Hem deniz yolu hem de kara yolu sayesinde çeşitli lojistik imkanlarına sahip olan şehir, birçok kişinin de lojistik alanında çalışmasına yardımcı olur. İstanbul lojistik uzmanı iş ilanları, lojistik alanında istihdamın artmasını sağlar. İthalat ve ihracatın her geçen gün daha da gelişmesiyle yetiştirilmek üzere lojistik iş ilanları İstanbul şehrinde sıklıkla bulunabilir. 

İstanbul Avrupa Lojistik İş Olanakları

Oldukça büyük nüfuslu bir şehir olan İstanbul, birçok iş imkanı üzerine çeşitli iş ilanlarına sahiptir. Sahip olduğu iş havuzunun en dikkat çekici sektörü ise lojistiktir.  Binlerce kişiye çalışma imkanı sunan sektör, farklı iş tanımlarına da  sahiptir.  İstanbul lojistik firmaları iş ilanları yayınlarken mesleğin iş tanımıyla ilgili birçok şart ve gereksinim sunar. Bu şart ve gereksinimler, iş farklılıklarına sebep olur. Farklı iş tanımları, çeşitli iş olanaklarının da gelişmesine yardımcı olur. Güncel İstanbul Avrupa lojistik iş ilanları, satın alma, müşteri hizmetlerini yönlendirme ve planlama gibi birçok iş kolunu bünyesinde barındırır. Ülke içinde veya ülke dışında birçok ürünün nakliyesinin güvenliğinden ve sevkiyatından sorumlu olan lojistik sektörü, neredeyse tüm firmaların ihtiyaç duyduğu departmanlar arasında yer alır. Liman şehri olması ve lojistik için yeterli istihdam kaynağını sağlaması sayesinde Türkiye’nin en büyük firmalarını barındıran İstanbul Avrupa Yakası, tüm lojistik sektörüne ışık tutar. Lojistik sektöründe bölümler; satış, finans, operasyon ve AR-GE olarak dört ana kategoriye ayrılır. Bu iş kollarında İstanbul Avrupa lojistik iş ilanları bulmak oldukça kolaydır. Kişinin uzmanlık alanlarında rahatlıkla iş bulabileceği geniş bir sektöre sahip olan İstanbul, lojistik firmalarının kalbidir. Lojistik operasyon iş ilanları İstanbul şehrinde yurt dışına ihracatın yoğun olması sebebiyle yabancı dil şartı içerebilir. Bu sebeple yabancı dile sahip lojistik sektörü adayları da yabancı dillerini kullanabilecekleri bir iş imkanına sahip olabilir. 

İstanbul İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İstanbul şehrinde birçok sektörde iş bulmak mümkündür. Fakat bununla birlikte İstanbul iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken birden çok detay bulunur. Bu detaylar arasında öne çıkanlar genellikle işveren firmanın adaydan istediği yetkinliklerdir. Üniversite mezunları ve diğer eğitim düzeylerine sahip kişiler, eğitimlerini tamamladıktan sonra uzmanlıklarına, yetkinliklerine ve yeteneklerine göre birçok iş başvurusunda bulunur. Yeni mezun lojistik iş ilanları İstanbul şehrinde kolaylıkla bulunabilir. Tecrübeli ve tecrübesiz şekilde sunulan iş ilanları oldukça çeşitlidir. Tercih edilen iş kolunun adayın hayat tarzına ve sahip olduğu yetkinliklere uygun olup olmamasına çok dikkat edilmelidir. Lojistik sektörü, Lojistik iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası gibi liman ve lojistik konuda gelişmiş bölgelerde çok daha fazla imkana sahiptir. Yabancı dil kullanımı, part time, full time ve proje bazlı gibi birçok çalışma şartı da burası için yayınlanan iş ilanlarında mevcuttur. 

Lojistik Departmanı Ne İş Yapar?

Tüm lojistik çalışanları farklı iş tanımlarına sahiptir. Dört ana kategoride iş imkanı bulunan sektör; satış, finans, operasyon ve AR-GE olarak birbirinden ayrılır. Fakat genel görevler arasında sevkiyatı yapılacak ürünlerin taşınmaya hazır hale getirilmesi, güvenli bir şekilde sevk edilmesinin takip edilmesi ve bu ürünlerle ilgili birçok farklı belgenin hazırlanması gibi çeşitli işler bulunur. Lojistik uzmanları, sevkiyatın nasıl daha hızlı ve güvenli bir şekilde adrese ulaşabileceği konusundaki fikirlerini de beyan ederler. Lojistik bölümünde çalışan başka bir departman, taşıyıcıların bakım ve onarımı gibi farklı aşamaları takip eder. Öte yandan bazı lojistik departmanları daha az maliyetli bir sevkiyatın çalışmalarını sürdürür. Tüm bu çalışma kollarının sahip olduğu değişken görevlerin ötesinde tüm lojistik çalışanları, ürünlerin sevkiyatında hızlı, güvenli ve eksiksiz bir transfer sağlanması için çalışır. Gerek elverişli paket yenilemeleri gerekse daha hızlı bir sevkiyat için farklı değişiklikler yapmak da lojistik çalışanlarının görevlerindendir. Tüm bu iş kollarının bir arada bulunduğu İstanbul lojistik merkezi iş ilanları farklı iş tanımları içerir. 

Lojistik Alanda Çalışma Şartları ve Koşulları Nelerdir?

Başta İstanbul olmak üzere birçok şehrin sahip olduğu üretim ve dağıtım sektörleri arasında en büyük ithalat ve ihracata sahip olan iş kolu lojistiktir. Bu sebeple sektör, farklı çalışma şartlarına ve koşullarına sahiptir. Değişken çalışma saatleri iş tanımıyla ve firmaya bağlı olarak değişkenlik gösterir. Adayın yetkinliklerine göre tercih edeceği lojistik iş kolu da çalışma saatlerinin belirlenmesinde etkilidir.

İstanbul’da Ücretler Nasıldır?

İstanbul’da bulunan birbirinden farklı birçok sektörde maaşlar da oldukça değişkendir. Kişilerin kendilerini geliştirdikleri alana ve sahip olunan yetkinliklere göre de maaş oldukça farklılaşabilir. Üniversite mezuniyeti, yabancı dil bilgisi ve tecrübeler maaşlarda artış sağlanmasına yardımcı olur. Öte yandan sektörde çalışılan firmadaki pozisyon da maaşların farklı olmasının sebepleri arasında yer alır.

Lojistik Sektöründe Çalışma Saatleri Nasıldır?

Farklı iş sektörleri değişken çalışma saatlerine sahiptir. Bunun yanında aynı sektörde de farklı çalışma saatlerinde çalışan kişiler olabilir. Örneğin ofiste çalışan lojistik çalışanları genellikle 09.00-17.00 gibi resmi çalışma saatlerinde çalışırken üretimde veya taşımacılıkta çalışan lojistik elemanları, geç saatlere kadar da çalışabilirler.

İstanbul’da İşe Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

İstanbul, büyük bir nüfusa sahiptir. Bu sebeple birçok sektörden, farklı iş seçeneklerini bünyesinde barındırır. Oldukça çeşitli iş olanağı sunan şehirde seçim yapmak da zordur. Bu sebeple işe alım yapan işverenlerin, adaylardan istediği birtakım şartlar bulunur. Adaylar şartlara uygun ise işe kabul edilebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İstanbul(Avr.) Lojistik için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul(Avr.) Lojistik iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur