274

İstanbul(Avr.) Makam Şoförü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Makam Şoförü cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Makam Şoförü İş İlanları

Dünyanın önde gelen finans merkezlerinden olan İstanbul, iş aksının büyük bir çoğunluğunu Avrupa Yakası’nda yoğunlaştırır. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren sayısız kuruluşa ev sahipliği yapan bölge, ulaşım faaliyetlerinin büyük oranda önemli olduğu alanlar arasında gelir. İşte verim, hız ve performans adına yaygın biçimde tercih edilen makam şoförleri de bölgenin ulaşım sektörü çalışanları arasında yerini alır. Kariyer.net İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü iş ilanları arasında tecrübe düzeyin, eğitimin, bireysel özelliklerin ve beklentilerine uygun pek çok seçeneğe erişebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Makam Şoförü Ne İş Yapar?

Kariyer.net İstanbul iş ilanları arasında geniş yer kaplayan makam şoförlüğü ilanları, kentin özel şoförlük iş olanakları arasında yer alır. İş tanımı itibariyle diğer şoförlük deneyimlerinden ayrışan makam şoförlüğünün farklılık sorumluluklar getirdiği söylenebilir. Bu bağlamda İstanbul Avrupa Yakası makam şoförleri, çeşitli pozisyonlarda görev alan kişilere şoförlük yapmak üzere istihdam edilirler. Kariyer.net güncel İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü iş ilanları açıklamalarında belirtilen temel iş tanımları, görevlerin hakkında daha net bilgi almana yardımcı olur. Öte yandan yapacağın farklı seçimler, temel iş tanımının minimal detaylarla farklılaşmasını veya birden fazla vazifeden sorumlu olmanı gerektirebilir. Buna göre bazı kuruluş ilanları, belirli bir yöneticiden ziyade idari departman veya farklı departman çalışanlarının şoförlüğünü yapmanı isteyebilir. Otomotiv üzerine faaliyet gösteren işletmeler, makam şoförlüğünü müşteri kitlesi için icra etmeni talep edebilir. Bazı iş fırsatları ise makam şoförlüğü vazifeni şehir dışı yolculuklarda da icra etmeni talep edebilir. Tercihlerinle üstlenebileceğin ilave görev tanımları arasında araçların rutin bakım ve muayenelerini takip etmek ve yaptırmak öne çıkar. İstanbul Avrupa Yakası makam şöförü arayanlar tarafından belirtilen iş tanımlarına göre araçların temizlik işlemleri de yine makam şoförü sorumlulukları arasındadır. Bu durumda bazı kuruluşlar temizlik bakım işlemlerini dış tedarikçilere yaptırmanı talep ederken; bazı kuruluşlar teknik bakım ve temizlik işlerinde sorumluluk almanı talep edebilir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Makam Şoförü Olarak Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bu meslek alanında çalışmak için bazı kriterleri karşılamak önemlidir. Özellikle istenilen eğitim ve belge şartlarına dikkat etmen önerilir. İlanlarda en sık karşılaşılan talepler şu şekilde sıralanabilir:

  • Özel bir şoförlük sınıfı olan makam şoförlüğü, araç modelleri arasında değişim yaşanmak koşuluyla, binek araçların kullanımını gerektirir. Bu bağlamda İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü arayan firmalar tarafından talep edilen ehliyet belgesi koşulu tüm ilanların ortak özelliği sayılabilir. 
  • Bazı kuruluşlar makam şoförü adaylarından yeterlilik ispatı yerine geçen ilave belgeler isteyebilirler. Bu belgeler arasında öne çıkanları mental sağlığının sürüş için uygun olduğunu gösteren psikoteknik belgesi ile ticari sürücü olduğunun ispatı olan SRC belgesi oluşturur. 
  • Bazı kuruluşlar çalışma prensipleri ölçüsünde ikametgah belgesi talep edebilirler. 
  • Erkek adaylardan istenen askerlik belgesi de talepler içerisinde sıklıkla karşına çıkabilir.
  • Büyük bir çoğunluğu tam zamanlı ve uzun vadeli iş fırsatları olan İstanbul Avrupa Yakası iş ilanları ve alım fırsatlarını inceleyerek bu koşullar doğrultusunda başvuru gerçekleştirebilirsin. 

İstanbul Avrupa Yakası’nda Makam Şoförü Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda makam şoförü olmak, dinamik iş temposuna uyumlu fiziksel ve mental yapıda olmayı gerektirir. Trafik yoğunluğuyla öne çıkan bölgede önemli olan bir diğer beceri de etkili zaman yönetimidir. Avrupa Yakası makam şöförü arayanlar tarafından belirtilen ve performans açısından önem taşıyan diğer özelliği ise planlama ve organizasyon becerisi oluşturur. Can ve mal güvenliği açısından sahip olman gereken başlıca özellikler; trafik kurallarını bilmen ve riayet etmendir. Ayrıca diğer sürücülere ve yayalara karşı saygılı ve nazik olman gerekir. Öte yandan bağlı bulunduğun kuruluş ve yöneticiyi temsil açısından da bazı bireysel özelliklere sahip olman beklenir. Bu noktada kişisel bakımına ve hijyen kurallarına özen göstermen önem taşır. Diksiyon, dinleme ve aktarım gibi becerilere sahip olman önemlidir. Bu özellikleri takip eden diğer koşulu, yoğun ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olabilmek oluşturur.

İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net çalışan adaylarına çok sayıda iş ilanına pratik bir şekilde ulaşma imkanı sunar. Aradığın iş fırsatına ‘makam şoförü ilanları İstanbul Avrupa’ filtrelemesini yaparak kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Filtreleme seçeneklerini kullanmak sana uygun spesifik ilanlar listesi oluşturmana imkan verir. Ayrıca sana uygun ilanlardan sürekli haberdar olabilmeni sağlayan bildirim özelliğini de kullanabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Başvuru yapmak için öncelikle İstanbul Avrupa Yakası makam şöförü iş ilanları arasından ilgini çeken ilan üzerine bir kez tıklaman gerekir. Daha sonra açılan ilan özel sayfasında yer alan ‘Başvur’ butonuna tıklayabilir ve başvurunu tamamlayabilirsin. Başvuracağın işle ilgili merak ettiğin bilgilere de yine ilan sayfası üzerinden erişebilirsin. Kariyer.net’te bu şekilde sınırsız sayıda ilana, ücretsiz olarak başvurabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

İstanbul Avrupa Yakası’nda makam şoförü olduğunda çalışma ortamın genellikle araç içerisinde ve yoldan oluşur. Öte yandan makam şoförü maaşları, sosyal olanaklar, izin günleri, iş tanımı gibi sosyal ve ekonomik kazanımlar söz konusu olduğunda; incelediğin her bir ilanda farklı koşullarla karşılaşabileceğini belirtmek gerekir. İlan detaylarına göz atarak bu konuda daha fazla bilgi alabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası makam şoförü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Kariyer.net makam şoförü iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası kategorisinde yer alan tüm ilanlar; farklı kriterler, çalışma koşulları ve iş tanımları ile adayları karşılar. Gerek yaptığın başvurunun kabul görmesi gerek adım attığın iş olanağında mutlu olabilmek için ilanlar arasında değişen işe alım kriterleri ve iş tanımlarını dikkatlice incelemesin. Maaş aralığı, çalışma ve izin günleri, ekstra haklar gibi bilgileri ilan detaylarında bulabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul (Avr.) makam şoförü maaşı nasıldır?

İstanbul Avrupa Yakası'nda birçok kurum makam şoförü iş ilanı yayınlar. Makam şoförü maaşı ise asgari ücretten başlar. Maaşlar işverene göre değişiklik gösterir. Ayrıca deneyim arttıkça maaş miktarı artış gösterir. Bu bağlamda maaş hakkında net bilgi vermek doğru olmaz. Bazı firmalar maaş miktarını iş ilanında belirtir. Adaylar, Kariyer.net'te incelediği ilanların açıklama kısmında maaş ibaresini kontrol edebilir.

İstanbul (Avr.) makam şoförü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Makam şoförü iş ilanları birtakım kriterler içerir. İlanların çoğunda en az lise mezunu adayların başvuru beklenir. Adayların, kullanacağı araca uygun tipte ehliyete sahip olması şarttır. İşverenler; sürücü güvenliği ve motorlu taşıt kanunları, firma prosedürleri gibi bilgilere sahip kişileri istihdam eder. Bazı durumlarda işverenler bu eğitimleri kendi verir. Ayrıca makam şoförünün çalıştığı bölgeyi iyi bilmesi gerekir.

İstanbul (Avr.) makam şoförü görevleri nelerdir?

Makam şoförü çalıştığı kurumda arabayı kullanan kişidir. Bireyleri gidecekleri yer götüren kişidir. Makam şoförünün görevleri çalıştığı kuruma göre esneklik gösterebilir. Aracın her zaman temiz ve düzenli olması gerekir. Aracın güzel görünmesi makam şoförünün görevlerinden biridir. Makam şoförü aracın bir sorunu varsa bilgi vermeli ve en kısa sürede tamir ettirmelidir.

İstanbul (Avr.) part time makam şoförü iş ilanlarında var mı?

Makam şoförleri farklı çalışma şekilleri ile istihdam edilir. İlanlar genellikle tam zamanlı olarak yayınlanır. Yarı zamanlı, dönemsel ve serbest zamanlı ilanlar da bulunur. Aktif olarak okula giden ya da günün belli aralıklarında müsait olan kişiler, yarı zamanlı işlere başvuru yapar. Makam şoförü arayışlarında tam zamanlı ilanlara kıyasla az da olsa part time veya dönemsel iş ilanları bulunur. Adaylar, Kariyer.net’te yarı zamanlı iş ilanları için filtreleme yapabilir ve kendilerine uygun seçenekleri listeleyebilir.

notifications İş Alarmı kur