159

İstanbul(Avr.) Mimar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mimar cancel
İstanbul(Avr.) cancel
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
Mimar
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Dizayn Ofis Mimarı
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
FARUK TAN İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ
Mimar
FARUK TAN İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Kahve Dünyası
Mimari Proje Sorumlusu
Kahve Dünyası
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
CENGİZ HOLDİNG A.Ş.
Dizayn Ofis Mimarı ( Bodrum )
CENGİZ HOLDİNG A.Ş.
İstanbul (Tümü) +4 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Mimar İş İlanları

Mimarlık; toplu yaşama geçildiğinden itibaren varolan, geçmişten günümüze ulaşmış mesleklerden biridir. Mimar, insanların yaşadığı bina, okul, hastane gibi birçok yaşamsal alanın inşasını sağlar. Mimaride barınma faktörünün yanı sıra tasarlanan alanın hitap ettiği kitleye göre teknik, kültürel, sanatsal özellikleri de önem taşır. Mimari ile ilgilenen ve bu mesleği icra eden kişiler, öncelikle yaşam alanını daha kolay ve şık bir hale getirmeye çalışır. Bunun için aldığı eğitimlerle beraber yeteneklerini ortaya koyar. Evrensel bir meslek olması dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin geniş çaplı bir alanda istihdamı sağlanır. Eğer İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunuyorsanız İstanbul Avrupa Yakası mimar iş ilanları alanında incelemeler yapabilirsiniz. 

İstanbul Avrupa Yakası’nda Mimarlık Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mimarlık mesleği günümüzde gelişimini hızla sürdürmeye devam ederken bu gelişimle birlikte iç mimarlık, peyzaj, çevre planlaması, restorasyon gibi değişiklik gösteren iş kollarına ayrılmıştır. Bu iş kolları beraberinde mimarlık mesleği ile ilgili farklı uzmanlık alanlarını meydana getirmiştir. Bu uzmanlık alanlarına göre de yeterlilikler gerekir. Bir mimar öncelikle görsel sanatlara ilgi duymalı ve bu ilgisinin yanında gelişime açık olmalıdır. Mimarlık mesleği için öncelikle gerekli akademik yeterlilik sağlanmalıdır. Akademik yeterlilik için de üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi mezunu olma şartı vardır. Mimarlık mesleği, içinde bulunulan zamanın toplumsal ve kültürel zevklerini analiz etmeyi ve bunu beklentilere uygun şekilde uyarlamayı gerektirir. İstanbul Avrupa Yakası mimarlık iş ilanları için öncelikle bu koşulları sağlamak gerekir. Gerekli mesleki yeterliliği sağlayan mimarlar, ilk etapta stajyer olarak iş bulabilirler. Akademik ve teknik koşulları sağladıkları takdirde birçok sektörde çalışmaya başlayabilirler. Bu sektörlerin başında yapı ve inşaat gelir. Mimarlık mesleği en fazla inşaat sektörü içerisinde faaliyet gösteriyor olsa da bunun yanı sıra şehir planlanması ya da restorasyonla da iç içedir. İstanbul Avrupa Yakası mimar arayan firmalar, bu yeterlilikleri sağlayan adaylarla ilgili belirledikleri şartlara göre değerlendirme yapar. Bu değerlendirmeler neticesinde uygun adaylar ile iş görüşmeleri yapılır. İstanbul Avrupa Yakası mimar arayanlar tarafından belirlenen kriterlere uygun olup olmadığınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Mimar İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İstanbul Avrupa mimar iş ilanları için öncelikle belirtilen kriterler önem taşır. İşin niteliği, istenen tecrübe, akademik yeterlilik, ulaşım gibi koşullar incelenip en uygun ilana başvuru gerçekleştirilir. İstanbul Avrupa Yakası iç mimar iş ilanı için arama yapan bir mimar, peyzaj, restorasyon gibi alanlarda ilan açan firmaları arama kriterinden çıkartır. Çünkü mimarlık mesleği oldukça farklı sektörlerde faaliyet gösterir ve her sektörün kendine uygun nitelikleri mevcuttur. Toplumsal faaliyetlerin yoğunluğu ve birçok firmanın genel merkez ofislerinin burada bulunması, güncel İstanbul Avrupa Yakası mimar iş ilanları için daima bir sirkülasyon oluşturur. 

Mimar Ne İş Yapar?

Mimar; yapı işleri ile ilgilenen, bir yapının tasarlama aşamasından başlayıp yapım ve onarım, restorasyon gibi birçok aşamasında faaliyet gösteren, görsel yeteneği ve eğitimi olan kişidir. Genel olarak inşaat sektöründe faaliyet gösterir. Bir mimar almış olduğu projenin tasarım, çizim, ekipman gibi her aşaması ile ilgilenebileceği gibi sadece peyzajı ile veya planlaması ile de ilgilenebilir. Bu uzmanlık alanı ile ilgili bir konudur. Proje sunumunun yapılması, gerekli ihalelerin alınması gibi işler de mimarların sorumluluğundadır. İstanbul Avrupa Yakası mimar ilanları, yetenekleri doğrultusunda iş arayan bu mimarların başvuruda bulunabileceği birçok iş imkanını içerir. Devlet kurumunda veya özel sektörde çalışan mimarlar, aldıkları sorumluluklar çerçevesinde gerektiğinde projenin ve inşaatın her türlü aşamasında bulunur.

Mimar Ne Kadar Maaş Alır?

Mimarların aldıkları maaş, firma içerisindeki konumlarına ve tecrübelerine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda bu yaşadıkları ve çalıştıkları şehre göre de değişiklik gösterir. Mesleğe yeni başlayan bir mimar ile tecrübeli bir mimar arasında değişkenlik gösteren maaş skalası, mimarların aldığı sorumluluk ve projelerle ilgili olarak da değişir.

Mimar Hangi Şartlarda Çalışır?

Mimarların en çok faaliyet gösterdiği alan inşaat sektörü olduğu için genel olarak çalışma ortamı şantiyelerdir. Bir mimar, kamu kurumlarında veya birçok özel sektör kuruluşunda çalışabilir, çalıştığı kurum standartları doğrultusunda farklı sosyal haklara sahip olabilir. Restorasyon projeleri kapsamında kültürel yanı olan çalışmalarda da yer alabilir. Bu durum çalıştığı işe ve yer aldığı projeye göre değişir.

Mimar Hangi Alanlarda Çalışır?

Mimarlar, yoğun olarak inşaat sektörü olmak üzere mimarlık ofisleri, yapı-denetim firmaları, danışmanlık şirketlerinde çalışabilir. Bunun yanı sıra tasarım büroları, mobilya şirketleri, restorasyon firmaları, belediyeler, planlama ofisleri gibi farklı sektörlerde de çalışır. Günümüz koşullarında çok fazla uzmanlaşmış ve her alanda faaliyet gösterir olmuşlardır. Bu mimarın yeteneklerine ve tecrübesine bağlıdır. Mimar kendisini hangi alanda geliştirdi ise o alanla ilgili sektörlerde iş bulabilir.

Mimar Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Mimar olmak için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi mezunu olmanın yanı sıra birtakım teknik bilgilere de sahip olmak gerekir. Çeşitli tasarım programları, proje yönetimi ile ilgili eğitimler, tasarım ve çizim kabiliyeti gibi birçok yetkinliğe de teorik bilginin yanı sıra sahip olmaları gerekir. Bu teknik bilgiler, iş yaşamında tecrübe ile geliştiği gibi eğitim sürecinde de edinilir. Bu kriterler, çalışılacak sektöre ve mimarlık alanına göre değişiklik gösterecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İstanbul(Avr.) Mimar pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İstanbul(Avr.) Mimar güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İstanbul(Avr.) iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul(Avr.) Mimar iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur