1036

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Ön Muhasebe Elemanı cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 21 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Ön Muhasebe Elemanı İş İlanları

Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul,Türkiye’nin en yoğun ve en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Avrupa ve Asya kıtasını birleştiren İstanbul şehri, Avrupa ve Anadolu olmak üzere iki yakaya ayrılır. Şehrinde bulunan çeşitli iş fırsatları sebebiyle, İstanbul Türkiye’nin en çok göç alan illeri arasında bulunur. Bölgede yabancı ve yerli olmak üzere birçok firma faaliyet gösterir. Bu sebeple yıl boyunca farklı şirketler tarafından çeşitli pozisyonlarda personel istihdam edilir. Genellikle tüm mesleklerde ve pozisyonlarda iş fırsatı olan İstanbul’da, kariyerinde ilerlemek isteyen adaylar veya kendini geliştirmek isteyen adaylar kolaylıkla iş fırsatı bulabilir. İstanbul Avrupa ön muhasebe elemanı iş ilanları, bünyesinde muhasebe departmanı bulunan her firma tarafından yayınlanır. 

İstanbul Avrupa Yakası Ön Muhasebe Elemanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İstanbul Avrupa muhasebe iş ilanları kapsamında çalışmak isteyen adayların tercih edebileceği pek çok iş fırsatı bulunur. Muhasebe departmanına özel olarak açılan iş ilanları üniversitelerin; ekonomi, iktisat, muhasebe ve maliye bölümlerinden mezun olan adaylara yönelik olarak yayınlanır. İstanbul şehrinde ya da çevre illerde faaliyet gösteren firmalar tarafından; ön muhasebe elemanı, muhasebe elemanı ve muhasebe sorumlusu gibi çeşitli pozisyonlarda iş ilanları sunulur. Ön muhasebe elemanı olarak çalışacak olan adayın gün içerisinde yoğun iş temposunda görev alması gerekebilir. Bu sebeple adayların fiziksel olarak yoğun iş temposuna dayanıklı olması oldukça önemlidir. Ön muhasebe eleman olarak görev alan personelin başlıca temel görevleri arasında; şirketlerin mali kayıtlarını tutmak, firmaya ait finansal işlemleri takip etmek ve tahsilat işlemleri ile ilgilenmek gibi görevler yer alır. Bunların yanı sıra, ön muhasebe pozisyonunda görev alan personelin kasa verilerini işleyebilme ve yapılacak olan vergi ödemelerini takip etme gibi yetkinliklere de sahip olması gerekir. Gelişen teknolojiyle birlikte vergi işlemleri bilgisayar aracılığıyla dijital ortama aktarılır. Bu sebeple birçok iş ilanı içerisinde, ön muhasebe elemanı olarak istihdam edilecek olan personelin bilgisayar kullanımına ve çeşitli vergi programlarını kullanabilme yeteneğine sahip olması şartı bulunur. Bilgisayar yeteneğine sahip olan adaylar, firmalar tarafından tercih edilme şansını büyük oranda arttırır. 

İstanbul Avrupa Yakası Ön Muhasebe Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ön muhasebe elemanı olarak görev almak isteyen adayların, iş başvurusu yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Öncelikle, firma tarafından yayınlanan ilanın hangi bölgeye özel olarak yayınlandığına dikkat edilmelidir. Örneğin, ön muhasebe elemanı iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası ya da Anadolu Yakasına özel olarak yayınlanabilir.  Adayların ikamet ettiği konum ile iş yerinin bulunduğu konumun birbirine yakın olması dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir. Adaylar, gerekli unsurları tamamladıktan sonra iş ilanına başvuru yapabilir. Gerekli unsurlar arasında  ortaöğretim ya da lisans seviyesinde eğitim şartı yer alabilir. Bünyesinde muhasebe departmanı bulunan firmalar tarafından oluşturulan iş ilanlarında; adayın bilgisayar becerisi, yaş aralığı ve cinsiyetine dair çeşitli detaylar da yer alabilir. Bunun yanı sıra, mesleki muhasebe alanında uzman olan adaylara özel olarak da iş ilanı yayınlanır. Örneğin, kendini tıp alanında geliştiren bir ön muhasebe elemanına özel olarak yayınlanan iş ilanları kapsamında, adayın tıp terimlerine hakim olması talep edilir. 

Ön Muhasebe Elemanı Ne İş Yapar?

Güncel İstanbul Avrupa Yakası ön muhasebe elemanı iş ilanları kapsamında adayın iş tanımı, görev aldığı firmaya göre farklılık gösterebilir. Fakat pek çok firma adaylardan, finansal tabloların oluşturulmasından ve aylık giderlerin hesaplamasından sorumlu olmasını talep eder. Vergi levhası bulunan her firmanın bünyesinde muhasebe elemanı istihdam etmesi gerekir. Ön muhasebe elemanı, firmanın vergi ve stopaj gibi vergi ödemelerini takip ederek gerekli aksiyonları almaktan da sorumlu olur. Ayrıca işyerindeki personellerin maaş işlemleri de muhasebe elemanlarının görevleri arasında bulunur. Ön muhasebe elemanı olarak görev alan personel, kariyer hedeflemesi sonrasında ana muhasebe elemanı ve daha sonrasında muhasebe sorumlusu pozisyonuna kadar yükselebilir. Bu sebeple adaylar, sürekli olarak kendilerini geliştirerek karşılarına çıkan fırsatları değerlendirebilirler. 

Ön Muhasebe Elemanının Sorumlulukları Nelerdir?

İstanbul Avrupa ön muhasebe elemanı arayanlar, ilanlar kapsamında istihdam edilecek adayların bazı sorumlulukları üstlenmelerini ister.  Ön muhasebe elemanı adaylarının sorumlulukları firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Ön muhasebe elemanları; şirketlerin mali kayıtlarının tutulmasından, finansal işlemlerin takibinden ve  çeşitli evrakların dosyalanıp arşivlenmesinden sorumlu olur. Ayrıca ön muhasebe elemanı, firmanın tüm vergi ödemelerini takip etmek ile sorumlu olur. 

Ön Muhasebe Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Ön muhasebe elemanı olarak görevlendirilen personelin aylık kazancı firmadan firmaya farklılık gösterir. Örneğin, özel sektör ya da kamu kuruluşlarında göre valan ön muhasebe elemanlarının aylık kazancında farklılıklar olabilir. Firmalar faaliyet gösterdiği sektöre ve ön muhasebe elemanının tecrübesine göre adayın aylık maaşını belirler. 

Ön Muhasebe Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İstanbul Avrupa ön muhasebe elemanı arayan firmalar kapsamında adayların ilgili liselerin ya da üniversitelerin; işletme, ekonomi, maliye, ve muhasebe bölümlerinden mezun olmasını talep eder. Ayrıca, kamu kuruluşlarında görev almak isteyen adayların KPSS sınavından da geçerli bir puan alması gerekebilir. Bu durumda iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilir. 

Ön Muhasebe Elemanı Nasıl Çalışır?

İstanbul Avrupa ön muhasebe elemanı arayanlar, çoğunlukla tam zamanlı olarak eleman istihdam eder. Bazı firmalar tarafından yoğunluğa bağlı olarak; yarı zamanlı, part time ya da home ofis şeklinde ilanlar da yayınlanabilir. Ön muhasebe elemanının genel olarak vergi takiplerini yapıp, gerekli kurumlara ödeme yapması gerekir. Bu sebeple firmanın bağlı olduğu vergi dairesine gün içerisinde birçok kez gidebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İstanbul(Avr.) iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İstanbul(Avr.) Ön Muhasebe Elemanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur