139

İzmir Elektrik Teknisyeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknisyeni cancel
İzmir cancel
Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı
Elektrik Teknisyeni
Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Teksan Jeneratör
Elektrik Teknisyeni
Teksan Jeneratör
Muğla +2 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Zorlu Enerji
Şarj İstasyonları Elektrik Teknisyeni
Zorlu Enerji
İstanbul (Tümü) +6 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

KALE PRATT&WHITNEY UÇAK MOTOR SAN.A.Ş.
Elektrik Bakım Teknisyeni
KALE PRATT&WHITNEY UÇAK MOTOR SAN.A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir Elektrik Teknisyeni İş İlanları

İzmir, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alır. İzmir’de pek çok farklı sektörde birçok firma faaliyet gösterir. Şehirde yer alan işletmeler, personellere istihdam alanı sağlar. Hem kariyer alanında hem de kendini geliştirmek isteyen adayların tercih edebileceği pek çok iş seçeneği bulunur. İzmir bölgesinde; eğitim, gıda, üretim, hizmet sektörü, sanayi ve satış pazarlama alanında birçok firma faaliyet gösterir. Fabrika, inşaat, üretim ve sanayi alanlarında çeşitli pozisyonlarda personellere ihtiyaç duyulur. Bu alanda elektrik teknisyenleri birçok firma tarafından aranır. İzmir elektrik teknisyeni iş ilanları kategorisinde çeşitli seçenekler yer alır. Elektrik teknisyeni adayları, kendilerine uygun ilanlara başvuru yaprak çalışma imkanı bulabilir. 

İzmir’de Elektrik Teknisyenin Hangi Yeteneklere Sahip Olması Gerekir?

Elektrik teknisyeni; elektrik sistemleri ile ilgili olan aletlerin arızasını bulmak ve gerekli olan donanımların onarımını, bakımını ve kontrolünü yapan kişiye denir. Bina, inşaat, iş yeri ve fabrika gibi ortamlarda yer alan elektrikli ekipmanların ve elektrik tesisatının kurulumunu gerçekleştirir. Elektrik teknisyenliği yapabilmek için üniversitelerin elektrik elektronik alanında eğitim verilen ön lisans programlarından mezun olmak gerekir. İzmirde elektrikçi arayan firmalar arasında inşaat şirketleri de bulunur. İnşaat sürecinde elektrik hatlarının döşenmesi gerekir. Elektrik hatlarının belirli bir kural ve şartlar ile düzenlenmesi sebebiyle teknisyenlik bilgisine gerek duyulur. Elektrik teknisyenleri, gerek okulda gerekse iş hayatında yaşadığı tecrübeler doğrultusunda bu bilgilere sahip olur. İzmir elektrik iş ilanları çeşitli firmalar yayınlanır. Firmaya bağlı olarak adaylardan talep edilen kriterler farklılık gösterebilir ancak bazı şartlar hemen hemen her firmanın ilanın görülür. Elektrik teknisyeninin; tornavida, iç segman pensesi, yan keski ve pense gibi ekipmanları kullanmayı çok iyi bilmesi gerekir. Ayrıca elektrik teknisyeni olarak görev alacak adayın elektrik kablolarına ve renklerinin anlamlarına, sigorta kutusundaki şaselerin ne anlama geldiğine ve matkap kullanmaya hakim olması gerekir. Çeşitli kurumsal firmalar tarafından elektrik teknisyeni olarak istihdam edilecek kişinin yeterli tecrübeye sahip ve ilgili okulların elektrik elektronik teknisyenliği bölümlerinden mezun olması talep edilir. 

İzmir Elektrik Teknisyeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İzmir elektrik teknikeri iş ilanları çeşitli firmalar tarafından pek çok farklı detaylar ile yayınlanır. Elektrik teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapacak olan adayın iş ilanlarında yer alan detaylara hakim olması gerekir. Örneğin çeşitli firmalar tarafından sanayi alanında ya da inşaat alanında istihdam etmek için iş ilanı paylaşılır. İnşaat alanında görev alacak olan personelin kaba inşaat elektrik hattı döşenmesi hususunda bilgi sahibi olması gerekir. Ayrıca firmalar tarafından yayınlanan iş ilanlarında adayın belirli yaş aralığında olması talep edilebilir. Gerekli yetkinliklere sahip olan elektrik teknisyeni adayının, doğru iş ilanına başvurması durumunda firma tarafından tercih edilme şansı büyük oranda artar. Bu sayede istenilen alanda kolay bir şekilde iş bulunabilir. 

İzmir Elektrik Teknisyeni Ne İş Yapar?

Elektrik teknisyeni olarak çalışmak isteyen kişilerin teknisyen adı altında çalışabilmesi için öncelikle ön lisans diplomasına ve yeterli uzmanlıklara sahip olması gerekir. Öte yandan firmaların sunduğu değişken iş tanımlarına uygun bir şekilde mesleklerini icra etmeleri gerekir. Elektrik teknisyenleri, bağlı bulundukları firmanın konseptine bağlı olarak değişken işler yapar. Bu işler arasında çoğunlukla, mekanik ve teknik araçların düzenli bir şekilde işlemesini sağlamak yer alır. Öte yandan elektronik ürünlerde oluşan sorunları tespit etmek ve bu sorunları kısa süre içerisinde çözmek de elektrik teknisyenlerinin iş tanımları arasında yer alır. İzmir elektrik ustası iş ilanları kategorisinde elektrik sayaçlarının okunması işlemini yapacak adaylar da aranır. Bu gibi işlerde evlerde bulunan elektrik sayaçlarının belirli periyotlarda kontrol edilerek faturalandırılması gerçekleştirilir. Elektrik teknisyenleri, elektrikli tüm pano ve araçlarda sorunların düzeltilmesi amacıyla çalışmalar yapar.

İzmir Elektrik Teknisyeninin Sorumlulukları Nelerdir?

Elektrik elektronik teknisyeni iş ilanları İzmir şehrinde birçok farklı firma tarafından yayınlanır. Bu iş ilanları aracılığıyla çalışma imkanı bulan kişilere tanımlanan bazı sorumluluklar bulunur. Elektrik teknisyeni olarak çalışanlar, kendilerine verilen görevde bulunan teknik planı ve şemaları detaylı bir şekilde inleyerek, doğru bir onarım işlemi uygulamalıdır. Öte yandan görev esnasında kullanılması gereken ekipmanlarında sorumluluğu, elektrik teknisyenlerinde bulunur. Kontrol edilmesi gereken alanların rutin kontrollerini yapmak ve varsa arızalarını bulup onarmak da elektrik teknisyenlerinin sorumlulukları arasında yer alır. 

İzmir Elektrik Teknisyeni Ne Kadar Maaş Alır?

Elektrik teknisyenleri, birbirinden farklı rakamlarda çalışma imkanına sahip olur. Çalıştıkları firmaların sunduğu çalışma şartlarına ve koşullarına göre farklı maaşlar alır. Öte yandan elektrik teknikerinin sahip olduğu yetkinlikler de maaşında yükselme ihtimaline yol açabilir. Ek olarak büyükşehirlerde sunulan elektrik teknisyeni maaşları diğer bölgelere kıyasla daha yüksek olabilir. 

İzmir Elektrik Teknisyeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Elektrik teknisyeni olmak için öncelikle ilgili üniversitelerin elektrik alanında eğitim veren ön lisans programlarından mezun olmak gerekir. Ardından staj veya tecrübesiz eleman pozisyonlarında çalışarak kendini geliştiren adaylar, mesleklerini profesyonel olarak icra etme şansına sahip olabilir. Güncel İzmir elektrik teknikeri iş ilanları yayınlayan firmalar, kriterlerini ilanlarında belirtir. 

Elektrik Teknisyeni Nasıl Çalışır?

Elektrik teknisyenleri, var olan elektrik akımlarında bakım ve onarım gibi teknik işler yapar. Bu işler elektrik düzeneklerinin kurulmasıyla da çeşitlendirilebilir. Elektrik teknisyenlerinin yaptığı iş tehlikeli olduğu için hem kendi hayatlarını hem de çevredeki insanların hayatlarını göz önünde bulundurarak ve iş sağlığı güvenliği kurallarına uyarak mesleklerini icra etmeleri gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İzmir Elektrik Teknisyeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İzmir Elektrik Teknisyeni güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İzmir iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İzmir Elektrik Teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur