41

İzmir İngilizce Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İngilizce Öğretmeni cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir İngilizce Öğretmeni İş İlanları

İngilizce öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında ya da özel okullarda İngilizce dil eğitimi veren kişilerdir. Bunun dışında İngilizce öğretmenleri, yabancı dil eğitimi almak için çeşitli dershane ve kurslara başvuru yapan kişilere de eğitim verebilir. Dolayısıyla sadece örgün eğitim veren kurumlarda değil aynı zamanda özel sektörde faaliyet gösteren kuruluşlarda da İngilizce öğretmenlerine ihtiyaç vardır. İngilizce öğretmenleri her yaş grubundan dil eğitimi almak isteyen kişilere dil eğitimi sağlar. İş olanakları geniş olan İngilizce öğretmenlerine, büyükşehir olmasından dolayı İzmir’de oldukça fazla ihtiyaç duyulur. İzmir’de yaşayan ya da yaşamayı düşünen İngilizce öğretmenleri, Kariyer.net aracılığıyla İzmir İngilizce öğretmeni iş ilanları sayfasını inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

İzmir’de İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İngilizce öğretmeni olmak isteyen kişilerin çeşitli vasıflara sahip olması gerekir. Öğretmenlik, çeşitli alanlarda eğitim talep eden bireylere alanla ilgili bilgiler vermektir. İngilizce öğretmeni adaylarının sabırlı ve bilgili olması gerekir. Bunun yanında mesleğini severek ve isteyerek yapması, eğitim sürecinin hem eğlenceli hem de verimli olmasını sağlar. İngilizce öğretmenleri dile dair hiç bilgisi olmayan ya da yeterli bilgiyi almak isteyen kişilere eğitim verdikleri için diğer branşlarda öğretmenlik yapan meslektaşlarından daha sabırlı olmaları gerekir. Hangi yaş grubundan olursa olsun öğrencilerin eğitim sürecini doğru ve başarılı bir şekilde tamamlayabilmeleri için İngilizce öğretmenlerinin duyarlı olması gerekir. İngilizce öğretmenleri, öğrencilerin dikkatini derste tutmak ve dersleri eğlenceli hale getirerek öğrenme sürecini hızlandırabilmek için yaratıcı ve enerjik olmalıdır. Dahası her öğrencinin anlama ve algılama kapasitesi farklı olduğu için İngilizce öğretmenlerinin bunun bilincinde olarak dersi yönetmesi, meydana gelebilecek problemlere ve aksamalara pratik çözümler sunması gerekir. Dolayısıyla İngilizce öğretmeninin öğrenciler, meslektaşları, okul yönetimi ve veliler ile kuracağı iletişim de iyi olmalıdır. Bu vasıfları taşıdığını düşünen İngilizce öğretmeni adayları, Kariyer.net aracılığıyla İzmir için yayınlanan İngilizce öğretmenliği iş ilanları sayfasını inceleyerek kendilerine uygun olan ilanlara başvurular yapabilirler.

İzmir’de İngilizce Öğretmenliği İş Olanakları

İngilizce öğretmenleri hem devlet okullarında hem de özel okullarda iş bulabilirler. Bunun dışında farklı kurum ve kuruluşlarda da İngilizce öğretmenlerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle İngilizce öğretmenliği iş ilanlarında adaylarda aranan nitelikler farklılık gösterir. İzmir, İngilizce öğretmen ihtiyacının en fazla olduğu şehirlerden biridir. Büyükşehir olmasından dolayı kamuda ve özel sektörde İngilizce öğretmenleri rahatlıkla iş bulabilirler. Kariyer.net aracılığıyla güncel İzmir İngilizce öğretmeni iş ilanları sayfasını inceleyerek adaylarda aranan temel nitelikleri görebilirsiniz. İzmir İngilizce öğretmeni iş ilanları sayfasında çoğunlukla özel eğitim kurumları öne çıkar. Şehrin farklı ilçelerindeki özel okullarda, kurslarda ve dershanelerde İngilizce öğretmenlerine yönelik iş imkanları mevcuttur. Yaşamak istediğiniz ilçeye göre ilanları filtreleyerek kendinize uygun olan iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz. Örneğin; Bornova’da yaşıyorsanız ya da kariyerinize orada devam etmek istiyorsanız, İzmir Bornova İngilizce öğretmeni iş ilanları arasından inceleme yapmanız gerekir.

İzmir’de İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İngilizce öğretmeni olabilmek için yerine getirilmesi gereken ilk koşul, üniversitelerin İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olunmasıdır. Bu bölüm dışında İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık bölümlerini okuyanlar da İngilizce öğretmeni olabilir. Ancak bu bölümden mezun olan kişiler, pedagojik formasyon eğitimini tamamlamak şartıyla öğretmenlik yapabilir. Dolayısıyla İngilizce öğretmen adaylarından öncelikli olarak istenen belgeler, diploma ve pedagojik formasyon eğitim belgesidir. Bunun dışında istenen belgeler ilanlara göre farklılık gösterebilir. Örneğin; İzmir anaokulu İngilizce öğretmeni iş ilanları detaylarında diploma ve pedagojik formasyon sertifikası dışında herhangi bir belge istenmezken bazı iş ilanlarında adayların TOEFL, IELTS, TESOL, CELTA, TOEIC gibi uluslararası sertifikalara sahip olmaları istenebilir. Gerekli eğitim ve belgelere sahipseniz, İzmir part time İngilizce öğretmeni iş ilanları arasından tam zamanlı, yarı zamanlı ya da stajyer İngilizce öğretmeni iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İzmir’de İngilizce Öğretmenleri Ne Kadar Maaş Alır?

İngilizce öğretmenleri hem kamu kurumlarında hem de özel sektörde yer alan kuruluşlarda iş bulabilir. Bu nedenle İngilizce öğretmenlerinin aldığı maaşlar çalıştıkları kuruluşların ücret politikalarına göre farklılık göstereceği için net rakamlardan söz etmek mümkün değildir. Bunun dışında öğretmenlerin mesleki tecrübeleri ve kıdemleri, çalıştıkları kurumlarda üstlendikleri görev sorumlulukları alacakları ücretin yükselmesine neden olabilir.

İzmir’de Kimler İngilizce Öğretmeni Olabilir?

İngilizce öğretmeni olabilmek için öncelikle liselerin yabancı dil bölümlerinden mezun olup üniversite sınavından yeterli puanı almak gerekir. Üniversitelerin İngilizce öğretmenliği bölümüne yerleşip başarı ile mezun olan herkes, İngilizce öğretmenliği yapabilir. Bunun yanında İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinden mezun olup pedagojik formasyon eğitimini tamamlayan kişilerin de öğretmenlik yapması mümkündür.

İzmir’de İngilizce Öğretmenliği İçin Kaç Yıl Okumak Gerekir?

Kariyerini İngilizce öğretmeni olarak planlayan kişilerin dört yıllık eğitim veren üniversitelere yerleşmesi ve eğitim süresini başarıyla tamamlayarak mezuniyet diplomasını almaya hak kazanması gerekir. Üniversitelerin eğitim programları farklılık gösterdiği için bazı üniversiteler İngilizce öğretmenliği bölümüne yerleşen öğrencilere hazırlık eğitimini zorunlu kılar. Bu durumda eğitim süreci 5 yıla çıkabilir.  

İngilizce Öğretmenleri İzmir’de Hangi Alanda Çalışır?

İngilizce öğretmenleri genellikle eğitim ile ilgili tüm alanlarda çalışabilir. Bu doğrultuda İngilizce öğretmenleri gerek kamu kuruluşlarında ve devlet okullarında gerekse de özel sektördeki eğitim kurumlarında ve dershanelerde iş bulabilirler. Dahası yabancı dile hâkim oldukları için yabancı dil gerektiren pek çok farklı sektörde de iş bulma avantajları vardır. Mezunlar; çevirmenlik, turist rehberliği ve daha birçok farklı pozisyonda faaliyet gösterebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İzmir İngilizce Öğretmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İzmir İngilizce Öğretmeni güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın İzmir iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

İzmir İngilizce Öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur