223

İngilizce Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İngilizce Öğretmeni cancel
Easy Speak School Of English
İngilizce Öğretmeni
Easy Speak School Of English
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Bahçeşehir Okulları
İngilizce Öğretmeni
Bahçeşehir Okulları
İstanbul (Tümü) +62 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Çengelköy Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu
İngilizce Öğretmeni
Çengelköy Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ISTANBUL AMERICAN SCHOOLS
English Teacher
ISTANBUL AMERICAN SCHOOLS
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İngilizce Öğretmeni İş İlanları

İngilizce öğretmenleri, öğretim kurumlarında öğrencilere veya kursiyerlere yabancı dil eğitimi verir. İngilizce öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan eğitim kurumlarda çalışabilir. İngilizce öğretmeni iş ilanları özel okullar, dershaneler ve kurs merkezleri tarafından yayınlanır. Adaylar ayrıca özel ve resmi kurumlarda tercümanlık yapabilir. İngilizce öğretmenleri, İngilizce öğretmenliği veya İngiliz dili ve edebiyatı bölümü mezunu olur. İngilizce öğretmenleri, eğitim kurumlarında öğrencilere ve kursiyere İngilizce dersi verir. Online ingilizce öğretmeni iş ilanları canlı dersler ile eğitim verecek adayları arar. Online olarak bilgisayar üzerinden öğrencilere İngilizce dersi verilir. İngilizce öğretmenleri görev aldıkları eğitim kurumlarında öğrencilere İngilizce öğretir. Kreş ingilizce öğretmeni iş ilanları kreşlerde küçük çocuklara İngiliz dilini öğretebilecek öğretmenleri arar. Kreşlerde görev almak isteyen adayların küçük yaş grubundaki çocuklara eğitim verecek dinamik yapıya sahip olması gerekir. Adaylar güler yüzlü ve iletişim becerileri gelişmiş olmalıdır. İngilizce öğretmenliğinden yeni mezun veya İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden henüz mezun olmamış adaylar, stajyer öğretmen olarak görev alabilir. Kurumlar yarı zamanlı olarak görev alabilecek öğretmenlere ihtiyaç duyar. Okulu henüz bitmemiş ve staj görevi olan adaylar, kurumların stajyer öğretmen ilanları için başvuru yaparak deneyim kazanabilir.

İngilizce Öğretmeni Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İngilizce öğretmeni olmak isteyen adayların İngilizce diline karşı ilgili olmaları gerekir. İngilizce öğretmeni olarak görev yapmak isteyen adaylar, öğretmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi sevmelidir. Öğrencilerle etkili iletişim kurarken zorlanmayacak ve sorumluluk sahibi olunması, ingilizce öğretmeni arayan kurumlar tarafından adaylarda aranan özellikler arasında yer alır. İngilizce bölümünden mezun olan adaylar; devlet okullarında, özel okullarda ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan eğitim merkezlerinde İngilizce öğretmeni olarak görev alabilir. Bölümden daha mezun olmamış adaylar, stajyer ingilizce öğretmeni iş ilanları için başvuruda bulunabilir. Staj süreleri boyunca görev aldıkları kurumda yardımcı öğretmen veya öğretmen olarak çalışabilir.  ingilizce öğretmeni iş ilanları istanbul kategorisinde, İstanbul’da yer alan özel eğitim kurumlarının ve kursların oluşturdukları ilanlara yer verilir. İngilizce öğretmenliği mesleğini tercih etmek isteyen adaylar; sabırlı, anlayışlı, çözüm odaklı ve dikkatli olmalıdır. Öğretmenler, öğrencilerle empati kurabilmelidir. Yaşanabilecek olumsuz durumlarda pratik çözümler üretilmelidir. Verilen müfredata uygun olarak konuları sıralı işlemelidir. Zaman yönetimi konusunda öğretmenler dikkatli ve titiz davranmalıdır.

İngilizce Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İngilizce öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan özel kurumlarda veya devlet okullarında görev alır. İngilizce öğretmeni arayan kurumlar, adaylardan farklı özellikler talep edebilir. İngilizce öğretmeni iş ilanları seçeneklerinden birisine başvuruda bulunmak isteyen adaylar, firmanın belirttiği kriterlere dikkat etmelidir. İngilizce öğretmenliği veya İngiliz dili ve edebiyatı mezunu olan adaylar, İngilizce öğretmeni iş ilanları için başvuruda bulunabilir. Özel okul ingilizce öğretmeni iş ilanları seçenekleri, özel okullarda görev almak isteyen adaylar için uygundur. İngilizce öğretmenliği bölümden daha mezun olmayan adaylar özel dersler de verebilir. Özel derslerde öğretmenler, öğrenciler ile birebir iletişim kurarak ders verir. İngilizce küresel bir olduğu için okullarda zorunlu veya seçmeli ders olarak verilir. Kreşler, ilk ve ortaokul, lise, üniversite ve özel kurumlar İngilizce eğitimi verir. İngilizce öğretmeni iş ilanları izmir başlığı altında yayınlanan ilanlar, İzmir ve çevresinde görev alabilecek ingilizce öğretmenlerinin başvurusunu bekler. İngilizce öğretmenleri, eğitim alanı dışında çeşitli alanlarda tercümanlık da yapabilir. İngilizce öğretmenliği bölümden daha mezun olmamış yarı zamanlı veya part time iş arayan adaylar, çeşitli alanlarda hizmet veren firmalarda tercümanlık yaparak ek gelir elde edebilir.

İngilizce Öğretmeni Ne İş Yapar?

İngilizce öğretmeni, görev aldığı kuruma bağlı olarak çeşitli sorumluluklara sahip olur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan müfredata uygun olarak okullarda İngilizce dersi verir. İngilizce öğretmenleri, görev aldıkları kurum tarafından istenilen evrakı ve sınıf defterini düzenli olarak eksiksiz şekilde hazırlamalıdır. Kreş, ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev alan İngilizce öğretmenleri, derslerde kullanacakları materyalleri ders başlamadan önce hazır hale getirmelidir. Küçük yaştaki çocuklara eğitim veren öğretmenler, derslerde kullanacakları renkli materyaller ile öğrencilerin dikkatini daha çok çekecektir. İngilizce öğretmeni iş ilanları ankara ve çevresinde yer alan; kreşlerde, anaokullarında, ilk ve ortaokullarda, lise ve özel okullarda görev almak isteyen adayları arar. Yabancı uyruklu ingilizce öğretmeni iş ilanları yabancı ülkelerden gelen eğitimciler için oluşturulmuş ilanlardır. Yabancı uyruklu olan İngilizce öğretmenleri, kurumların oluşturdukları ilanlara başvuru yaparak kolayca iş bulabilir.

İngilizce Öğretmeni Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İngilizce öğretmeni olarak görev almak isteyen adayların, üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce bilimi veya İngilizce öğretmenliği bölümlerinden mezun olması gerekir. Eğitim hizmeti veren kurslar ve özel okullar, İngilizce öğretmenlerinden pedagojik formasyon belgesi isteyebilir. Pedagojik formasyon eğitimi; sınıf yönetimi, öğretim yöntemleri ve öğrenciler ile nasıl iletişim kurulması gerektiği hakkında bilgi verir. Alınan eğitimler sonucu başarılı olan adaylara, pedagojik eğitim belgesi verilir. İngilizce öğretmeni olarak devlet okullarında çalışmak isteyen adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda yeterli puanı alması halinde atanır. İngilizce öğretmenlerinin kadrolu olarak devlet okullarında görev alması için atanması gerekir. Yabancı ingilizce öğretmeni iş ilanları yabancı uyruga sahip olan adaylar için iş imkanı sunar. Bu kişilerden talep edilen belgeler ise kuruma göre farklılık gösterir.

İngilizce Öğretmeni Nasıl Olunur?

İngilizce öğretmeni mesleğini icra etmek isteyen adaylar, üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce bilimi veya İngilizce öğretmenliği bölümünü okumaları gerekir. İlgili bölümlerden birini başarılı şekilde tamamlayan adaylar, İngilizce öğretmeni unvanıyla mezun olur. Adaylar, bölümden mezun olduktan sonra; devlet okullarında, özel okullarda veya yabancı dil eğitimi veren kurslarda İngilizce öğretmeni olarak görev alabilir.

İngilizce Öğretmeni İş Olanakları Nelerdir?

İngilizce öğretmeni, çeşitli alanlarda eğitim hizmeti verebilir. İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun olmuş adaylar özel okullarda, devlet okullarında veya kurslarda eğitim hizmeti verebilir. İngilizce öğretmenleri, dil öğrenmek isteyen öğrenciler için birebir özel ders verebilir. Bu dersleri online olarak da yapabilir. Ayrıca İngilizce bölümünden mezun olan adaylar, çeşitli alanlarda hizmet veren kurumlarda mütercim tercüman olarak görev alabilir.

İngilizce Öğretmeni Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

İngilizce öğretmenlerinin çalışma koşulları, görev aldıkları eğitim kurumlarına göre değişiklik gösterir. Devlet okullarında ve özel okullarda çalışma saatleri ve günleri bellidir. Okullarda verilen ders destekleme kurslarına göre ders saatlerinde değişiklik meydana gelebilir. Ders destekleme kursları, okuldaki dersler bittikten sonra öğrencilerin eksik kaldığı konuları tamamlamak için verilen eğitimlerdir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan kurs merkezlerinde İngilizce dil eğitimi veren adaylar için de ders saatleri kurs merkezlerinin çalışma saatlerine göre farklılık gösterebilir.

İngilizce Öğretmeni Hangi İşleri Yapar?

İngilizce öğretmeni, görev aldığı eğitim kurumunda öğrencilere İngilizce öğreten eğitmendir. Çalıştıkları eğitim kurumunda öğrencilere İngilizce dersi verir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan müfredata uygun olarak öğrencilere eğitim verir. Görev aldıkları eğitim kurumunda; sınıf defteri yazmak, yıllık plan oluşturmak gibi çeşitli sorumlulukları vardır. Özel kurslarda görev alan İngilizce öğretmenleri, kursların verdiği plana göre dersleri işlemelidir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce Öğretmeni İş İlanlarını Nasıl Bulabilirim?

İngilizce öğretmenliği, eğitim sektöründe işverenler tarafından en çok aranan pozisyonlar arasında yer alır. Özel eğitim kurumları ve kolejlerin yanı sıra yabancı dil kursları tarafından da çok sayıda İngilizce öğretmeni iş ilanı açıldığı söylenebilir. Bu pozisyonda en güvenilir işverenler ile çalışmak istiyorsan platformumuzda yer alan İngilizce öğretmeni iş ilanları sayfasından aradığın kriterlere en uygun iş ilanlarını kolayca bulabilirsin.

Popüler İngilizce Öğretmeni İş İlanları Nelerdir?

İngilizce öğretmenliği pozisyonundaki iş ilanlarına göz atıldığında, bünyemizde yer alan ilanların son derece nitelikli kurumlar tarafından yayınlandığı görülür. İşveren ve iş arayan kişilerin istek ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ve kullanıcılara her zaman destek sağlayan platformumuzu kullanarak en köklü markalar ile iletişime geçebilir, iş başvurunuzu gerçekleştirebilir ve kariyer gelişim basamaklarını hızlı bir şekilde tamamlayabilirsin. Bu alandaki en yaygın ilanlar, eğitim kurumları ve dil okulları tarafından verilen İngilizce öğretmeni ve native İngilizce öğretmeni pozisyonlarıdır.

İngilizce Öğretmeni İş İlanları En Çok Hangi Şehirdedir?

İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir ve Bursa, hem gelişmiş bir yapıya sahip olmaları hem de eğitim sektöründeki sayısız kuruma ev sahipliği yapmaları nedeniyle çok sayıda İngilizce öğretmenine ihtiyaç duyan, bu nedenle de güncel ve düzenli olarak İngilizce öğretmeni iş ilanları yayınlayan başlıca şehirlerdir.

İngilizce Öğretmeni Son 7 Gün Önce Yayınlanan İş İlanlarını Nasıl Bulabilirim?

Platformumuzda yer alan İngilizce öğretmeni iş ilanları sayfasına tıkladıktan sonra arama kısmında bulunan tarih sekmesinden Son 7 gün seçeneğini işaretleyerek kriterlerine uygun iş ilanlarını inceleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur