93

İzmir İnsan Kaynakları İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
İzmir cancel
RULTRANS TRANSMİSYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
HR Manager, Turkey
RULTRANS TRANSMİSYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Omuz Omuza Engelsiz İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
accessible
Omuz Omuza Engelsiz İnsan Kaynakları
İstanbul (Tümü) +11 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
ALTEKMA GROUP
İdari İşler Sorumlusu
ALTEKMA GROUP
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Airties
Office Assistant - Izmir
accessible
Airties
İzmir Hibrit
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İzmir İnsan Kaynakları İş İlanları

Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir, yalnızca coğrafi konumu ve şirin kasabalarıyla değil, aynı zamanda bozulmamış tarihî dokusuyla da dikkat çeken şehirlerden biridir. Turistik faaliyetleri, festivalleri, antik kentleriyle adından sıkça söz ettirir. Ege’nin incisi olarak adlandırılan bu kent, özellikle son yıllarda hem çalışmak hem de tatil yapmak için en çok tercih edilen şehirlerden biridir. İnsanların çalışmak için bu şehri seçmelerinin başlıca sebebi sürekli büyüyen ekonomisidir. Şehrin; hem içinde hem dışında bulunan fabrikalarıyla, ihracatta önemli bir paya sahip olan limanlarıyla ve özellikle sahil kesiminde bulunan otelleriyle dikkat çektiği inkar edilemez bir gerçektir. Ekonomik anlamda gelişmeye devam eden bir şehir olduğu için iş gücüne katılma oranı, istihdam düzeyi ve istihdama katılan kişi sayısı bakımından iş arayan insanları da oldukça tatmin eder. Pek çok meslek dalına kucak açan İzmir, insan kaynakları departmanı için de istihdam sağlayan bir şehir olma özelliği taşır. İnsan kaynakları mesleğinde çalışmak isteyenler için İzmir iş ilanları sayı bakımından yeterlidir. Sen de İzmir’de insan kaynakları departmanında çalışmak istiyorsan kariyer.net’ten ilgili ilanlara bakarak kendine uygun işi bulabilirsin.

İzmir’de İnsan Kaynakları İş Olanakları

İzmir, pek çok alanda atılımlar gerçekleştiren ve birçok farklı sektörü içinde bulunduran bir şehirdir. Otomotiv, sanayi, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde birçok fabrika ve şirketi bünyesinde barındıran İzmir, turizm sektöründe de oldukça gelişmiş durumdadır. Bu sektörlerin hepsinde iş gücü önemli bir yer tutar ve her yıl büyüyen bu şirketlerin daha çok personele ihtiyaçları bulunur. Personellerin işe girişinden çıkışına kadar tüm süreçte yanlarında olan insan kaynakları çalışanları da bu sebeple sektörlerin ayrılmaz bir parçasıdır. İnsan kaynakları çalışanı olarak sana nerelerde ihtiyaç olunacağına kısaca değinmek gerekirse; istihdam sağlayan tüm firma ve şirketlerin insan kaynakları departmanında, eğitim kurum ve kuruluşlarında, büyükelçilikler ve konsolosluklarda ve devlet kurumlarında insan kaynakları bölümünde çalışabilir ve mesleğinde yükselebilirsin. İzmir insan kaynakları iş ilanları yeni alanlarda da kendini gösterir. Mesela Çeşme gibi İzmir’in turistik ilçelerinde, turizm alanında faaliyet gösteren otellerin de insan kaynakları bölümleri mevcuttur ve bu bölümlere eleman alımı sürekli olarak gerçekleşir. Kısacası İzmir insan kaynakları departmanında çalışmak istiyorsan bu kent senin için idealdir.

İzmir Şehrinde İnsan Kaynaklarında Çalışmak için Gereken Eğitim Durumu Nedir?

İzmir şehrinde insan kaynaklarında çalışmak için gereken birkaç şart bulunur. Bu şartlardan ilki üniversitelerin nitelikli insan kaynakları çalışanları yetiştirmek için açtığı ön lisans veya lisans programlarına katılıp diploma almaktır. Üniversitelerin insan kaynakları bölümü dışında birkaç seçeneğin daha mevcuttur. Örneğin; iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuş olman da bu seçeneklerden biridir. Bu fakülteler; işletme, ekonomi ve uluslararası ilişkiler gibi pek çok bölümü bünyesinde barındırır. Bunun dışında psikoloji, sosyoloji ve mühendislik gibi alanlardan mezun olduysan da İzmir insan kaynakları iş ilanı sayfalarına göz gezdirebilirsin. Meslektaşlarından bir adım ileride başlamak istiyorsan insan kaynakları yönetim sistemlerini kavrayabileceğin bir sertifikasyon programına katılım gösterebilirsin. Bu sertifikalar, iş ilanlarında genelde bir şart olarak aranmasa da bazen işverenler bu sertifikaları talep eder. Yüksek lisans yaparak eğitimini bir üst seviyeye taşımak da düşünebileceğin seçeneklerden biri olabilir. 

İş kanununa ve özellikle SGK mevzuatlarına hâkim olmak da aranan şartlardan biridir. İşçi ve işverenlerin haklarını korumak, ortaya çıkabilecek herhangi bir haksızlığı önlemek için gerekli kanun ve yükümlülükleri belirleyen iş kanunu, insan kaynakları çalışanları için kritik bir nokta olarak kendini gösterir. Çünkü işçi ve işveren arasındaki dengeyi kuranlar aslında insan kaynakları çalışanlarıdır. Personellerin iş yeri ile ilgili bir sorunu olduğunda bu problemi çözümlemek de insan kaynakları çalışanının yapması gereken bir sorumluluk olarak karşısına çıkar. İşçinin yahut işverenin sorunlarını hukuksal olarak çözmek için de devletin koyduğu kanunları bilmek gerekir. Sen de kanun ve yükümlülükler hakkında deneyimliysen İzmir insan kaynakları iş ilanlarına hemen başvurabilirsin.

İzmir’de İnsan Kaynakları Çalışanları Ne İş Yapar?

İş hayatında insanın var olmadığı bir sektör düşünülemez. Pek çok insanın olduğu bir yerde de çalışanları organize etmek ve yönetmek gerekliliği doğar. Bu gerekliliği çözmek de insan kaynakları çalışanlarının misyonudur. Bu misyon çerçevesinde insan kaynakları çalışanları ne iş yapar sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

  • İzmir’de insan kaynakları çalışanları, iş tanımı ve görevi çerçevesinde analizlerde bulunur ve diğer çalışanların bu görevlere uymasını sağlar.
  • İş başvurusu yapan adayların niteliklerinin incelenmesi, adayların işe alınması ve çalışanların ücret yönetimiyle ilgili her türlü işlemi yapar. Adayları işe almanın yanı sıra işten çıkarılma süreciyle de insan kaynakları çalışanları ilgilenir.
  • Çalışanların performanslarını denetler ve maksimum seviyeye çıkarmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda yapılacak olan organizasyon, plan gibi işleri düzenlemekle yükümlüdür. 
  • Personel eğitimlerinden ve çeşitli oryantasyonlardan sorumludur. 
  • İzmir insan kaynakları eleman arayan firmalar genelde insan kaynakları çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusunda da bilgili olmalarını tercih eder.
  • İş tanımı ve sorumlulukları geniş bir alana yayılmış olan insan kaynakları çalışanları, tüm bu görevlerle ilgili kayıtların güvenliğinden ve depolanıp saklanmasından da sorumludur.

Kısacası şirketin ya da firmanın istihdam sağladığı çalışanlarla ilgili her türlü işlemin başında olması gereken bir departmandır ve iş politikası için oldukça önemlidir. Sen de yeteneklerine ve özelliklerine güveniyorsan İzmir insan kaynakları iş ilanları bayan personel arayan firmalara müracaat edebilirsin.

İzmir şehrinde insan kaynakları departmanında çalışmak için aranan nitelikler nelerdir?

İzmir şehrinde, insan kaynakları departmanında çalışmak için gerekli olan birkaç önemli unsur bulunur. Bunlardan ilki yapıcı bir tavra sahip olmaktır. Çünkü pek çok çalışan ile ilişki içerisinde olmak gerekir ve bu ilişkilerin yapıcı olması iş akışının doğru sağlanması için önemlidir. Bunun dışında insan kaynakları çalışanları, kriz yönetiminde başarılı olmalı ve sabırlı davranmalıdır. Çözüm odaklı bir bakış açısına sahip olmak önemlidir. Ayrıca diğer bütün departmanlarla birlikte çalışılması gerektiğinden iletişim kabiliyetinin gelişmiş olması şarttır. Sen de bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan güncel İzmir insan kaynakları iş ilanlarına bakabilirsin.

İzmir şehrinde insan kaynakları departmanı için personel alımı var mı?

İzmir, fabrika ve şirketlerin yoğunlukta olduğu büyük şehirlerden biridir. Pek çok iş yeri günümüzde personel alımları ve personel seçimi için insan kaynakları departmanına ihtiyaç duyar. Pek çok sektör istihdam sağlarken aldığı personellerde aranan nitelikleri belirlemek için profesyonel birini seçer. Bu kişiler de insan kaynakları çalışanlarıdır. Bu sebeple İzmir insan kaynakları iş imkânları bakımından oldukça fazla alternatif sunar. 

İzmir şehrinde insan kaynakları ilanları için dikkat edilecek unsurlar nelerdir?

İzmir şehrinde insan kaynakları ilanları için dikkat edilecek birtakım önemli hususlar mevcuttur. İzmir insan kaynakları eleman arayanlar genel olarak lisans eğitimini bitirmiş kişilerle çalışmayı tercih eder. Bu kişilerin ileri derecede İngilizce bilmesine önem verir. Bu yeteneğin sen de olup olmamasına dikkat etmelisin. Bunun yanı sıra işverenler, yayınladıkları ilanlarda bilgisayar programlarını kullanabilme koşulu koyabilir. Bunun dışında raporlama yapacağı için firmalalar, sözlü ve yazılı iletişim becerilerine de dikkat eder. İzmir insan kaynakları iş ilanları bay adaylar için askerlik görevi de önem taşır. 

İzmir şehrinde insan kaynakları için deneyim gerekli midir?

İzmir insan kaynakları iş ilanları bugün bakıldığında genel olarak deneyimin aranan bir özellik olduğu söylenebilir. Büyük firmaların ilanlarında minimum iki yıl deneyim istediği görülür. Lisans eğitimi süresince staj yapmış ya da part-time çalışmış mezunlar işe alım sırasında öne çıkabilir. Fakat asıl önemli olanın istek ve girişkenlik olduğu unutulmamalıdır. Sen de kriterlerine uygun gördüğün İzmir insan kaynakları iş ilanlarına kariyer.net’ten başvurunu hemen yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de görev yapan insan kaynakları personeli en çok hangi alanlarda çalışır?

Genel anlamda insan kaynakları departmanı; işe alım, ideal çalışan yerleşimi, çalışan eğitimleri, performans değerlendirme, çalışan ilişkileri gibi faaliyetleri yürütür. Ayrıca bordrolama ve özlük işlerinden insan kaynakları görevlileri sorumludur. Bu bağlamda kurumsal düzeyde faaliyet gösteren, birden fazla departmana sahip olan ve çok sayıda çalışanı bulunan tüm kuruluşlar, İzmir’de insan kaynakları sektörü için çalışma alanına dönüşür.

İzmir insan kaynakları iş ilanlarına başvurmak için hangi eğitimler alınmalıdır?

İzmir insan kaynakları iş ilanları içeriğinde belirli diplomalar ve sertifikalar kriter olarak adayların karşısına çıkar. İnsan Kaynakları Yönetimi, Psikoloji, Sosyoloji ve İletişim Bölümü mezunları, İzmir insan kaynakları iş ilanları seçeneklerine başvuru yapabilir. Endüstri Mühendisliği Bölümü başta olmak üzere çeşitli mühendislik alanlarından mezun olan adaylar ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları da bu alanda çalışma imkanı bulabilir. Öte yandan çoğu ilanda MEB Onaylı İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi Sertifikası sahibi olmak şart koşulur. Bazı ilanlarda yabancı dil ve bilgisayar programları bilgisi kriterler arasında yer alır.

İzmir insan kaynakları iş ilanları en çok hangi ilçelerde yer alır?

Finansal hayatın, sosyal olanakların ve turizm imkanlarının iç içe yer aldığı İzmir, insan kaynakları uzmanlarına çeşitli istihdam imkanları sunar. Bu bağlamda sayı bazında değişkenlik gösterse de tüm ilçelerde iş fırsatı görülebilir. Kentin öne çıkan ilçeleri; merkez ilçe olan Konak, kentin finans merkezi olan Bayraklı ve her ikisinin ortasında kalan Alsancak olur. Şehrin yeni iş merkezi olarak adlandırılan Torbalı, Kemalpaşa, Gaziemir bölgeleri de insan kaynakları iş ilanı seçeneklerinin görüldüğü yerlerdendir.

İzmir insan kaynakları alanında çalışma süreleri nasıldır?

İzmir insan kaynakları sektörü, genel anlamda tam zamanlı çalışmayı gerektiren alanlar arasında yer alır. Çalışma süreleri iş yerleri arasında farklılık gösterir. Her firmanın mesai politikası aynı olmaz. Çalışan eğitimleri, motivasyon etkinlikleri gibi özel durumlar, insan kaynakları görevlisinin mesai dışı günlerde çalışmasını veya mesai saatlerinin esnetilmesini gerektirebilir. İşverenler mesai politikasını ve çalışma saatlerinin esnek olup olmadığını yayınladığı ilanda belirtir.

notifications İş Alarmı kur