28

Klinik Araştırma Saha Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Klinik Araştırma Saha Görevlisi cancel
MONITOR MEDİKAL ARAŞTIRMA VE DANIŞMANLIK TİC. LTD
Klinik Araştırma Saha Koordinatörü
MONITOR MEDİKAL ARAŞTIRMA VE DANIŞMANLIK TİC. LTD
İstanbul (Tümü) +4 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

Klinik Araştırma Saha Görevlisi İş İlanları

Güncel klinik araştırma saha görevlisi iş ilanları için üniversitelerin sağlık bilimleri bölümlerinden mezun literatür hakkında bilgi sahibi, yabancı kaynakları anlayacak şekilde İngilizce yeterliliği olan adaylar aranır. Sağlık sektörü içinde kariyer hedefleyen, güçlü iletişim yeteneğine sahip takım çalışması konusunda deneyimli, organizasyon ve planlama yeteneği yüksek çözüm odaklı düşünebilen ve her zaman öğrenmeye açık adaylar ilanlara başvurabilir. Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanları İstanbul klinik uygulamalar ile eğitimini başarıyla tamamlamış ve görevde bulunduğu sürece mevzuata uygun bir şekilde hareket edecek adayların başvurularını kabul eder. Araştırma sırasında protokol için mevzuatı takip edebilmek, belgelerin bildirimini sağlamak ve alınan kararları takip etmek de iş tanımının kapsadığı sorumluluklardır. 

Klinik Araştırma Saha Görevlisi Ne İş Yapar?

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanları Ankara ve diğer illerde karşınıza çıkabilecek pozisyonlardan biridir. Ancak bu alanda çalışacak adayların çeşitli görevleri yerine getirmesi beklenir. Raporlama ve resmi yazışmaların arşivlenmesi bunlardan biridir. Yapılan işlemlerin oldukça ayrıntılı bir şekilde yapılması belgelerin dosyalanmasını ve değişiklik yapılmadan arşivlenmesini sağlar. Sorumlu olan araştırmacıya verilen formların dosyasını tarama, aşı kartlarını izleme gibi görevler de iş tanımının içerisinde yer alır. Gönüllülerden alınan kan örneklerinin protokole uygun bir şekilde yerel veya merkezi laboratuvara gönderilmesi ve kargo işleminin takibinin yapılması gerekir. Araştırmacı tarafından örneklerin incelenmesinin sağlanması gerekir. İncelemenin ardından verilerin dosyalanması, bu süreçte herhangi bir anormal durum karşısında önlem alınması ve gerekli kişilerin bilgilendirilmesi sağlanır. Ön tarama işlemleri için gerekli izinleri almak, sorumlu araştırmacının gözetimi dahilinde dosyaları incelemek ve uygun gönüllü arayışında olmak da iş tanımında yer alan diğer hususlardır.

Klinik Araştırma Saha Görevlisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Klinik araştırma saha görevlisi ilanlarına başvururken dikkat etmen gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir:

  • Belirli bir alanda yaygın olarak kullanılan kavramlar, uygulamalar ve prosedürler hakkında bilgi sahibi olman beklenir. Bu nedenle iş tanımını, görev ve sorumluluklarını kesinlikle incelemelisin.
  • Çalışacağın kurumun lokasyonuna dikkat ederek çalışmayı başladığında ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaktan kurtulursan. 
  • İlanın beklentilerini karşıladığından emin olmak için maaş aralıkları, sosyal olanaklar, izinler ve çalışma sürelerine göz atman gerekir.

Klinik araştırma saha görevlisi arayan firmaların adaylardan beklediği nitelikler nelerdir?

Klinik araştırma saha görevlisi iş başvurusu yaparken araştırmacının protokole uygun olduğunu gönüllülerin tarama işlemi sırasında görev alan personele yardımcı olmak gerekir. Alınan bilgilerin formların arşivlenmesi dosyalanması ve gönüllüye bir kopyasını vermek iş tanımı içinde yer alır. Sen de kariyer.net’ten ilanları inceleyebilirsin.

Klinik araştırma saha görevlisi çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanları yeni klinik araştırma saha görevlisi klinik araştırmalardaki çalışmaları bir klinik araştırma asistanının, bir projenin başarısını sağlamak için bir klinik araştırma enstitüsü içinde yerine getirmesi gereken birçok sorumluluk ve rolü vardır. Sende kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlara başvurabilir, Klinik Araştırma Saha Görevlisi olarak çalışma fırsatı elde edebilirsin.

Klinik araştırma saha görevlisi iş tanımı nedir?

Klinik araştırma saha görevlisi eleman ilanları uygun klinik protokollere uyulduğundan ve araştırmanın belirlenen düzenlemelerle uyumlu olduğundan emin olmak için çalışma konularını değerlendirmek gerekir. Klinik araştırmaların tasarımına, yönetimine ve izlenmesine katılım gösterilmelidir. Araştırma sırasında toplanan klinik verileri analiz etmek ve değerlendirmek verilen sorumluluklar arasındadır. Protokole ve genel klinik hedeflere uyum sağlar. 

Klinik araştırma saha görevlisi sorumlulukları nelerdir?

Klinik araştırma saha görevlisi eleman arayan firmaların personele verdiği sorumluluklardan bazıları şunlardır: uygun personele klinik çalışmaların ilerlemesine ilişkin düzenli rapor güncellemeleri sağlamak, ön çalışma alanı değerlendirmesinin planlanması ve yürütülmesini sağlamak, klinik saha fizibilitesini yürütmek ve ayrıca çalışma görünürlüğüne dahil olmak gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Klinik araştırma saha görevlisinin mesleki iş tanımı nedir?

Klinik araştırma saha görevlisi, klinik ilaç araştırma çalışmalarının ulusal ve yerel kurallara, yasalara ve yürürlüklere uygun biçimde yürütülmesinden, nicel ve nitel verilerinin çalışma yürütülen merkezlerdeki kalite garantisinin sağlanmasından sorumlu bir mesleki daldır. Klinik araştırma saha görevlisi, piyasaya girecek yeni ilaçların etkilerini, risklerini ve faydalarını test etmek amacıyla hastaneleri ziyaret eder. İlaçların klinik araştırma sürecine dahil olan görevli, ilaçların etkileriyle ilgili yürürlükte olan mevzuat, yönetmelik, protokol ve diğer tamamlayıcı belgeleri baştan sona takip eder, hazırlar ve çatısı altında çalıştığı ilgili firmaya raporlar.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Klinik araştırma saha görevlisi olarak tıbbi araştırma şirketlerinde çalışabilirsin. Bir saha görevlisi pozisyonunda, genellikle doktorlar ve araştırma hemşireleri ile deneme merkezlerinde, hastanelerde çalışırsın. İş gereği çok fazla seyahat edebilirsin. Ancak şirket içinde de bulunabilir, gönüllü araştırmalarını, laboratuvar takiplerini ve ilgili raporlamaları yapabilirsin. Aynı zamanda ilgili tıbbi araştırma firmaları, bir klinik araştırma saha görevlisi olarak sürekli/tam zamanlı çalışma ortamında bulunmanı isteyebilirler.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarında maaş aralığı nedir?

Bir klinik araştırma saha görevlisi olarak maaş aralığın, çalıştığın tıbbi araştırma firmasına göre değişiklik gösterebilir. Çalıştığın firmanın maaş miktarında etkisi olduğu gibi bulunduğun alanın, deneyimlerin ve tecrübelerin de maaşını etkiler. İş hayatına yeni atılan bir klinik araştırma saha görevlisi olarak maaşın asgari ücretin biraz üzerinde olabilir. Kazanacağın tecrübelerle birlikte ilerleyen dönemlerde maaşın artış gösterebilir.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına başvurabilmen için üniversitelerin fizik, kimya ve biyoloji gibi fen alanlarından veya sağlık bölümlerinden mezun olmuş olman gerekmektedir. Lisans eğitimini tamamlamanın yanı sıra ilgili firmaların, klinik araştırma saha görevlisi adaylarından bekledikleri nitelikleri kendinde bulundurman da gerekir. Aynı zamanda bu ilgili firmalar, adaylarından tecrübe de bekleyebilir. Tecrübelerin, eğitim derecesinin veya gerekli niteliklerin yanı sıra ilgili firmalar onlara başvuruda bulunacak adaylardan yabancı dil bilgisi de bekleyebilirler. Erkek adaylar, askerlik görevlerini tamamlamış olmalılardır. Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur