Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
32

Klinik Araştırma Saha Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Klinik Araştırma Saha Görevlisi cancel
Dünya Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Ltd

Embriyolog

Dünya Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Ltd
KKTC Diğer
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Klinik araştırma saha görevlisinin mesleki iş tanımı nedir?

Klinik araştırma saha görevlisi, klinik ilaç araştırma çalışmalarının ulusal ve yerel kurallara, yasalara ve yürürlüklere uygun biçimde yürütülmesinden, nicel ve nitel verilerinin çalışma yürütülen merkezlerdeki kalite garantisinin sağlanmasından sorumlu bir mesleki daldır. Klinik araştırma saha görevlisi, piyasaya girecek yeni ilaçların etkilerini, risklerini ve faydalarını test etmek amacıyla hastaneleri ziyaret eder. İlaçların klinik araştırma sürecine dahil olan görevli, ilaçların etkileriyle ilgili yürürlükte olan mevzuat, yönetmelik, protokol ve diğer tamamlayıcı belgeleri baştan sona takip eder, hazırlar ve çatısı altında çalıştığı ilgili firmaya raporlar.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Klinik araştırma saha görevlisi olarak tıbbi araştırma şirketlerinde çalışabilirsin. Bir saha görevlisi pozisyonunda, genellikle doktorlar ve araştırma hemşireleri ile deneme merkezlerinde, hastanelerde çalışırsın. İş gereği çok fazla seyahat edebilirsin. Ancak şirket içinde de bulunabilir, gönüllü araştırmalarını, laboratuvar takiplerini ve ilgili raporlamaları yapabilirsin. Aynı zamanda ilgili tıbbi araştırma firmaları, bir klinik araştırma saha görevlisi olarak sürekli/tam zamanlı çalışma ortamında bulunmanı isteyebilirler.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarında maaş aralığı nedir?

Bir klinik araştırma saha görevlisi olarak maaş aralığın, çalıştığın tıbbi araştırma firmasına göre değişiklik gösterebilir. Çalıştığın firmanın maaş miktarında etkisi olduğu gibi bulunduğun alanın, deneyimlerin ve tecrübelerin de maaşını etkiler. İş hayatına yeni atılan bir klinik araştırma saha görevlisi olarak maaşın asgari ücretin biraz üzerinde olabilir. Kazanacağın tecrübelerle birlikte ilerleyen dönemlerde maaşın artış gösterebilir.

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına başvurabilmen için üniversitelerin fizik, kimya ve biyoloji gibi fen alanlarından veya sağlık bölümlerinden mezun olmuş olman gerekmektedir. Lisans eğitimini tamamlamanın yanı sıra ilgili firmaların, klinik araştırma saha görevlisi adaylarından bekledikleri nitelikleri kendinde bulundurman da gerekir. Aynı zamanda bu ilgili firmalar, adaylarından tecrübe de bekleyebilir. Tecrübelerin, eğitim derecesinin veya gerekli niteliklerin yanı sıra ilgili firmalar onlara başvuruda bulunacak adaylardan yabancı dil bilgisi de bekleyebilirler. Erkek adaylar, askerlik görevlerini tamamlamış olmalılardır. Klinik araştırma saha görevlisi iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.