37

Klinik Psikolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Klinik Psikolog cancel
Dünya Terapi Merkezi
Klinik Psikolog
Dünya Terapi Merkezi
Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti
Klinik Psikolog/ Kırşehir
Türkiye Yeşilay Cemiyeti
Kırşehir İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

Klinik Psikolog İş İlanları

Klinik psikolog iş ilanları seçeneklerinde saat başı ücretli olarak görevlendirmek üzere klinik psikologlar aranır. Güncel klinik psikolog iş ilanları klinik uygulamalarda deneyimli ve etkili iletişim becerilerine sahip adayların başvurularını beklenir. MS Office uygulamalarına hakim, dinamik bir iş ortamında çalışabilecek aday arayışı vardır. Klinik psikoloji alanında en az yüksek lisans derecesine sahip ve iyi derecede İngilizce bilen adaylar tercih edilir. Bireysel danışmanlık ve grup danışmanlığı yapabilecek, mesleki gelişmeleri ulusal ve uluslararası düzeyde takip edecek klinik psikolog iş ilanları bay ve bayan adaylar için istihdam sağlanır.

Klinik Psikolog İş Olanakları

Koruyucu veya önleyici ruh sağlığı alanında seminer hazırlayıp sunabilecek adaylar bu alanda değerlidir. Klinik Psikolog iş ilanları, üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olan ve klinik psikoloji alanında yüksek lisans programını tamamlamış olan adayların başvurularını değerlendirir. Bazı kurumlar tercihen Pass Bilişsel Müdahale Programı eğitimi almış klinik psikolog iş ilanları bayan ve bay adaylar da arar. Wisc-IV çocuklar için zeka ölçeğini aktif kullanabilen,oyun terapisi eğitimi almış ve aktif uygulayabilen, çocuk değerlendirme testleri hakkında bilgi sahibi adaylara uygun iş ilanları bulunur. hastanelerde, kliniklerde ya da danışmanlık merkezlerinde çalışma imkanı bulan psikologlar kariyer.net üzerinden başvurularını gönderebilir.

Klinik Psikolog İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Klinik psikolog arayan şirketler tercihen gelişime açık, psikolog veya psikolojik danışman arar. Klinik psikolog iş ilanları yeni yayınlananlar tercihen CAS, CAT, İnsan Çiz, Bender Gestalt, Frostig Algı Testi ve Oyun Terapisi gibi okul ortamlarında ihtiyaç duyulabilecek niteliklere sahip olan adayları tercih eder. Tercih edilen kuruluş ve uzmanlık alanı gibi detaylar ise bu alandaki en önemli kriterleri oluşturur. Klinik psikolog iş ilanları seçeneklerine başvururken dikkat etmen gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir:

  • Verilen iş tanımını dikkatli bir şekilde okuman uzmanlık alanın ile ilgili bilgi ve becerilerini kullanabilmen için son derece önemlidir. Bu nedenle iş tanımında belirtilen detaylara dikkat ederek mesleğinle ilgili ilanlara başvuru yapabilirsin. 
  • Çalışma şartlarını incelemen, başvuru yapmadan önce kuruluşun senden beklentileri ve sana vaad ettiği gelir ile yan haklar hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar. 
  • Çalışma ortamı ve çalışma grupları ile çalışma saatlerine de dikkat ederek danışanın ile kurduğun düzeni devam ettirebilirsin.Bu nedenle bu detaylara da dikkat ederek, hem kendi programın hem de danışanın rutini için daha ideal adımlar atmış olabilirsin.
  • Kuruluşun yaşadığın yere uzaklığı ve çalışma prensipleri de dikkat etmen gereken en önemli detaylar arasında yer alır.

Klinik Psikologların çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Klinik psikolog iş ilanları istanbul ya da diğer şehirlerde sıklıkla açılır. Yayınlanan bu ilanların çalışma ortamı genellikle kliniklerdir. Klinik psikologlar kendi özel kliniklerinde ya da danışma merkezlerinde çalışabilecekleri gibi sosyal sorumluluk adına hizmet veren dernek ve eğitim kurumlarında da görev alabilirler. Bu alanlarda bireysel ya da toplu seans yürütebilirler. 

Klinik Psikolog iş ilanlarına başvururken aranan nitelikler nelerdir?

Klinik psikolog iş başvurusu yapmak isteyen psikoloji bölümlerinden mezun olan psikolog adaylarından klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmış olması beklenir. Ayrıca çalışma alanlarını çocuklar ya da yetişkinler belirlemeli ve kendi alanlarında gerekli olan test ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Danışan gizliliğine önem veren ve iletişim becerileri kuvvetli adaylar tercih edilebilir. Ayrıca yabancı dil yeterlilik belgesi de seni diğer adaylardan ayıran özellikler arasında yer alır. 

Klinik Psikolog olarak hangi şehirlerde iş bulabilirim?

Klinik psikologlar her hastanede görev alan sağlık çalışanları arasında yer alır. Kamu sektöründe çalışmak isteyen psikolog adayları Türkiye’nin her şehrinde çalışma imkanı bulabilirler. Özel sektörde klinik psikolog olarak çalışmak isteyen adaylar ise özel sağlık kuruluşlarında, psikiyatri kliniklerinde ya da danışmanlık merkezlerinde çalışma imkanı bulabilirler. Ankara’da çalışmak isteyen adayların kariyer.net’teki filtreleme araçlarını kullanarak klinik psikolog iş ilanları Ankara araması yaparak ilgili ilanlara ulaşması çok daha hızlı ve pratik olur. 

Klinik Psikologların iş tanımı nedir?

Klinik veya danışmanlık hizmetleri sunan psikologlar, zihinsel, duygusal ve davranışsal bozuklukları değerlendirir ve tedavi eder. İnsan sorunlarını tedavi etmek ve değişimi teşvik etmek için psikoloji bilimini kullanırlar. Ayrıca esnekliği teşvik eder ve insanların güçlü yanlarını keşfetmelerine yardımcı olurlar. Klinik psikolog ilanlarını Kariyer.net üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilir ve senin için uygun olan ilana hızlı bir şekilde başvurabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Klinik psikolog iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Klinik psikolog ilanlarına başvurabilmek için Kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamalısın. CV’ni hazırlarken eğitim bilgilerini, yeteneklerini ve -eğer varsa- tecrübelerini detaylı bir şekilde belirtirsen iş bulma sürecinde avantaj kazanabilirsin. Daha sonra kariyet.net'te bulunan filtreleri kullanarak kendine uygun olan ilanların sıralanmasını sağlanabilir ve uygun gördüklerine önceden hazırladığın özgeçmiş sayesinde kolayca başvuru yapabilirsin.

Klinik psikolog iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Klinik psikolog iş ilanlarına başvurabilmen için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji bölümünden mezun olman ve klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaparak klinik psikolog unvanını kazanman gerekir. Klinik psikolog alanındaki iş ilanlarında, eğitim bilgisi dışında adaylarda aranan bir diğer önemli kriter ise adayların iyi bir dinleyici olmalarıdır. İyi bir dinleyici olan klinik psikolog adayı, iyi iletişim kurabilme, iç gözlem, analitik düşünme ve empati becerilerine de sahip olmalıdır. Aynı zamanda iş ilanlarında, klinik psikolog adaylarından, yeni geliştirilen testleri ve teknikleri sürekli takipte olmaları da istenebilir.

Klinik psikolog iş ilanlarının yoğun olarak bulunduğu iller hangileridir?

Türkiye’nin dört bir yanında, sağlık sektöründe iş bulabilmek mümkündür. Klinik psikolog olarak iş ilanlarının yoğun olduğu iller, nüfusun da yoğun olduğu illerdir. Bunun yanı sıra nispeten daha az nüfusa sahip illerde de klinik psikolog iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Bu illerde bulunan sağlık kurumlarına veya danışmanlık merkezlerine başvurabilirsin. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında Bursa, Antalya ve Adana gibi nüfusun yoğun olduğu illerde de klinik psikolog iş ilanları yoğun olarak bulunur.

Klinik psikolog olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Klinik psikolog olabilmen için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji bölümünden mezun olman ve bu alanda yüksek lisans eğitimini tamamlaman gerekmektedir. Yüksek lisans eğitimini tamamlamanın ardından klinik psikolog unvanını kazanabilirsin. Bunun yanı sıra iş ilanlarında, bazı kurumların istediği çeşitli eğitimlerle de karşılaşabilirsin. İstenen eğitimler çalışan kuruma göre değişiklik gösterebilir.

notifications İş Alarmı kur