Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
29

Klinik Psikolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Klinik Psikolog cancel
TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ

Klinik Psikolog / Kastamonu

TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ
Kastamonu
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Özel Gökkuşağı Eğitim Kurumları

Psychology Teacher

Özel Gökkuşağı Eğitim Kurumları
İzmir
Başvurmak için
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Klinik psikolog iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Klinik psikolog ilanlarına başvurabilmek için Kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamalısın. CV’ni hazırlarken eğitim bilgilerini, yeteneklerini ve -eğer varsa- tecrübelerini detaylı bir şekilde belirtirsen iş bulma sürecinde avantaj kazanabilirsin. Daha sonra kariyet.net'te bulunan filtreleri kullanarak kendine uygun olan ilanların sıralanmasını sağlanabilir ve uygun gördüklerine önceden hazırladığın özgeçmiş sayesinde kolayca başvuru yapabilirsin.

Klinik psikolog iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Klinik psikolog iş ilanlarına başvurabilmen için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji bölümünden mezun olman ve klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaparak klinik psikolog unvanını kazanman gerekir. Klinik psikolog alanındaki iş ilanlarında, eğitim bilgisi dışında adaylarda aranan bir diğer önemli kriter ise adayların iyi bir dinleyici olmalarıdır. İyi bir dinleyici olan klinik psikolog adayı, iyi iletişim kurabilme, iç gözlem, analitik düşünme ve empati becerilerine de sahip olmalıdır. Aynı zamanda iş ilanlarında, klinik psikolog adaylarından, yeni geliştirilen testleri ve teknikleri sürekli takipte olmaları da istenebilir.

Klinik psikolog iş ilanlarının yoğun olarak bulunduğu iller hangileridir?

Türkiye’nin dört bir yanında, sağlık sektöründe iş bulabilmek mümkündür. Klinik psikolog olarak iş ilanlarının yoğun olduğu iller, nüfusun da yoğun olduğu illerdir. Bunun yanı sıra nispeten daha az nüfusa sahip illerde de klinik psikolog iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Bu illerde bulunan sağlık kurumlarına veya danışmanlık merkezlerine başvurabilirsin. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında Bursa, Antalya ve Adana gibi nüfusun yoğun olduğu illerde de klinik psikolog iş ilanları yoğun olarak bulunur.

Klinik psikolog olmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Klinik psikolog olabilmen için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinin Psikoloji bölümünden mezun olman ve bu alanda yüksek lisans eğitimini tamamlaman gerekmektedir. Yüksek lisans eğitimini tamamlamanın ardından klinik psikolog unvanını kazanabilirsin. Bunun yanı sıra iş ilanlarında, bazı kurumların istediği çeşitli eğitimlerle de karşılaşabilirsin. İstenen eğitimler çalışan kuruma göre değişiklik gösterebilir.