319

Kocaeli Makine Mühendisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Makine Mühendisi cancel
Kocaeli cancel
EFE MARKET EKİPMANLARI VE ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA SAN
Makine Mühendisi
EFE MARKET EKİPMANLARI VE ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA SAN
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
OZAN İNŞAAT
Makine Mühendisi
OZAN İNŞAAT
Kocaeli +7 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
SERA YAPI ENDÜSTRİSİ VE TİCARET A.Ş.
Makine Teknikeri
SERA YAPI ENDÜSTRİSİ VE TİCARET A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

EagleBurgmann Turkey
Mekanik Bakım Şefi
EagleBurgmann Turkey
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kocaeli Makine Mühendisi İş İlanları

Bir makine mühendisi, temel fizik kurallarından hareketle çeşitli makine ve makine parçalarının tasarımını, bakımını, analizini ve satışını yapan kişidir. Makine mühendisleri bunların yanında fiziksel vakaları ve durumları matematiksel açıdan modeller oluşturarak problemlere çözümler üretir. Ancak mühendis adayları bu aşamaya gelene kadar kapsamlı bir eğitime tabi tutulur. Gerekli eğitimi aldıktan sonra mühendis olarak mezun olan adaylar pek çok sektörde kendilerine uygun iş bulabilir. Makine mühendisleri için iş bulmak açısından en avantajlı şehirlerden biri de Kocaeli’dir. Makine mühendisliği mezunu olup iş arayan kişiler, kariyer.net üzerinden Kocaeli makine mühendisi iş ilanlarını inceleyebilir. Adaylardan çeşitli nitelikler bekleyen iş ilanlarını dikkatli bir şekilde inceleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kocaeli’nde İş Olanakları

Kocaeli farklı bölümlerden mezun olan pek çok kişi için iş imkanları sunan önemli bir şehirdir. Kocaeli, hem konumu itibari ile hem de gelişmiş sanayisinden ötürü pek çok sektörde iş fırsatları sunar. Hem Karadeniz’e hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan şehirde sanayi üretimi yoğun olduğu için alanında çalışmayı düşünen makine mühendisleri iyi bir takip sonucu Kocaeli’nde kolaylıkla iş bulabilir. Adayların farklı niteliklere sahip olması gerektiğini belirten birçok Kocaeli makine mühendisliği iş ilanları vardır. İlanları inceleyerek size uygun olanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Kocaeli, Türkiye’de sanayi ürünü üretimi yoğun olan, hatta üretimi zaman zaman Türkiye ortalamasının üzerine çıkan şehirlerden biridir. Dolayısıyla makine mühendislerinin iş bulabilecekleri çok sayıda fabrika ve parça üretimi yapan şirketler vardır. Şehirde gerek kamuda gerekse özel sektörde iş bulabilirsiniz. Ancak kamu ile özel sektörde işe alım şartları farklılık gösterir. Kamuda çalışmayı planlıyorsanız öncelikle KPSS’den belirli bir seviyede puan almanız gerekir. Özel sektörde ise sizlerin çeşitli belge ve sertifikalara sahip olmanız beklenir. Bu nedenle iş başvuruları yapmadan önce kariyer planı yaparak kendinize bir yol çizmeniz daha faydalı olur. Tecrübeli ve tecrübesiz adaylar için özel sektörde birçok iş ilanı vardır. Eğer üniversiteden yeni mezun olduysanız ve herhangi bir tecrübeye sahip değilseniz Kocaeli yeni mezun makine mühendisi iş ilanlarını incelemeniz gerekir.

Makine Mühendisi Ne İş Yapar?

Makine mühendisleri dört yıllık üniversite eğitiminde matematik, fizik, bilgisayar destekli teknik çizim, statik, dinamik, termodinamik, mukavemet, akışkanlar mekaniği ve ısı transferi gibi çeşitli dersler alır. Dört yıllık süreçte temel eğitimleri alan mühendis adayları uzmanlık alanlarına göre özel sektörde, kamu kurumlarında, şirketlerde ve fabrikalarda farklı pozisyonlarda çalışabilirler. Dolayısıyla makine mühendislerinin yaptığı işler çalıştığı yerin üretim faaliyetlerine ve çalıştığı pozisyona göre farklılık gösterebilir. Genel olarak belirtmek gerekirse makine mühendisleri iş sağlığı ve güvenliği koşullarını sağlayan ve bu şartlara uyarak az maliyet ile kaliteli üretimler gerçekleştirir, üretim için gerekli olan karmaşık hesapları doğru bir şekilde yapar. Tecrübelerinize ya da uzmanlık alanınıza göre güncel Kocaeli makine mühendisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Kocaeli makine mühendisi arayan firmaların aday kriterleri farklı olabilir. Bu nedenle ilanları dikkatli bir şekilde inceleyerek sizin için avantajlı olan ilanlara başvuruda bulunmanız gerekir. Dilerseniz, Kocaeli makine ve ekipmanları iş ilanlarına da göz atarak daha detaylı ilanlara ulaşabilir, başvuru yapacağınız ilanı bulabilirsiniz.

Makine Mühendisliği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Makine mühendisliği yapabilmek için gerekli olan ilk belge diplomadır. Bu amaç doğrultusunda dört yıl eğitim veren üniversitelerin Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmak gerekir. Bölümden başarı ile mezun olarak diplomaya hak kazanan her kişi, Kocaeli makine mühendisi arayanların ilanlarına başvuruda bulunabilir. Ancak birçok iş ilanında adaylardan diploma dışında çeşitli belge ve sertifikalar da talep edilebilir. Birçok ilanda, adaylardan saha deneyimine sahip olmaları beklenir. Bazı bilgisayar programlarını kullanabilir olmak ve pozisyonun şekline göre sahada belirli bir alanda tecrübe edinmiş olmak da adayları öne çıkarabilecek niteliklerdir.  Elbette ilanlar yalnızca tecrübeli adaylar için geçerli değildir. Bunun yanında bazı ilanlarda adayların yabancı dil konusunda eğitimli olması istenir. Bu nedenle başvuru için dil eğitimi alındığına dair belge ya da sertifika talep edilebilir. Makine mühendisi adaylarından sıklıkla istenen bir diğer belge ise B sınıfı sürücü ehliyetidir.  

Makine Mühendisi Ne Kadar Maaş Alır?

Makine mühendislerinin özel sektörde faaliyet gösteren pek çok şirkette, fabrikada ve kamu kurumlarında iş bulmaları mümkündür. Dolayısıyla mühendislerin çalıştıkları sektöre ve çalıştıkları pozisyona bağlı olarak aldıkları maaşlar farklılık gösterebilir. Bunun yanında makine mühendisleri arasında sahada edinilen tecrübeden kaynaklı olarak da maaş farklılıkları olabilir. Genelde kıdemi fazla olan mühendislerin maaşları yeni başlayanlardan daha yüksektir.

Makine Mühendisi Hangi Alanda Çalışır?

Makine mühendisleri üretim, tasarım, bakım ve onarım işleri yapan pek çok alanda çalışabilir. Dolayısıyla bölümden mezun adayların iş bulma imkanları fazladır. Makine mühendisliği mezunları makine tasarımı ve imalatı yapan firmalarda, tesisat firmalarında, petrokimya ve demir çelik fabrikalarında, enerji üretim şirketlerinde, gıda, tekstil, cam ve seramik sanayilerinde ve gemi, uçak, otomotiv sanayisinde çalışabilir.

Makine Mühendisi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Makine mühendisliği okumak isteyen adayların sayısal alanda gerekli puan alarak dört yıllık eğitim veren üniversitelere yerleşmeleri gerekir. Bölüme yerleşen mühendis adayları dört yıllık süre içerisinde verilen zorunlu ve seçmeli dersleri başarı ile tamamlamalıdır. Bunun dışında öğrencilerin ister üniversite eğitimi sırasında isterse de mezun olduktan sonra yabancı dil eğitimi alması ve sahada tecrübe edinmek adına staj yapması iş başvurularında avantaj sağlar.   

Makine Mühendisliği Kaç Yıl Okunur?

Makine mühendisliği eğitim süreci genel olarak dört yıldır. Ancak üniversitelerin eğitim programına göre süreç daha da uzayabilir. Bazı üniversitelerin hazırlık eğitimi uygulaması bulunur. Hazır sınıfı dahil edildiği zaman normal şartlarda makine mühendisliği eğitim süresi beş yıla çıkar. Ancak yabancı dil bilginiz yeterli ise hazırlık atlama sınavına girebilir, başarılı olduğunuz takdirde bölümü dört yılda tamamlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Kocaeli Makine Mühendisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Kocaeli Makine Mühendisi güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Kocaeli iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Kocaeli Makine Mühendisi iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur