Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
105

Kocaeli Şoför/Sürücü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Şoför / Sürücü cancel
Kocaeli cancel
Ekin Ağır Yük ve Proje Taşımacılığı A.Ş.

Garaj Amiri

Ekin Ağır Yük ve Proje Taşımacılığı A.Ş.
İstanbul(Asya), Kocaeli
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SER DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş

Sevkiyat Şoför Yardımcısı

accessible
SER DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş
Kocaeli +3 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kocaeli Şoför / Sürücü İş İlanları

Coğrafi konumları gereği büyük şehirlerde ve belli başlı illerde yoğunlaşan iş olanakları içerisinde Kocaeli şoför/sürücü iş ilanları ilk sıralarda yer alır. Günümüz şartlarında şoförlüğün iş tanımı oldukça geniş ve kapsamlıdır. Kişiye özel şoförler olduğu gibi, toplu taşıma araçlarını kullanan, yurt içi, yurt dışı yolculukları yapan ve devletin üst düzey çalışanları için hizmet veren makam şoförleri de bulunur. Kocaeli şoför iş ilanları içerisinde servis şoförü, tır şoförü, kamyon şoförü, hafif ticari araç şoförü gibi farklı araç grupları için sürücü arandığı görülür. Kocaeli özel şoför ilanları değerlendirmeleri yapılırken şehir içinden yapılan başvurulara öncelik verilir. Bu meslek grubuna dahil olan, belirlenen bir güzergah üzerinden insanları işine ya da okuluna götüren kişilere servis şoförü denilir. Servis şoförü genel anlamda yük taşımacılığı yapmaz. Sadece insanları taşımak ile yükümlüdür. İstihdam alanları içerisinde son yıllarda ön plana çıkan araç kiralama şirketleri için de şoför alımı yapılır. İş ilanları Kocaeli şoför talepleri oldukça fazladır. Bu şoförler, araç ile birlikte talep eden firma ya da şahıslara hizmet vermekte olup aslen kiralama şirketine bağlı olarak çalışırlar. Son dönemlerde ülke ve dünya genelinde oluşan sağlık problemleri nedeniyle, insanlar internet üzerinden alışverişe yönelmiş ve buna paralel olarak kargo şirketleri ve dağıtıcıları yoğun bir tempo içerisinde hafif ticari araçlarını kullanmak için güncel Kocaeli şoför iş ilanları formlarına başvuru yapar.

Kocaeli’de Şoför/Sürücü Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Şoför adaylarının düzgün bir diksiyona sahip olmaları ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlamaları beklenir. Teknolojik aletleri ve GPRS gibi özellikleri olan teknolojik ürünleri kullanmak da şoför adaylarında aranan özellikler arasında yer alır. Şoförlük yapan kişilerin, reflekslerinin gelişmiş olması ve yolculuk sırasında oldukça dikkatli olmaları beklenir. Kara yolları ve trafik kurallarına uyumlu bir şekilde, aktif olarak araç kullanmaları da şoförlük mesleğini yapan kişilerde bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Şoför olmak isteyen adayların iletişim becerilerinin gelişmiş olması da adaylarda aranan özelliklerin başında gelir. Şoförlerin, kullandıkları araçlar hakkında yolda kalmayacak derecede bilgi sahibi olmaları, ilk yardım seti, zincir, takoz, yangın tüpü gibi acil durum setlerinin kullanılması konusunda bilgili olmaları gerekir. Araç kullanan tüm şoförlerin, araçlardan gelen sesler ya da göstergede yanan ışıklar noktasında sorunun ne olduğunu tespit edebilmeleri gerekir. Şoför olmak isteyen adaylar, Kocaeli şoför iş ilanları sayfasına başvuruda bulunabilir.

Kocaeli Şoför/Sürücü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Şoför ilanları içerisinde dikkat edilecek hususların başında hangi tip araç kullanılacağı ve istenilen evrak çeşitleri gelir. Sürülecek her bir araç için trafik kanununda farklı belge ve sertifika zorunluluğu yer alır. Bununla birlikte şoför iş ilanları içerisinde zaman zaman yatılı şoför talepleri de görülür. Yatılı şoför talepleri dikkatlice incelenmeli istenilen özelliklere sahip olunup olunmadığı değerlendirilmelidir. Şöförlük iş ilanlarında  meslek sırasında şehir içi ya da şehirler arası yolculuk yapılıp yapılmayacağı ve bu süreçlerde çalışma saatleri aralığı da dikkatle takip edilmelidir. İş görüşmesi yapılırken mesai bitimi sonunda araçların sürücüde kalıp kalmayacağı ve bu konuyla ilgili kuralların görüşülmesi önemlidir. Genel anlamda Kocaeli şoför iş ilanı başlıkları içerisinde de görüldüğü gibi istihdama dahil edilecek olan tüm şoförlerden ilk etapta gerekli ehliyete sahip olmaları istenir. Taşınacak yük ya da kişilerin güvenilir bir şekilde bir noktadan diğer bir noktaya getirilmesi ve trafik kurallarına uyulması kişinin sorumluluklarındandır. Kullandığı aracın bakımlarını aksatmayan, prezentabl kişiler şoförlük için tercih edilir.

Kocaeli’de Şoför/Sürücü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sürücülük mesleği grubu içerisinde farklı alanlarda çalışmak için farklı eğitim ve belgeler gerekir. Normal bir otomobil sürüşü için B sınıfı ehliyeti yeterli olurken hafif ticari araçlar, servis araçları, tır, kamyon gibi diğer araç grupları için farklı sınıf ehliyetler talep edilir. Bununla birlikte psikoteknik raporları, SRC belgeleri, farklı başlık ve kategorilerde alınmış eğitim sertifikaları da kişiden talep edilir. Bu belgelerde oluşabilecek herhangi bir eksiklik, sürüş yapılmasına engel teşkil edip trafikten men edilmeye ya da trafik cezaları ile karşılaşılmasına yol açar. Bunun yanında tır şoförü olabilmek için 22 yaşından gün almış olmak, servis şoförü olabilmek için 26 yaşını tamamlamış olmak gibi kriterlere uyum sağlamak da gerekir. Her bir kategorideki araç sürücüsü için farklı özellikte belge bulundurma zorunluluğuyla beraber farklı çalışma prensipleri de bulunur. Kocaeli şoför arayan firmalar, bünyelerinde çalıştıracakları şoförlerin, prezentabl ve tecrübeli olmalarını talep eder.

Kocaeli’de Şoför/Sürücü Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bu meslek grubu içerisinde çalışan personelin çalışma ortamı ve koşulları yapılan işin niteliğine göre farklılıklar gösterir. Tır şoförleri, şehirler arası yolculuklar ya da ülkeler arası yolculuklar sırasında uzun ve yorucu bir yolculukta olmakla beraber, evlerinden belirli bir süre uzak kalırlar. Servis şoförleri ise belirli saat dilimlerinde erken kalkmak ya da 24 saatlik dilim içerisinde uzun süreler araç kullanmak zorundadır. Normal binek otomobil sürücüleri ise yapmış oldukları görevlerde, güvenlik kurallarına dikkat ederek belli bir hız sınırı içerisinde ve tehlikeye atılmadan görevlerini yaparlar. Tüm sürücüler, yapmış oldukları görevler karşılığında ekonomik olarak birçok sektöre göre iyi bir kazanç sağlarlar. Çalışma ortamları düzenli ve temiz ortamlardır. Eğer siz de bu mesleği yapmak için başvuruda bulunmak istiyorsanız Güncel şoför iş ilanları kategorisini takip edebilirsiniz.

Kocaeli’de Tır Şoförü Olarak Çalışmak İsteyen Adaylarda Hangi Nitelikler Aranır?

Tır şoförü, canlı veya cansız yüklerin bir yerden başka bir noktaya nakliye işlemini gerçekleştirmek için tırla ürün taşıyıcılığı yapan kişidir. Bu mesleği icra edebilmek için özel bir ehliyete sahip olunması gerekir. Genel olarak hafif ticari araç ve otomobil kullanımlarında aranan şoför özellikleri dışında, burada tecrübe ve bilgi birikimi ön plana çıkar.

Kocaeli’de Makam Şoförlerinin Görevleri Nelerdir?

Çalıştığı şirket ya da firmalarda bir noktadan diğer bir noktaya taşıma işlerini gerçekleştiren kişiye şoför denir. Ayrıca çalıştığı kurumda makam aracını kullanarak kişi ya da kişileri ulaşacakları yere güvenli bir şekilde getiren makam şoförü de mevcuttur. Makam şoförleri, resmi ya da özel işletmelerde kişilere özel tahsis edilen ve onlara taşıma hizmeti veren çalışanlardır. 

Kocaeli İş İlanlarında Aranan Şoförlerin Nitelikleri Nelerdir?

Şoförler, kara yolunda tescil edilmiş motorlu araçları kullanarak taşıma hizmeti sunan ve bu hizmeti sunmak için gerekli belge ve eğitime sahip kişilerdir. Şoförlük mesleği, yoğun iş temposuna sahip ve tam anlamıyla görev sırasında konsantrasyon isteyen sorumlulukları yüksek bir meslek dalıdır.

Kocaeli’de Şoförler Ne Kadar Maaş Kazanır?

Şoförlerin istihdam alanı oldukça geniştir. Bu bağlamda doğal olarak maaşlar arasında da farklılık oluşur. Kurumlarda özel şoförlük yapan kişiler ile tır gibi uzun yol araçlarını kullanan kişiler farklı değişkenlere tabi tutularak maaş alırlar. Maaşlar genellikle çalışma şekline ve saatlerine göre şekillenir.