20

Kocaeli Tersane / Gemi İnşa İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Tersane / Gemi İnşa cancel
Kocaeli cancel

Kocaeli Gemi ve Tersane İnşa İş İlanları

Marmara Bölgesi şehirlerinden Kocaeli sanayileşme alanında oldukça gelişmiş bir ildir. İmalat, inşaat, toptan ve perakende ticaret alanlarında sağladığı çalışmalarla Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden birisidir. Kocaeli iş ilanları bu iş alanlarında çalışabilecek farklı niteliklerde birçok eleman talebini gösterir. Marmara Denizi ve Karadeniz ile olan bağlantısı sebebiyle liman kenti konumunda olan Kocaeli’de deniz endüstrisi ve gemi sanayisi önemli bir istihdam alanını elinde tutar. Türkiye’nin çoğunlukla Marmara ve Batı Karadeniz bölgelerinde bulunan tersanelerinin önemli bir kısmı Kocaeli şehrindedir. 34 liman sahibi olan Kocaeli, 7 tersanesi ile gemi inşaatı, deniz taşımacılığı, uluslararası ihracat-ithalat ve bunların çevresinde oluşmuş birçok iş alanına ev sahipliği yapar. Bu sebeple Kocaeli tersane gemi inşa sektörü iş ilanları bugün çok sayıda gemi inşa alanında çalışacak teknik personel ve işçi ihtiyacını barındırır.

Kocaeli’de Gemi ve Tersane İnşa Çalışanları Ne İş Yapar?

Kocaeli’de gemi ve tersane çalışmalarının inşa kısımlarında çalıştırılmak üzere daha çok teknik bilgi ve donanıma sahip gemi mühendisleri veya işçiler istihdam edilir. Gemi inşası alanında tersanelerde çalışmalar iki kısımda yürütülür. Bunlar ofis ve saha çalışmaları olarak ayrılır. Ofis kısmında gemi yapım işlerinin planlama, proje yürütme, satıl alma, tasarım ve teknik ofis çalışmaları gibi aşamaları gerçekleştirilir. Gemi yapımı, bakımı veya satın alma işlemleri ile ilgili müşterilerle iletişim de yine ofis kısmından yürütülür. Tersane gemi inşa sektörü iş ilanları üzerinden bu alanda görevlendirilmek üzere öncelikle gemi mühendisleri ve teknikerleri, makine mühendisleri ve diğer evrak işleri ile ilgilenecek eleman arayan şirketlere ulaşabilirsin. Kocaeli tersane gemi inşa sektörü iş ilanlarının diğer bir kısmı da sahada görevlendirilecek personel ihtiyacı içindir. Bu alan, ofiste verilen bilgiler ve alınan kararlar doğrultusunda gemi inşasının ve bakımının fiziksel olarak yürütüldüğü kısımdır. Çoğu teknik personelden oluşan çalışanlar bu alanda gemi inşasının çeşitli kısımlarından sorumludur. Elektronik, kaynak, boyama, onarım gibi alanlarda çalışacak işçi ihtiyacı da bu alanda talep görür. Saha kısmındaki atölyelerde büyük gemi parçalarının üretiminden sorumlu mühendisler de görev alır. Üretimden sorumlu ekibin yanı sıra üretilen geminin kalite kontrolünden sorumlu ayrı bir teknik ekip de yine tersanelerin saha kısmında çalışır. Kocaeli’de gemi ve tersane sanayisi alanında çalışmalar devam ettikçe güncel Kocaeli tersane gemi inşa sektörü iş ilanları da daima güncellenir.

Kocaeli’de Gemi ve Tersane İnşasında Çalışmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Gemi inşasında ve tersanelerde çalışabilmek için üniversitelerin 2 yıllık gemi inşaatı bölümü programlarından mezun olabilirsin. 1 aylık staj şartını da tamamladıktan sonra bu bölüm mezunları; limanlarda, liman işletmelerinde, gemi inşa atölyelerinde ve tersanelerde ilgili mühendislerin denetiminde görev yapar. Bu personeller gemi inşaatı önlisans diploması ile tersanelerde çalışabilecekleri gibi dikey geçiş sınavı ile eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarıyla da tamamlayabilirler. Bu bölümler arasında ise; gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, imalat mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği gibi bölümler öne çıkar. Doğrudan bu bölümlerden mezun olan adaylar da gemi inşa teknikerleri gibi Kocaeli’deki tersanelerde iş imkânı bulur. Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu Türkiye’de gemi inşaatı eğitimi veren üniversitelerdendir. Eğer gemi inşaatı bölümünden veya diğer ilgili mühendislik bölümlerinden mezunsan Kocaeli tersane gemi inşa sektörü iş başvurusu yapmak için oldukça uygun bir şehirdir.

Kocaeli’de Gemi ve Tersane İnşa Personellerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Kocaeli liman kenti konumuyla tersane sanayisi konusunda uzun yıllardır gelişim gösteren bir şehirdir. Gemi inşası ve tersane çalışmaları bakımından sürekli gelişen ve yenilenen bir kapasiteye sahiptir. Tersane ve gemi inşa işlerinde, çalışmalar genellikle büyük ekipler halinde yürütülür. Bir gemi inşaatının her alanında çalışan birçok farklı işçi, tekniker ve mühendis bulunur. Planlanan projeye uygun olarak ekip çalışması şeklinde çalışılır. Tersanede saha ve ofis kısımları genelde kapalı ortamlar olduğu için çalışanların da bu ortamlarda çalışmaya elverişli olması gerekir. Ekip çalışmasına yatkın, koordinasyon sahibi, detaylı çalışabilen gemi inşa teknikerleri Kocaeli tersane gemi inşa sektörü eleman arayanlar için öncelikli kişilerdir. İş sağlığı ve güvenliği için alınan önlemler, tersanelerde ve gemi inşasında yürütülen çalışmalar için önemlidir. Hem tersane yönetimi hem diğer çalışanlar arasında ortak olarak bu çalışma ortamının gerektirdiği dikkat ve kontrolü sağlamak gerekir.

Kocaeli gemi ve tersane inşası alanında yayınlanan iş ilanları nelerdir?

Gemi ve tersane inşası ile ilgili çalıştırılmak üzere Kocaeli’de birçok farklı ilan yayınlanır. Bunlar gemi inşasının temelinde görevlendirilmek üzere gemi inşa teknikeri, gemi inşa ve makine mühendisi, elektronik, kaynak, tasarım gibi konularda istihdam edilecek teknik görevlilerdir. Gemi inşası konusunda gerekli eğitim ve donanıma sahip isen ve Kocaeli’de yaşıyorsan kariyer.net’te yayınlanan çok sayıda yeni Kocaeli tersane gemi inşa sektörü iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin.

Kocaeli gemi inşa ve tersane sektöründe farklı mesleklerden ilanlar var mıdır?

Kocaeli tersanelerinde gemi inşa ve bakım çalışmalarında sadece gemi inşa teknikeri veya mühendisi olan çalışanlar bulunmaz. Ayrıca tersanelerin ofis kısmında çalıştırılmak üzere insan kaynakları, yazılımcı, evrak işleriyle ilgilenmek üzere ofis elemanı, iletişim uzmanı, muhasebe personeli ve planlama uzmanı gibi farklı kategorilerden de iş ilanları yayınlanır. Bu alanlarda çalışmak üzere yeterlilik sahibi isen veya tecrübe edinmek istersen Kocaeli’de tersane sektöründeki tüm iş ilanlarını kariyer.net’ten düzenli olarak takip edebilirsin.

Kocaeli gemi ve tersane inşa sektöründe vasıfsız eleman arayan iş ilanları var mıdır?

Kocaeli tersane sektörü ve özellikle gemi inşası alanı vasıfsız eleman iş ilanları için uygun değildir. Bu iş kollarında daha çok ilgili konuya göre talep edilmiş nitelikli personel için ilanlar yayınlanır. Ancak tersane çalışmaları sadece teknik ve mühendislik çalışmalarından oluşmadığı gibi farklı başlıklarda yayınlanan Kocaeli’de gemi ve tersane inşa alanındaki iş ilanlarını kontrol edebilir, tecrübe kazanarak bu alanda kendini geliştirip sektörde daha kalıcı bir konuma ulaşabilirsin.

Kocaeli gemi ve tersane inşa iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Gemi ve tersane inşa alanı Kocaeli sanayisinde geniş bir alan kaplar. Birçok farklı iş ilanı bu başlık altında toplanır. Burada çalışmak isteyen ve iş arayan adaylar için dikkat edilmesi gereken konular çalışma ortamı ve iş koşulları olarak gösterilebilir. Ayrıca özel birçok şirket Kocaeli tersanelerinde iş ilanı verdiğinden hangi ilanın daha çok senin niteliklerine uyduğunu gözetmen gerekir. İlanı veren firmaların çalışmalarını ve varsa diğer ilanlarını da kariyer.net’ten inceleyerek iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli'de gemi inşa sektöründe hangi meslek kolları iş bulabilir?

Kocaeli gemi inşa sektöründe, tasarım ve inşa sürecinde görev alacak mühendis ve mimar iş ilanları yoğun olarak görülür. Gemilerin mekanik inşasında uzman gemi inşa mühendislerinin yanı sıra elektrik, endüstri gibi farklı dallarda uzman mühendisler, gemi inşa sektöründe iş bulabilirler. Tasarım etabı için verilen; mimar, teknik ressam ve model mühendisi ilanları da pek çok kişiye çalışma imkanı sunar. İdari ve teknik birimler için verilen ilanlar; teknik usta, şef ve yönetici olarak çalışabilecek kişiler için olur.

Kocaeli tersane iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net’te gemi inşa süreçlerinin her biri için farklı meslek gruplarına yönelik ilanlar yer alır. Mimar, mühendis, teknik ressam ve tasarımcı ilanlarına başvuracak olan adayların ilgili pozisyona uygun eğitim almış olması gerekir. Bu olanaklardan herhangi birine başvurmayı düşünen adayların, uzmanlık ve tecrübe düzeyi oldukça önemlidir. Tamamlayıcı işler olarak nitelendirilen; elektrik, boyama, tasarım, dizayn gibi işlerde ağırlıklı olarak yeteneklere ve teknik becerilere bakılır. Bu bağlamda aday, belirtilen kriterleri karşılıyorsa iş ilanına başvuru yapabilir.

Kocaeli güncel tersane iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Kariyer.net üzerinden adaylar, Kocaeli güncel tersane iş ilanları seçeneklerine ulaşabilir. Öte yandan adaylar, iş fırsatları arasından kendisine uygun olanları görmek isteyebilir. Bu kapsamda Kariyer.net'in filtreleme özelliği kullanılabilir. Belirli bölgeye veya tecrübe düzeyine göre ilanlar filtreleme yapılarak listelenebilir. Ayrıca yeni iş ilanlarından haberdar olmak isteyen kişiler iş alarmı oluşturma özelliğinden faydalanabilir.

Kocaeli gemi inşa iş ilanları en çok hangi ilçelerde yayınlanır?

Kocaeli gemi inşa sektörünün ağırlıklı olarak körfez burnu etrafında şekillendiği gözlemlenir. Beraberinde öne çıkan diğer aktif bölgeyi ise İstanbul sınırında yer alan ilçeler oluşturur. Kosbaş ve Gispir tersanelerine ev sahipliği yapan Başiskele, İzmit Tersanesi’nin bulunduğu İzmit ve Gölcük Tersanesi’nin ev sahibi Gölcük ilçesi, iş ilanlarının yoğun görüldüğü yerlerdir. Organize sanayi bölgesine sahip olmakla birlikte pek çok tersane barındıran Dilovası, Darıca ve Körfez ilçeleri de bu alanda çeşitli iş imkanlarını adaylara sunar. Gebze ilçesi ise dar limanına rağmen bu alanda farklı iş fırsatlarına ev sahipliği yapar.

notifications İş Alarmı kur