184

Mali Müşavirlik - Muhasebe İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mali Müşavirlik - Muhasebe cancel
Firma Bilgisi Gizli
Denetçi Yardımcısı
Firma Bilgisi Gizli
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AG YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Denetçi- Audit
AG YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Platin SMMM Ltd. Şti - Platin Personel Hizmetleri
Bordro Uzman Yardımcısı
Platin SMMM Ltd. Şti - Platin Personel Hizmetleri
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

B

Mali Müşavir Yardımcısı
BAKİ ARSLAN
Osmaniye İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mali Müşavirlik - Muhasebe İş İlanları

Her kurum ve kuruluşta birçok departman bulunur. Bunlardan biri de finansal işleri yürüten meslek gruplarının departmanıdır. Firmalar ve çeşitli işletmeler, bünyesindeki finansal işlerin yürütülmesi için bazı çalışanlara ihtiyaç duyar. Bu noktada istihdam sağlamak ve boş pozisyonları değerlendirmek için kariyer.net üzerinden mali müşavirlik muhasebe sektörü eleman ilanları yayınlanır. Belli eğitim şartları ve kişisel özellikler ile belirlenen kriterler sana uyuyorsa bu meslekte çalışmayı düşünebilirsin. Eğer bu iş fırsatlarını incelemek istiyorsan güncel mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanları kariyer.net üzerinden listeleyebilirsin. Ayrıca sahip olduğun niteliklere göre filtreleme yaparak sana uygun olan başlıkları kolay bir şekilde tek sayfada görüntüleyebilirsin.

Mali Müşavirlik - Muhasebe Alanında Çalışanlar Ne İş Yapar?

Müşavirler ve muhasebeciler, daha çok mali işlerle ilgilenir ve finansal konular ile ilgili görevler alırlar. Muhasebeci olarak çalışırken yerine getirmen gereken bazı görevler şu şekilde maddelenebilir:

 • Firmanın fatura düzenlemelerini yapmalısın.
 • Düzenlemesi yapılan faturanın doğruluğunu kontrol etmelisin.
 • Vergi beyannamelerini hazırlayarak sunum yapmalısın. 
 • Müşteri girişlerini almalısın. 
 • Müşterilerin ödeme tablosunu hazırlamak ve bu tabloları kontrol etmek de senin görevlerin arasında bulunur. 
 • Muhasebe ile ilgili yasal düzenleme yapmalı ve ilgili mevzuatı öğrenmelisin. 
 • Firmayla alakalı mali raporları oluşturarak bunların kaydını tutmalısın. 
 • Günlük muhasebe kayıtlarını tutmak da görev ve sorumlulukların arasında bulunur. 

Mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanları yeni aday alımları yapmak isteyen işverenler, bu görevleri iş ilanlarında açıkça belirtir. Mali müşavirler sayılan tüm bu görevleri denetleyerek daha üst birimlere raporlayan çalışanlardır. Verilen görevleri yapabilirim diyorsan bu ilanlara başvurabilirsin. Mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi kategorilerde sunulan iş fırsatlarını değerlendirebilirsin. 

Mali Müşavirlik - Muhasebe Alanında Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Firmaların isteyebileceği gereksinimler arasında önemli olan maddeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Farklı finansal yazılım programları hakkında geniş bir literatüre ve kullanabilme yeteneğine sahip olmalısın. 
 • Efektif yazma ve konuşma becerisini kişiler arası iletişimde doğru ve güçlü bir biçimde kullanabilmelisin. 
 • Zamanı iyi kullanabilme becerisine sahip olmalısın. 
 • Finansal disiplinlerle ilgili basit düzeyde eğitim almış olmalısın. 
 • Finansal bilgilerin rapor edilmesinde titizlikle çalışmalısın.
 • Kolay motive olmalısın.
 • Ekip çalışmalarında rol alarak kendini topluluğa rahatça ifade edebilme yetisine sahip olmalısın.
 • Verilen görevleri yerine getirebilecek sorumluluk bilincine sahip olmalısın.

Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan işverenler tarafından yayınlanan ilanlara başvuruda bulunabilirsin. Bunun için tek yapman gereken yaşadığın şehirdeki iş ilanlarına ulaşmaktır. Örneğin; İstanbul’da yaşıyorsan İstanbul mali müşavirlik muhasebe iş ilanlarıinceleyebilirsin. 

Mali Müşavirlik - Muhasebe Çalışanı Olmak İçin Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Pek çok işveren mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanları erkek veya kadın kategorisinde istihdam sağlar. Bu istihdam sırasında ise seni öne çıkaracak etmen, kişisel özelliklerinin yanı sıra eğitimindir. Bu nedenle mali müşavir ve muhasebe iş ilanlarına başvurabilmen için hangi eğitim düzeyine sahip olduğun fazlasıyla önemlidir. Firmadan firmaya değişen bu eğitim koşulu, her ilanın açıklamalar kısmında belirtilir. Muhasebe alanında çalışmak için üniversitelerin lisans ya da ön lisans muhasebe bölümünden mezun olman gerekir. Aynı zamanda mali müşavirlik için de genellikle üniversite mezuniyeti şartı aranır. Bu sektör için hangi eğitime sahip olduğun kadar kendini ne kadar çok bu iş için hazırladığın da önemlidir. Bu pozisyon için mali müşavirlik muhasebe sektörü eleman arayan kurumları kariyer.net üzerinden araştırabilirsin ve sana uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Mali müşavirlik - muhasebe alanında iş imkânı var mı?

Eğer muhasebeci olarak işe başlamak istiyorsan kariyer.net’teki ilanlara başvuru yapabilirsin. Mali müşavirlik ve muhasebe alanında oldukça fazla iş imkânı bulunur. Vergi denetçisi, vergi denetim asistanı, iade raportörü ya da muhasebe sorumlusu gibi farklı meslek kolları arasından senin için uygun imkânı değerlendirebilirsin. kariyer.net üzerinden muhasebe alanında açılan iş ilanlarına başvurabilirsin. Sana uygun kriterlere sahip mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanlarına başvurarak aradığın işi bulabilirsin.

Mali müşavirlik - muhasebe sektöründe görev alan muhasebecilerin çalışma ortamı nasıldır?

Muhasebeci olarak başladığında çalışma ortamın, ofis ya da ön büro gibi kapalı bir mekân olacaktır. Önemli hesaplamalar yapmayı ve masabaşı işlerde çalışmayı seviyorsan muhasebe kesinlikle sana göre bir alandır. Çalışacağın ortam genellikle geniş, aydınlık ve ferahtır. kariyer.net üzerinden başvuracağın ilanlar sayesinde muhasebe alanında kariyer yapabilirsin. Mali müşavirlik muhasebe sektörü iş ilanları kadın veya erkek kategorisindeki imkânları değerlendirerek çalışmaya başlayabilirsin. 

Mali müşavirlik - muhasebe iş ilanlarına kimler başvurabilir?

En az lise mezunu olan ve teknolojiyi aktif olarak kullanabilme yeteneğine sahip olan herkes, muhasebe ilanlarına başvurabilir. Başvurabileceğin bu ilanlara ve verilen işlere uyumlu olduğunu düşünüyorsan mali müşavirlik muhasebe sektörü iş başvurusu yapabilirsin. Ancak bu fırsatların çalışma ortamlarını, koşullarını, maaşlarını ve işverenlerin senden beklentilerini dikkatlice araştırmalısın. kariyer.net’te verilen her ilan, detaylarında belirtilen içerikle çalışma adaylarını bilgilendirir.

Mali müşavirlik - muhasebe iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Muhasebeciler için ilanlarda yazan kriterler firmadan firmaya değişebilir. Tek yapman gereken bugüne kadar aldığın eğitimler, deneyimlediğin işler, ve sahip olduğun karakteristiksel niteliklerini anlatmaktır. Ayrıca bazı yabancı dil şartı koşan ya da ön büro hizmetleri ile ilgili kurslara yönlendiren ilanlar da bulunur. Her nitelik ve deneyime sahip insanlar için uygun staj imkânı yaratan bu alan, başvurular için uygundur.

Sıkça Sorulan Sorular

Mali müşavirlik - muhasebe uzmanı alımı var mı?

Mali müşavirler ve muhasebe personelleri, kurumların muhasebe bilgilerinin kayıt altına alınması, varlık, borç ve sermaye hesaplarının bilgilerinin giriş işlemlerinin yapılmasında görev alır. Pek çok firma bu işlemlerin sorun oluşturmayacak şekilde yapılması için mali müşavir ve muhasebe uzmanına ihtiyaç duyar. Birçok kurum, kariyer.net'te mali müşavirlik ve muhasebe bölümleri uzmanı alımı için iş ilanları oluşturur. Bu alanda yer alan pek çok iş ilanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Mali müşavirlik - muhasebe hangi departmanda görev alır?

Mali müşavir-muhasebe uzmanı, kurumlarda, muhasebe ve maliye departmanlarında yer alır. Mali müşavir ve muhasebe bölümlerinde görev almak istiyorsan üniversitelerin Muhasebe, Maliye, Bankacılık, İktisat, İşletme ya da Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olman gerekir. İlgili bölümleri başarıyla tamamlayan adaylar bu alanda yüksek lisans yapabilir. Bu bölümü tercih etmek istiyorsan matematiksel düşünme konusunda yetenekli olmalı ve finansal konulara ilgi duymalısın. İlgili eğitimi tamamlayan adaylar, işveren kurumlarda muhasebe ve maliye bölümlerinde iş olanağına sahip olabilir.

Mali müşavirlik - muhasebe iş ilanları hangi meslek gruplarını kapsar?

Mali müşavirlik bölümü ve muhasebe farklı sektörlerde hizmet veren kurumlarda borç, bilanço, varlıklar ve çeşitli finansal işlerle ilgilenen bölümdür. Bu departmanlarda mali müşavir, muhasebe elemanı, muhasebe uzmanı, vergi denetçisi gibi branşlarda görev alan personeller bulunur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar bu alanlarda iş bulabilir. Gerekli eğitimi tamamladıysan Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını inceleyip başvuru yapabilirsin.

Mali müşavirlik - muhasebe iş tanımı nedir?

Mali müşavir ve muhasebe çalışanları, bağlı bulundukları kurumların mevzuata uygun olarak yürütülen finansal işlerinde görev alırlar. Varlık, borç, bütçe ve finansal tablolarla ilgili çeşitli raporlar hazırlar. Muhasebe defterinin uygun şekilde doğru ve düzenli tutulmasını sağlar. Gelir ve giderlerinin kontrolünün yapılması, hesapların ve iş planlarının analizi  yapmak gibi birçok görev ve sorumlulukları vardır. Bu departmanda görev almak istiyorsan ilgili bölümlerden eğitim alman gerekir. Gerekli eğitimi tamamladıktan sonra bu alanlarda çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur