keyboard_arrow_down
53

Matematik Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Matematik Öğretmeni cancel
BİLNET OKULLARI KARŞIYAKA KAMPÜSÜ
Matematik Öğretmeni
BİLNET OKULLARI KARŞIYAKA KAMPÜSÜ
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ZAFER EĞİTİM KURUMLARI
Matematik Öğretmeni
ZAFER EĞİTİM KURUMLARI
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Tarsus American College
Math Teacher
Tarsus American College
İstanbul (Tümü) +3 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Fide Okulları
Matematik Öğretmeni
Fide Okulları
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Matematik Öğretmeni İş İlanları

Matematik öğretmeni, eğitim kurumlarında öğrencilere matematiksel kavramların ve ifadelerin öğrenilmesini sağlar. Matematik öğretmenleri, 4 yıllık lisans eğitimi veren Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun olarak göreve başlayabilirler. Matematik öğretmeni iş ilanları özel eğitim kurumlarında ve devlet okullarında öğrencilere tam zamanlı ve yarı zamanlı matematik eğitimi verecek adayları arar. Matematik öğretmeni, görev aldığı kurumda öğrencilere matematik eğitimi vererek öğrencilerin sayısal alanda gelişmelerine yardımcı olur. Öğrencilerin matematiksel işlemlerde kullanılan birçok formülü öğrenmesini ve doğru bir şekilde bu formülleri kullanarak problemleri kolaylıkla çözmesini sağlar. Matematik derslerinde öğrencilerin başarılı bir eğitim alması için öğretmenlerin alanında yeterli donanım ve bilgi birikimine sahip olması gerekir. Güncel matematik öğretmeni iş ilanları eğitim kurumlarında ve öğrencilere özel ders verecek matematik öğretmeni iş ilanlarını içerir. Adaylar ilan kriterlerini inceleyerek kendilerine uygun işlere başvuruda bulunabilir. Matematik öğretmenlerinin öğrencilere matematiksel bilgileri etkili bir şekilde öğretebilmesi gerekir. Öğrencilerin konuları daha iyi öğrenmeleri için öğretmenler çeşitli metotlar kullanmalıdır. Matematik öğretmenleri küçük yaşlardaki çocuklara da eğitim verdikleri için enerjik ve dinamik bir yapıya sahip olmaları gerekir. Matematik öğretmeni olarak görev almak isteyen adaylar öğrencilerle yaşanabilecek sorunlara karşı pratik çözümler üretmelidir. Ayrıca öğretmen olmak isteyenler güler yüzlü, sabırlı ve dış görünüşlerine dikkat eden adaylar olmalıdır.

Matematik Öğretmeni Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Matematik öğretmeni olmak isteyen adayların sayısal derslere ilgisinin olması gerekir. Öğretmenler, öğrenciler ile birebir iletişim kurarak öğrencilerin yeni bilgiler öğrenmesini sağlar. Öğretmenlik mesleğini tercih etmek isteyen adayların özverili ve sabırlı olması gerekir. Matematik öğretmeni arayan firmalar adayların lisans eğitimi veren matematik son sınıf öğrencisi veya mezunu olmasını talep edebilir. Matematik öğretmenliği son sınıf öğrencileri, yarı zamanlı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Matematik öğretmeni iş ilanları ankara şehrinde bulunan eğitim kurumlarında ortaokul ve lise öğrencilerine matematik eğitimi verecek öğretmenlere ihtiyaç duyar. Matematik öğretmeni olarak görev almak isteyen adayların gözlem, dinleme ve iletişim becerilerinin gelişmiş olması gerekir. Öğrencilerin derse olan dikkat ve ilgilerini çekecek çeşitli öğretim metotları geliştirmelidir. Matematik öğretmen iş ilanları üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmuş deneyim sahibi veya yeni mezun adaylara iş imkanı sunar. Kamuda görev almak isteyen matematik öğretmeni adayları kamu personel sınavlarına girerek yeterli puanı almaları sonucu devlet okullarında görev alabilir. 

Matematik Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Matematik öğretmeni arayan kurumlar ilgili bölümden mezun olmuş adaylara ihtiyaç duyar. Matematik öğretmeni olarak görev almak isteyen adaylar eğitim kurumlarının oluşturdukları iş ilanlarını inceleyerek çeşitli eğitim kurumlarında iş bulabilir. Matematik öğretmenleri devlet okulları, özel okullar ve kurslarda eğitim verebilir. Matematik öğretmeni iş ilanları izmir şehrinde yer alan eğitim kurumlarında öğrencilere matematik eğitimi verecek eğitmenler aranır. Öğretmen olmak isteyen adaylar sorumluluk sahibi olmalıdır. Öğrencilerle iletişim kurarken zorlanmamalı ve etkili bir şekilde konuları aktarmalıdır. Matematik öğretmeni iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların matematik öğretmenliği bölümünden mezun olması gerekir. Matematik öğretmenliği son sınıf öğrencileri part time matematik öğretmeni iş ilanları kategorisine başvuru yaparak deneyim kazanabilir. Ayrıca matematik öğretmenliği son sınıf öğrencileri veya matematik mezunu olan adaylar her yaştan öğrenciye özel matematik dersi verebilir. Matematik öğretmeni iş ilanlarında adaylar çalışma saatlerine dikkat etmelidir. Adaylar iş ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyerek kendilerine uygun olan eğitim kurumlarına iş başvurusu yapabilir.

Matematik Öğretmeni Ne İş Yapar?

Matematik öğretmeni, görev aldığı eğitim kurumunda öğrencilere matematik alanında eğitim verir. Öğretmenler görev aldıkları kuruma ve bakanlığa karşı çeşitli sorumluluklara sahiptir. Bakanlık tarafından oluşturulan eğitim müfredatına uygun olarak verilen dersleri, plana göre sıralı ve zamanında işlemesi gerekir. Öğretmenler, düzenli olarak sınıf defterlerini ve diğer evrakları doldurarak müdürlerine teslim etmelidir. Ortaokul matematik öğretmeni iş ilanları ortaokul seviyesinde eğitim alan öğrencilere matematik eğitimi verecek donanımlı ve bilgili matematik öğretmenlerini arar. Öğretmen olmak isteyen adaylar zaman konusunda titiz ve dikkatli davranmalıdır. Öğrencilere ders süresi boyunca aktif olarak müfredatta yer alan konuları sıralı bir şekilde aktarmalıdır. Matematik öğretmeni iş ilanları- İstanbul Anadolu ve avrupa yakasında özel okullarda ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere eğitim verecek adaylara tam zamanlı ve yarı zamanlı iş imkanı sunar. 

Matematik Öğretmeni Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Matematik öğretmeni olmak isteyen adayların üniversitelerin matematik öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamaları gerekir. Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olan adaylar matematik öğretmeni olarak eğitim kurumlarında görev alabilirler. Ayrıca ilgili bölümde yüksek lisans yaparak akademisyen de olabilirler. Matematik öğretmeni arayanlar genellikle adayların matematik öğretmenliği bölümden mezun olmasını isterler. bazı eğitim kurumları adaylarından pedagojik eğitim belgesi talep edilebilir. Pedagojik formasyon eğitimi, öğretme yöntemleri ve sınıf yönetimi gibi alanlarda öğrenciler ile nasıl etkin iletişim kurulması gerektiğini öğreten eğitimler sonucu adaylara verilen belgedir. Matematik öğretmeni olarak devlet okullarında görev almak isteyen adayların KPSS sınavına girerek, sınav sonucunda yeterli puanı almaları durumda atama işlemleri yapılır. Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olan adaylar, bulundukları bölgede bulunan eğitim kurumlarının iş ilanlarını inceleyerek özel okullarda eğitmen olarak görev alabilir. Ayrıca bakanlığa bağlı olan lise ve üniversite sınavlarına hazırlık kurslarında matematik öğretmeni olarak çalışabilirler.

Matematik Öğretmeni Nasıl Olunur?

Matematik öğretmeni olmak isteyen adaylar üniversitelerin dört yıllık eğitim fakültelerinin matematik öğretmenliği bölümünden mezun olması gerekir. Lisans eğitimini tamamlayan adaylar matematik öğretmeni olarak mezun olur. Adaylar matematik öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra özel ve devlet okullarında görev alarak öğretmen olarak çalışır. Bu bölümü tercih etmek isteyen adayların sayısal bölüme ilgi duyması ve bu alanda becerilerinin gelişmiş olması gerekir.

Matematik Öğretmeni Mesleği İçin İş Olanakları Nelerdir?

Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olan veya son sınıf öğrencisi olan adaylar, özel okullarda görev alabilir. Matematik öğretmenliği bölüm mezunları kamu personeli seçme sınavına girerek devlet okullarında kadrolu öğretmen olarak görev alabilir. Ayrıca adaylar öğrencilere matematik alanında özel ders verebilirler. Ek olarak bakanlığa bağlı olan destekleme kurslarında eğitmen olarak görev alabilirler. 

Matematik Öğretmeni Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Matematik öğretmenlerinin çalışma alanları ve çalışma saatleri görev aldıkları eğitim kurumlarına göre değişiklik gösterir. Eğitim kurumlarının çalışma saatleri özel okullarda ve devlet okullarında sabah, öğle ve tam zamanlı olarak değişiklik gösterir. Okul idaresinin öğretmenlere verdiği ders programlarına uygun olacak şekilde öğretmenler derslere girer. Ders destekleme kursları ve sınava hazırlık kurslarında görev alan öğretmenlerin çalışma saatleri kursların eğitim saatlerine ve günlerine göre farklılık gösterebilir.

Matematik Öğretmeni Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Matematik öğretmenlerinin başlıca görevi öğrencilere etkin bir şekilde matematik alanında bilgi öğretmektir. Öğretmenler okul idaresine ve Milli Eğitim Bakanlığına karşı çeşitli sorumluluklara sahiptir. Girdikleri sınıflara ait olan sınıf defterlerine müfredatta yer alan ders kazanımlarının yazılması, düzenli olarak derslerde öğrencilerin yoklamasının alınması ve okul idaresinin istediği çeşitli evrakları zamanında tam olarak teslim etmekten sorumludur.  

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Matematik Öğretmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Matematik Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Matematik Öğretmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Matematik Öğretmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Matematik Öğretmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Matematik Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Matematik Öğretmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Matematik Öğretmeni iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Matematik Öğretmeni için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur