keyboard_arrow_down
177

Medikal Müdür İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Medikal Müdür cancel
Neutec
Medikal Müdür
Neutec
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MONTERO GIDA SAN. VE TİC. A.Ş
Medikal Müdür
MONTERO GIDA SAN. VE TİC. A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Neutec
Medikal Uzman Yardımcısı
Neutec
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Özel Okmeydanı TIP MERKEZİ
Kardiyoloji Uzmanı
Özel Okmeydanı TIP MERKEZİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
22 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Medikal Müdür İş İlanları

Türkiye’nin dört bir yanında artan firmalaşma ve buna bağlı olarak çoğalan istihdam oranları her sektörde etkisini gösterir. Bunlardan biri olan sağlık alanı da artan nüfusla beraber en çok ihtiyaç duyulan sektörler arasında yerini alır. Bu iş sahası içerisinde yer alan ve sağlığın bir kolu olan medikal ise ilaç sanayi ile bağlantılıdır. İlgili alanda görev yapan medikal müdürleri, yayınlanan güncel medikal müdür iş ilanları ile istihdam edilir. Medikal müdürler; bir ilacın üretim stratejisini, üretilen ilacın hangi hastaya nasıl uygulanması gerektiğini doktorlarla fikir birliği içinde belirler. Hastanın iyileştirilmesinde ve genel toplum sağlığının korunmasında görev alır. Sen de bu alanda çalışma imkânı bulmak istiyorsan medikal müdür iş ilanlarına hemen başvuru yapabilirsin.

Medikal Müdür Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Medikal müdür arayan firmalar, başvuru yapacak çalışan adaylarının ilaç ve tıp literatürüne hâkim olmasını bekler. Bunun dışında eğitim şartı ve kendini geliştirdiğini gösteren sertifikalar da gereklidir. Sadece akademik değil, kişisel özelliklerinin de mesleğe uygun olması beklenir. Medikal sorumlu müdür iş ilanlarının açıklamalar kısmında bazı gereksinimler firmalar tarafından listelenir. Bu gereksinimleri sıralamak gerekirse:

 • Üniversitelerin 6 yıllık tıp fakültelerinden mezun olmak,
 • Pozisyona göre yüksek lisans ve doktora yapmış olmak,
 • Kendini tıp alanında geliştirmek,
 • Alanında belli bir süre deneyim kazanmak ve klinik araştırmalar yapmak,
 • İlana bağlı olarak seviye kriteri değişen İngilizce bilgisine sahip olmak,
 • Liderlik becerilerine ve organizasyon yeteneklerine sahip olmak,
 • Ekip çalışmasına maksimum düzeyde yatkın olmak,
 • Bilim alanında daima gelişime açık bir zihne sahip olmak,
 • İlaç sektörü kılavuzlarına hakim olmak.

Çalışanlarından ve bunlar gibi çeşitli özellikler isteyen medikal müdür arayanlar, kariyer.net’te yayınladıkları ilanlarda beklentilerini net bir şekilde açıklar.

Medikal Müdürler Ne İş Yapar?

Her sektörün ve meslek dalının bir iş tanımı vardır. Medikal müdürlerin, firmaya ve departmana göre değişen iş tanımları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Çalıştığı firma bünyesindeki; doktor, hemşire, hasta bakıcı ve diğer sağlık çalışanlarının göreve alım kararını vermek,
 • Yeni gelen alt personelin eğitim ve alışma sürecini kontrol etmek,
 • Kurum veya kuruluşların tıbbi kalite standartlarına uyum sağlamaları için gerekli faaliyetleri yürütmek,
 • Tıp alanındaki stratejik yolların izlenme sürecini takip ederek rapor tutmak,
 • Astlarıyla ve ilgili departmanlarla iş birliği içinde çalışmak,
 • Çıkabilecek olası problemlerin önlenmesinde görev almak,
 • Çalışanların tıbbi bilgi ve yeterliliklerini gözlemlemek,
 • Aldığı görevler ve iyileştirme çalışmalarında etik kurallara uygun çözümler geliştirmek,
 • Hastaya gerekli tanı konulduktan sonra tedavi sürecinin sağlanmasında ihtiyaç duyulan medikal ve farmasötik ürünleri sağlamak,
 • İlaçların ve tedavi edici ürünlerin tedariğini sağlayarak firma bünyesinde çalışan doktorları bilgilendirmek,
 • Tıbbi danışmanlık veren kurum ve kuruluşlarla etkileşim halinde bulunmak,
 • Çeşitli sunumlar hazırlayarak çalışanları, işle ilgili problemler ve çözümleri hakkında bilgilendirmek,
 • Medikal şirketlerin ilaç üretim ve kullanım stratejilerini geliştirmek.

Birçok görevden sorumlu olan medikal müdürler, kariyer.net’teki yenilenen iş fırsatları sayesinde firmalara yerleşir. Sağlık sektörünün olmazsa olmazlarından görülen medikal sektörü, iyileştirme ve tedavi süreçlerinde etkin rol oynar. Sen de gerekli eğitimi aldıysan ve bu alanda çalışmak istiyorsan medikal müdür ilanlarına başvurunu hemen yapabilirsin.

Medikal Müdür Olmak için Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Medikal müdür iş ilanı yayınlayarak eleman arayan firmalar, belirli eğitimleri zorunlu tutar. Herhangi bir üniversitenin 6 yıllık tıp fakültelerinin lisans programlarını tamamlayan herkes bu ilanları inceleyebilir. Fakat firmadan firmaya değişen bu eğitim kriteri beklentisi, yüksek lisans ve doktora derecelerine kadar yükseltilebilir. Birçok şehirde alabileceğin bu eğitimleri tamamladıktan sonra yayınlanan İstanbul, Ankara medikal müdür iş ilanları gibi seçeneklere başvurunu gerçekleştirebilirsin. Bunun dışında ilanları yayınlayan firmalar senden yabancı dil bilmeni de isteyebilir. İstanbul medikal müdür iş ilanları arasında yer alanlara başvuru yaparken kariyer.net’teki profiline yabancı dil seviyeni ve varsa dil eğitimine dair sertifika bilgilerini de eklemelisin. Medikal müdürler, çeşitli kayıt sistemleri ve bilgisayar programlarından yararlanarak görevlerini sürdürür. Bu nedenle bilgisayar ve program bilgileri ile ilgili çeşitli belgeler de senden talep edilebilir. 

Medikal müdür alımı var mı?

Her sektörde olduğu gibi sağlık alanında da çalışan açıkları bulunur. Firmalar bu açıklarını kariyer.net’ten ilan yayınlayarak kapatır. Farklı niteliklerdeki yüzlerce aktif ilan, gerekli koşulları sağlayan herkes için başvuruya açıktır. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan Ankara, İstanbul, İzmir medikal müdür iş ilanları gibi şehre bağlı seçenekleri listeleyerek aradığın iş imkânına daha kolay ulaşabilirsin.

Medikal müdürlerin çalışma ortamı nasıldır?

Firmadan firmaya değişiklik gösteren çalışma ortamları, medikal müdürleri için benzer mekânlar sunar. İş hayatına atılan bu meslek grubu genellikle özel hastaneler, devlet hastaneleri, çeşitli klinikler ve medikal üretim firmaları gibi kurum ve kuruluşlarda görev alır. Kapalı bir ofis ortamında görev yapan medikal müdürlerin odaları, en iyi şekilde hizmet verebilmek için fonksiyonel alanlara sahiptir.

Medikal müdür ilanlarına kimler başvurabilir?

Medikal müdürlük ve direktörlük alanında yayınlanan ilanlarda belirtilen kriterleri sağlayan; gerekli eğitimi almış, belirtilen süre kadar deneyim sahibi olan, projelerle ilgilenmeyi, ekip çalışmasını ve bu alanda kendini geliştirmeyi hedef olarak belirleyen herkes başvurabilir. Eğer sen de bu meslek grubuna dâhil olmak istiyorsan, kariyer.net’te bulunan medikal müdür iş ilanları bay ve kadın kategorileri altındaki başlıkları tek tek inceleyerek sahip olduğun nitelikleri gözden geçirebilirsin.

Medikal müdür iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir ?

Medikal müdürlük alanında yayınlanan ilanlarda kurumlar, yeni çalışan adaylarında; eğitim, sertifika, yabancı dil bilgisi, deneyim süresi gibi kriterler arar. Bu kriterler ilandan ilana değişebileceği gibi, ilanı yayınlayan kurum ve kuruluşların çalışma ortamına göre de şekillenebilir. Medikal müdür iş ilanları bayan veya erkek fark etmeksizin, belli kriterleri sağlayan nitelikli tüm adayların başvurularına açıktır. İstenilen özellikleri merak ediyorsan kariyer.net’ten ilgili ilan detaylarını inceleyebilirsin. Bu sayede medikal müdür iş ilanları yeni imkânlara rastlayabilir, başvurularını hemen tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Medikal müdür iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İstihdam imkanı fazla olanlardan mesleklerden biri de medikal müdürlüktür. Sağlık sektörünün farklı dallarından birini kapsayan bu meslek türü oldukça önemlidir. Bu nedenle işverenler medikal müdür istihdam ederken bazı kriterlere dikkat ederler. Öncelikle Tıp Fakültesinden mezun olman, bu işe başvurman için gerekli olan ilk kriterdir. Kimi kurumlar yabancı dil bilgisine önem verirken kimi kurumlar ise bunu zorunlu tutmayabilir. Bu durumu netleştirmek için başvuracağın ilanın kriterlerini dikkatle incelemen gerekir. Ehliyetinin bulunması ve aktif bir şekilde araç kullanman da pek çok işverenin tercih ettiği bir durumdur. Tüm bu detaylara dikkat ederek iş ilanlarına başvuru yaparsan kendine uygun olan işi bulabilirsin.

Medikal müdür iş ilanlarına başvurmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

Sağlık sektöründeki ürünler ve cihazlarla yakından ilgilenen medikal müdürü, Tıp Fakültesinden mezun olmalıdır. Tıp Fakültesinin verdiği eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra bu meslek alanında çalışmak için ilgili iş ilanlarına başvurabilirsin. Kimi işverenler için Tıp Fakültesinin yanı sıra farklı eğitimlere sahip olman da önemlidir. Bu noktada senden tıbbi derece ya da kurul sertifikası talep edilebilir. Kurul sertifikaları; acil bakım, aile hekimliği ya da iş sağlığı konularıyla ilgili olmalıdır. Tüm bu eğitim süreçlerini başarıyla tamamladıysan medikal müdür iş ilanlarına başvurabilirsin.

Medikal müdür ne iş yapar?

Sağlık kurum ve kuruluşlarının en önemli parçalarından biri olan medikal müdür, kurum içindeki tüm işlemlerde aktif rol oynar. Hekimlerden hemşirelere, sağlık görevlilerinden hizmet personeline kadar her türlü personelin işe alım sürecine dahil olur. Bu çalışanların görev sırasında yönetilmesi ve idare edilmesi de medikal müdürün görev tanımları arasında bulunur. Tesiste yürütülen tüm faaliyetlere hâkim olmak, onları incelemek ve koordine etmek de medikal müdürün görevlerindendir. Tıbbi olan ya da olmayan birimlerle iletişimi iyi tutarak bağlantı kurmalı ve satıcı taraflarla olan ilişkiyi güçlendirmelidir. Bunun yanında kurumun bütçesini en doğru şekilde yönetmek ve tıbbi politikaların yeni gelişmelere göre sürekli olarak güncellenmesi de iş tanımında yer alır.

Medikal müdür hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Yönetime en ince ayrıntısına kadar hâkim olman ve organizasyonun tüm süreçlerini en iyi şekilde ilerletmen, yani yönetim becerisine sahip olman seni öne çıkaracaktır. Farkındalığını artırarak sektördeki tüm yenilikleri kendi bilgi birikimin ve eğitimin çerçevesinde güncellemelisin. Takım çalışmasına yatkın olmalı, diğer çalışanlar arasında iş birliği kurmalı, görev ve sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirildiğinden emin olmalısın. Medikal müdür olarak sahip olman gereken önemli özelliklerden biri de doğru stratejiyi kurmak ve geliştirmektir. Hasta ve çalışanlarla doğru iletişim kurmana yardımcı olacak gelişmiş bir iletişim becerisine de sahip olmalısın.

notifications İş Alarmı kur