6

Mersin Hemşire İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Mersin Hemşire İş İlanları

Mersin, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan oldukça gelişmiş bir liman şehridir. Aynı zamanda her alanda iş bulabileceğin bir büyükşehirdir. Mersin iş ilanları ve iş fırsatlarından birisi de hemşirelik mesleğidir. Hemşire, bireylerin ve toplumun sağlığını koruyan, hasta olan bireylerin tedavisini ve kontrolünü doktorla beraber yapabilmek için eğitim alan sağlık çalışanıdır. Sağlık meslek liselerinden mezun olup 2 yıl ön lisans veya üniversitelerin Hemşirelik Fakültesinden lisans eğitimi mezunu olan bireylere “hemşire” ünvanı verilir. Hemşireler, üniversite hastanelerinde, Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde, dispanserlerde, özel sağlık kurumlarında görevlerini yapabilirler. Mersin’de hemşire olarak hastanelerde, rehabilitasyon ve fizik tedavi merkezleri, diyaliz merkezleri ve tıp merkezlerindeki poliklinikler içerisinde iş bulabilirsin. 

Mersin’de Hemşireler Ne İş Yapar?

Hemşireler, günümüz sağlık sektörünün olmazsa olmaz çalışanlarıdır ve mesleki bazı görevleri vardır. Bu görevlerden birkaçı şunlardır:

 • Kontrol ve tedavi amaçlı gelen hastayı muayeneye hazırlar.
 • Hastanın bakımını yaparak sağlığının gelişimini ve tedavisini yakından takip eder.
 • Hastanın durumu hakkında notlar alarak ihtiyaçlarını giderir.
 • Tedavi edilen hastanın nabzını, tansiyon, solunum düzeyini, ateşini ve bunun gibi unsurları kontrol ederek bu bilgileri raporlar.
 • Acil serviste gelen hastaya ilk kontrol ve uygulamayı yaparak ön tanı ve tedavi basamaklarını uygular.
 • Hastaya ihtiyaç durumunda aşı yapar, hastadan tahliller için kan alır, hastanın oluşan basit veya komplike yaralarını temizler ve bandajlar.
 • Yaptığı her uygulamayı steril olarak gerçekleştirir ve çalıştığı hastane veya klinik ortamını temiz tutar.
 • Hastanın ailesine hastanın sağlık durumunu bildirir.

Her geçen gün hemşirelerin sağlık ve eğitim alanında açılan iş pozisyonlarını Mersin hemşire iş ilanları yeni çalışanları bünyesine katarak doldurmayı amaçlar. Mersin hemşire iş ilanları bugün ya da önceden açılmış ilanlar için kariyer.net üzerinden araştırma yapabilir, yeni iş imkânlarını kaçırmadan takipte kalabilirsin.

Mersin Hemşire İş İlanları Nelerdir?

Mersin hemşire arayan kurumlar araştırıldığında sektörde birçok alanda karşına sana uygun ilanlara kolaylıkla erişebilirsin. Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde yüksek lisans yaparak öğretim üyesi olabilirsin ya da sorumlu hemşire olarak görevini yapabilirsin. Özel eğitimini alıp diyaliz merkezleri ve tüp bebek merkezlerine başvuru yapabilirsin. Özel bakımla ilgili eğitime sahip olduğun için fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine iş başvurusu yapabilirsin. Mersin halk sağlığı birimlerinde hemşire olarak çalışmak için başvuru yapabilirsin. Bunların yanı sıra fabrika, okul, huzurevleri ve kreşler de hemşire çalıştırmak için iş ilanı verirler. Bunlardan herhangi birinde çalışmak için Mersin iş ilanları olarak arama yapabilirsin. Sağlık kurumlarının dışında, fabrika, okul, kreş, dispanserler ve huzurevlerine iş başvurusu yapabilirsin. Mersin hemşire iş ilanları içinden kısa sürede kolaylıkla iş bulabilirsin.

Mersin Hemşire İş İlanlarında Aranan Nitelikler Nelerdir?

Hemşireler aldıkları eğitimin yanında, insanları seven ve onlara yardım etmeyi de seven bireylerdir. Dünyadaki her hemşirede olması gereken bu özellikler Mersin hemşire ilanı veren kurumların aradığı niteliklerdendir. Hemşirelerin nitelikleri:

 • İnsanlara yardım etmesi,
 • İnsan biyolojisinde bilgili olması,
 • Meslek eğitime hâkim ve araştırmacı yapıda olması,
 • Tedbirli ve soğukkanlı olması,
 • İnsanlara karşı sevecen ve sorumluluk sahibi olması,
 • Kritik anlarda doğru ve hızlı karar vermesi,
 • Hijyen kurallarına uyması,
 • Güler yüzlü ve merhametli olmasıdır.

Ayrıca genel olarak Mersin hemşire iş ilanları erkek seçeneğine bakıldığında erkek adayların askerliğinin yapılmış olmasının tercih edildiğini görebilirsin. Güncel mersin hemşire iş ilanları işe alım kriterlerine belirli aralıklarla bakman ve istenilen belgeleri not alman iş sahibi olmanı kolaylaştırır.

Mersin’de hemşire olmak için gereken eğitim ve sertifikalar nelerdir?

Tüm sağlık kuruluşlarında yoğun bakım hemşiresi, servis hemşiresi ve klinik hemşiresi olarak çalışabilmek için hemşireler özenli bir eğitim alırlar. Özellikle staj dönemi hemşire olarak gelişmen için oldukça önemli bir süreçtir. Bu süreçte teorik bilgiyi, yetenek ve tecrübe haline getirebilirsin. Kolaylıkla iş bulacağın bu alanda dil eğitimi alman ve geliştirmen mesleğini yaparken sana fayda sağlayacaktır. Özel bakım eğitimi alarak fizik tedavi merkezlerinde, anne ve bebek bakım merkezlerinde, huzurevlerinde Mersin iş ilanlarına başvurarak iş bulabilirsin.

Mersin hemşire iş ilanları maaşları nasıldır?

Her meslek gibi hemşireliğin hangi alanında çalışmak istediğin, eğitimin ve öz geçmişin iş ilanı veren firmanın sana sunacağı maaş aralığını belirler. Akademik kariyer yapan bir hemşire ile servis hemşiresi arasında alan farkından dolayı maaş farklılığı oluşur. Yoğun bakım hemşire eğitimi alıp yoğun bakım hemşiresi olursan maaşın normal klinik hemşirelerinden farklı olur. Eğitimin ve iş tecrüben maaşında oldukça etkilidir.

Hemşirelerin mesleğini icra ederken kullanacağı alet ve malzemeler nelerdir?

Hasta tedavisinde kullanacağın birtakım hemşire alet ve malzemeleri vardır. Bu alet ve malzemeler şunlardır: sargı bezi, yara bandı, tentürdiyot gibi çeşitli pansuman aletleri,ateş ölçer derece, tansiyon aleti, EKG aleti,enjektör, sonda, tüp,aspiratör,hemşire önlüğü. Genel olarak hemşire olarak kullanacağın malzeme ve aletler bunlardır. Alanına göre kullanacağın malzemeler değişir ve farklı amaçlara hizmet eder.

Mersin hemşirelik işe alımı var mı?

Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Mersin iş ilanları arasında da sağlık kurumlarının artışıyla sağlık sektörü iş istihdamı artar. Bu iş imkânlarından yararlanmak ve kendine uygun iş ilanına erişmek için, Mersin hemşire iş başvurusu yapabilirsin. Hastanelerde ve diğer sağlık kurumlarında rahatlıkla iş bulabilirsin. Örneğin: Mersin hemşire iş ilanları kadın veya erkek olarak arama yapabilir, alanına göre başvuru yaparak kolaylıkla iş sahibi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin hemşire iş ilanlarında belirtilen eğitim koşulları nelerdir?

Mersin’de birçok farklı sağlık kurumunda çalışacak sağlık çalışanlarına ihtiyaç duyulur. Hemşirelik yaygın olarak aranan pozisyonlar arasında bulunur. Mersin’de hemşire olarak çalışmak istiyorsan bu alanda gereken eğitimleri tamamlamış olman beklenir. Hemşire olarak çalışmak isteyen kişilerin üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olmaları gerekir. Üniversitelerin Hemşirelik ya da Sağlık Hizmetleri bölümlerinden başarıyla mezun olmak hemşire arayan firmaların istediği koşullar arasında yer alır. Eğitimini tamamladıktan sonra Mersin hemşire iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Mersin hemşire iş ilanlarında belirtilen çalışma alanları nelerdir?

Mersin’de yaşıyorsan ve hemşirelik alanında eğitim aldıysan bu alanda yer alan iş ilanlarına göz atabilirsin. Hemşirelik eğitimi alan kişiler birçok farklı yerde çalışabilir. Sağlık kurumları, hastaneler ve klinikler yaygın olarak hemşirelere ihtiyaç duyar. Mersin’de yer alan sağlık kurumları sık sık hemşire iş ilanları yayınlayabilir. Kadın doğum, yeni doğan, yoğun bakım başta olmak üzere birçok farklı alanda çalışabilecek hemşirelere ihtiyaç duyulabilir. Eğitimine ve deneyimine göre farklı alanlarda yer alan hemşire iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Mersin yeni doğan yoğun bakım hemşiresi alımı var mı?

Mersin’de bulunduğun yere yakın hemşire iş ilanlarına göz atarak çalışma imkânı bulabilirsin. Farklı departmanlarda sık sık hemşirelere ihtiyaç duyulur. Özel hastanelerin ve çeşitli sağlık kurumlarının yayınladığı iş ilanlarına göz atarken yeni doğan yoğun bakım iş ilanlarını gözden geçirebilirsin. Yeni doğan yoğun bakım alanında iş tecrüben bulunuyorsa ve bu alanda eğitim aldıysan Mersin’deki kurumlar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Aranan özelliklere uygun olduğun takdirde yeni doğan yoğun bakım alanında hemşire olarak çalışmaya başlaman mümkündür.

Mersin hemşire iş ilanlarında belirtilen çalışma şekli nasıldır?

Mersin’de yer alan sağlık kurumlarında hemşire olarak çalışmak istiyorsan Kariyer.net üzerinden Mersin’de bulunan kurumların yayınladığı hemşire iş ilanlarını inceleyip çalışma şekillerine göz atabilirsin. Sağlık kurumlarına göre hemşirelerin çalışma saatleri ve günleri değişkenlik gösterebilir. Vardiyalı ve esnek çalışma saatleri bulunabilen kurumlara sana uygun olduğu takdirde başvuru yapabilirsin. Aynı zamanda hafta içi 08.00-17.00 arası mesaili olarak çalışan hemşireler de bulunur.

notifications İş Alarmı kur