26

Mersin Şoför/Sürücü İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Şoför / Sürücü cancel
Mersin cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Mersin Şoför İş İlanları

Verimli toprakları sayesinde tarım sektöründe gelişmiş olan Mersin, sanayi alanında da birçok firmaya ev sahipliği yapar. Mersin; sanayi, tarım, hizmet ve ticaret alanında gelişmiştir. Bu da şoförler için geniş çalışma olanakları olması anlamına gelir.  Şoförler,  araçlarını trafik kurallarına uygun biçimde kullanırlar.  Taşıtların bakımından ve onarımından şoförler sorumludur. Şoförler, kullandıkları aracın iç ve dış temizliğine dikkat etmelidir. Araçların her an hizmete hazır bulundurulması şoförlerin sorumlulukları arasında yer alır.  Şoförler ürün taşıyacak ise araçlarına yükleme ve boşaltma yapılırken süreci takip eder. Şoförler; ürün veya personel taşıma gibi görevleri yerine getirir. Mersin şoför iş ilanları arasında firmalar kriterlerine uygun şoför adayları arar. Şoförlük alanında hizmet vermek isteyen adaylar, Mersin makam şoförü iş ilanları seçeneklerine de göz atabilirler.

Mersin’de Şoförlük Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Şoförlük mesleği için adayların sahip olması gereken birtakım yetenekler vardır. İlk olarak adaylar, iş gereği kullanılacak aracın sınıfına uygun ehliyet sahibi olmak zorundadır. Şoförlerin çok dikkatli ve sorumluluk bilincine sahip olmaları gerekir. Kararlı ve soğukkanlı olmak şoförlerde bulunması gereken yetenekler arasında bulunur. Bazı firmalar adaylardan Turing Uluslararası Sürücü Belgesi sahibi olmalarını talep edebilir. Şoförlerin, çalışacağı alana göre farklı yeteneklere sahip olması gerekir. Örneğin şehirler arası taşımacılık yapacak kişilerden, ağır vasıta kullanabilmesi ve uzun yolculuk yapabilmesi beklenir. Şoförlük yapmak isteyen adaylar Mersin şoför iş ilanı kategorisini takip ederek kendilerine uygun seçeneklere başvuruda bulunabilir.

Mersin Şoför İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmesi Gerekli?

Şoför adayları için yayınlanan Mersin sürücü iş ilanları uygun kişilere istihdam edilme olanağı sağlar. Şoförlük mesleği için yayınlanan iş ilanları farklı bölgelerde farklı kriterlerde ve farklı firmalar tarafından açılır. Mersin şoför arayan firmalar, tır şoförlüğü için açtıkları iş ilanlarında araç sınıfına uygun ehliyeti ve SRC gibi belgeleri şart koşar. İş ilanlarında firmalar deneyim şartını da adaylardan talep edebilir. Mersin gibi büyükşehirlerde trafik yoğun olur. Bu durum göz önüne alındığında özel şoförlük veya personel taşımacılığı yapacak kişilerin yoğun trafikte araç kullanabilmesi beklenir. İş ilanları belirli süreler için açılır. Adayların bu durumu göz önünde bulundurarak güncel Mersin sürücü iş ilanları kategorisini takip etmeleri gerekir.  Eğer siz de ilanlara başvuruda bulunmak istiyorsanız firmanın çalışma koşullarını değerlendirerek size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir.  Mersin ilinde şoförlük yapmak isteyen ve firmaların kriterlerini karşılayabilen adayların Mersin güncel şoför iş ilanları kategorisinde yer alan seçeneklere başvuru yapması doğru olur.

Şoförler Ne İş Yapar?

Şoförler hizmet araçlarını trafik kurallarına uyarak ve çok dikkatli kullanmakla yükümlüdür. Görev yaptığı aracın iç ve dış temizliğini yapmak ve aracı her an hizmete hazır halde bulundurmak şoförlerin görevleri arasındadır. Şoförler, taşıtın bakımından ve onarımından da sorumludur.Şoförlük yapmak isteyen adayların kullanacakları araca uygun ehliyet sahibi olmaları gerekir. Ayrıca şoförlerden birtakım mesleki yeterlilik belgeleri talep edilebilir. Bu durum göz önüne alındığında şoförlerin mesleki yeterlilik belgesi için belirli eğitimler alması gerekir. Mesleğe başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Mersin şoför arayanlar kategorisini takip edebilir ve kendisine uygun seçeneklere başvuruda bulunabilir.

Mersin Şoför İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Şoför olmak isteyen adaylar,  ehliyetlerini aldıktan sonra ilgili dersleri alarak mesleki yeterlilik belgesi almaları gerekir. İş ilanlarında da firmalar bu kriteri mutlaka arar. Sürücü mesleki yeterlilik belgesinin kısaltması SRC olur. SRC1 belgesi olan şoförler,  kamyon ya da tır şoförü olarak yurt dışı taşıma işlerinde çalışır. SRC1 belgesine sahip olan şoförler SRC2 belgesine sahip olarak kabul edilir. SRC2 belgesi şehirler arası yolcu taşımacılığı yapmak isteyen şoför adayları için geçerli bir belgedir. Mersinde şoför iş ilanı yayınlayan kurumlar ya da kişiler, bu belgeleri talep eder. 

Şoförlerin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Mersin şoför ilanı kapsamında çalışacak olan şoförler, araçlarını trafik kuralları içinde ve çok dikkatli kullanmakla yükümlüdür. Şoförler,  hizmet araçlarını trafik kurallarına uygun biçimde kullanırlar.  Taşıtların bakım ve onarımından da şoförler sorumludur. Şoförler taşıtların yükleme ve boşaltma süreçlerini de takip ederler. Uygun davranışlar içinde görevlerini sürdürmek şoförlerin sorumluluğudur. Araçların her an hizmete hazır bulundurulması şoförlerin yükümlülüğüdür.  

Şoförler İçin İş Olanakları Nelerdir?

Şoförlük çok geniş iş olanaklarına sahip bir meslektir. Kamu kurumlarında veya özel sektörde çalışma alanlarına sahip olan şoförler; toplu taşıma şoförlüğü, tır şoförlüğü servis şoförlüğü, makam şoförlüğü vb. işler yapabilir. 

Şoförlük Mesleği İçin İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Şoförlük mesleğini seçen ve şoför olarak görev yapacak kişilerin çok dikkatli ve sabırlı olması gerekir. Servis şoförü adayları, belirli saatlerde trafik akışında kalacaklarını ve yüksek stresli çalışma ortamında bulunabileceklerini bilmelidir.

Şoförler Ne Kadar Maaş Alır?

Şoförlerin maaşları kamu kurumlarında ya da özel sektörde çalışmalarına göre farklılık gösterir. Özel sektörde çalışan şoförlerin maaşları çalıştıkları firmanın büyüklüğüne bağlıdır. Devlet kurumlarında çalışan şoförler, kamu ücretlendirme sistemine göre ücret alır. Asgari ücret düzeyinde ya da biraz üzerinde maaş alır. Part time çalışan şoförler, çalıştıkları saatler ve günler üzerinden ücret alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Mersin Şoför/Sürücü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Mersin Şoför/Sürücü güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Mersin iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Mersin Şoför/Sürücü iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur