22

Mersin Turizm İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
Mersin cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Mersin Turizm İş İlanları

Türkiye’nin en önemli liman ve turizm kentleri içerisinde bulunan Mersin sanayi, üretim, denizcilik ve turizm alanları ile ekonomisini sürdürür. Akdeniz bölgesinde bulunan Mersin; Burdur, Isparta, Antalya ve Adana gibi büyük şehirlere yakın bir konumda yer alır. Mersin’de turizmin yanı sıra meyve yetiştiriciliği, seracılık ve hayvancılık gibi sektörler de faaliyet gösterir. Hizmet sektörü içinde bulunan oteller, restoranlar ve kafeler Mersin turizm iş ilanları adı altında belirli zaman aralıkları ile personel istihdamı sağlar. Komi, garson, bellboy, resepsiyonist ve muhasebe elemanı gibi pozisyonlarda pek çok iş imkanı bulunur. 

Mersin Turizm İş olanakları

Mersin, doğal güzellikleri ve ılıman iklimi sayesinde turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar, pek çok personele istihdam sağlar. Mersin’de iş ilanları, müşteri ilişkileri, garson, resepsiyonist, aşçı, kat görevlisi ve muhasebe sorumlusu gibi pozisyonlar Mersin turizm otel iş ilanları olarak yayınlanır. Bunun yanı sıra 4 yıldızlı ya da 5 yıldızlı otellerde rehber ve animasyoncu gibi çeşitli eğlence organizasyon düzenleyen personellere ihtiyaç duyulur. Çoğunlukla bu pozisyonları içeren iş ilanları turizm alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından şubat ayında yayınlanır. Bu sebeple turizm sektöründe görev almak isteyen personeller kış döneminde iş arama sürecine başlaması oldukça önemli bir yere sahip olur. Turizm sektöründe görev almak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak firmalar tarafından ilk istenen faktörler arasında bulunur. Referans ve tecrübe değerlendirme aşamasında iken ingilizce ya da başka yabancı dil bilgisine de sahip olunması adayların büyük oranda şansını artırır. Firmanın faaliyet gösterdiği alana bağlı olarak çeşitli bilgisayar programları ve araba kullanabilme özelliği de adaylarda aranır. Turizm alanına bağlı olan havaalanlarında yer hostesi, depo elemanı, halkla ilişkiler, pazarlama, supervisor ve güvenlik gibi farklı çalışma şekillerine sahip iş ilanlarını yetkinliklere göre inceleyebilir, kariyer.net üzerinden başvuru gerçekleştirelebilirsiniz. Ayrıca çeşitli turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar tarafından servis personeli, komi, steward ve garson gibi pozisyonlarda da pek çok iş ilanı yayınlanır. Turizm alanında faaliyet gösteren oteller, aşçı, garson, resepsiyonist ve ön büro personeli gibi pek çok pozisyonda iş ilanı yayınlar. Turizmin yanı sıra eğitim alanında akademik personel ve öğretmen iş ilanları da bulunabileceği gibi yönetim kadrosunda da farklı pozisyonlar karşınıza çıkabilir. Bölgedeki firmalar tam zamanlı, yarı zamanlı, part time ya da stajyer olarak çalışma imkanı da sunar. Bölgede iş arayanlar Mersin garson iş ilanları kategorisine de göz atarak kendilerine uygun iş ilanını kolayca bulabilirler.

Mersin Turizm İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Akdeniz’in ve Türkiye’nin en gelişmiş nüfusa sahip illeri arasında yer alan Mersin’de hem erkekler hem de kadınlar için devamlı güncellenen iş ilanları bulunur. Turizm alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından yayınlanan iş ilanları arasından bir ilana başvuru yapmadan önce meslek alanı ve kariyer hedefi belirlenmesi gerekir. Aktif saha pozisyonlarında görev alan personellerin genel olarak takım çalışmasına uyum sağlaması ve enerjik olması en çok aranan özellikler arasında yer alır. Güncel Mersin turizm iş ilanları oluşturan firmalar görev almasını istediği personelin turizm bölümlerinden mezun olmasını talep edebilir. Ayrıca firmanın faaliyet gösterdiği alana göre yoğun tempo gerektiren sektörlerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Bazı sektörler içerisinde dönemsel ya da gece vardiyası gibi iş seçenekleri de karşınıza bulunabilir. 

Mersin Turizm Sektörü Kapsamında Hangi Alanlarda İş Bulunabilir?

Turizm alanında faaliyet gösteren şirketler danışman olarak iş imkanı sağlamasının yanında operatör olarak da personel istihdamı sağlar. Gemi kaptanından otobüs şoförüne, tercümanlara, servis personellerine ve otel görevlilerine kadar pek çok sektör ve pozisyonda Mersin turizmci arayan firmalar bulunur. Bunun yanı sıra güzellik ve kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından bayan çalışanlara istihdam sağlanır. 

Mersin Turizm Sektöründe Nasıl İş Bulunur?

Yüksek sezon olarak tabir edilen nisan ile ekim ayları arasında pek çok personele çeşitli pozisyon ve görevlerde istihdam sağlanır. Mersin turizmci iş ilanları otel ise part time, tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak deneyimsiz ya da deneyimli adaylara özel olarak yayınlanır. İş başvurusunu gerçekleştiren olarak adayın kendi tecrübesi ve tahsiline göre bir ilana başvuru yapması oldukça önemlidir. 

Mersin Turizm İş Olanakları Nelerdir?

Yaz aylarında sıcaklığın artması ile birlikte turizm alanında faaliyet gösteren otellerdeki doluluklar da artış gösterir. Acenta personeli olarak görev almak isteyen adaylar; müşteri hizmetleri elemanı, çağrı merkezi satış temsilcisi ve bilet satış temsilcisi gibi açılan iş ilanları arasından tecrübesine uygun olan ilana başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra Mersin, liman şehri olması sebebiyle bu bölgede pek çok farklı pozisyonlarda iş ilanı bulunur. 

Mersin Turizm İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Mersin bölgesinde turizm sezonu oldukça yoğun geçer. Bu sebeple değişen vardiya sisteminde ve yoğun iş temposunda çalışma gerekliliği olabilir. Gece vardiyası gibi pozisyonlarda görev almak isteyen adayların ise uykusuz kalma gibi durumları göz önünde bulundurması gerekir. Turizm alanında faaliyet gösteren firmaların çalışma ortamı ve koşulları firmanın iş kolu ve personelin pozisyonuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin Turizm iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Mersin Turizm için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Mersin Turizm iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Mersin Turizm iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Mersin Turizm iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Mersin Turizm iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Mersin Turizm iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Mersin Turizm iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur