Muhabir İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Muhabir cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?
Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:
  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Muhabir İş İlanları

Muhabirlik, uzun yıllardır ihtiyaç duyulan ve pek çok sektör için büyük önem arz eden mesleklerden biri. Muhabirler aracılığıyla özellikle radyo ve televizyon programları yürütüldüğü, geçmişten günümüze kadar da bu sektör varlığını koruduğu için muhabirlere duyulan ihtiyaç her geçen gün daha fazla artar. Muhabirlerin programları sunması, haberleri sunması ve muhabirler aracılığıyla pek çok programın aktif olarak yürütülmesi sebebiyle muhabirlerin pek çok iş imkânı bulunur. Eğer sen de muhabirlik mesleğini gerçekleştirmek istiyorsan ya da yeni bir iş arayışı içerisindeysen, muhabir olarak pek çok işyerinde çalışma fırsatı elde edebilirsin. Kariyer.net’teki muhabir iş ilanları değerlendirerek senin için uygun olan işe sahip olabilirsin. 

Muhabir İş Olanakları

İstanbul muhabir iş ilanlarını incelediğinde İstanbul’da pek çok işyerinin muhabir arayışı içerisinde olduğunu ve bu işyerlerinde aktif olarak çalışabilme imkanını elde edebileceğini görebilirsin. İstanbul genelinde yayınlanmış olan iş ilanlarına göre; 

  • İstanbul’da Avrupa ya da Anadolu Yakası fark etmeksizin, iki yakada da pek çok semtte muhabir olarak çalışabilirsin. 
  • Ancak İstanbul haricinde de muhabir iş ilanları incelendiğinde Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya gibi pek çok ilde de muhabir arayışı oldukça fazla olduğu görülür. 

Muhabir İş Olanakları Yoğun Olan İller

Antalya muhabir iş ilanları ve diğer şehirlerde yayınlanmış olan muhabir iş ilanlarına bakıldığında yalnızca İstanbul’da değil pek çok ilde muhabir olarak çalışma fırsatı bulunduğu görülür. Radyo, sinema ve televizyon sektörlerinin aktif olarak varlığını sürdürdüğü İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara ve Eskişehir’de muhabir iş ilanlarının yoğunlaştığı bilinir. Eğer sen de muhabir olarak çalışmak istiyor ve hangi illerde iş imkanının olduğunu merak ediyorsan Antalya, İzmir, İstanbul ve Ankara’da pek çok muhabir arayışının olduğunu bilmelisin. 

Muhabir olarak çalışmak için hangi özelliklere sahip olunmalıdır?

Muhabir iş ilanları bay ve bayan kategorilerine bakıldığında muhabir olarak çalışmak için bazı özelliklerin istenildiği görülür.  Muhabir iş ilanları bayan kategorisinde genellikle bakımlı olmak, şık bir görünüme sahip olmak, diksiyonunun düzgün olması, işi yapabilecek herhangi bir engele sahip olunmaması gibi şartlar bulunur. Erkek adaylar için paylaşılmış olan ilanlarda ise genellikle askerden muaf olma şartı ile karşılaşabilirsin. Bunun dışında üniversitelerin 4 yıllık radyo, televizyon ve sinema ya da gazetecilik bölümlerinden mezun olunması da muhabir arayan işyerlerinin kriterleri arasında yer alır. 

Muhabir olarak nerelerde çalışılır?

Türkiye genelinde muhabirlik yapmak isteyenlerin merak ettiği konulardan birisi de muhabir olarak nerelerde çalışılabileceği. Televizyon sektörü oldukça geniş ve gelişmiş bir sektör olduğu için muhabir olarak pek çok işyerinde çalışma imkânı bulabilirsin. Ancak genel bir değerlendirme yapılacak olursa muhabir olarak; gazetelerde, radyolarda, televizyon kanallarında, dergilerde, haber sitelerinde ve internet sitelerinde çalışma imkânı elde edebilirsin. Görsel, yazılı ya da internet haberciliği gerçekleştiren pek çok işyerinin aktif olarak muhabir ihtiyacı bulunur. 

Muhabir iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İstanbul, Antalya, Bursa, Ankara ve diğer şehirlerdeki muhabir iş ilanlarına erişim sağlamak için ilk olarak Kariyer.net’i ziyaret etmelisin. Kariyer.net’i ziyaret ettikten sonra ana sayfasında yer alan filtreleme kutucuğunun üzerine iş aradığın şehri ve muhabir pozisyonunu yazdıktan sonra filtreleme yapabilirsin. Filtreleme kutucuğu aradığın şehirdeki muhabirlik iş ilanlarına erişim sağlamana yardımcı olacak. Bu sayede aradığın muhabir iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. 

Muhabir iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Muhabir iş ilanlarına başvuru yapmak için ilk olarak Kariyer.net’e giriş gerçekleştirmek gerekir. Kariyer.net’e giriş gerçekleştirdikten sonra ana sayfada yer alan filtreleme özelliğini kullanarak filtreleme yapabilir ve senin için uygun olan muhabir iş ilanına tıkladıktan sonra ‘başvur’ butonuna basarak başvurunu iletebilirsin. Bu şekilde Kariyer.net üzerinden güncel muhabir iş ilanlarına iş başvurusunda bulunman mümkün olur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Muhabir iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Muhabir iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Muhabir iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Muhabir iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Muhabir pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Muhabir iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Muhabir iş ilanlarına erişebilirsin.

Muhabir iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Muhabir için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur