1893

Muhasebe Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Muhasebe Müdürü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 38 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Muhasebe Müdürü İş İlanları

Muhasebe müdürü, şirketlerin muhasebe departmanlarının başında yer alan kişilere verilen unvandır. Kendi alanlarında uzman statüsünde çalışan muhasebe müdürleri, bünyesinde bulunduğu şirketin mali ve finansal faaliyetlerinin düzenli bir şekilde yürütülmesi için mesai içerisinde yer aldığı diğer personellerle sürekli olarak etkileşim halinde olur. Finansal faaliyetleri yürütmesinin yanı sıra rapor hazırlama, personel denetleme gibi birçok farklı görevi bulunan muhasebe müdürleri, farklı sektöre bağlı olan birçok firmada ihtiyaç duyulan kişilerdir. Muhasebe müdürü olarak görev alabileceğin birçok farklı iş imkanı mevcuttur. Sen de muhasebe müdürü olarak mesleğini icra etmek istiyorsan Kariyer.net’te yer alan muhasebe müdürü iş ilanları arasından seçimini yaparak hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsin. 

Muhasebe Müdürü Ne İş Yapar?

Muhasebe müdürü iş ilanları yeni çalışan adayları için farklı görev tanımları sunar. Başvuracak olan adayların mesai sırasında gerçekleştirmesi gereken birçok farklı görev ve sorumluluk bulunur. Muhasebe müdürünün görev ve sorumlulukları arasında genel muhasebe işlerini yönetmek ve bu işleri denetlemek vardır. Muhasebe müdürü olarak yönetmen gereken işler arasında alacak hesapları, vergiler ve borç hesapları bulunur. Belirli periyodik zamanlarda gerçekleştirilen mali denetim faaliyetlerini ve mali kontrolleri denetlemen gerekir. Halihazırda bulunan prosedürleri ve mevcut uygulamaları değerlendirir, gerekli çözüm önerilerinde bulunursun. Belgeler ve dökümanlar doğrultusunda analiz yapmak ve yapılan analiz sonucu rapor hazırlamak muhasebe müdürü olarak görev ve sorumlulukların arasında yer alır. Muhasebe müdürleri, günlük muhasebe işlemlerinin takibini yapar ve gerçekleştirilen finansal işlemler için yedekleme süreci oluşturur. Gerektiğinde yeni politikalar oluşturmak ve bu politikaları sürdürmek, muhasebe müdürlerinin yaptığı işlerden birisidir. Muhasebe müdürleri mesai sırasında yönetime sunmak üzere periyodik muhasebe raporları oluşturur. Aynı zamanda muhasebe sürecinin otomatikleştirmek amacı ile çeşitli yollar dener. Şirkette yer alan diğer personelleri denetlemek ve departmanlar arasında bütçeleme çatışması çıktığı anlarda sorunun çözülmesi için çözüm önerileri sunmak; muhasebe müdürlerinin temel görevleri arasındadır. Muhasebe müdürleri, şirkette yer alan diğer personelleri mali ve finansal konularda bilgilendirmek amacı ile sunumlar hazırlar. Güncel muhasebe müdürü iş ilanları açıklamalarında yer alan iş tanımı kısmına göz atarak muhasebe müdürlerinin yaptığı işler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Muhasebe Müdürü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Muhasebe müdürü arayan şirketler ve kurumların sunduğu muhasebe müdürü iş ilanlarına başvurmadan önce sahip olman gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olman önemlidir. Muhasebe müdürü olmak için sahip olman gereken bazı özellikler şunlardır: 

  • Muhasebe müdürü olmak istiyorsan öncelikle ofis ortamında çalışmaya yatkın olman gerekir. Aynı zamanda uzun süre masa başında oturmaya ve takım çalışmasına yatkın olman beklenir. 
  • Muhasebe müdürleri, dış denetimleri gerçekleştirmek amacı ile zaman zaman seyahatlerde bulunabilir. Bu bağlamda herhangi bir seyahat engelinin bulunmaması gereklidir. 
  • Denetim dönemleri, mali vergi dönemlerinin sonu gibi yoğun zamanlarda çalışabilmen, çalışma temposuna ayak uydurman önem arz eder. 
  • Muhasebe ve finansal yönetim alanında kullanılan Logo, ERP gibi bilgisayar programlarına son derece hakim olman gereklidir. 

Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan muhasebe müdürü ilanlarına başvuruda bulunabilir, muhasebe müdürü olarak çalışma imkanına sahip olabilirsin. 

Muhasebe Müdürü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Muhasebe müdürü iş başvurusu için sahip olman gereken bazı eğitim koşulları ve belgeler vardır. Muhasebe müdürü olmak için öncelikle dört yıllık eğitim veren ilgili üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe gibi bölümlerinden mezun olarak lisans diplomasına sahip olman şarttır. Muhasebe müdürü arayan şirketler her ne kadar tecrübeye daha çok önem verse de, mezuniyet derecesi de oldukça önemlidir. Muhasebe müdürü olmak için sahip olman gereken çeşitli belgeler de mevcuttur. Öncelikle muhasebe alanında eğitim veren çeşitli kurslardan belge ve sertifika alman önerilir. Aynı zamanda Logo, ERP gibi bilgisayar programlarının kullanımı hususunda bir belgeye sahip olman, muhasebe müdürü olarak mesleğini icra edebilmek açısından oldukça önemlidir. Sahip olunması gereken eğitim ve belgeler firmalar doğrultusunda farklılık gösterebilse de, temel olarak bahsedilen şartları sağlaman gerekir. Bu şartları sağladığını düşünüyorsan muhasebe müdürü eleman ilanları için başvuruda bulunabilirsin. 

Muhasebe müdürü ilanlarına kimler başvurabilir?

Muhasebe müdürü ilanlarına, lisans derecesinde eğitimini tamamlamış olan İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe gibi finansal ağırlıklı bölümlerden mezun olan adaylar başvurabilir. Muhasebe müdürü iş ilanlarında yer alan deneyim, yaş, şehir gibi kriterlere uygunluk gösterdiğin takdirde ilgili ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsin. İstanbul’da yaşıyorsan muhasebe müdürü iş ilanları İstanbul sayfasında yer alan iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Muhasebe müdürü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Muhasebe müdürü iş ilanlarına başvurmadan önce dikkat etmen gereken birtakım detaylar bulunur. Muhasebe müdürü iş ilanlarına başvururken ilgili şirketlerin sunduğu genel kriterleri ayrıntılı bir şekilde incelemen önem arz eder. Bu kriterler genellikle yaş, deneyim, eğitim seviyesi gibi kriterler olur. Bunların yanı sıra şirketin sunduğu sosyal güvenlik hakları, ulaşım imkanı gibi detaylara dikkat etmen gerekir. 

Muhasebe müdürü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Muhasebe müdürü iş ilanlarına ulaşabilmek için öncelikle kariyer.net ana sayfasının sol kısmında bulunan ‘İş Ara’ butonuna tıklaman gereklidir. İş ara butonuna tıkladıktan sonra direkt olarak iş ilanları sayfasına yönlendirilirsin. İş ilanları sayfasının sol bölmesinde yer alan filtreden pozisyon olarak ‘muhasebe müdürü’ bölümünü seçtiğin takdirde muhasebe müdürü iş ilanlarına ulaşabilirsin. 

Muhasebe müdürü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Muhasebe müdürü iş ilanları sayfasına gelmen, muhasebe müdürü ilanlarına başvurabilmek için geçmen gereken ilk aşamadır. Muhasebe müdürü iş ilanlarını genel nitelikler, iş tanımı gibi hususlar doğrultusunda ayrıntılı bir şekilde inceledikten sonra sayfanın üst kısmında yer alan ‘Başvur’ butonuna tıklayarak muhasebe müdürü iş ilanlarına başvurabilirsin. Farklı ilanlara başvurarak işe alınma şansına artırabilir, muhasebe müdürü olarak görevini icra etme şansını yakalayabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Muhasebe müdürü olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

Muhasebe müdürü olmak için İktisat, İşletme ve Maliye gibi bölümlerden mezun olma şartı aranır. Çalışılan şirkete göre tecrübe kriteri de aranabilir. Mikro muhasebe programını kullanabilmek, muhasebe müdürleri için oldukça önemlidir. Genellikle tüm işlemler bu program sayesinde gerçekleştirilir. Şirketler için en önemli kriterlerden birisi alandaki tecrübe düzeyidir. İlgili alanda belirli bir süre tecrübesi bulunan ve muhasebe programlarını kullanabilen adaylar muhasebe müdürü olabilir.

Muhasebe müdürü olmak için hangi kriterlere sahip olmak gerekir?

Muhasebe müdürü olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden başarıyla mezun olmak gerekir. Evrak takibi, fatura ve e-arşiv bilgisine sahip, mali müşavirlere aylık raporlama yapabilecek adaylar aranır. Muhasebe müdürlerinin raporlama ve sunum becerileri gelişmiş olmalıdır. Analitik becerileri gelişmiş ve insan ilişkilerinde etkili adaylar aranır. Bazı ilanlarda SMMM belgesi, muhasebe müdürleri için aranan kriterler arasında yer alır.

Muhasebe müdürünün görevleri nelerdir?

Muhasebe müdürünün görevleri çalışılan firmanın hizmet alanına ve işletmenin çalışma prensibine göre değişkenlik gösterebilir. Muhasebe ve finans departmanını koordine edilmesi, alış ve satış faturalarının muhasebeleştirilmesi, banka hesaplarının muhasebesinin yapılması, sabit kıymet muhasebesinin yapılması muhasebe müdürünün temel görevlerindendir. Bununla birlikte vergi stratejisinin oluşturulması ve planlamasının yapılması, vergilerin hesaplanması ve beyanın yapılması, firmaya ait tüm mali tablo ve raporları oluşturulması, üst yönetime ve ilgili departmanlara mali konular hakkında bilgi verilmesi gibi görevleri bulunur.

Muhasebe müdürü hangi sektörlerde çalışır?

Muhasebe müdürü çeşitli sektörlerde görev alır. Demir-çelik, enerji üretimi, ithalat ve ihracat yapan fabrikalar muhasebe müdürlerine ihtiyaç duyar. İthalat ve ihracat alanlarında fatura ve e-arşiv konusunda bilgili olunması gerekir. Muhasebe müdürünün çalıştığı sektöre yönelik tecrübe kazanması önemlidir. Sektörlerde muhasebe süreçlerinin işleyişi farklılık gösterir. Kariyer.net ile yayınlanan muhasebe müdürü iş ilanlarında inşaat sektöründe çalışacak adaylar da aranır. İnşaat sektöründe çalışmak isteyen adayların sektör içerisinde belirli bir süre tecrübeli olması beklenir.

notifications İş Alarmı kur