Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
19

Müzik Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Müzik Öğretmeni cancel
AÇILIM EĞİTİM VE ÖĞRETİM YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Müzik Öğretmeni

AÇILIM EĞİTİM VE ÖĞRETİM YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Ankara
Tam zamanlı
26 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YUSUF SONAY KOLDAŞ

Keman Öğretmeni

YUSUF SONAY KOLDAŞ
İzmir
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Müzik öğretmeni iş olanakları nelerdir?

Öğrencilere; nota, tempo, ses ve enstrüman gibi müziğin farklı yönleri hakkında eğitim veren kişilere müzik öğretmeni denir. Müzik öğretmenleri için başta; İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok şehirde iş imkanı bulunur. Müzik öğretmenleri okullarda çalışabilecekleri gibi müzik akademilerinde, özel eğitim merkezlerinde ya da kurslarda çalışma şansına sahiptir. Bu noktada adaylar çalışmak istediği şehri ve çalışmak istediği alanı belirleyerek iş ilanlarını inceleyebilir ve kendisine uygun seçeneklere başvuru yapabilir.

Müzik öğretmeni unvanına nasıl hak kazanılır?

Müzik öğretmeni unvanını edinebilmek için belirli süreçleri tamamlamak gerekir. Öncelikle müzik öğretmeni olmak için üniversitelerin Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olunmalıdır. Bunun yanı sıra konservatuarların çeşitli bölümlerinden mezun olan kişiler de müzik öğretmeni olarak kariyerlerini devam ettirebilir. Ancak bu kişilerin müzik öğretmeni unvanı alması için pedagojik formasyon alması gerekir.

Müzik öğretmeni iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Müzik öğretmenleri; okullarda, müzik kurslarında ve akademilerde çalışma şansına sahiptir. Türkiye'nin birçok şehrinde müzik öğretmenlerine ihtiyaç duyan bu tür kurumlar yer alır. Ancak hem nüfus yoğunluğu hem de gelişmişliği ile İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Bursa gibi kentlerde müzik öğretmeni iş ilanları daha fazla görülür. Bu noktada adaylar Kariyer.net'te yer alan iş ilanlarını şehir özelinde filtreleyebilir ve kendine uygun iş ilanlarına kolay bir şekilde ulaşabilir.

Müzik öğretmenleri ne kadar maaş kazanır?

Her iş kolunda olduğu gibi müzik öğretmenlerinin kazandığı ücretler de çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Çalışma şekli ve haftalık çalışma saatleri bu faktörlerin başında yer alır. Bunun yanında iş yoğunluğu, kişinin deneyimi ve sorumlulukları maaş noktasında etkilidir. Ayrıca farklı yetkinlikler arayan kurumlarda daha yüksek ücretler kazanmak mümkündür.