Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
84

Network Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Network Uzmanı cancel
KARYA TEKNOLOJİ

Network Uzmanı

KARYA TEKNOLOJİ
İstanbul (Tümü)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Teknopark İstanbul A.Ş.

Bilişim Teknolojileri Network Admin Baş Uzmanı

Teknopark İstanbul A.Ş.
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İNTERDATA VERİ MERKEZİ VE ENTEGRASYON HİZMETLERİ A.Ş

Kıdemli Network Uzmanı

İNTERDATA VERİ MERKEZİ VE ENTEGRASYON HİZMETLERİ A.Ş
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Network Uzmanı İş İlanları

Gelişen teknoloji sebebiyle farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok şirket, dijital platformlara yönelmeye başlamıştır. Gelişen teknolojinin yanı sıra, firmaların gereksinimleri doğrultusunda da yeni sektörler ortaya çıkar. Bilişim sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal firmalar, bünyesinde ana makinalarını barındırır. Müşteri bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmak istemeyen bu firmaların, internet ağlarını güvenli hale getirmesi gerekir. Şirketin ağ ile ilgili ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçlara uygun çözümler üretmek amacıyla network ağ güvenliği uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Network uzmanı, birkaç bilgisayar veya farklı cihazlardan oluşan ayın aynı anda uyumlu ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan kişilere denir. Network uzmanı iş ilanları; çeşitli holdingler, sağlık kuruluşları, telekomünikasyon firmaları, finans kuruluşları ve bilişim şirketleri tarafından yayınlanır. 

Network Uzmanı İş Olanakları

Network uzmanı olarak görev alan personel, çalıştığı şirketin ağ bağlantısı ile ilgili olarak ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçlara çözüm üretir. Ayrıca, network uzmanı alanında görev alan personel, network projelerini planlayarak uygulama ve yönetim aşamasında görev alır. Network iş ilanları; çeşitli holding, telekomünikasyon firmaları, sağlık kuruluşları ve finans kuruluşları tarafından yayınlanır. Firmalar bünyesinde istihdam edeceği network uzmanının, güvenlik açıkları konusunda bilgi sahibi olmasını ve çalışanlara bilgi verilmesini talep eder. Ayrıca network uzmanı departmanında görev alan personel, network sistemlerinin güncellemelerini ve bakımlarını yapmak ile sorumlu olur. Buna bağlı olarak, çeşitli finans kuruluşları da bünyesinde network uzmanı istihdam eder. Firmalar, müşterilere ait özel bilgilere üçüncü kişiler tarafından erişilmemesi için çeşitli önlemler almalıdır. Bu gibi durumlarda finans kuruluşları bünyesinde istihdam ettiği network uzmanından, güvenlik açığı olmadan güvenli ağ kurmasını talep eder. Kurumsal firmalarda görev alan network uzmanları çoğunlukla günlük, haftalık ve aylık olarak network ağının rutinlerini uygular ve gerekli raporları hazırlayıp sunar. Finans kuruluşlarının yanı sıra, alışveriş alanında faaliyet gösteren firmalar da bünyesinde network uzmanı istihdam eder. Online alışveriş sitesinin barındığı ana makinanın güvenliği network uzmanı tarafından sağlanır. Network uzmanı, ana makina içerisine gerekli olan programları yükleyerek herhangi bir sistem açığı olup olmadığını test eder. Network uzmanının temel görevleri arasında, ana makinada herhangi bir güvenlik açığı oluşması durumunda gerekli olan müdahaleyi yapmak ve güvenlik açığını kapatmak bulunur. 

Network Uzmanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sistem network uzmanı iş ilanlarını; çeşitli holdingler, sağlık kuruluşları, telekomünikasyon firmaları, finans kuruluşları ve bilişim şirketleri yılın belirli aralıkları ile yayınlar. Network uzmanı olarak görev alacak personelin sahip olması gereken yetenekler, firmanın faaliyet gösterdiği iş koluna bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin, finans alanında faaliyet gösteren firmalar bünyesinde istihdam edeceği personelin finans konusunda bilgi sahibi olmasını ister. Buna bağlı olarak network uzmanı adayının birçok alanda kendini geliştirmesi gerekir. Temelde tüm network uzmanlarının bilgisayar kullanımında uzman olması gerekir. Ayrıca meslek adı altında kullanılan network programlarının da yeterli derecelerde kullanılması, mesleğin icra edilmesi açısından oldukça önemli bir yer tutar. Network uzmanı ünvanına sahip olan bireylerin gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olması meslek adına çalışmaları için gerekli olan özellikler arasında yer alır. Son olarak ingilizce veya diğer yabancı dillere sahip olmaları da tercih edilmelerine yardımcı olur. 

Network Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Network uzmanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunur. Bu detaylar arasında, firmaların veya bireylerin sunduğu iş şartları ve koşulları yer alır. Network uzmanı olarak görev almak isteyen adayların, öncelikle çalışmak istedikleri alanları filtrelemeleri gerekir. Ardından firmaların sunduğu iş tanımlarını inceleyerek kendi uzmanlıklarına uygun olup olmadığını kontrol etmeleri doğru olur. İş tanımları birbirinden farklı olan ağ uzmanı iş ilanları, adaylardan farklı konularda yetkinlikler isteyebilir. Network ağını kontrol etmek ve gerekli işlemi uygulamak için kullanılan birçok program farklı özelliklere sahip olabilir. Bu nedenle network uzmanının, yayınlanan iş ilanında hangi programları kullanması gerektiğini incelemesi gerekir. Farklı uzmanlık alanlarına göre değişebilen programlar, bu meslek dalında en önemli detaylar arasında yer alır. Ayrıca adayların, geçmiş iş tecrübelerini ve aldıkları eğitimleri içeren, iş ilanlarına uygun bir CV hazırlamaları da işe alım süreçlerinin olumlu ilerlemesine yardımcı olur.

Network Uzmanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Network uzmanları finans sektörü başta olmak üzere birçok alanda çalışma imkanına sahip olabilir. Farklı uzmanlık alanları bulunan network uzmanlarının, birçok alanda sunulan iş fırsatlarında değişken iş şartları ve koşulları bulunabilir. Sistem ve network uzmanı iş ilanları; full time, part time ve freelance olarak adaylara çalışma fırsatları sunar. Bu sayede adaylar, kendilerine uygun çalışma şartlarını ve koşullarını birçok seçenek arasından rahatlıkla tercih edebilir. 

Network Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Network uzmanı adayları, firmayla olan antlaşmalarına bağlı olarak farklı aylık kazançlara sahip olabilir. Firmaların sunduğu iş şartları ve koşulları da aylık kazançlarının farklılaşmasına neden olabilir. Firmaların network uzmanı olarak işe aldığı bireylerin iş yüklerinin değişmesi de maaşlarda etkili faktörler arasında yer alır. Network uzmanının sahip olduğu spesifik uzmanlık alanları arasında yer alan sistem ve ağ uzmanı iş ilanları, daha farklı maaş imkanları sunabilir. 

Network Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Network uzmanı olmak isteyen adayların gerekli eğitim ve belgelere sahip olması gerekir. Oldukça uzmanlık gerektiren bir meslek olan network sektöründe, uzman olmak için yeterli yetkinliklere ve tecrübelere sahip olmak gerekir. Network güvenlik uzmanı iş ilanları, güvenli bir şekilde data verilerini ve network çalışmalarını saklamak isteyen firmaların sunduğu iş ilanları arasında yerini alır. Bunun gibi spesifik uzmanlıklara sahip olmak isteyen adayların, özel kurumlar tarafından sunulan sertifika eğitimlerini başarıyla tamamlamaları gerekir.  

Network Uzmanı Olmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Network uzmanı olarak çalışmak isteyen adayların, üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekir. Bu bölümler; bilgisayar mühendisliği, enformatik bölümü veya elektronik ve haberleşme mühendisliği olarak çeşitlendirilebilir. Ayrıca sistem ağ uzmanlığı iş ilanları, lisans programlarına ek olarak meslek adına yetkinlikler sunan sertifika programlarından birini başarıyla tamamlayan adaylara da çalışma imkanı sunar.