40

Sistem ve Ağ Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sistem ve Ağ Uzmanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sistem ve Ağ Uzmanı İş İlanları

Sistem ve ağ uzmanları, orta ve büyük ölçekli işletmelerin büyük bir çoğunluğunda görev alan kişilerdir. İşletmedeki her bilgisayar ve ağ ortamına bağlanan cihazın gerek birbirleri gerekse sunucular arasında veri transferi yapabilmeleri konusunda birincil sorumluluğa sahip olan sistem ve ağ uzmanları, son dönemlerde artık verilerin daha çok dijitalleşmesi nedeniyle işletmeler adına büyük öneme sahiplerdir. Sistem ve ağ uzmanı iş ilanları da bu önemin getirilerinden biri olarak karşına çıkar. Sistem ve ağ uzmanı olarak sadece bilişim ve bulut teknolojileri alanında değil, telekomünikasyon, tekstil, eğitim, sigortacılık, bankacılık, elektronik, haberleşme, sanayi, enerji ve daha birçok sektörde iş fırsatlarından faydalanabilirsin. Sadece sana ve ikamet koşullarına uygun olan iş ilanlarına ulaşmalı, hemen ardından da başvurunu yapmalısın. 

Sistem ve Ağ Uzmanı Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Sistem ve ağ gibi bilişime dayalı konuların uzmanlık gerektirmesi nedeniyle bu iş pozisyonuna dair kendini geliştirmen adına gerekli eğitim programlarını tamamlaman ve ilgili belgelere sahip olman beklenir. Sistem ve ağ uzmanı olarak görev alabilmen adına öncelikle en azından ön lisans mezunu olman gerekir. Mümkünse üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Teknolojileri ve Öğretmenliği gibi eğitim programlarını tamamlaman önemlidir. Öte yandan sistem ve network uzmanı iş ilanları içerisinde sıkça görülen yabancı dil ile bilişim teknolojilerine dair çeşitli sertifika programlarını tamamlamış olman da önem taşıyan konulardan biridir. 

Sistem ve Ağ Uzmanları Ne İş Yapar?

Sistem ve ağ uzmanlığı iş ilanları vasıtasıyla görev alacağın her işletmeye göre yapacağın işler değişse de temel görevlerin şu şekilde ifade edilebilir:

  • İşletmelerin büyük, orta ve küçük ağ yapılarını oluşturman gerekir.
  • Mevcut ağ veya sistemlerin sürekli olarak kontrolünü sağlamalı, arızaları gidermelisin.
  • Güncel sistem ve ağ uzmanı iş ilanları içerisinde sıklıkla rastlayacağın bir görev de, işletmelerin ağ ve sistem güvenliğini sağlamandır.
  • Sistem ve ağ konusunda sorun yaşayan personellere gerek fiziki gerekse uzaktan destek sağlamalısın.
  • İşletmeye alınan yeni elektronik cihazların, gerekli olması durumunda genel sisteme ve ağ yapısına adapte olmasını sağlamalısın.

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylardan en önemlisi lokasyondur. Öncelikle ikamet ettiğin ya da edebileceğin bir lokasyon özelinde iş araması yapman gerekir. Sonrasında kariyer.net’te bulunan sistem ve ağ uzmanı iş ilanları içerisinde bulunan “Aday Kriterleri” ve “İş Tanımı” gibi detaylar mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar olarak tanımlanabilirler. 

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarında eğitim veya pratik bilgiye sahip olma kriterleri ön plandadır. İşletmeler bu iş pozisyonuna dair üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmanı isterler. Bunun yanı sıra çeşitli programları kullanabilmen, sistemleri kurabilmen ve arıza durumlarında sorunu gidebilmen sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarında sıklıkla karşına çıkabilecek kriterler arasında yer alır.

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarına, bu iş pozisyonunun gerekliliklerini karşılayan her aday başvurabilir. Eğitim, mesleki deneyim ve teorik bilgiler, cinsiyet, askerlik durumu, iletişim becerileri, ekip çalışmasına yatkınlık gibi şartlarla birlikte, ilanlarda bulunan işletme şartlarını karşıladığını düşünüyorsan, başvurunu iletebilirsin. Başvuru açısından kariyer.net, üyelerine herhangi bir sınırlama getirmez. Çok sayıda işveren kuruma başvurarak seçeneklerini arttırabilirsin.

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarına ulaşabilmen adına kariyer.net önemli kaynaklardan biridir. Türkiye genelindeki tüm sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarına sadece birkaç filtreleme seçeneği ile ulaşabilmeni mümkün kılar. İlanları; çalışma türü, eğitim seviyesi, departman ve daha birçok detay özelinde filtrelemeni sağlayarak da sana en uygun ilanları karşına çıkarır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sistem ve ağ uzmanı hangi bölüm mezunudur?

Sistem ve ağ uzmanı unvanına sahip olmak için üniversitede okunması gereken bölümler bulunur. Üniversitelerin bilişim ile ilgili bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik- elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği vb. bölümlerinden mezun olan adaylar sistem ve ağ uzmanı görevini icra edebilirler. Sen de bu bölümlerden mezun isen ve iş arıyorsan, sistem ve ağ uzmanı iş ilanlarını inceleyip sana uygun ilanlara başvuru da bulunabilirsin.

Sistem ve ağ uzmanı hangi bilgisayar programlarına hakim olmalıdırlar?

Sistem ve ağ uzmanları görevlerini icra ederken bazı bilgisayar programlarına ve mesleki sertifikasyonlara sahip olması istenir. Bunlarda bulunan yetkinliğin iş verenler tarafından tercih nedeni sayılır. Scripting(powershell) ve GPO konularında deneyimli, network (lan, wan, wifi) ve güvenlik altyapıları yönetiminde tecrübe sahibi olmak, firewall, ıps/ıds, waf, antivirüs vb. güvenlik sistemlerine hâkim olmak işletmelerin senden istediği tecrübelerden bazılarıdır.

Sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi nasıl alınır?

Sistem ve ağ uzmanlığı eğitimini almak için öncelikle üniversitede ilgili bölümden mezun olmak gerekir. Online veya yüz yüze bu eğitimi veren kurumlar bulunur. Bu kurumları inceleyip sana uygun olan kursa katılıp başarı sağladıktan sonra bu görevde çalışmaya hak kazanırsın. Eğitim içeriği kurumlara göre değişmekle birlikte genel itibari ile katılımcılara şirketlerin bilişim altyapısındaki cihaz, ürün, çözüm ve sistemleri tanımak ve yönetebilmek ile ilgili konularda bilgi verilir.

Sistem ve ağ uzmanı görev tanımı nedir?

Sistem ve ağ uzmanları bilişim sektöründe farklı firmalarda istihdam edilme fırsatı bulan bir meslektir. Mesleğin görev tanımı olarak bazı başlıklar sıralanabilir; şirket içi kullanıcılara ve müşterilere teknik destek sağlamak, proje öncesi ve sonrası teknik destek sağlamak, projelerde kurulum planlaması yapmak ve işletiminde rol üstlenmek, kaynakların verimliliğini ve güvenli kullanımını sağlamak, bilgi işlem prosedürlerini belirlemek ve yayınlamak, sistemde meydana gelen ve sürekli tekrarlayan problemlere köklü çözümler üretmektir.

notifications İş Alarmı kur