keyboard_arrow_down
52

Otomasyon Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Otomasyon Teknikeri cancel
Euroserve Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.
Otomasyon Teknikeri
Euroserve Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.
Kırklareli +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ross Otomasyon
Otomasyon Teknikeri
Ross Otomasyon
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
JOHNSON CONTROLS
Otomasyon Teknisyeni (Beşiktaş)
JOHNSON CONTROLS
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
AYMAKSAN AYLA MAK. SAN. A.Ş.
Otomasyon Sorumlusu
AYMAKSAN AYLA MAK. SAN. A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Otomasyon Teknikeri İş İlanları

Otomasyon teknikeri, endüstriyel ve ticari işletmeler için robotik cihazlar ve bilgisayar tarafından kontrol edilen sistemlerin onarımı ve bakımından sorumludur. Otomasyon teknikeri iş ilanları sayfasından başvuruda bulunmak isteyenler, mesleklerinin bazen robotik teknisyenler olarak adlandırılabileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Görev tanımları, minimum insan müdahalesi gerektiren görevleri gerçekleştirmek için tasarlanmış makineleri izleme ve çalıştırmayı içerir. Bu tür makineler büyük ölçüde bilgisayar kontrollüdür, imalat ve gıda işleme şirketlerinde bulunabilir. Otomasyon teknikerlerinden, makinelerin iyi çalıştığından emin olmak için sayaçları ve göstergeleri uygun bir şekilde kontrol etmeleri beklenir. Şirketin belirlediği standartları karşılamak amacıyla, incelemelerden elde edilen sonuçları analiz etmeleri beklenir. Rolleri ayrıca makinelerde sorun gidermeye yardımcı olmayı, sorunları bilmeyi ve onarımları gerçekleştirmeyi de içerir.

Otomasyon Teknikeri Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Otomasyon teknikerlerinin, görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmek için elektronik, mekanik ve bilgisayar alanlarında bilgi sahibi olmaları gerekir. Endüstriyel otomasyon teknikeri iş ilanları arasından başvurmayı düşünenlerin bazı becerilere, yeteneklere ve gereksinimlere sahip olması beklenir. Teknikerler, farklı ekipmanların kullanımına hakim olmak zorundadır. Dolayısıyla fiziksel olarak dayanıklı olmaları gerekir. Ayrıca sorunları çözmek için eleştirel düşünebilmeleri ve karmaşık talimatları izleyebilmeleri için ayrıntı odaklı olmalıdırlar. Mekanik, elektrik, hidrolik ile ilgili sorunları başarılı bir şekilde gidermek, teşhis etmek ve çözmek için geniş bilgi birikimine sahip olmaları gerekir. Genel güvenlik protokolü ve saha operasyonları ile ilgili prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak, kendilerinin ve makinelerin güvenliğini sağlamalıdırlar. Ayrıca işletim hatalarının nedenlerini belirlemeli, sorun giderme konusunda mevcut prosedürlere göre çözüm üretmelidirler. Bilim ve teknolojik gelişmeleri yorumlamalıdırlar. Mal ve hizmetlerin tasarımı ve üretimi ile ilgili teknikleri, prosedürleri ve ekipmanları tanıma ve süreçleri uygulama becerisine sahip olmalıdır. Seçtikleri kariyer planına istinaden aritmetik, cebir, geometri, hesap, istatistik gibi matematiksel bilgilere sahip olmaları önemlidir. İstenilen bir diğer özellik ise iş belgeleri ile ilgili yazılı cümleleri ve paragrafları doğru bir şekilde okuma, anlama ve yorumlama becerisine sahip olmalıdırlar. Çoğu zaman makinelerden kaynaklanan arızaları giderme sürecinde çalıştıkları için süreç bazen stresli olabilir. Devre kartları, işlemciler, çipler, elektronik ekipmanlar, bilgisayar yazılımı ve donanımı ile ilgili birçok alanda da bilgi sahibi olmaları, işlerini kolaylaştıracaktır.

Otomasyon Teknikeri Ne İş Yapar?

Otomasyon elemanı iş ilanları arasından başvuru yapan teknikerlerden, makinelerin iyi çalıştığından emin olmak için sayaçları ve göstergeleri uygun bir şekilde kontrol etmeleri ve şirketin belirlediği standartları karşılamak amacıyla elde edilen sonuçları analiz etmeleri beklenir. Elde ettikleri analizleri, düzenli aralıklarla rapor yaparak iş yerine olan yükümlülüklerini yerine getirirler. Otomasyon iş ilanları görev tanımlarında belirtilen bir diğer özellik de, makinelerde sorun gidermeye yardımcı olmak, sorunları bilmek ve onarımları gerçekleştirmektir. Otomasyon teknikerleri çalıştıkları alandaki makineleri ve bilgisayarları iyice tanıyarak, birçok arızayı çok kısa sürede giderebilirler. Kontrol ve otomasyon teknikeri iş ilanları arasından başvuruda bulunacaklarda aranan bir başka özellik, kontrol ettikleri makineleri kapsayan raporlar hazırlamaları ve gereken değişiklikler veya güncellemeler hakkında tavsiyede bulunmalarıdır. Bu hem makinelerin uzun ömürlü ve daha verimli çalışmasını sağlamak hem de ortaya çıkabilecek büyük arızaların önüne geçmek amacıyla ciddi önem taşır ve şirketi plansız ödeme yükünden kurtarır.

Otomasyon Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Otomasyon teknikeri olmak isteyen kişilerin ileri düzeyde eğitim alması ve mesleklerinde kendilerini geliştirmesi önemlidir. İleri düzey eğitim almış deneyimli teknikerler, otomasyon iş ilanları İstanbul şehrinde yayınlanan ilanlara başvurarak çalışma fırsatı bulabilirler. Yine ileri düzey eğitim almış deneyimli otomasyon teknikerleri, kendilerine ait şirketler kurarak firmalara kurulum ve bakım hizmetleri verebilirler. Ayrıca kendilerini daha çok parça ve ekipman tedarik alanında geliştirmek isteyen otomasyon teknikerleri, yine bu alanda kendilerine ait şirketler kurarak otomasyon ekipman toptancılığı veya perakendeciliği yapabilirler. Bu tür şirketlerde çalışmak isteyenler, otomasyon teknikeri iş ilanları İzmir şehri için yayınlanan iş ilanlarına bakarak bağlı bulundukları şehirdeki bakım şirketlerinde görev alabilirler. Tecrübeye ve liderlik yeteneğine sahip teknikerler, bağlı bulundukları şirketlerde bakım amiri veya kendi bölümlerinde yönetici pozisyonlarında görev alabilirler. Kariyerlerini bu yönde geliştiren uzman otomasyon teknikerleri, diğer teknikerlerin zorlandığı konulardaki sorunları teşhis ederler ve doğru yönlendirmelerle sorunun giderilmesine yardımcı olurlar.

Otomasyon Teknikeri Nedir?

Otomasyon teknikeri; robotik montaj, gıda işleme ve diğer endüstriyel uygulamalarda olduğu gibi otomatik sistemleri sürdürmek için çalışır. Otomasyon teknikerinin sorumlulukları; parçaları onarmak veya değiştirmek için testler yapmak, bu sistemleri kontrol etmek ve sorunları teşhis edip çözüm bulmayı içerir. Diğer görevler ise sistemleri güncellemeyi ve değişiklikleri gerçekleştirmeyi kapsar. Otomasyon teknikerlerinden, sektördeki en son teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve mümkün olduğunda işletmede takip edilen süreçler hakkında fikir verilmesi beklenir.

Nasıl Otomasyon Teknikeri Olunur?

Bir otomasyon teknikeri olmanın gereklilikleri arasında öncelikli olarak diploma sahibi olmak bulunur. Ancak çoğu işveren, otomasyon teknolojisi veya ilgili bir alanda bir ön lisans derecesini de tercih edebilir. Bir otomasyon teknikeri; bilgisayar bilimi, mekanik, elektronik, makine arayüzleri ve süreç kontrollerine aşina olmalıdır. Bunun nedeni kariyerleri süresince birçok makine ve bilgisayar sistemiyle ilgilenecek olmalarıdır.

Otomasyon Teknikerinin Günlük Sorumlulukları Nelerdir?

Otomasyon teknikeri gün içerisinde çeşitli prosedürleri yerine getirir. Üretim sürecindeki kilit noktalarda otomasyon sistemlerini kurulması, bakımının yapılması en temel sorumluluklarıdır. Motorlar, sensörler ve kontrol bileşenleri dahil olmak üzere çalışmayan bileşenlerdeki sorunların giderilmesinden sorumlu olurlar. Maksimum işlevsellik sağlamak için ekipman kullanımını, parça değişimini ve planlı bakımları kayıt altına alırlar. Otomasyon kapasitesi ve durumu hakkında üstlerine periyodik olarak rapor verirler.

Otomasyon Teknikeri ile Otomasyon Mühendisi Arasındaki Fark Nedir?

Hem tekniker hem de mühendisler otomatik süreçler oluşturabilir, yürütebilir ve değiştirebilir. Ancak teknikerler, mühendislerden daha fazla uygulamalı deneyim kazanır ve işin pratikliğine odaklanarak süreçlerin doğru yürütülmesini sağlarlar. Uzmanlaştıkları alanlardaki süreçlerin ve sistemlerin sorunsuz işlemesi için gereken günlük görevleri yerine getirirler. Bir tekniker genellikle sahada çalışır ve alanındaki makine ve sistemlerin sorumluluğunu alır. Mühendisler ise genellikle teorik kısımlarda görev alır ve projelerin tasarlanması, denetlenmesi ve ekiplerin yönetilmesini sağlarlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Otomasyon Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Otomasyon Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Otomasyon Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Otomasyon Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Otomasyon Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Otomasyon Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Otomasyon Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Otomasyon Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Otomasyon Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur