Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
28

Pazar Araştırma İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pazar Araştırma cancel
Remed Assistance
Provider Relations Specialist
Remed Assistance
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

Pazar Araştırma Sektörü İş İlanları

İşletmelerin faaliyet alanları olarak belirlediği pazara girmeden önce pazarla alakalı, müşteri ve rakip firmalar ile ilgili bilgi toplama, müşteri talep ve beklentilerini belirleme sürecine pazar araştırması denir. Bu araştırma yönteminin temel amacı kârlılığı artırmak ve yapılan işin uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. Bu araştırmanın sonucunda pazar araştırma sektörü bize müşterilerin tercihlerini, tüketim alışkanlıklarını, ürünün fiyatına karşı tepkilerini veriler doğrultusunda elde edebilme imkânı sunar. Bu süreçlerin sonucunda çıkarılacak ürün ya da yapılacak iş çok daha sağlıklı bir şekilde hayata geçme imkânına sahip olur. Bu imkânları iş hayatındaki insanlara sunmak istiyor ve bu canlı sektörün içinde yer almak istiyorsan kariyer.net'teki pazar araştırma iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Pazar Araştırma Sektörü Ne İş Yapar?

Pazar araştırma sektörünün içinde barınan bazı iş ve sorumluluklar yer alır. Bu iş sorumlulukları arasında; iş yerlerinin faaliyet alanları doğrultusunda bu faaliyet alanına girmeden önce pazarla alakalı, müşteri talep ve beklentilerini araştırmak, rakip firmaların fiyatlandırma ve işleyiş biçimini araştırmak, bu araştırma sürecini raporlandırıp sunumunu yapmak bulunur. 

Bu iş tanımı içerisinde piyasayı ayrıntılı bir şekilde analiz etmek, ürün talebini etkileyen faktörleri belirlemek, bu faktörler doğrultusunda strateji ve fikir yürütmek, analiz ve raporlandırma sonuçlarını belgelendirerek sunumunu yapmak da yer almaktadır. Bu çalışma sahasında çalışmak istiyor ve kendine bu alanda yer yaratmak istiyorsan bu sektörde yer alan iş ilanlarını takip ederek bu ilanlar sayesinde çalışmak istediğin pozisyon doğrultusunda iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin. Bu ilanlara da kariyer.net'ten güncel pazar araştırma iş ilanları aramasıyla ulaşabililirsin.

Pazar Araştırma Sektöründe Yer Almak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Pazar araştırma sektöründe yer almak istiyor ve bu alandaki faaliyetlerin içerisinde olmak istiyorsan bazı özelliklere sahip olman gerekir. 

  • Öncelikle iş birliği ve ekip çalışmasına yatkın olmak, analitik düşünce sistemine sahip olmak, planlama ve organizasyon yeteneğine sahip olmak gerekir. 
  • Analiz yapma ve raporlama yeteneklerini sunabilme, sözlü ve yazılı olan iletişim kanallarını kullanabilme de önemli özelliklerdendir. 
  • Ayrıca iyi bir diksiyona sahip olmak ve problemler karşısında çözüm üretebilme yeteneğine sahip olmak da gereklidir.

Bu sektörde çalışan bir meslek elemanı olmak istiyorsan, bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan ve bu alandaki iş ilanlarını araştırmak istiyorsan kariyer.net'teki pazar araştırma iş ilanları bay ve bayanlar için yayınlananlara göz atabilirsin.

Pazar araştırma sektöründe nasıl iş bulurum?

Pazar araştırma sektörü her iş girişimine dahil olan sektörlerden bir tanesidir. Çalışılmak istenen alanın araştırılması sayesinde yapılacak işlerin planlanması, bu işteki kârlılığın artmasına ve işin sürekliliğinin sağlanmasına büyük katkılar sağlar. Bu alandaki ihtiyaç doğrultusunda kendi mesleki bilgini değerlendirmek istiyorsan pazar araştırma iş ilanları bayan ve bay kategorisindekileri inceleyebilir, kendine uygun gördüğün iş imkânlarını değerlendirme fırsatı yakalayabilirsin.

Pazar araştırma sektöründe hangi meslekler öne çıkar?

Pazar araştırma sektörü geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bu çalışma alanının da sunduğu geniş bir meslek yelpazesi vardır. Bu meslek kolları arasında pazar araştırma uzmanı, kumaş araştırma ve satın alma sorumlusu, ürün yönetici asistanı, teklif yöneticisi, pazarlama birim yöneticisi, müşteri görüşleri araştırma uzmanı, satınalma mühendisi, yurtdışı pazarlama yöneticisi gibi meslek kolları bulunur.

Pazar araştırma sektöründeki iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Pazar araştırma sektörü alanında çalışmak için birçok meslek mensubuna ihtiyaç vardır. Çalışma sahasının geniş olmasından kaynaklı birden fazla iş imkânı sunan bu sektör ülkemizin her şehrinde istihdamını sürdürebilir. Bu iş imkânlarını değerlendirmek ve pazar araştırma sektörü içerisinde kendine yer edinmek istiyorsan kariyer.net'teki pazar araştırma eleman arayan firmaların yayınladığı ilanları takip edebilir, kendine uygun gördüğün iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Pazar araştırma sektöründe part-time çalışma imkânı bulunur mu?

Pazar araştırma sektörü geniş bir sahaya yayılmış ve her iş yerinin ihtiyaç duyduğu bir alandır. Bu alanda çalışma imkânları da oldukça geniş bir yer kaplar. Bu iş imkanlarından yararlanmak istiyorsan bu sektörün farklı çalışma saatleri vardır. Bu çalışma saatleri çalışacağın iş pozisyonuna göre farklılık gösterebilir. Bu alanda tam zamanlı ya dapart- time çalışma imkânın vardır. Aynı zamanda iş yerinin çalışma prensipleri de çalışma saatlerinde etkili olan faktörler arasındadır.