174

Pazarlama Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pazarlama Müdürü cancel
Makel Elektrik Malzemeleri
Pazarlama Müdürü
Makel Elektrik Malzemeleri
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
CEREN İTHALAT VE DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ
Pazarlama Müdürü
CEREN İTHALAT VE DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Zülfikarlar Holding A.Ş
Faktoring Pazarlama Müdürü
Zülfikarlar Holding A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Pazarlama Müdürü İş İlanları

Pazarlama müdürleri, bir firmanın ürünlerini müşterilere sunması ve satmasına yardımcı olmada oldukça önemli bir görev üstlenmektedir. Bir markanın pazarda nasıl göründüğünü ve hissettiğini yönlendirebilir ve müşterileri etkileyebilirler. Ayrıca pazarlama müdürünün görevleri bir şirketin nasıl iletişim kurduğunun bütün skalasını barındırır. Sosyal medya, televizyon, reklam panoları ve gazete makaleleri gibi birden çok kanalda yaratıcı, eşsiz pazarlama çalışmaları tasarlamaktadırlar. Neticeleri ve amaçları ayrıntılandıran pazarlama planları oluşturup, kapsamlı bütçeler ve maliyet tahminleri meydana getirirler. Satış ve reklam sözleşmeleri hazırlamak adına potansiyel müşteriler ve ortaklarla görüşürler. Halkla ilişkilerle ilgilenip, meydana çıkan iç ve dış problemleri giderirler. Pazarlama müdürü iş ilanları başvurusu yaparken firmanın senden talep ettiği özellik ve donanımlara sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu yapabilirsin.

Pazarlama Müdürü Nasıl Olunur?

Pazarlama müdürü olabilmek için üniversitelerin 4 yıllık İşletme, İktisat ya da Mühendislik fakültelerinin lisans bölümlerinden mezun olma şartı mevcuttur. Bu uzmanlık alanında kendini geliştirmek isteyen adaylar üniversitelerin farklı fakültelerinden mezun olsalar dahi dijital pazarlama alanında kendilerini geliştirip eğitimlerini tamamlayarak ve bu alanda uzmanlaşana dek çalışarak ileriki zamanlarda bu alana başvuru yapabilirler. Bu meslek dalında çalışmaya uygun olduğunu düşünüyorsan ve iş arıyorsan sen de güncel pazarlama müdürü iş ilanları başvurusunda bulunabilirsin. Kariyer.net üzerinden kolayca ulaşabileceğin iş ilanları arasından kendine en uygun olanını bulabilme şansına da sahip olabilirsin.

Pazarlama Müdürünün Görevleri Nelerdir?

Pazarlama müdürü, yurt içi ve yurt dışındaki satış amaçlarını belirlemek, iletişim bağlantısını oluşturmak, bütçeleri belirlemek ya da tehlike analizlerini yapmak ile sorumludur. Pazarlama müdürünün diğer görev ve sorumlulukları ise şöyledir:

  • Pazarlama pozisyonunu sevk ve idare etmek
  • Rakip firmalar ile alakalı yapılan analiz ve araştırmalara göz atmak ya da yeni analiz ve araştırmalar istemek
  • Markanın var olan pazar durumunun güçlendirilmesi ya da yeni pazarlara giriş yapmasını sağlamak
  • Reklam ve halkla ilişkiler uygulamalarını kontrol etmek
  • Piyasa dinamiklerini incelemek ve gerekli tedbirleri almak
  • Pazarlama bütçesini belirlemek
  • Markaların iç ve dış piyasa raporlarını değerlendirmek

Pazarlama müdürü iş ilanları en çok nerelerde yayınlanır?

Ülkemiz, inşaat, sanayi, giyim ve daha pek çok sektör açısından bakıldığı zaman son derece gelişmiş ve gelişmeye de devam eden bir ülkedir. Pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren firmaların pazarlama departmanında çalışması için pazarlama müdürüne ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda turizm şirketleri, inşaat firmaları, gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar, lojistik hizmetleri, yazılım sanayi şirketlerinde pazarlama müdürleri istihdam edilir. Ayrıca pazarlama müdürü iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde yoğunluktadır.

Pazarlama müdürü olarak part time çalışma fırsatı bulunur mu?

Pazarlama müdürü iş ilanları yeni yayınlananlar arasında tam zamanlı ve yarı zamanlı iş imkanları bulabilirsin. Farklı illerde yer alan kimya sanayi fabrikaları, giyim mağazaları, inşaat firmaları, yazılım şirketleri, turizm şirketlerinde yarı zamanlı olarak çalışma olanağı bulabilirsin. Yaşadığın ildeki iş ilanlarını detaylıca inceleyerek yarı zamanlı iş olanaklarına başvuruda bulunabilirsin.

Pazarlama müdür kaç saat çalışır?

Pazarlama müdürü için kamuda ve özel sektörde farklı çalışma saatleri sunulur. Kamuda çalışan her personelin haftalık çalışma saati 40 saattir. Bunun dışındda olan kurum ya da kuruluşlardaki mesailerle bu durum farklılık göstermekle beraber genel olarak günlük 8 saat çalışılır. Pazarlama müdürü arayan firmalar tarafından yayınlanan birçok seçeneği inceleyerek kendine uygun ilana başvuruda bulunabilirsin.

Pazarlama müdürü ne kadar maaş alır?

Pazarlama müdürlerinin çalışma koşulları, kapsamında yer aldıkları kurumun ya da sektörün iş hacmi gibi noktalar, ilgili mesleğin maaşlarını belirler. Kariyer.net’le daha kapsamlı incelemeler yaparak kendin adına en uygun seçeneği ön plana çıkarabilirsin. Aslına bakılırsa maaş aralığında normal işyerlerinin hacmi ve gücü de etkilidir. Ayrıca adayın sahip olduğu bilgi, donanım, nitelik, eğitim seviyesi de alınan maaşı etkiler.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Pazarlama Müdürü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Pazarlama Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Pazarlama Müdürü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Pazarlama Müdürü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Pazarlama Müdürü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Pazarlama Müdürü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Pazarlama Müdürü iş ilanlarına erişebilirsin.

Pazarlama Müdürü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Pazarlama Müdürü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur