10

Pilates Eğitmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Pilates Eğitmeni cancel

Pilates Eğitmeni İş İlanları

Pilates, insanların günlük hayatta yaşanan stresi ve yorgunluğu kaslarını gevşeterek üzerlerinden atmasını sağlar. 20. yüzyılda gelişmeye başlayan bir spor dalıdır. Pilates, omurgayı en sağlıklı haline getirir, vücudun dik ve sağlıklı durmasını sağlar. Vücudu şekillendirir ve çoğu ağrıya da iyi gelebilir. Pilates, zihinsel sağlığını da destekleyici bir aktivitedir. Daha sağlıklı bedenlere sahip olmak isteyen her yaştan insan, pilates dersi alır veya almayı düşünür. Pilates, aletli ve aletsiz pilates gibi çeşitlere ayrılır. Aletli pilates, teknolojik aletler ile donatılmış mekanlarda yapılır. Pilates eğitmenleri ise bu sporu, kişilere öğretmekle ve yaptırmakla görevlidir. Pilates eğitmeni iş ilanları, eğitim almak isteyen kişilere kendi kurumları adı altında en iyi hizmeti sunabilecek kişileri arar.

Pilates Eğitmeni Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Pilates eğitmenliği mesleğini yapabilmek için gereken belli başlı bazı yetenekler ve gereklilikler bulunur. Pilates eğitmenleri, öğrencileri ile çalışmalarını gerçekleştirirken beklenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşabilir. Bu tarz sorunlara karşı hızlı müdahale edebilmeleri için ilk yardım eğitimleri olması oldukça önemlidir. Bu tarz sorunların en aza indirgenmesi için pilates eğitmenlerinin, pilates aletlerinin doğru ve güvenli kullanımlarının nasıl olduğunu bilmeleri gerekir. Aletli pilates iş ilanlarına başvuracak kişilerin ise bu alanda kullanılan teknolojik aletler ile ilgili bilgili ve donanımlı olması sakatlanmaların önüne geçilmesi açısından çok önemlidir.  Eğitmenin, teşvik edici ve motive edici konuşmalar yapabilmesi öğrencileriyle arasındaki bağı güçlendirir ve  verilen hizmetin kalitesini artırır. Pilateste yapılan hareketlerin, vücuda faydalarını ve önemlerini öğrencilere aktarabilmek için anatomi ve fizyoloji eğitimi almak da gerekir. Pilates eğitmenlerinde olması gereken özellikler arasında spor psikolojisi eğitimine sahip olmak da bulunur. Eğitmenlerin, planlama yeteneklerinin iyi olması gerekir. Bu sayede eğitim alan kişiler için daha iyi planlar oluşturulabilir. Etkili iletişim ve ikna teknikleri ile eğitim alan kişileri devamlılığa ve kararlılığa sevk ederek kişinin iyi sonuçlar alması için çalışır. Yapılan sporun daha eğlenceli ve yaratıcı hale getirilmesi için kişinin enerjik ve azimli olması gerekir. Pilates eğitmeni arayan kişiler, genellikle bu özelliklere dikkat ederek kurumlarına çalışan alırlar. Çalışanlardan ekstra yetenekler de beklenebilir, bu durum kurumdan kuruma değişiklik gösterir.

Pilates Eğitmeni Mesleği İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Pilates eğitmeni iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunur. Öncelikle kişinin, bu alanda mat ve reformer olarak eğitimlerini ve eğitmenlik sertifikalarını almış olması gerekir. İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde, yabancı turistler ve kalıcı olarak yaşayan yabancı bir dili ana dil olarak bilen insanlar çokça bulunduğu için kurumlar, kişilerden bir veya birden çok yabancı dil bilmelerini isteyebilir. İzmir’de, yabancı dil bilen eğitmen tercih eden kurumlara pilates eğitmeni iş ilanları İzmir’den ulaşılabilir. Aynı şekilde İstanbul’da bulunanlar pilates eğitmeni iş ilanları İstanbul sayfasına göz atabilir. Ankara gibi nüfusun çoğunluğunu memur ve orta yaşlıların oluşturduğu şehirlerde yabancı dil bilgisi genelde beklenmez. Yabancı dili olmayan ve Ankara’da bu alanda iş arayanlar, ilanlara pilates eğitmeni iş ilanları Ankara sayfasından ulaşabilir. Bazı firmalar, kişilerle part time olarak çalışmayı tercih eder. Bu alanda part time çalışmak isteyenler part time pilates eğitmeni iş ilanlarına göz atabilir.

Pilates Eğitmeni Ne İş Yapar?

Pilates eğitmenlerinin görevi; pilatesi kişilere öğreterek bireylerin vücut güçlerini artırmak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olmalarını sağlamaktır. Eğitim verdikleri herkes için ayrı birer program oluşturur ve bu programın doğru şekilde uygulanmasını sağlarlar. Yaşlı ve hamile kişilere daha farklı uygulamalar yaptırılarak vücutlarının rahatlamasına yardımcı olunur. Eğitmenler, öğrencilerine, uyguladıkları eğitimin ne gibi faydaları olduğu ve egzersizlerin ne şekilde yapılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme yapar. Eğitim sürecinde yapılan hataları gözden geçirip düzeltmeler yaparak eğitim alan kişilerin doğru hareketleri yapmalarına yardımcı olurlar. Pilates aletlerinin kullanımı hakkında da bilgilendirmeler yapar, eğitim alan kişideki gelişmeleri takip ederek buna göre bir harita çizerler. Pilates eğitmenleri aynı zamanda ikna ve motive edici sözleriyle eğitim alan kişilerin daha kararlı ve istikrarlı bir şekilde pilates yapmalarına destek olur. Pilates iş ilanları sahipleri de bu görevleri en iyi şekilde yerine getirecek kişileri arar.

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates eğitmeni olmak için pilates eğitim kurslarına katılarak gerekli belgelerin ve eğitimlerin alınması gerekir. Bu kurslara en az lise mezunu olan kişiler katılım gösterebilir. Herhangi bir üniversite mezunu olma şartı aranmaz. Kurslarda mat ve reformer eğitimlerini tamamlayan ve yeterlilik belgesini almaya hak kazanan herkes pilates eğitmeni olabilir.

Pilates Eğitmeni İçin İş Olanakları Nelerdir?

Pilates eğitmenleri özel sektörde çalışır. Spora ve sağlığa fazlasıyla önem verilen bu dönemde, pilates eğitmenliği iş imkanlarında da artış görülür. Eğitmenler, bireysel dersler verebilecekleri gibi toplu sınıfları olan kurs yerlerine başvuru yapıp orada da eğitim verebilirler. Büyük şehirlerde yabancı dili olan kişiler için iş imkanları daha fazladır.

Pilates Eğitmeni Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Pilates eğitmeni, pilatesin nasıl yapılması gerektiğini öğreterek sporun etkili olmasını sağlar. Pilates aletlerinin kullanımını öğrencilere öğretirler. Fakat eğitmenlerin, bunun dışında başka görevleri de bulunur. Eğitim alan kişiye motive edici şekilde konuşmalar yaparak sporun psikolojik açıdan da daha etkili hale gelmesi için uğraşırlar. Eğitim alacak kişilerin ihtiyaçlarına göre programlar hazırlayarak bu programları uygulamalarına destek olurlar. 

Pilates Eğitmeni İş İlanlarının Çalışma Koşulları Nasıldır?

Pilates eğitmenleri farklı koşullarda çalışabilir. Büyük pilates salonlarında toplu dersler verebilir veya özel ders için eğitim alan kişinin evine gidip orada da ders verebilir. Pilates eğitmenlerinin bu şekilde farklı çalışma koşulları da bulunur. Bazı kurumlar part time eğitmenler, bazı kurumlar ise tam zamanlı eğitmenler ile çalışmak ister. Daha farklı koşullar oluşması da kurumların özelliklerine bağlıdır. İş ilanlarından ilgili bilgilere ulaşılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Pilates Eğitmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Pilates Eğitmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Pilates Eğitmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Pilates Eğitmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Pilates Eğitmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Pilates Eğitmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Pilates Eğitmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Pilates Eğitmeni iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Pilates Eğitmeni için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur