105

Rehber Öğretmen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Rehber Öğretmen cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Rehber Öğretmen İş İlanları

Rehber öğretmenler, öğrencilerin akademik anlamda yürüyebileceği yolu analiz eder ve öğrencilerin hedeflerini destekleyip kişisel gelişimine katkıda bulunur. Bu süreçte onlara engel olabilecek durumlar varsa onları gerçekçi ve pedagojik yöntemlere uygun olarak tanımlayıp çözülmesinde öğrencilere destek olur. Öğrencilere gerekli psikolojik desteği verir. İş alanları okul, çeşitli kurslar ve eğitim merkezleri olduğu için bu alanlarda psikolojik danışman ve rehber öğretmen iş ilanları bulunur. Yeni mezun olmuş rehber öğretmenler için ise stajyer rehber öğretmen iş ilanları bulunur. Öğrencilerin ebeveynleri, diğer öğretmenleri ve okul yönetimi ile iş birliği içinde olarak çalışır. Kendini henüz keşfedememiş, yeteneklerinin ve bireysel isteklerinin farkında olmayan öğrencilerin tüm bunları keşfedip hayatına yön vermesine yardımcı olur. Ayrıca her bir öğrencinin ihtiyaçlarını tek tek analiz ederek bunların karşılanması için çalışır. İş birliği içinde olduğu aile, öğretmenler ve okul yönetimini bilgilendirip gerektiği noktada onlardan yardım alır. Öğrencilerin çevresiyle olan iletişim becerilerini, sorumluluk sahibi olma durumlarını ve kendi kararlarını verebilme yeteneklerini geliştirebilmeleri konusunda destek olur.

Rehber Öğretmen İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Rehber öğretmenlerin iletişim becerilerinin yüksek olması, anlayışlı ve güler yüzlü bir tutum göstermesi oldukça önemli olur. Rehber öğretmenlerinin çalıştığı okul, kurs veya eğitim merkezinde farklı karakterlere ve altyapılara sahip öğrenciler olacağı için her birine önyargısız yaklaşabilmesi, empati kurabilecek yeteneğe sahip olması önemli hususlar arasında yer alır. Öğrencilere saygı ve anlayışla yaklaşılması elzemdir. Öğrencilerin kendileri ve problemleri hakkında rahat bir şekilde konuşabilmesi için rehber öğretmen ile aralarında güven bağı oluşması önemli bir noktadır. Öğrencilere, sorunlarını anlatabilecekleri bir öğretmen olduklarını kanıtlayacak gerekli güveni vermeleri gerekir. Öğrenciler ile aralarında gerekli güven ortamı oluştuktan sonra onların problemlerine karşı problem çözme becerilerini göstermesi önem taşır. Rehber öğretmen iş ilanları için takım çalışması ve iş birliğine açık olunması gerekir. Birlikte çalıştığı öğretmenlere, öğrencilere ve ebeveynlere karşı hoşgörü ve sabır gösterebilmesi gibi nitelikler aranır. İyi bir dinleyici olarak öğrenciye anlaşıldığını hissettirmesi bir diğer önemli noktadır. Kullandığı dil yargıdan ve suçlamadan uzak olmalıdır. Sözlü veya yazılı iletişim becerilerine sahip olması da önem taşır. Yardımseverlik ve özveri beklenir. Öğrencilere karşı olumlu olması, problemlere objektif ve yapıcı bir tutumla yaklaşabilmesi gerekir. Ayrıca kendini mesleğinde geliştirmek adına araştırmacı kişiliğe ve yenilikçi bakış açılarına sahip olanlar için uygun bir meslek olur. Öğrencilerin gelişimlerini takip etmek ve onlardaki değişimleri fark edebilmek için iyi bir gözlemci olmaları gerekir. Bu yeteneklere sahip olan adaylar rehber öğretmenler için yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

Rehber Öğretmen İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Rehber öğretmen iş ilanlarında iş bulma şansınızı artırmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Önce bulunduğunuz konuma göre arama yaptığınıza emin olmanız iş arayışınızı kolaylaştırabilir. Rehber öğretmen ilan sayfalarında belirtilen kriterlere uygun olup olmadığınızı kontrol etmenizde fayda bulunur. İlanı veren kurum hakkında gerekli araştırmaları yapmış olmanız ve kurum hakkında bilgi sahibi olmanız önemli bir noktadır. O kurumda çalışan veya daha önce çalışmış insanların yorumları, kurumun çalışma politikası hakkında bilgiler verir. Şirketin sunduğu imkanların sizin beklentileriniz ile uyum sağlayıp sağlayamayacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca rehber öğretmen iş saatlerinin size uygunluğu ve kurumun faaliyetleri gibi detayları göz önünde bulundurmanız önem taşır. Başvuru yapmaya karar verdikten sonra daha önce çalışmış olduğunuz yerleri referans olarak göstermeyi unutmamanız gerekir. 

Rehber Öğretmen Ne İş Yapar?

Rehber öğretmenler bağlı oldukları kurumlarda eğitim gören öğrencilerin eğitim danışmanlığını yapar. Sağlıklı ve olumlu bir iletişim kurarak öğrencilere belirli saatlerde danışmanlık verir. Öğrencilerin gelişimlerini yönlendirir, izler, analiz eder ve geri bildirim verir. Bireysel başarı değerlendirmelerini yaparak öğrencilerin eğitim hayatının en uygun şekilde ilerlemesini ve gelişmesini sağlar. Bireysel problemler, sınıf içi problemler, derslerdeki problemler veya sınav stresi gibi konular başta olmak üzere birçok noktada öğrencileri dinleyerek onlara uygun bir çalışma planı hazırlar. Ayrıca öğrencinin probleminin ciddiyetine göre konuyla ilgili uzmanlara yönlendirir. Öğrencilerin problemlerinin kaynağını fark eder, ihtiyaçlarını belirler ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda öğrencilere verilen eğitimin etkinliğini artıracak planlamalarda bulunur. Rehber öğretmen eğitimde oldukça önemli bir rol oynar. Rehber öğretmen iş ilanları İstanbul şehrinde nüfusun yoğunluğu sebebiyle birçok iş olanağı sunulur.

Rehber Öğretmen Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Rehber öğretmen, danışmanlığını yaptığı öğrencilerin akademik durumlarını analiz edip problemli noktaları gözlemleyerek problemleri tanımlar ve buna yönelik plan hazırlar. Öğrencilerle olumlu bir iletişim kurarak güvenilir bir ortam hazırlar ve psikolojik olarak da öğrencilerin kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Bu konuda yetkin olduğunu düşünen rehber öğretmenler, psikolog rehber öğretmen iş ilanları sayfasında yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilir. 

Rehber Öğretmen İçin İstenen Nitelikler Nelerdir?

Rehber öğretmen için istenen bazı nitelikler bulunur. İletişime becerilerinin kuvvetli olması, güven verebilmek, özgüven, yargısız ve farklı bakış açılarından bakabilmek gibi nitelikler aranır. Derin düşünebilme becerisine sahip rehber öğretmenler, felsefe rehber öğretmen iş ilanları sayfasında yer alan ilanlara başvuru yapabilir.

Rehber Öğretmenlerin Çalışma Olanakları Nelerdir?

Rehber öğretmenler genellikle öğrencilerin ders planından ayrı olarak önceden belirlenen saatler aralığında öğrencilere danışmanlık verir. Çoğunlukla bağlı olduğu kurumun çalışma saatlerine göre çalışır.  Fakat farklı çalışma olanaklarını da gözden geçirmek istiyorsanız part time rehber öğretmen iş ilanları sayfasında yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

Rehber Öğretmenler için İş İmkanları Nelerdir?

Rehber öğretmenler devlet okulları veya özel okullar, eğitim merkezleri, kurslar gibi çeşitli eğitim kurumlarında çalışabilir. Nüfusu yüksek olan şehirler, iş imkanı açısından daha çok olanak sağlayabilir. Rehber öğretmen iş ilanları Ankara şehri için bu alanda çeşitli iş ilanları yayınlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Rehber Öğretmen iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Rehber Öğretmen iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Rehber Öğretmen iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Rehber Öğretmen iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Rehber Öğretmen pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Rehber Öğretmen iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Rehber Öğretmen iş ilanlarına erişebilirsin.

Rehber Öğretmen iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Rehber Öğretmen için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur