79

Rehberlik ve Psikolojik Danışman İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Rehberlik ve Psikolojik Danışman cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İş İlanları

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık son dönemlerin en çok rağbet gören mesleklerinden biridir. Özellikle hayatın hızla değişmesi ile birlikte birçok önemli olay da kişilerin hayatına etki eder. Bu durum göz önüne alındığında kişiler psikolojik destek almaya ihtiyaç duyar. Bunun için ilk etapta başvurulması gereken yerlerden biri de rehberlik ve psikolojik danışmanlardır. Danışmanlar, rehberlik ve psikolojik danışman iş ilanları ile çalışma hayatına girer ve kişilerin sorunları ile ilgilenir. Rehberlik ve psikolojik danışman bu noktada kişilerin hayatına dokunur ve onların sorunlarına çözüm bulur. Bunun yanında, rehberlik ve psikolojik danışman, kişilerin hayatına yön vererek daha iyi bir zihin ve ruh ile toplum içinde olmalarını sağlar. Bireyler için oldukça gerekli olan bu iş kolu, okullarda çocuklar için de görev alır. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler ise rehber öğretmen iş ilanları sayfalarından iş başvurusunda bulunabilir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların ergenlik dönemlerinde onları rahatlatmak görevine sahip olan bu rehber öğretmen ve psikolojik danışman, çocuklarla aynı noktada durup onları anlayabilmelidir. Ancak bu şekilde onlarla doğru iletişim kurup sorunları çözmek mümkün olabilir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık iş ilanları sayfaları işe alacakları kişilerde birçok özelliğe dikkat eder. Özellikle okullarda çalışacak olan kişilerin; sabırlı, çocukları seven ve onların dilinden anlayan kişiler olmalarına özen gösterilir. Psikolojik danışmanın, işinin önemini bilmesi ve sorunlara karşı çözüm odaklı yaklaşarak ses tonunu iyi ayarlayabilmesi önemlidir. Ayrıca bu kişilerin sakin tavırları ile karşısındaki kişiyi kendine çekebilmesi ve onları sakinleştirmesi de önem arz eden konuların başında gelir. Rehberlik ve psikolojik danışman olmak isteyen adayların empati yeteneğinin gelişmiş olması beklenir. Güncel rehberlik ve psikolojik danışman iş ilanları sayfaları, adaylardan beklenen tüm kriterleri ilanda belirtir. İşe alım sürecinde ise kişinin duruşu, kendini ifade ediş şekli, özgüveni ve karakteri incelenerek iş başvurusu değerlendirilir. Kendini iyi ifade edebilen, konuşma becerisi ile karşısındakini etkileme kabiliyeti gelişmiş olan kişiler işe alınır.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İstanbul rehberlik ve psikolojik danışmanlık iş ilanları sayfaları işe alacakları kişilerin özelliklerini ilanlarda belirtir. Yaş durumu, eğitim durumu, tecrübeli ya da tecrübesiz olunması gibi detaylar ilanda yer alır. Ancak bunların yanı sıra kişilerin çalışma şekli de ilan detaylarında bulunması gerekenler arasındadır. Bunun dışında ilanda yapılacak olan işin, çalışma alanı da belirtilmelidir. Bu işin yapılacağı yer bir okul, bir kamu kurumu ya da bir özel şirket olabilir. Bunların açık adreslerinin ilan detayında bulunması şarttır. Mesleğe başvurmak isteyen adayların, iş ilanlarında yer alan kriterleri dikkatli biçimde incelemeleri gerekir. Bu alanda çalışmak için özellikle şehir dışından gelecek kişiler için iş yerinin konumu ve ulaşım durumu çok önemlidir. Adayların iş ilanlarını takip ederken ya da onlara başvuru yaparken kendi yaşadıkları  bölgeyle iş yeri arasındaki mesafeye dikkat etmeleri gerekir. Adayların, iş ilanını inceledikleri firmanın çalışma koşullarının kendilerine uygun olup olmadığını değerlendirmeleri gerekir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık iş ilanları İzmir ili için büyük önem taşır. Çünkü şehirde pek çok okul ve kamu kurumu vardır. Bunun dışında son zamanlarda özel iş yerlerinde de rehberlik ve psikolojik danışmana ihtiyaç duyulur. İşe alınacak olan kişilerin sayısında artış görülür ve bu alanda yeni iş ilanları açılır. Bu mesleği yapabilmek için adayların üniversitelerin rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünden mezun olmaları şarttır. Ayrıca bu işler için danışmanlık kursları bulunsa da üniversite mezunu olan kişilerin daha çok tercih edildiği görülür. Kurslar yardımı ile belge alan bu kişilerin, daha çok özel sektördeki iş yerlerinde çalıştığı görülür. Kamu kurum ve kuruluşlarında üniversite mezunu olma şartı aranır. Bu kişilerin KPSS’ye girmiş olması ve sınavdan yüksek puan alması da gerekli şartlardandır. Bu şekilde bir başarı sağlayan kişi, okul, hastane gibi kamu kurumlarında memur statüsüyle çalışmaya başlayabilir. Bunun dışında kişinin, üniversite mezunu olup kendi özel kliniğini açması da mümkündür. Rehberlik ve psikolojik danışmanların, almış oldukları diploma ve belgeleri iş yerlerinde görünür yere asmaları zorunludur.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Ankara Rehberlik ve psikolojik danışmanlık iş ilanları oldukça yaygındır. Başkentin içinde birçok özel okul, işletme, kamu kurum ve kuruluşu bulunur. Bu yerlerde rehberlik ve psikolojik danışmanların mutlaka bulunması gerekir. Bunun için de birçok ilan her gün yayınlanır. Bu ilanlarda çalışma ortamının temiz ve güvenilir olmasına dikkat etmek gerekir. Kamu kurum ve kuruluşlarında tatil günleri hafta sonunun ve resmi tatillerin tümünü kapsasa da özel işletmelerde durum farklı olabilir. Devlet okullarında ve özel okullarda da kamu kurumları gibi tatil sistemi mevcut olsa da özel işletmelerde durum farklıdır. Özel kurumlarda, resmi tatil ve hafta sonlarında da çalışılabileceği bilinmelidir. İş yerinin çalışma saatleri ve vardiya durumu bu noktada önem arz eder. Bunun dışında, iş yerinin çalışma koşullarına mesleği yapmak isteyenlerin uyum sağlaması gerekir. Bu meslekte, insanın hayatına etki etme sorumluluğunun alındığı bilincinin danışmanlarda mevut olması ve kişilerin, işlerini severek yapması önemlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Lise hayatından sonra üniversite sınavlarına girip bu sınavlardan yüksek puan almak önemlidir. Alınan bu yüksek puanlar ile üniversitelerin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerini tercih edip kazanmanız gerekir. Bu bölümü başarı ile bitirmeniz halinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında hizmet verebilirsiniz. Kendi kliniklerini açmayı da seçebilen bu kişiler, rehberlik ve psikolojik danışmanlık sektöründe geniş iş olanaklarına sahip olurlar.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Rehberlik ve psikolojik danışmanlar, çalıştıkları kuruma göre maaş alırlar. Bu noktada çalışma süresi ve çalışma şekli de maaşa etki eder. Özel işletme sahiplerinin istekleri doğrultusunda çalışanların maaşları belirlenir. Ayrıca yeni mezun bir kişi ile deneyimli birine verilecek olan maaş da farklılık gösterir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman Kimlere Destek Verir?

Rehberlik ve psikolojik danışman olan kişi, sorunları olan yetişkinlere, ergenlik çağındaki gençlere ve çocuklara destek olur. Onların sorunlarını dinleyerek sorunlara dair bir çözüm üretmeye ve onlara yardımcı olmaya çalışır. 

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanları Gece Çalışır mı?

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık yapan kişiler, normal şartlarda geceleri çalışmaz. Ancak özel durumlarda geceleri çalışmaları gerekebilir. Ayrıca hastane gibi kurumda çalışan danışmanlara ise gece ulaşmak daha kolaydır. Böylece sorunların çözümü için kendilerinden yardım alınır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına erişebilirsin.

Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Rehberlik ve Psikolojik Danışman için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur