keyboard_arrow_down
48

Sağlık Personeli İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sağlık Personeli cancel
ULTRA EMAR SAĞLIK MERKEZİ LTD.ŞTİ.
Sağlık Personeli
ULTRA EMAR SAĞLIK MERKEZİ LTD.ŞTİ.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi
Engelli Kadro Genel Başvuru
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Grup Florence Nightingale Hastaneleri
Hasta Bakıcı
Grup Florence Nightingale Hastaneleri
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Lokman Hekim Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Paramedik
Lokman Hekim Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sağlık Personeli İş İlanları

Sağlık personeli; iş yeri hemşiresi, ya da iş yeri hekimiyle bir arada çalışır, aynı zamanda gerekli kayıtları tutar. Sağlık personelleri sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, ameliyat hemşiresi ve çevre sağlığı teknisyeni olmak üzere farklı alanlarda ve farklı pozisyonlarda çalışır. Sağlık personeli iş ilanları özel laboratuvar, özel hastane ve kamu kurumları tarafından oluşturulur ve yayınlanır. Türkiye'nin en kalabalık şehirleri arasında bulunan İstanbul’da pek çok özel hastane ve laboratuvar bulunur. Bu sebeple sağlık personeli iş ilanları İstanbul merkezli olarak karşınıza çıkabilir. 

Sağlık Personeli Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belge verilen, iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda görevlendirmek üzere çevre sağlığı teknisyenleri, sağlık memurları ve acil tıp teknisyenleri mevcuttur. Sağlık personellerin bağlı bulunduğu sağlık tesislerinde görevli olduğu pek çok alan bulunur. Sağlık personelleri; ameliyat hemşiresi, iş yeri hekimi yardımcısı, doktor asistanı, laboratuvar hemşiresi ve acil tıp teknisyeni gibi farklı pozisyonlarda çalışabilir. Ancak ameliyathane yardımcı sağlık personeli iş ilanları sayfasında acil müdahale ve ameliyat alanında tecrübeli sağlık personelleri aranır. Sağlık personeli iş ilanları Ankara ve diğer tüm illerde görev alacak adayların; gerekli olan dosya kayıtlarını tutmak, görev aldığı alanda hijyen ve sağlık şartlarına özen göstermek, topluma ya da bireylere sağlık hakkında doğru bilgiler aktarmak ve gerektiği ilk yardım hizmeti sağlamak gibi görevleri bulunur. Laboratuvar alanında görev alacak sağlık personeli adaylarının ise mutlaka tahlil yapabilme gibi yetkinliklere sahip olması oldukça önemli bir yere sahiptir. Ek olarak hemşire adaylarının kan alma gibi yetkinliklere sahip olması gerekir. İş yeri hekimi ya da bir doktorun asistanlığını yapan sağlık personellerinin gerekli olan dosyalarını düzenlemek ve muhafaza etmek gibi görevlere hakim olması gerekir. Çeşitli özel hastaneler ve özel laboratuvarlarda kullanılan program bilgisi bazı iş ilanları arasında gereklilik olarak yer alabilir. Bu gibi programları kullanabilen sağlık personelleri, değerlendirme aşamasında daha ön planda yer alır. 

Sağlık Personeli İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İlerleyen teknoloji ve gelişen sağlık sistemi ile Türkiye’de hem kadınlar hem de erkeklere özel olarak yayınlanan sağlık personeli iş ilanları bulunur. İş ilanlarına başvuru yapan adayların meslek alanını ve kariyer hedefini belirlemesi gerekir. Ameliyat hemşiresi, acil tıp hemşiresi ve laboratuvar hemşiresi gibi alanlarda rol alan sağlık personellerinin genel olarak takım çalışmasına ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlaması oldukça önemlidir. Başvurulacak sağlık personeli pozisyonunun detayları incelenerek eğitim alınan alanla uyumlu olması sonucunda iş başvurusu gerçekleştirilebilir. Gemide sağlık personeli iş ilanları genellikle mavi tur seyahatleri, yük gemileri ile yapılan uzun gemi yolculuklarında ihtiyaç halinde yardım edilebilmesi adına oluşturulur. Gemi sağlık personeli iş ilanlarına başvurmadan önce, seyahat engelinizin olmadığına emin olmanız gerekir. Gemide çalışmanın yoğun bir tempo gerektirmesi sebebiyle iş yoğunluğu ve çalışma saatleri göz önünde bulundurularak başvuru yapılması oldukça önemlidir. 

Sağlık Personeli Ne İş Yapar?

Sağlık personelinin görev aldığı alana bağlı olarak çeşitli sorumlulukları bulunur. Laboratuvar alanında görevli olan sağlık personelleri; kan alma, tahlil yapma ve laboratuvar cihazlarını kullanabilme yetkisine sahip olur. Yardımcı sağlık personeli iş ilanları çoğunlukla iş yeri hekimi yardımcısı ya da doktor asistanı olarak görevlendirilir. Doktorun asistanlığı görevini üstlenen sağlık personellerinin, gelen hastaların evraklarını kontrol edip dosyalamak gibi görevleri bulunur. Yurtdışı sağlık personeli iş ilanları ise genellikle iş yeri hekimine yardımcı olabilmesi için ya da laboratuvar bölümlerindeki ihtiyaç doğrultusunda oluşturulur. Sağlık personelleri aldığı eğitimler ve sertifikalar gereği ilk yardım bilgisine sahiptir. Bu sebeple görev aldığı bölümde oluşan acil durumlarda müdahale edebilme yeteneğine de sahiptir.

Sağlık Personeli Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Alanında gerekli eğitimleri tamamlayan kişilere sağlık personeli adı verilir. Sağlık, yaşamın devamlılığını sağlayan önemli bir alan olması sebebiyle sağlık personeli belgesinin bulunması tüm kurumlar için önemli bir yere sahiptir. Sağlık personelleri eğitim süresince iş sağlığı ve güvenliği uygulama ilkeleri hakkında eğitim alır. Ek olarak iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kanunlar hakkında da eğitim alır.

Sağlık Personeli Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği hizmetinde görevlendirilmek adına Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yüz yüze ya da uzaktan verilen eğitim programları sonucunda belge verilir. Sağlık personelleri; risk değerlendirmesi ve yönetimi, iş kazaları, mesleki hastalıklar, iletişim teknikleri ve ilk yardım alanında ders alıp sınava girer. Sınavda başarılı olan adaylara sağlık personeli belgesi verilir. 

Sağlık Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Sağlık personelleri acil tıp hemşiresi, ameliyat hemşiresi laboratuvar hemşiresi ve iş yeri hekimi yardımcısı gibi farklı alanlara ayrılır. Sağlık personelinin görev aldığı kurum özel ise aldığı ücret değişken bir yapıya sahiptir. Sağlık personelleri devlet kurumlarında görev alıyor ise Sağlık Bakanlığı’nın o yıl için belirlemiş olduğu sağlık personeli maaşına sahip olur. 

Sağlık Personeli İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Sağlık personelleri sağlığın ihtiyaç duyulduğu her ortamda görevlendirilebilir. Acil servis hemşiresinden ameliyat hemşiresine, gemi sağlık personelinden iş yeri hekimi yardımcısına kadar pek çok pozisyon için sağlık personeline ihtiyaç duyulur. Kamu kurumları ya da özel firmalar tarafından oluşturulan iş ilanlarının koşullarını inceleyerek istediğiniz ilana başvuru yapabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Sağlık Personeli iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Sağlık Personeli iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Sağlık Personeli iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sağlık Personeli iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sağlık Personeli pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sağlık Personeli iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sağlık Personeli iş ilanlarına erişebilirsin.

Sağlık Personeli iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sağlık Personeli için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur